kaptan eşleri ve eşiyle beraber denize cıkanlar

sevval17

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2012
907
141
kızlar benim eşim kaptan ve biz beş yıldır beraber cıkıyoruz denize...eşinden ayrılmak istemeyenlere tavsiye ediyorum cok güzel hem birlikte olmak hem birlikte farklı kültürlere şayit olmak...

somalide saldırı anı coksurmei yani ates acamadılar bizee konvoyla geciyorduk askeri gemi müdahale etti hemen ama korsan botları 20 25 knot hızlı botlarla saldırıyorlar bizim geminin hızı 13 knot tı yani kacma sansı fılan yok konvoyla geciyorduk sözde ama bizim üzerimize dogru bot hızla gelirken etrafta gemi filan kalmadı herkes baska bir tarafa kırdı dümenini bi tek askeri gemi kacmadı yani:) cok zor gercekten allah kacırılan personelin yardımcısı olsun...biz uzak dogu calısıyoduk genelde...gemiden inerkende indigimiz sehirde 3 4 gün kalıp dönüyoruz...taylantta kaldık mesela cok güzel...brezilya rio de jeneiroda kaldık 10 gün orasıda cok güzel...her ülkenin her sehirin farklı farklı güzellikleri var tabiki...fildişi sahillerine gittik okadar fakirlerki bir sabun almak için gemiden saatlerce yalvarıyorlar okadar yoksulluk içinde göğüs germeye calısıyorlar hayata...amerikaya gittik oradada elektronik cok ucuz delı gibi alısveriş yaptık döndük...çine gittik onlar börtü böcek ne bulursa yiyiyorlar ucuz bi yer ama oradada cın malları ucuz kaliteli esyalar oradada cok pahalı...conakry ye gittik gemide 3 tane kacak cıktı o kadar fakırlerki ülkelerinden kacabilmek için geminin altına dalarak havalandırma giibi bir yere saklanmıslar sonra tekrar aynı limana girip yükleme yaptık alllahtan bası agrımadı gemidekierin şimdilik bu kadar siz sorun merak ettiklerinizi ben anlatayım...

selam sevval17 benim nişanlımda kaptan 30 hazianda düğünümüz var. bizimde kafamızda beraber gitmeyi düşünüyoruz. şuanda nişanlım kimyasal tankerde, beraber gidersek tankeri düşnmüyoruz. siz hangi gemilerdeydiniz? nişanlıdan dinliyorum ama tecrübenizden faydalanmak isterim teşekkürler

slm canım biz kimyasal tankere cıkmadık saglık için zararlı diye biz kuru yükteydik büyük tonajlı gemilerde calıstık ozaman hava yesende cok fazla hırpalamıyor zaten cok sükür deniz filanda tutmadı beni rahattım canım merak ettiğin konuları sor seve seve yardımcı olmaya calısırım...nişanlın uzak yoldamı calısıyo senin...bence cok güzel mesela ben avusturalyaya bayıldım cok güzel bi yer inşallah sanada hep farklı yerlere gitmek nasip olur her kültürden insanlarla tanısmak cok güzel canım

slm canım cevap verdiğin için teşekkür ederim uzak yol zabiti nişanlım bende onunla gitmek beraber olmak istiyorum. bizde kuru yük ya da ro ro gemilerine çıkmayı düşünüyoruz. ben pozitif bakıyorum onunla gitmeyi ama tereddütlerim var azda olsa vakit geçirebildin mi? bilmiyorum hala çıkıyomusunuz birlikte kamaraların durumu nasıl oluyo kimyasaldakiler resimlerden gördüğüm kadarıyla çok küçük kuru yüktede aynımı? karşılaştığın zorluklar varmı yada nelerle karşılaşabilirim. çok şanslısın deniz tutmamış beni tutar sanırım ama o problem değil bi şekilde uyum sağlarım. bu konuyu çok fazla insanlarla konuşamıyorum takdir edersin ki nişanlım kaptan dedinmi işin bitti zaten her kafadan bir yığın olumsuz fikir gemiye gitme şıkkını hiç konuşamıyorsun bile bu acıdan bana cevap vermen beni çok mutlu etti tekrar tekrar teşekkür ederim. görüşmek üzere...

cok ta zor degil acıkcası ben esımle beraber vardiya tutuyodum ki düzenimiz aynı oluyodu yoksa sen kalkarsın o gelir yatmaya görüsemezsiniz pek...vardiya tutmak bana eglenceli geliyodu beraber tutuyoduk vardiyaları...ben bilgisayar oyunu bilgisayarda bol bol kitap ve arada bir de yapsam el işi götürüyodum vakit geciyo yani bol bol balık malzemesi alıyorum yanıma daha demir atar atmaz oltamı alıp balık tutmaya gidiyorum kızıl deniz de köpek balığı bile yakaladım...hindistanda bol bol kalamar sen esını sevdıkten ve ona güvendikten sonra hiçbir zorluğu yok sen her kafadan cıkan sese bakma millet hiç güzel yanı görmez hep can sıkar he de gec...allah uzun zamanlar birlikte geçirmenizi nasip etsin inşallah gemi hayatınıda seversin ...bi problem yasayacagını sanmıyorum...2.kaptanken kamara biraz kücük oluyo ama kaptan olunca yatak odası salon ve toplantı salonu oluyo genelde büyük oluyo yani...gemeye gidince gemi düzenine alısıyo insan...bol şans...umarım hersey güzel olur sizin için

yardımların için teşekkür ederim bende senin gibi düşünüorum kimseleri duymuyorum artık umarım herşey güzel olur...sizin gibi dolu dolu zaman geçiririz mesleği dolayısıyla bizim ilişkimizde çok uzun zamandır devam ediyor. negatif düşüncelere tamamen kapattım kendimi. olumlu düşüncelerin bana çok iyi geldi teşekkür ederim canım...

mrb sevval bnde 2.kaptan eşiyim :KK70: bizde düşünüyoruz birlikte gtmeyi ama biraz tedrgnliklerim oluyo acıkçası ama eşlimi çok özlüyorum oda bni götrmek istiyo..en azından çocuk olana kadar gtmek istiyorum henüz 6 aylık evliyim eşim 4 aydr gemide::KK43:3 yıllık bi geçmişimz var ozamnda cok zor geliyodu ama evlenince çok daha zormuş..günlük hayat nasıl geçiyo orda bayan olarak bazı bakımlara ihtiyacın oluyo bnlarla nasıl başa çıktın ..ricam ordaki 1 gününü anlatırmsın ..tşkler ..

eşimle beraber vardiyaya cıkıyodum sonra kahvaltı yapıoduk sonra kamaramıza gelip dinleniyoduk ögle yemegi cay saatleri aksam yemegi vardiya film izleme kitap okuma bilgisayar oyunu gün böyle gecip gidiyodu ben zorlanmadım hiç aksine eglenceli bence

Merhaba Şevval,
Biz de eşimle beraber çıkmayı düşünüyoruz. Acaba siz hangi şirketle çıktınız onu öğrenebilir miyim? Çünkü benim bildiğim bir çok şirket eş ile çıkmaya müsaade etmiyor. Teşekkür ederim :KK66:

canım biz cok cıktık denizde 5 yıl calıstık sabancılara gıttık mesela esın kaptansa sorun olmaz tatlım genelde kaptan eslerı pek sorun olmuyor

Allah mutluluğunuzu daim etsin. :nazar:

Tabiiki zor yanları vardır ama siz iyi yanlarını görüp mutlu olmayı tercih etmişsiniz; ne güzel.

Peki çocuk olunca ne yapacaksınız ? Birde sizin gemideki göreviniz ne ?

Allah mutluluğunuzu daim etsin. :nazar:

Tabiiki zor yanları vardır ama siz iyi yanlarını görüp mutlu olmayı tercih etmişsiniz; ne güzel.

Peki çocuk olunca ne yapacaksınız ? Birde sizin gemideki göreviniz ne ?

cocuk olunca cıkmayı düsünmüyoruz canım artık bes yıl oldu gezdık yeter buralarda bır ıs bulalım artık yerlesık bı hayatımız olsun ıstıyoruz ...
ben gemide calısmıyorum tabi ama bazı limanlar yolcu olarak sıkıntı cıkardıkları için banada liman cüzdanı cıkarmıştık miço olarak personel listesinde gösteriyorlardı sadece

bazı esler eslerıyle denıze cıkmak ıstemıyorlar bı z karaya yerlestık altı ay oldu ama bazen okadar cok ozluyorum kı denızı cok guzel yanları var esınızle denızlerde dolasmanın benım hepınıze tavsıyen gıdın o guzel maceraları esınızle beraber yasayın

kızlar benim eşim kaptan ve biz beş yıldır beraber cıkıyoruz denize...eşinden ayrılmak istemeyenlere tavsiye ediyorum cok güzel hem birlikte olmak hem birlikte farklı kültürlere şayit olmak...

kızllaaaarr benım canım esımde kaptan.bende mumkun oldukca esımle beraber cıkıorum denıze.hemde 2 cocugumuz var.onlarla bırlıkte hem gezıoruz,hemde para kazanyoruz:)))
cok cok guzel meslek...1ay once ıtalyadan geldık .esımde 10 gun sonra gelıo.hareketlı bı hayata sahıp oluyoruz boylelıkle....

kızllaaaarr benım canım esımde kaptan.bende mumkun oldukca esımle beraber cıkıorum denıze.hemde 2 cocugumuz var.onlarla bırlıkte hem gezıoruz,hemde para kazanyoruz:)))
cok cok guzel meslek...1ay once ıtalyadan geldık .esımde 10 gun sonra gelıo.hareketlı bı hayata sahıp oluyoruz boylelıkle....

aaa canım cok guzel cocuklar kucuk galıba beraber gezebıldıgınıze gore

aaa canım cok guzel cocuklar kucuk galıba beraber gezebıldıgınıze gore

Ya ne kadar guzel erkek arkadasm suvari olunca goturebilrrm seni diyo tabi evlenince :) bu sene gelsinde dusunuyoruz evlenmeyi suan3.kaptan dondugunde suresi doluo 2.olck insalla sinavlari gecip kendisi tankerde calisiyo bi de diyo iste ben seni o kdr kismin arasina nasil gotureym yagcisi var o var bu var diye de endiseliniyor sonucta sizinki gibi suvari degil su anda:KK43: erkek arkadasmin denizde gecirdigi sure icinde karaya ciktigi o kdr az oldu ki 2sefer suezmax simdide suezmax aframax arasi bi tanker cok buyuk old icin yanasmiyorlr kuruyukun rahat oldugunu soyluyo kendiside tek cikarken tankerde ciksin suvari olunca kuruyuke gecsn beraber cikariz insalla cok ozledm 9aydir yok su yasadan etkilenmemek icin:KK43: insallah15-20 temmuzda yanimda bakalim eger ascilik kursuna gidersem asci olark giderim belki onunla:)

X