Karasiz kaldim

Ev büyük dubleks falan olsa anlayacağım bu şekilde yaşamak insanı çok bunaltır. Aynı apartman, aynı sokak kısa mesafe kiralık daire bakın en fazla 15 dakika yürüyüş yapabileceğiniz.

Tam tersi olsaydı şartlar siz kayınaileyle bu şekilde yaşamak istermiydiniz? Çocuklarım rahat değil der çıkardınız bence. Yakınlardan ev bulmaya çalışın, olmuyorsa da araç kullanmaya çalışın git gel yapın.
Bi çok kişi sizin gibi çık demiss banada en mantıklısı yakın Bi yer bulup insalah tabi çıkmak

Kesinlikle aynı ev olmaz diyorum. 3 çocuk 4 yetişkin tek evde hele hiç olmaz.
Babanıza bakmayın siz, eşi bile olsa insan kendi kolayına geleni seçiyor aynı evde yaşamak getir götür yapmaktan kolay gelmiş o yüzden diretiyordur.
Ama sizin önceliğiniz 3 çocuğunuz, onların kendilerine özel bir alan sağlamalısınız bence. Ki eşin de özel bir alan istiyordur.
Babanızın kendi evi olabilir ama yardım edilmesini istiyorsa siz ev bulduğunuzda size yakın başka eve taşınabilir. Sonuçta kiraya verebilir evini. Yani siz onlara değil onlar size uysun.

Arkadaşlar Bn 10 senelik evliyim 3 çocuğum var sizi sıkmam istemiyorum kısaca sormak isteğimi anlatmak istiyorum annem parkinson hastası maalesef son evrelerde yatağa bağımlı sayılır 3 senedir kendi evimde gündüzleri bakıyordum anneme akşamları babam alıyordu evine götürüyordu bu şekilde bakıyorduk evlerimiz yakındı geçen sene evimiz kira olduğu için satıldı bende anneme yakın ev bulamadığımiz için babamda kendi evine yerlesmemizi istedi uzak ev zor olurdu eşimi ikna edip babamın evinde 1 senedir yaşıyoruz ama ev kucuk 3 küçük evladıma zor oluyor ama anneme tek bakan benim kız kardeşim uzakta yakınlarda ev baksam babam gitmemi istemiyor çalışması gerek erkek kardeşim evlendirmek için bnde düzenim olsun istiyorum ama kıyamıyorum da babama yani ona kalsa ömür boyu böyle yaşayalım diyor Bn ayrı eve çıksam zaten bakacağım anneme ama 7 aylik ve 2 yaşında çocuklarım bide annem gece çok yorulurum diye özelikle yakın Bi ev bakıyorum sizce ne yapayım kararsizim
Evet bence de yakin bir ev bakin. Ama ille de beraber yasamak zorundaysaniz, ailenizle beraber daha buyuk bir eve gecin

Çalışmam gerek diyor bana yol gösterse kolaylık saglasa bnde arafta kalıyorum böyle işimi kolaylaştırır ama işte babam bu şekilde oluyor saniyor
Eşinize, çocuklarınıza haksızlık bence. Sizin de kendi düzeninizi kurmanız lazım. Babanız baktıracak bir evlat bulmuş, öpüp başına koysun. O olmaz, bu olmaz deme lüksü yok bana göre.

Babamkm kendi evi canım öyle bi düşüncesi yok gibi hani evi satayım büyük Bi yer alayım gibi emekli babam kardeşimi evlendirdikten sonra çalışmam evde bakarım anneme diyor galiba o yuzden
O zaman işiniz daha kolay mevcut evi kiraya verin dubleks ters dubleks veya oda sayısı fazla olan biraz daha belki şehrin dışına doğru çıkacağınız bir ev tercihin edin hem çocuklara ve size yaşam alanı olur hem de kendi babanızın evinden aldığınız kirayla mevcut kirayı ödersiniz siz de faturaları vesaire ortak ödedikten sonra annenize de bakıldıktan sonra babanızın da buna razı gelmesi gerekiyor

Eşinize, çocuklarınıza haksızlık bence. Sizin de kendi düzeninizi kurmanız lazım. Babanız baktıracak bir evlat bulmuş, öpüp başına koysun. O olmaz, bu olmaz deme lüksü yok bana göre.
Düzen olmayınca olmuyor hem cocuklar açısından hem insani kendi evindeki düzeni arıyor aynn artık Bi şekilde bu wekilde yasamaya çalışacağız insalah bulurumda ev ama babam evini kiraya vermez bundan eminim

Onlar için zaten artık düzen arıyor insan başka eve çıksam bile gene bakacağım anneme başımın üstünde yeri var ama sadece kendi evimde olunca daha başka olur tabik

Babana bırakırsan oo ne zamandan beri baban çekirdek aileni yönetir oldu tamam annene bak ama eşini çocuklarını o eve mahkum edemezsin kendinde rahat edemiyorsun özel hayatın olmaz ev üstüne ev olmaz çocuklardan bunalırlar netice de yaşını almış insanlar dinlenmek sessizlik isterler olmaz yakın ev bul gir başka çare yok

Arkadaşlar Bn 10 senelik evliyim 3 çocuğum var sizi sıkmam istemiyorum kısaca sormak isteğimi anlatmak istiyorum annem parkinson hastası maalesef son evrelerde yatağa bağımlı sayılır 3 senedir kendi evimde gündüzleri bakıyordum anneme akşamları babam alıyordu evine götürüyordu bu şekilde bakıyorduk evlerimiz yakındı geçen sene evimiz kira olduğu için satıldı bende anneme yakın ev bulamadığımiz için babamda kendi evine yerlesmemizi istedi uzak ev zor olurdu eşimi ikna edip babamın evinde 1 senedir yaşıyoruz ama ev kucuk 3 küçük evladıma zor oluyor ama anneme tek bakan benim kız kardeşim uzakta yakınlarda ev baksam babam gitmemi istemiyor çalışması gerek erkek kardeşim evlendirmek için bnde düzenim olsun istiyorum ama kıyamıyorum da babama yani ona kalsa ömür boyu böyle yaşayalım diyor Bn ayrı eve çıksam zaten bakacağım anneme ama 7 aylik ve 2 yaşında çocuklarım bide annem gece çok yorulurum diye özelikle yakın Bi ev bakıyorum sizce ne yapayım kararsizim

Öncelikle eşiniz harika bir insanmış, Allah yuvanizi korusun saklasın 🧿

Gündüz bakıcı tutmayı düşündünüz mü? Sonuçta size de yazık. 3 çocukla perişan oluyorsunuz.
Babanız maalesef bu durumda ne derseniz kabul etmek zorunda. Kardeşinizin evlenmesi önemli de sizin yuvanız, ağız tadiniz önemsiz mi

ne güzel evlatsiniz masallah. 3 kardeşsiniz ve siz tek başınıza ustlenmissiniz bakımını anneciginizin. diğer kardeşler de tasin altına elini koymali. ya maddi olarak destek olsunlar bakıcı tutulsun annenize bakılsın ya da başka türlü çare bulunsun. 3 senedir bir hastayı bakmak çok kolay değil çünkü

Allah yardimciniz olsun. Umarim yakinlarda baska bir ev bulursunuz. Konuya nerden baksak elde kaliyor. Esiniz icin, sizin icin en cok da cocuklariniz icin. Bu sekilde cocuklariniza yeterli ilgi verebildiginizi dusunuyor musunuz? Daha cok kucukler ve siz annenizin bakimi olsun, ayni evde bir suru insana yemek yapmak olsun, evin temizligi vb. bir suru seyle ilgileniyorsunuz anladigim kadariyla.
Ben annemi hep mutfakta bir seyler yaparken hatirliyorum cocukluguma donunce, hicbir zaman benle oturup oynadigini hatirlamiyorum. Ki bence bu bir eksiklik yaratiyor cocuklarda.
Diger kardesleriniz herhangi bir destek sagliyor mu? Madem bakamiyorlar en azindan maddi bir yardim saglayabilirler bence. Ya da hep beraber bir bakici tutabilirsiniz. Digerlerin kosullari uymuyor diye bu kosullar altinda kendinizi ezdirmeyin, yaptiginiz iyilikler ilerde cope gider, bakmasaydin derler haberiniz olsun.
Bence ben artik bakamiyorum, cocuklarimla ilgilenemiyorum, bu sekilde de rahat edemiyoruz diyip bir bakici bulmak. Kendinizi bu kadar harap etmemelisiniz bence. Yine anneniniz kontrol edersiniz ama bence biraz baska ihtimalleri de dusunun.

X