Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

hiç cnm bişey istemiyor :KK43:
tşk ederim cnm

karnımı acıktırdın yahu :KK1:
atlatmışın atlatmışın hadi hayırlı olsun :KK34::KK34::KK34:

tşk ederim şekerim :)

hehe bende 3 kere okudum o kitabı darısı başına :KK14::KK14:

aaaiiii pek bi sevindirik oldum :119: korka korka yiyodum çünki

okuduktan sonra silmiyim ozaman dursun pcde

Bilemiyorum ama buğdaydan ötürü sayılmayadabilir bizim yaptığımızda yağsız kırmızı et nohut buğday ve tereyağı var eskiden iç yağ ile yaparlarmış daha lezzetli olurmuş:)
Buğdayın gi si yüksek ama şahsen hedefime az kaldı dışarıda saçmasapan bir şey yemekten daha sağlıklıdır

benim yaptığm keşkekde tereyeğı ,soğan, tavuk ve buğday var .
bian okuynca çok sevndim serbes herhalde die:KK9:

Kızlar ben ani bir kararla dün akşam Karatay diyetine başlamaya karar verdim. Ama kitabını almadım tam bilmiyorum bugün elimden geldiği kadar karbonhidrattan kaçtım. Gün içerisinde iki kez hayır dedim ilki arkadaşımın sabah kahvaltısında o yağlı böreğine ikincisi de kardeşimin aldığı dolaptaki kremalı yaş pastaya ve bi de nutella kavanozu aklımdan geçmedi değil. Neyse bugün yaptım bişeyler yediklerimin hangisi uygun degil bakar mısınız. Karataya hazırlık olmadığı için elde olanlarla ancak. Yarın alacağım ceviz içi fındık filan

Sabah ( 08:45)
2 dilim peynir.
6 zeytin
1 çay bardağı süt
3 kuru kayısı

ara
1 bardak bitki çayı

Öğle(14 : 30)
1 tavuk ekmek - dışarda olunca mecburen :KK43:

Akşam (18:30)
1 kase yoğurt
5 ceviz içi
Patlamış mısır

2,5 litre su

Kızlar ben ani bir kararla dün akşam Karatay diyetine başlamaya karar verdim. Ama kitabını almadım tam bilmiyorum bugün elimden geldiği kadar karbonhidrattan kaçtım. Gün içerisinde iki kez hayır dedim ilki arkadaşımın sabah kahvaltısında o yağlı böreğine ikincisi de kardeşimin aldığı dolaptaki kremalı yaş pastaya ve bi de nutella kavanozu aklımdan geçmedi değil. Neyse bugün yaptım bişeyler yediklerimin hangisi uygun degil bakar mısınız. Karataya hazırlık olmadığı için elde olanlarla ancak. Yarın alacağım ceviz içi fındık filan

2 dilim peynir.
6 zeytin
1 çay bardağı süt
3 kuru kayısı

ara
1 bardak bitki çayı

1 kase yoğurt
5 ceviz içi
Patlamış mısır

2,5 litre su

nette kitabı var cnm
mısır ve ekmek dışında fena olmamış
amamısır ve ekmek yasaklılar arasında

korkma cnm karataya uygun olanları doyana kadar yiyebilirsin :KK34::KK34::KK34:

2 dilim peynir.
6 zeytin
1 çay bardağı süt
3 kuru kayısı

ara
1 bardak bitki çayı

1 kase yoğurt
5 ceviz içi
Patlamış mısır

2,5 litre su

aramıza hoşgeldin benimde karatayda ilk günümdü .
kitabını netten indirebiliosun.
diğer sorularınıza tecrübeli kızçeler yardımcı olurlar:KK34:

Karatay 06 Şubat tarihli bir röportajından alıntı:
BUĞDAYIN KENDİSİNİ YİYİN

- Karatay diyeti, sindirim enzimlerinin ve hormonların düzenli ve dengeli çalışmasını sağlar. Günlük hayattan kopma, aç ve bitkin kalma, aç kalma duygusunun esiri olma yaşanmaz.

- Ekmek yemeyin, buğdayın kendisini yiyin. Yani buğdayla pilav, salata veya keşkek gibi yemekler yapın. B vitaminini kuruyemişlerden ve baklagillerden (fasulye grubundan) rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Yani yiyebiliyoruz cnm:)ben zaten yapmayı bilmiyorum kayınvalidem de zor diye yılda bir yapıyor:)

nette kitabı var cnm
mısır ve ekmek dışında fena olmamış
amamısır ve ekmek yasaklılar arasında

Ekmek normalde yemeyecektim de dışarda olunca vakit dar olunca tavuk döneri ekmek arası yedim neyse ilk gün için kaçamak bi daha olmaz :) Tam buğday ekmeği yiyebiliyoruz sanırım?

aramıza hoşgeldin benimde karatayda ilk günümdü .
kitabını netten indirebiliosun.
diğer sorularınıza tecrübeli kızçeler yardımcı olurlar:KK34:

Netten indireyim hemen :))

Karatay 06 Şubat tarihli bir röportajından alıntı:
BUĞDAYIN KENDİSİNİ YİYİN

- Karatay diyeti, sindirim enzimlerinin ve hormonların düzenli ve dengeli çalışmasını sağlar. Günlük hayattan kopma, aç ve bitkin kalma, aç kalma duygusunun esiri olma yaşanmaz.

- Ekmek yemeyin, buğdayın kendisini yiyin. Yani buğdayla pilav, salata veya keşkek gibi yemekler yapın. B vitaminini kuruyemişlerden ve baklagillerden (fasulye grubundan) rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Yani yiyebiliyoruz cnm:)ben zaten yapmayı bilmiyorum kayınvalidem de zor diye yılda bir yapıyor:)

bu habere çoook ama çok sevndim
keşkek en sevdiğim yemeklerden biridir :KK56: teşekkürler:KK16:

teşekkürler pofu:KK16:

ne demek cnm :)

Ekmek normalde yemeyecektim de dışarda olunca vakit dar olunca tavuk döneri ekmek arası yedim neyse ilk gün için kaçamak bi daha olmaz :) Tam buğday ekmeği yiyebiliyoruz sanırım?

Netten indireyim hemen :))

hayır ekmek yok sabahları ekmek yerine çiğ kuruyemiş yiyoruz :)

bu habere çoook ama çok sevndim
keşkek en sevdiğim yemeklerden biridir :KK56: teşekkürler:KK16:
bence sevinme cnm o kilo verenler içindir :)

Afiyet olsun 21 de başın dönmüyor mu:))

3ten sonRa donmeye baslio zaten ama el parmak uclarina bakarak donersen basinin dondugunu anlamiosun

Afiyet olsun canim

Afiyet olsun canim..kurabiye yeyince kg da fark oluyormu artma gibi

olmamis.. bildirimden 300gr eksiktim bugun ama tart it up yaptim ogun 50dklik olduysada o yakmistir. ama olacagini dusunmuorum sonucta icinde peynir findik badem var..onu yiyince kahvalti peynirimi ve kuruyemisimi azalttim

Bugun odalari tip kose toplarken 3 tane titresimli kemer buldum 1 ini yillar once gazeteden kuponla almistim 2 side kizkardesiminmis kaldirmisim dolaba dolabi bosaltip diger odaya alacaktim o zaman buldum:):). Evdekileri unutmusum isyerinde yapiyorum eve gelince yapmiyorum haftasonlari yapmiyorum faydasi olmuyordu,,,,isleri bitireyim gun bitsin hem iste hem evde duzenli kullanayim

ohh super olmus ..

CANAN KARATAY'DAN ALINTI

''Fazla kilolarınızı verdiyseniz, hareket halindeyseniz, çok az miktar pide ekmek, makarna yiyebilirsiniz. Tabii 5 kilometre yürümek şartıyla!!!''

ah ahh daha çok var :KK1:

hic canim cekmio

scquat ın yanında 31 günlük mekik programı ekliycem bugün :)

nu harekete plateste hundred deniyor. yapabilirsen 100 tane yap hicbisey olmaz bisure sonRa zaten 100de az gelio

iltifatlar gelince insan böyllee bi aşka geliyor :KK1:
çok geçmiş olsun ablacım dikkat et kendine

Sağolasın canım...

Evt tatlım keşkeğin bir türlüsü :)çok pişirmesi zahmetlidir kayınvalidenden istedim yaptı Allah razı olsun:)

Evet zahmetli ama çok lezzetli :KK66:
bir ara çok yapıyordum ben de..İskenderunlu gelinimiz var onun tarifiyle sizin oraların usulünden yapıyorum..

geçmiş olsunn

keşkek karatayda serbesmi :26:

Ölçülü tüketmek gerekiyor yanılmıyorsam...

İyi dileklerin için teşekkür ederim..

uyaninca karbonatli su

12.00 kkk+siyah cay limonlu

18.00 turk kahvesi

19.00 tazefasulye zyagli+3 kofte+1 kaseyogurt pulbiberli

19.30 2 kurukayisi+yesilcay

spor yok cok halsizim misafirim vardi caya

İyi akşamlar herkese... evi temizle toparla derken ihmal ettim burayı bi türlü oturamıyorum yerimde sürekli hareket halindeyim.. tam oturuyorum benimkinin istekleri bitmiyor... kalk otur kalk otur sinir oluyorum bazen:KK47::KK47: hayat erkeklere güzel valla:KK37:
iki gündür sabahları kahvaltıdan önce yürüyüşe gidiyorz 40 dk kadar ... yarın jill e başlıcam tekrar..kaçamak yok :KK34: haftasonu daha güzel olayor bence 2 öğün :KK34: acıkmıyosun leptin daha çok çalışıyor:21::21:

bugün alışveriş te yaptım artık giyecek bişeyim kalmamıştı boll oluyordu... 36 beden gömlk aldım bi kaç tane ki hiç hatırlamam üniv. den beri.. 38 beden pant. aldım ki hep zor bela giyerdim göbeği sıkıştırırdı, bacakları dar gelirdi ama bu seferr çok hoş oldu o kdar mutlu oldum ki anlatamam.. kot aldım 30 giyerdim hep ... bedeni 28 oldu bu sefer :KK52::KK52::KK52: ilk defa yaptıgım alışverişten mutlu döndüm.. 36 beden olamayı iyice kafaya koydum...:21::21::21:

Evet bir günü bitirdim galiba 45 dakika yürüdüm
akşam saat 18.00
1 porsiyon salata
1 kase yoğurt
1 porsiyon kabak yemeği
ama ama ama saat 15.00 gibi açlığa karşı koyamadım bir domates bir salatalıkla leptinime etki etmiş olabilirim :KK50:
Afiyet olsun canim,,sabah sıki yersen acikmazsin kuruyemisi tam ye canim
bu da benim günüm:)

sabah 2 koca bardak su

kahvaltı
kkk

öğlen:
köfte+ayran

akşam:ayran

spor:scquat 4/30
mekik 1/31
yürüyüş 40 dak+

su:içmeye devaaammmm :KK53::KK53::KK53:
Afiyet olsun canim
Selam fıstıklar

Dün tamamiyle karataya uygun beslenmedim niye kendime karşı koyamadım bilmiyorum ama sonra çok pişman oldum

Bugün 12:00 1 yumurtalı kk
Akşam 19:00 aşur(döğmelik buğday+et+nohut ile yapılan yöresel bir yemek)+lahana turşusu+yoğurt
Spor : jillian ile kick box
bu dunkiler icin:KK57:...bugunkiler afiiyet olsun:)

bugün boğazım yanıyor
daha doğrusu dünden beri çok fena
dün sanırım çok terlemiştim bi yerden soğuk yedim:KK43: şuan atkıyla sarılı :KK43: inşallah grip falan olmam
Gecmis olsun canim
Günü özetleyecek olursam,

11 gibi KKK; bir yumurta'nın yerini muz'la doldurdum. Gün kurusu yemedim.

15 gibi, bir bardak şekersiz Türk kahvesi

Yaklaşık bir lt içine limon dilimi atılmış su

18.30; bir porsiyon yeşil fasulye, 3 tane çiğ köfte, bol pul biberli yoğurt

-ders çalıştığım için spor falan yapmadım, ama oturduğum ve yattığım yerden Ders notlarını okurken de yapabileceğim bacak hareketleri falan yaptım. :KK70:

Dükkanı kapattım diyemiyorum çünkü çay falan içerim muhtemelen, gece uzun; yarın vizem var....

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Afiyet olsun canim
iyi akşamlar kızlarrr
öğle yemeğimi saat 2buçukda yedim kabakları tost makinesinde kızartıp üzerine sarımsaklı yoğurt ve baharat
1de baharatlı tavuk pirzola onuda tost makinesinde pişirdim
Eki Görüntüle 1079604

ikindi gibi komşuma indim 2 kaşık yeşillik salatası 2 bardak siyah çay 1 bardak limonlu sıcak su

akşamı yedide yedim
kırmızı merimek çorbası 2 kepçe
çoban salata limonlu
Eki Görüntüle 1079606

nasıl kızlar ilk günümü kazası belasız atlatmışmıyım
Afiyet olsun canim,,kizartma yaparken zeytinyagi kullandiysan sorun yok guzel olmus....fazla isi olmamali uzun sureli pisirme yoksa iyi bir tercih
önerileriniz için çoook teşekkür ederim kızlar :KK34:
ama malesef oralarda bu işlerle ilgilenen tanıdığım yok
karataydiyeti. info die bi sitenin yönlendirmesiyle datcaköyürünleri die bi siteden 1 kg cam şişede sipariş ettm
gül abla ( herkes abla yazıo bende yazam dedim :) senin dediğin siteye baktım çok güzel ürünler var
önceden görsem ordan sipariş ederdim , bidahakine ordan getirtirim
1 lt biseye yetmezki canim yagi bol bol yememiz lazim kargo parasi vermisken 5 lik alsaymissin

Merhaba arkadaşlar,

Herkes iyidir umarım...haftasonum beslenme açısından kötü geçti..
Londra da yaşayan yeğenim geldi dün ordaydık sabahladık..Kızkıza gece oturmaları çene ve yeme bakımından aktif oluyor ya da biz öyle biliyoruz bilmiyorum.:KK1:
ÖZetle kendimi pek beğenmedim ama yeğenimin beni görünce tepkisi şahaneydi...İnanmıyorum nilüüücüüm küçücük kalmışın dedi..bana dedi...
100 lük bir kadına minnak dedi..boy bakımından evet ama en bakımından maaşallahım var.:KK1:
valla çok hoşuma gitti ...İlk başta ammaan saçmalama desem de sonra yav he he minnakım ben dedim..:KK53:

--

Gül'cüğüm,ayağımın mr sonucu; zorlanmaya bağlı epey hasar görmüş..bilekte yine zorlanmaya bağlı kas yırtlıması..
İlaç verdi ve bol istirahat eğer iyleşmezse ameliyat dahi olabilir..
Üzüldüm açıkçası...
10kg ya yakin verdin az degil sen farketmiyorsun ama uzun sure gormeyenler farkederler minnak nilufer im:)....cok gecmis olsun canim uzuldum insallah biran once duzelir ameliyata gerek kalmadan

2 dilim peynir.
6 zeytin
1 çay bardağı süt
3 kuru kayısı

ara
1 bardak bitki çayı

1 kase yoğurt
5 ceviz içi
Patlamış mısır

2,5 litre su
aramiza hosgeldiniz :KK71:
Ilk. Sayfada karatay kurallari var oncelikle ona bakarmisin canim

İyi akşamlar herkese... evi temizle toparla derken ihmal ettim burayı bi türlü oturamıyorum yerimde sürekli hareket halindeyim.. tam oturuyorum benimkinin istekleri bitmiyor... kalk otur kalk otur sinir oluyorum bazen:KK47::KK47: hayat erkeklere güzel valla:KK37:
iki gündür sabahları kahvaltıdan önce yürüyüşe gidiyorz 40 dk kadar ... yarın jill e başlıcam tekrar..kaçamak yok :KK34: haftasonu daha güzel olayor bence 2 öğün :KK34: acıkmıyosun leptin daha çok çalışıyor:21::21:

bugün alışveriş te yaptım artık giyecek bişeyim kalmamıştı boll oluyordu... 36 beden gömlk aldım bi kaç tane ki hiç hatırlamam üniv. den beri.. 38 beden pant. aldım ki hep zor bela giyerdim göbeği sıkıştırırdı, bacakları dar gelirdi ama bu seferr çok hoş oldu o kdar mutlu oldum ki anlatamam.. kot aldım 30 giyerdim hep ... bedeni 28 oldu bu sefer :KK52::KK52::KK52: ilk defa yaptıgım alışverişten mutlu döndüm.. 36 beden olamayı iyice kafaya koydum...:21::21::21:

ooo super cok sevindim ins geriside gelecek..bende 36 olmyai kafama koydum ..gecenyaz trden kendime hicbirsey almadim sinir oldun ne giysem yakistiramadim ama bu yaz geldigimde darmaduman etmeyi planliyorum o yuzdende v=cabaliyorum

X