Kapalı alan korkusu otobüse binemiyorum

Devlette oyle genelde. Sans biraz doktoruna bagli. Ozel muayenehanesine bile gitseniz tedavi etmeye cok da istekli olmayabilir. Ozellikle aksam vakti gittiginizde sizi dinleyecek kafalari kalmiyor bile

Yok ara ara bıkac ay ılac kullandım bıraktım
Şimdi 1 aydır kullanıyorum
Psıkoterapı fılan yapan yok devlete gıdıyorum
Ozeller seansı 2 2,5 binden agzını açıyor
Böyle yaşarım daha iyi
Cok pahaliymis. En iyisi kendinin doktoru olmak is gucten zaman kalirsa tabii

Kabul edip çözüm bulmaya çalışmak çözümün yarısına gelmişsin demektir diyorlar ben ortada kalıyorum her seferinde

Gözüm hep cam kırma aparatında camda en önden başka biyere oturamam zaten sanırım bide milletin bu durumu anlamasından korkuyorum muavine sorsam güler mi falan diye

Sen hamilelilikten korkuyordun değil mi? Sen bence ilaçla birlikte terapi almayı denemelisin. Hepimiz korkarız kazadan,beladan, ameliyattan vs. Ama seninki sürekli ve uçlara kaymaya başlamış
Evet birçok korkum var hepsini uç noktada yaşıyorum resmen cogaldıkca çoğalıyor

Panikatağın var kapalı alan korkun var vs tarzı yüzeysel yorumlar yaptılar sonucunda hep ilaç verildi hatta son gidişlerimde sadece ilaç istediğimi söylüyordum direkt yazıyorlardı durumunu anlatıp önemsenmediğini görünce insan tedaviyi de çözüm olarak göremiyor

İlaç kullanmak istemeyen biri daha o ilaçlar düzenli kullanılacak ki etki etsin.İlaç kullanmak zorundasınız bu şekilde hayat olmaz .Bir de muhakkak terapi
İlaçlar kesmiyor yani aylarca kullandığım oldu sadece genel anlamda sakinlik veriyo terapi denemedim hiç onuda deneyecegım

Yazmadığım şeylerden bahsetmişsiniz bende dişçiye gidemiyorum korkudan emara hiç girmedim mecbur olduğum şeylerden kaçtım sürekli otobüse bindiğimde böyle nefessizlikten ölücekmişim kimse farketmicekmıs gibi geliyor çok kolay bir şey aslında çok zor geliyor. Gidiceğim yolculuk 14 saat yaşamış biri olarak öneriniz var mı yolculukta yoksa hala aynı yaşıyor musunuz

Devlette oyle genelde. Sans biraz doktoruna bagli. Ozel muayenehanesine bile gitseniz tedavi etmeye cok da istekli olmayabilir. Ozellikle aksam vakti gittiginizde sizi dinleyecek kafalari kalmiyor bile
Arkadaşım psikolog onada bi danışmak istedim tedaviyi nasıl yapıyorsunuz benim gibi hastalarda diye asansör korkun varsa örneğin adım adım ilerliyoruz diyor ilk asansörün önünde bekliyoruz sonra içine girip çıkıyoruz sonra bir kat çıkıp iniyoruz bana böyle ödev verdi ki normal danışanlarınada veriyormuş. Gene yapamadım yani para verince insanın yapası geliyor mu bilmem de

Profesyonel destek almalısınız. Böyle hayat geçmez. Zulüm kendinize resmen.
Aynen öyle. ama konuşmak bende ise yaramıyor ki sorunun zaten farkındayım hatta hastalığın tüm ayrıntılarına kadar farkındayım o an ölmiceğimi de biliyorum mantık olarak her şey mantığımda ama o an geldiğinde yapamıyorum

Doktorların sadece ilaç verip göndermesi çok tuhaf geldi bana. Devlet hastanesinde mi gittiniz? Terapi almadınız mı hiç?

Doktorların sadece ilaç verip göndermesi çok tuhaf geldi bana. Devlet hastanesinde mi gittiniz? Terapi almadınız mı hiç?
Devlete de gittim özele de ikisinden de sonuç alamadım. Devlet ilaç yazıyor özel konuşma üzerine zaten genelde. Enerjiyle ilgilenen bir doktora da gittim bi faydasını görmedim yani

Siz soyleyince hatirladim. Bir cizgi romanda da boyle yapiyordu. Maruz birakma terapisi deniyormus korkulari yenmek icin. Ama bu korkular neden olusuyor kaynagi bulmak lazim degil mi acaba?

Siz soyleyince hatirladim. Bir cizgi romanda da boyle yapiyordu. Maruz birakma terapisi deniyormus korkulari yenmek icin. Ama bu korkular neden olusuyor kaynagi bulmak lazim degil mi acaba?
Aynen siz söyleyince aklıma geldi maruz bırakma deniyor. Kaynağını bulmak lazım bencede ama gittiğim doktor bana direkt küçükken bir şey mi yaşadın yakın zamanda birini kaybettin mi vs diye soru soruyor direkt cevap vermem bekleniyor

Devlete de gittim özele de ikisinden de sonuç alamadım. Devlet ilaç yazıyor özel konuşma üzerine zaten genelde. Enerjiyle ilgilenen bir doktora da gittim bi faydasını görmedim yani

Yani çok garip. Doktordan başka çözümü yok çünkü bu durumun. Tekrar tekrar başka doktorları, başka tedavi yöntemlerini denemeniz lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…