Kararsızlık - Görücü

Hiç böyle hissetmezdim konuları okuduğumda ama sizin konunuzu okuyunca olumsuz hissettim. Sanki yaşam tarzlarınız hayata bakışınız uymuyor. Siz yurt dışında iki üniversite bitirmiş geleceği parlak bir gençsiniz. Size daha uygun kısmetler çıkar mutlaka karşınıza. Bu beyin anlattığınız kadarıyla tavrını beğenemedim

öyle hemşirem, biz eledik duvara astık alnımızın akıyla, bizden sonrakilerin bileği çok ağrımasın telaşımız...çok üzülüyorum burda gencecik kızların çektiklerini okuyunca, birini bile uyandırsak kardır
Haklısınız,benim de tavsiyem sonradan uğraşacağına başında doğru karar vermek.zor bu işler.

Dinimizde once istisare sonra.istihare gelir.bunu bilmiyor mu bu cok dinci aile...vallahi aklima.oglani.kakalamak.istiyirlar gibi geldi...boyle acele edince...sanki kusuru ortaya cikmasin gibisinden ....insaallah ben yaniliyorumdur

Selam kızlar,

Bir derdim var ama işin içinden bir türlü çıkamıyorum.
Yakın bir aile dostumuz var. 20 senedir tanışıyoruz. Bu aile oğluna beni istiyormuş. Fakat ben oğluyla daha önce hiç konuşmamıştım.
Bir defa yemeğe çıktık, bir defa da ailece görüştük.

Oğlan benin gözlerimin içine bakarak konuşuyor, birşey döktüğümde bana hemen peçete getirdi falan. Böyle bir kaç zarifliği oldu. Görüntü olarakta uzun boylu, yakışıklı.
Fakat konuşması biraz sert. Bunu bilinçli mi yapıyor, veya biz yurt dışında doğup büyüdüğümüz için türkçesi mi zayıf anlamadım.

Bu aile dine çok bağlı. Bir defa görüşmeyle söz yapalım diyorlar.
Bende dinime bağlıyım ama bir kac defa buluşmadan nasıl tanıyabilirim ki? Ben biraz gezelim birseyler yapalım isterdim. Ama erkek tarafı öyle davranınca bende hadi bir daha buluşma ayarlayalım diyemiyorum.

Oğlanda çok istiyormuş. Bende buluşmada sormuştum. Ailenin isteğiyle mi görüşmek istedin, yoksa kendin istediğin için mi görüşüyoruz dedim.
Ben istemesem neden geleyim. Ailem beni hiç birşeye zorlayamaz ki diye sert çıktı.

Ailesiyle bize geldiklerinde de kız kardeşine sert konuştu.

Sizce ne yapmalıyım? Nasıl davranmalıyım?

Not: aramızda eğitim farkı da var. Benim 2 üniversite diplomam var, o meslek yaptı. Maddi açıdan ikimizin de sorunu yok
Sakın sakın ben yaptım siz yapmayın sert konuşan kizkrdesine bile öyle davranan biriyle daha tanımadan sakın ben de aynı dediginiz treddutlerle evlendim iki görüşmeyle sonuç 2 çocukla boşandım .keşke daha çok tanisaymisim diyorum şimdi ama bu bir iki günlük değil omur r boyu lütfen dikkat edin

Sakın sakın ben yaptım siz yapmayın sert konuşan kizkrdesine bile öyle davranan biriyle daha tanımadan sakın ben de aynı dediginiz treddutlerle evlendim iki görüşmeyle sonuç 2 çocukla boşandım .keşke daha çok tanisaymisim diyorum şimdi ama bu bir iki günlük değil omur r boyu lütfen dikkat edin
Çok geçmiş olsun, İnşallah bundan sonra çok mutlu olursunuz ❤

Selam Kızlar,
Yorumlarınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum.
Büyük kararsızlık içerisindeydim, fakat sizin tavsiyeleriniz ve deneyimleriniz sayesinde kararımdan emin oldum.
Sizin de söylediginiz gibi sanırım aile oğlunun bu agresif tavırlarını ben farketmeden önce nişan yapıp sonra hemen nikah kıyacaklardı.

Çok dindar olabilirler ama ben çalışan biriyim ve hep erkeklerle aynı ortamdayım. Bunu kabul eden aile, oğluyla bir görüşmede evlenmemi bekliyorsa dediğiniz gibi olma ihtimali çok yüksek.

Bu işi fazla uzatmanın bir anlamı yok. Kararımın olumsuz olduğunu en kısa zamanda bildireceğim.
Hepinize cok teşekkür ediyorum ve musmutlu bir hafta diliyorum ❤

Selam Kızlar,
Yorumlarınız için hepinize tek tek teşekkür ediyorum.
Büyük kararsızlık içerisindeydim, fakat sizin tavsiyeleriniz ve deneyimleriniz sayesinde kararımdan emin oldum.
Sizin de söylediginiz gibi sanırım aile oğlunun bu agresif tavırlarını ben farketmeden önce nişan yapıp sonra hemen nikah kıyacaklardı.

Çok dindar olabilirler ama ben çalışan biriyim ve hep erkeklerle aynı ortamdayım. Bunu kabul eden aile, oğluyla bir görüşmede evlenmemi bekliyorsa dediğiniz gibi olma ihtimali çok yüksek.

Bu işi fazla uzatmanın bir anlamı yok. Kararımın olumsuz olduğunu en kısa zamanda bildireceğim.
Hepinize cok teşekkür ediyorum ve musmutlu bir hafta diliyorum ❤
Dinibutunluk ve bu bahsettiginiz dindarlik farkli seyler ben gayet mutedeyyin biriyim amaa aslabir gorusmede söz olsun denmez bunun dinle alakasi yok. Taniman laizm kimle evlenecegini bilmen icin. Muhtemelen kakalamaya çalıştılar
En dogru karari vermissiniz. Yolunuz bahtiniz acik olsun

Dinibutunluk ve bu bahsettiginiz dindarlik farkli seyler ben gayet mutedeyyin biriyim amaa aslabir gorusmede söz olsun denmez bunun dinle alakasi yok. Taniman laizm kimle evlenecegini bilmen icin. Muhtemelen kakalamaya çalıştılar
En dogru karari vermissiniz. Yolunuz bahtiniz acik olsun
Amin, teşekkürler 🥰

X