Kararsız kaldım kapalımı açıkmı?

leylmira

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2013
7.188
17.982
33
Açsammı dersime size bilmiyorum..
4 yıldır kapalıyım yani evlendikten sonra kapandım tamamen kendi istegimle oldu. Eşim kapanma erlen dedi ama dinlemedim keşke dinleseymişim..
Bu aralar acaip bir açılma istegi var bende. Sebepleri ise;
1. Tesettür kıyafetler çok pahalı ve uyumlu giyinemiyorum.
2. Kilolu biriyim testtür kıyafetle yaşım iyice büyük görünüyor ve bol giyimden dahada kilolu görünüyorum.
3. Kendime bakım yapamıyorum.
4. Makyaj yapmak istiyorum ama tesettüre uygun olmadıgından içim rahat etmiyor.
5. Kocama sanki kapalıyken güzel görünmüyorum.
6. Saçlarımı savura savura gezmek istiyorum.
Aşırıya kaçmadan fikir verirmisiniz?

Tesettürün erkeni geçi mi olur.

Allah'ın rızasını kazanmak için kapanmışsın ve uyduruk bahanelerle nefsine yenilmek üzeresin.

Tesettür ne bakımı ne de makyajı etkiler. Hafif bir makyajla sokağa çıkabilirsin.

Ayrıca evde yarı çıplak gezip makyajın dibine vurup kocana hoş gözükebilirsin. Sonuçta eviniz özel bi mesken.

Kilolu görünmek ne demek? Zaten tesettürlü insan vücut hatlarını belli etmeden giyinir. Benim kuzenlerim tesettürlü ama zayıf görünüyorlar. Demek ki sorun kilonuz da.

Bence sizin belirlediğiniz maddeler gerçekten bahane. Açılmak istiyorsanız bu bahanelere sığınmayın.

Ben açığım. Keşke kapanabilsem diyorum. Ama içimden gelmiyor ve maalesef bu durum beni etkiliyor.

Bende namaza bahane bulurdum. Şu zaman başlarım bu zaman başlarım diye. Bende de ohooo ne bahaneler vardı. Çok şükür 36 yaşında bu berat gecesinin sabahı başladım. Çok şükür. Geç kaldım biliyorum ama bir yerden başlamalıydım.

Demem o ki bahanelere sığınma ne istiyorsan onu yap.

Tesettur kiyafet pahali derken sana tamamen katiliyorum. Tesettur markalar asiri pahali, yani alt tarafi uzun bir gomlek almak istiyorsun, sana polyester gomlege 160 200 tl istiyorlar. Benim sana tavsiye edebilicegim acik magzalarin indirimlerini takip etmen ve kendine uygun olani alman. Ben mesela kapaliyim ve mangodan cok guzel uzun gomlekler tunikler aliyorum. Indirimleri takip ediyorum ve internetten siparis veriyorum. Internette o kadar uygun siteler varki. Ayrica tesettur akla gelince direk armine tugba alvina kayra gibi markalardan almana gerek yok. Senin sorunun daha cok kombin yapmak. Internetten tesettur kombinlerine bakmani tavsiye ederim.

Sadece alisveris yapicagin yerleri iyi arastirman mesela ornek veriyorum. Istanbul fatih fevzi pasa caddesi tesettur ama hersey asiri pahali. Onun yerine umraniyeyi tavsiye ederim. Cok guzel urunler var ve daha uygun fiyata. Ayrica eskiden bende aciktim ilk zamanlar kombin yapmakta evet zorlaniyorsun ama zamanla internetteki resimlere bakarak veya uydurarak insan gercekten ogreniyor. Bakima gelince. Eve girince saclarimi aciyorum makyajimi yapiyorum uzerime guzel tisort veya sort giyiyorum yada ne biliyim kisa elbise ve guzel bir terlik tamam. Bazen oje de yapiyorum cunku hosuma gidiyor ama abdest almadan once cikartiyorum tabiki. Esinleyken hep guzel ol evde. Pijamalarina ozen goster mesela.Penye firfirli tisortlu pijama takimi giyebilirsin. O kadar kilolu ama cok hos bayan var. Saclarini mesela boyat arada. Kendin icin guzel ol ki kendini iyi hisset. Ve kiloluysan eger kilonu vermeye calis.

Tesettur kiyafet pahali derken sana tamamen katiliyorum. Tesettur markalar asiri pahali, yani alt tarafi uzun bir gomlek almak istiyorsun, sana polyester gomlege 160 200 tl istiyorlar. Benim sana tavsiye edebilicegim acik magzalarin indirimlerini takip etmen ve kendine uygun olani alman. Ben mesela kapaliyim ve mangodan cok guzel uzun gomlekler tunikler aliyorum. Indirimleri takip ediyorum ve internetten siparis veriyorum. Internette o kadar uygun siteler varki. Ayrica tesettur akla gelince direk armine tugba alvina kayra gibi markalardan almana gerek yok. Senin sorunun daha cok kombin yapmak. Internetten tesettur kombinlerine bakmani tavsiye ederim.

Sadece alisveris yapicagin yerleri iyi arastirman mesela ornek veriyorum. Istanbul fatih fevzi pasa caddesi tesettur ama hersey asiri pahali. Onun yerine umraniyeyi tavsiye ederim. Cok guzel urunler var ve daha uygun fiyata. Ayrica eskiden bende aciktim ilk zamanlar kombin yapmakta evet zorlaniyorsun ama zamanla internetteki resimlere bakarak veya uydurarak insan gercekten ogreniyor. Bakima gelince. Eve girince saclarimi aciyorum makyajimi yapiyorum uzerime guzel tisort veya sort giyiyorum yada ne biliyim kisa elbise ve guzel bir terlik tamam. Bazen oje de yapiyorum cunku hosuma gidiyor ama abdest almadan once cikartiyorum tabiki. Esinleyken hep guzel ol evde. Pijamalarina ozen goster mesela.Penye firfirli tisortlu pijama takimi giyebilirsin. O kadar kilolu ama cok hos bayan var. Saclarini mesela boyat arada. Kendin icin guzel ol ki kendini iyi hisset. Ve kiloluysan eger kilonu vermeye calis.
Canım saçlar aldı başını gidiyor kendim kesiyorum saçımı o derece düşün artık.
2.si Konyanın ilçesindeyim İstanbuldaki yerleri bilmem ama internetten bile bir tunik alsan 50den aşagı yok oda en kötüsü. Ama bi tişört bi kapri bi pantolon hepsine 50 tl verirsin.
Onun dışındaa kendimi hiç begenmiyorum bu şekilde ama açılmayada cesaret edemiyorum insanların tepkisinden dolayı

Allah son nefese kadar daim etsin tesetturunuzu. Makyaj yapmak tesetturle uyusmaz, lutfen bunu yapmayin kiymetli arkadasim. Acikken yaptiysaniz onu kafi görün, simdi terk edin. Siz bakmayin şu anda sacini kapatip makyaj yapan kizlara kadinlara, uygun degil bu. Sadece evde esinize özel yapacaksaniz öylesi uygun. Disarda nefsinize yenik dusmeyin. Size ozelden de mesaj atarim insaallah.

Marka takıntısı olmayan biri için tesettür giyim pahali diye bir şey yok bence.
Ben çok uygun alışverişler yapıyorum.
Tabi ki araştırıp buluyorum.
Bulması kolay değil.
En güzeli ihtiyaç olmasını beklemeden karşına uygun çıktıkça almak.

Diğer konuya gelince evde eşinize dilediğiniz ölçüde açık olmanız mümkün sonuçta.

Cilt bakımı abartısız bir kalem nemlendirici size kendinizi iyi hissettirmeye yeter.

1.Bence indirimlerden çok uyguna çok güzel şeyler bulabilirsin.İlla marka olmasına hiiç gerek yok,sonuçta sürekli yeni şeyler alıp giyiyoruz.2.Bence kilolu olanlar açılınca daha kötü gözüküyor,dapdar giyim vücudunu güzelleştirmiyor.3.Bakım için açığı kapalısı yok herkes bakım yapmalı ,kapalılardan da her hafta kuaförüne ,manikür ve pedikürüne gidenler var.4.Eşine güzel gözükmüyorsan (bunu o mu söyledi) bence istediğin gibi ona giyinebilirsin rahat ol.5.Saçlarını savura savura evde de gez şekerim nolcek :) Bence zor geliyorsa bir düşün kapalıyken açılmak eminim daha zordur

4 yıldır kapalıyım yani evlendikten sonra kapandım tamamen kendi istegimle oldu. Eşim kapanma erlen dedi ama dinlemedim keşke dinleseymişim..
2. Kilolu biriyim testtür kıyafetle yaşım iyice büyük görünüyor ve bol giyimden dahada kilolu görünüyorum.
Konu sahibi ne durumdasınız merak ettim. O günden bugüne bir yıl olmuş neredeyse...

Tatlım tesettür kıyafetler o kadar da pahalı değil ki artık her bütçeye uygun ve çokta güzel sik kıyafetler var üstelik bunlar hep şeytanin vesvesesi oyuna gelmeyin kilo dediğiniz nedir ki siz vermek isteyin verirsiniz her türlü biraz Allah'ı zikredin Salih bir kalple ilaciniz olacaktır

İnsan önce kendiyle barışık olmalı. Saçla başla örtüyle olmuyor bu işler. Kilolu olduğunu düşünüyorsan zayıfla. Başını aç yada açma diyemem. Ama amaç kocana güzel görünmekse Evde saçını başını yapıp kıyafetlerini güzel giyinip yapabilirsin.. yok ben dışarıdakilere de saçımı başımı savurmak istiyorum dersen senin bileceğin iş.
Ha bir de hayatımda duyduğum en saçma başı açma bahanesi; tesettür kıyafetleri çok pahalı, o yüzden de başımı açmak istiyorum :KK70:
Diyorum ya işin özü kendinle barışık olman.. geri boş

tesettür giyim pahalı ama illa da pahalı olması gerekmiyor ben de kapalıyım uygun fiyata da çok şık giyinebiliyorum. ki bence nacizane kilo verirsen herşey yakışır ucuz da giyinsen. makyajı da hafif bir şekilde yapabilirsin. sonuçta açılmak kapalıyken makyaj yapmaktan daha az günah değil ki dimi? açıkken makyaj yaptığında günah olmuyor mu? yine günah oluyor. makyaj yapmak için açılmak doğru bir bakış açısı değil çünkü kapalıyken günahsa açıkken de günahtır. bazı şeyler kapalılara günah da açıklara serbest değil ki. bence kendine bu kadar yüklenme. açılıp kapanmak insanı psikolojik olarak da olumsuz etkiliyor. bence biraz daha gayret gösterirsen başarırsın. sevgiler..

bence acil. bu sebepleri sunan bir kadin erken kapanmistir.
vakti Zamani gelince belki kapanirsin ama sacini savura savura yürümek isteyen bir kadin kaoanmasin bence

Yani sırf kocama güzel görünmüyorum , saçlarımı savurup gezmek istiyorum, tesettür giyimi çok pahalı diye açılmazdım sanırım ki ben açık bir insanım. Yani başınızı açmak yada açılmak adına ne diyosanız hiç bir bahane bulmadan açılın kime ne. Allahla sizin aranızda.

Acilmadim o anlik bir durumdu galiba. Kocama o kadslar kiziyorumki ne yapacagimi sasiriyorum gercekten

bence acil. bu sebepleri sunan bir kadin erken kapanmistir.
vakti Zamani gelince belki kapanirsin ama sacini savura savura yürümek isteyen bir kadin kaoanmasin bence

Yani sırf kocama güzel görünmüyorum , saçlarımı savurup gezmek istiyorum, tesettür giyimi çok pahalı diye açılmazdım sanırım ki ben açık bir insanım. Yani başınızı açmak yada açılmak adına ne diyosanız hiç bir bahane bulmadan açılın kime ne. Allahla sizin aranızda.

Acilmadim o anlik bir durumdu galiba. Kocama o kadar kiziyorumki ne yapacagimi sasiriyorum gercekten

X