Kardeşimin eşi yüzünden memleketten soğudum.

Oğlunuza çok geçmiş olsun, tamamen geçmiş bitmiştir inşallah.
Kardeşiniz en az eşi kadar itici geldi bana, her adam karısına değer versin, kök ailesine değerli göstersin ama dengeyi kurarak yapmalı bunu. Kendi ailesini hep idareci duruma düşürerek değil. Gelininiz sadece kaprisli ve benmerkezci değil merhametsiz bir insan. Bu üçü bir arada oldu mu iletişimin sağlıklı olması zaten mümkün değil.

Bu kadar yakın akrabalıkta bırakın bebeğim için gelip gelmemeyi tartışmalı olduğum biri bile olsa evladının canı tehlikede iken kırgınlık kenara atarım. Ziyaret ederim, elimden geleni yapabileceğimi söylerim, moral veririm. Ha her şey bittiğinde tavrımı korurum o ayrı. Sonrasında tüm bu iyi niyetime rağmen karşı taraf adım atmaz küslüğe devam ederse, oda onun insanlığı derim çok takılmam.

Kardeşinizden uzaklaşmanızı tavsiye etmem, durumdan dolayı kırgınlığınızı belirtin bilsin. Sonrasında da eğer o sizi arayıp soruyorsa iletişime devam edin. Hatta orası sadece gelininizin evi değil kardeşinizin de evi. Onun bir daveti varsa gidin. Yeğenlerinize hediyeler gönderin. Oynayın yada güç savaşına girin demiyorum size. Kaba bir tabirle gavura kızıp oruç bozmayın. Kardeşinizle küs olmadığınıza göre hala olarak içinizden geleni, yapmanız gerekeni yapın. Ha sonra ne mi olacak..

Kardeşiniz bir süre sonra eşinin yaptığı psikolojik baskıya isyan etmeye başlayacak. İnsan mekanizması bu bir şekilde memnun olmadığı şeyi idrak edip, sorunu bulup değiştirmeye çalışacak. Bunu sesli yada soğuyarak yapacak o onun kişilik yapısı ile alakalı. Bu sebepten değişen hayatını toparlamaya çalışacak, çünkü anne kardeş sevgisini tatmış o yüzden de özleyecek. Kardeşiniz bu aşamaya gelip sorguladığında aranıza mesafe ve sorumluluk girmemesi, hayatını bu hale getirenlerin arasında sizi de görmemesi, sorunu asıl yaşatan kişiyi görüp orayı değiştirebilmesi için.

Ayrıca N nscckts nin gelininizle konuşma önerisine katılıyorum. Sorun kiminle ise direkt mutattabı ile konuşmak en doğru çözümdür her zaman. Kulaktan kulağa duygularda yanlış gelir gider arada. Tam tersi siz oğlunuz bu durumu yaşarken onun ilgisizliğine kırıldığınızı söyleyin. He anlar anlamaz mühim değil siz kulağına kar suyunu kaçırın. Kendisini her olayın mağduru görmekten çıkar, sağlıklı bir muhakeme yapabilir belki.

İkinci mevzu ise kadın oturduğu yerden benim kazancımı hesap ediyor. Ona kalda her ay düzenli para göndermem lazım. Bunada bozuluyor.Bana kalsa bu karakterdeki insanla muhattap zaten olmamda işte mecburen akrabayız ama, şükür ki kayış koptu 😊
Haa evet altin gelmedi diye kizmistir sen gelmedin diye degil 😂😂

Kardeşiniz bir süre sonra eşinin yaptığı psikolojik baskıya isyan etmeye başlayacak. İnsan mekanizması bu bir şekilde memnun olmadığı şeyi idrak edip, sorunu bulup değiştirmeye çalışacak. Bunu sesli yada soğuyarak yapacak o onun kişilik yapısı ile alakalı. Bu sebepten değişen hayatını toparlamaya çalışacak, çünkü anne kardeş sevgisini tatmış o yüzden de özleyecek. Kardeşiniz bu aşamaya gelip sorguladığında aranıza mesafe ve sorumluluk girmemesi, hayatını bu hale getirenlerin arasında sizi de görmemesi, sorunu asıl yaşatan kişiyi görüp orayı değiştirebilmesi için.

ay yok yaa öyle olmuyor
aynı bazı kadınlar gibi hani eşim beni dövüyor/hor görüyor derler derler ama asla boşanmaz mutluluk fotoları atarlar ya konu sahibinin kardeşi bunun erkek versiyonu. aslında yok birbirimizden farkımız kadını/erkeği. benim eşimin erkek kardeşi böyle. karısını hiç görmedim kardeşini bir kere nişanımda gördüm.
Görümcem de/kayınvalidem de konu sahibi gibi kardeşine çok içerliyor ama yok asla adam taviz vermiyor. çok mutsuzm çok mutsuzum deyip duruyormuş kayınvalideme telefonda. şimdi 2. çocuğu yapmışlar :KK70:
ama eşimin kardeşi eşimden yaşlı duruyor gerçekten adam çökmüş ama yok.
valla kendileri bilir ama kardeşleri üzülüyor tabi.

Evet onlar. Bana "Senin yaşın var ki (36-37) bu bebek sakat doğar veya karninda 6 aylık olunca ölür" demişlerdi. Bana diledikleri kendi başlarına geldi. Kendisi hamileyken bebek riske girdi özel tedavilerle gebelik geçirdi. Ablasının bebegi 6 aylık karnında öldü. Mutlu oldum mu? Hayir. Allah düşmanımı evladıyla sınamasın inşallah. Ama, içleri öyle çamur bağlamış ki Allah başlarına veriyor. Bunlar ailecek fesatlar. Yaptıklarız yaz yaz bitmez bıktım yemin ederim.

Bir de şöyle bir düşüncesi var Ablanlar çift maaşlı neden bize yardım etmiyorlar 😁 Babam ev aldı, araba aldı ki emekli ve biz haklarımızdan feragat ettik. Yani o ev ve araba da bizim hakkımızda var. Daha gözü doymadı.

Düşkün olurlar kardesimdir der yardım ederim lakin, cift maaşla ben onların hayatlarını yaşayamıyorum. Annemi ve babamı sömürürler bu yetmez Ablan versin, agabeyin versin. Ben essek gibi calışıp kendinin lüks yaşamaya çalıştığı hayata yardım edeceğim. Oldu, iki gözümün çicegi 😄

Burda tek suçlu asla gelin değil, kardeşimde suçlu tencere kapak olmuşlar. Ne derse tamam, naparsa haklı.
Burayı okudum az önce ki mesajımdan vazgeçtim. Gelini arayıp hiç muhattap olmayın. Bu kadar merhametsiz olunamaz, bizde de vardı böyle biri. Sürekli milletin malını mülkünü konuşur, kendi geçim kaynağı olduğu halde yardım beklerdi. En sonunda kendi yuvası bozuldu. Kocası gittiğinde bir kez bile dön demedi ki oda karısının ağzına bakardı. Gerçekleri görmesi 10 yılını çaldı hayatından ama bir şekilde gördü. Daha önce de dediğim gibi mutsuzsa dengeyi değiştirmek ister her insan.
Ama kardeşinizin hayatından da asla tamamen çıkmayın ki, vakti geldiğinde oda muhakeme edebilsin.

ay yok yaa öyle olmuyor
aynı bazı kadınlar gibi hani eşim beni dövüyor/hor görüyor derler derler ama asla boşanmaz mutluluk fotoları atarlar ya konu sahibinin kardeşi bunun erkek versiyonu. aslında yok birbirimizden farkımız kadını/erkeği. benim eşimin erkek kardeşi böyle. karısını hiç görmedim kardeşini bir kere nişanımda gördüm.
Görümcem de/kayınvalidem de konu sahibi gibi kardeşine çok içerliyor ama yok asla adam taviz vermiyor. çok mutsuzm çok mutsuzum deyip duruyormuş kayınvalideme telefonda. şimdi 2. çocuğu yapmışlar :KK70:
Eeee dökülmeye başlamış işte adam mutsuzum demiş. Eğer güçlü bir kişiliğe sahipse o mutsuzluktan sıyrılmaya değilse kurban psikolojisi ile mahkum etmeye devam edecektir. İkisi de bir tepkidir zaten ama doğru olanı yapması kişiliğiyle, hayat görüşü ile alakalı.

Bir yakınım yeni doğum yaptı. Grip değilim bir şey değilim, aradım hayırlı olsun dedim ve virüs nedeniyle gelemediğimi söyledim. Aman gel ya senden bir şey olmaz bekliyorum dedi. Kendisinin evine gelen giden gırlaydı. Ben bazı insanları anlayamıyorum artık gerçekten. Evet insanlar sıkıldı ama buda el kadar bebek yahu ! Korona zamanı bile ürüyorsunuz onu anladıkta bari mıç mıç olmayın. Hayır asıl anlayamadığım şey, bu ne merak ? Ya keşke şöyle bir gezseydik otursaydık falan dersin hadi, anlarım. Ama yok bebek görmesi yok diş mevlüdü yok bilmem ne...

Ne diyim ki sizin gelin de o manyaklardan biri işte. Allah korusun ölseniz, bebeğimi görmeden nasıl ölür diye trip atar bu tipler

Çok iyi demişsiniz ağzınıza sağlık. Onun sizden özür dilemesi gerek asıl. Sosyal mesafe kadar, normal mesafede çok önemli 👍🏼

Oğlunuza ve size çok geçmiş olsun 🙏🏻💐

Son düzenleme:
Sizin de Allah yardımcınız olsun. Vallahi izin zehir oluyor bunlar yüzüne.

İlk aldığım hediyeyi göndermedim ki zaten gonderecek durumda değildim ihtiyacı olan birisine verdim. Sonra yeğenim sonuçta diye gelirken yine hediye aldım ama, bu kez de ben burdayım diye çocukları anneme bile göstermiyor. Kardeşimle göndersem onda bile kasıt arar. Yeğenler gelirse veririm eline (buyugede aldim) gelmezse bir daha da almam.
Mesela bizde hediye olarak altın alınır kardeş çocuğuna.Acaba gelin de sizden öyle bisey bekledi de gelmeyince sinirlendi mi?Onu düşündüm.

Zaten beni çok sevdiğinden değil 😁 ben hep mesafeliydim ve uzaktayim hep. Birinci mesele dediğiniz gibi ilk ona gidildi diye sıkıntısı. Onla gelir gelmez davet etti ben de sonra icabet ettim. Sonrasında diğerine gidemedim. Kasıtlı gitmesem alınabilir. Doğan benim yeğenim yani neden görmeyeyim değil mi?

İkinci mevzu ise kadın oturduğu yerden benim kazancımı hesap ediyor. Ona kalda her ay düzenli para göndermem lazım. Bunada bozuluyor.Bana kalsa bu karakterdeki insanla muhattap zaten olmamda işte mecburen akrabayız ama, şükür ki kayış koptu 😊
öncelikle evladınıza acil şifalar diliyorum, çok çok geçmiş olsun
Rabbim korusun benim evladım bunu yaşayacak kardeşim de arayıp bana sen alttan al diyecek bi daha tövbe yüzlerine bakmazdım hiçbirinin canımın canı acımış ötesi var mı yaa :KK43:

ayrıca bu nasıl bi hadsizliktir ya siz çalışıyorsunuz siz kazanıyorsunuz ona mı kalmış paranın hesabını yapıp bize göndersin demek bi de göndermiyorsun diye trip atmak
afedersiniz k.ç.ma başıma sürerim o parayı ama kimseye vermem kime ne
haa çok zor durumda olur tabii ki yardım edilir ama böylesi de pesss
vallahi ben uzaktan bu kadar sinirlendim siz yine iyi sakinsiniz :)

Ona laf anlatmanın mümkünatı yok. Kendi doğrusundan başka bir doğru olamaz cahil cahil konuşur. Benim de tepem atarsa ortalık toz duman olur. Yani muhattap olmaya değmiyor, değişmez o. En iyisi kökten kesmek. Çok teşekkür ederim, çok zarifsiniz.
Aman boşver o zaman yaa öyle insanla muhatap olmamak en sağlıklısı :KK200:

Benim çocuğum ölümden dönecek ben kardeşinin karisini pofpoflamadim diye suclanicam çokta tin salayin akıl yoksunlarini ya ne düşünürse düşünsün

Valla ben de anlamıyorum. Bugün annemler yok ve bebek yanından ayırmıyor beni. Daha kendime yemek yapamadım. Demek ki Azimli sıçan duvarı deliyormuş 😂
Valla ben işten akşam 4 gibi eve gidiyorum ben gidince annem çıkıyor.. Saat 8,30 a kadar 1 saat fln uyuyo onda da en az 1 kere yanına gidiyorum kesintisiz değil, arada kendi çorbasını yapıyorum işte kalkana kadar.. Sonra akşam 8 buçukta eşim gelene kadar bırak yemek yapmayı tuvalete bile gidemiyorum :KK70:

Valla ben de anlamıyorum. Bugün annemler yok ve bebek yanından ayırmıyor beni. Daha kendime yemek yapamadım. Demek ki Azimli sıçan duvarı deliyormuş 😂
vallahi baya azimliymiş, küçük kızım şu an 2,5 yaşında, aman Allahım ilk doğduğunda bırak yemek yapmayı wcye giremiyordum, kucağımda bebekle işimi halledip çıkıyordum
yemek işini Allah bin kere razı olsun kv ve görümcemin gönderdikleriyle idare ediyorduk
hala daha, o uyumadan iş yapamam, dört gözle yavrum uyusun da yemek yapayım işimi halledeyim diye beklerim :KK70:
misafir ağırlamak öte dursun :KK70:

bu olayda haklısın ama birşey sormak istiyorum sana

sanırım senınde akrabalık kardeşlik bagın çok kuvvetli değil ,

çünkü ben olsam memlekete gittiğim günün ertesi günü yakın olana diğer gün uzak olana giderdim ,

sen dişti gripti hepsinin geçmesini beklemişsin

Böylesiyle bağı kuvvetli olsa ne olur olmasa ne. Hastaysa gayet gitmek istemeyebilir. Grip olunca insan kolunu kaldıramıyor bazen niye kendini zorlasın kaldı ki dişi ve oğlu... ayrıca hasta hasta milletin evine vede yeni doğmuş bebeğin olduğu eve gitmesi ne kadar doğru. Ama yok bazıları dünya yansada düğüne mevlide gidecek illa

Son düzenleme:
Cooook iyi yapmissiniz. Soylenecek seyleri soylemissiniz. Şöyle kendini deliye vurup sonra onun huyu oyle diye kabullendirmeye calisanlara ben de deli oluyorum. Benim gorumcemin biri de boyle kendini deliye vuruyordu, herkese laf söz. En sonunda saglam bi kavga edip o çenesini kapattim ustune de gorusmeyi kestim.

Şöyle "huyu oyle" diye kendini etrafa kabullendirmeye calisanlara firsat vermeyin. Hareketlerini kontrol edemiyorsa doktora gitsin.
Çocuklarınıda aynı yaptılar. Mesela bardak fırtlatır kırar. Uyarı, ikaz, açıklama yapılmaz. Neymis efendim huyu böyle, inatçı napalım derler. Şimdi dert yanıyorlar çocuk balkon demilerinde, sokağa kaçmalar, duvara tırmanmanmalar. Burunlarından getiriyor ama, iyi oldu. Huyu boyle 😊

Huyu öyleyse benimde kimseyi cekmeme huyum var. Abla o boyle, sen de kimseyi cekmezsin senin de huyun bu desin. Ama hep bana, rab bana.

Oğlunuza çok geçmiş olsun, tamamen geçmiş bitmiştir inşallah.
Kardeşiniz en az eşi kadar itici geldi bana, her adam karısına değer versin, kök ailesine değerli göstersin ama dengeyi kurarak yapmalı bunu. Kendi ailesini hep idareci duruma düşürerek değil. Gelininiz sadece kaprisli ve benmerkezci değil merhametsiz bir insan. Bu üçü bir arada oldu mu iletişimin sağlıklı olması zaten mümkün değil.

Bu kadar yakın akrabalıkta bırakın bebeğim için gelip gelmemeyi tartışmalı olduğum biri bile olsa evladının canı tehlikede iken kırgınlık kenara atarım. Ziyaret ederim, elimden geleni yapabileceğimi söylerim, moral veririm. Ha her şey bittiğinde tavrımı korurum o ayrı. Sonrasında tüm bu iyi niyetime rağmen karşı taraf adım atmaz küslüğe devam ederse, oda onun insanlığı derim çok takılmam.

Kardeşinizden uzaklaşmanızı tavsiye etmem, durumdan dolayı kırgınlığınızı belirtin bilsin. Sonrasında da eğer o sizi arayıp soruyorsa iletişime devam edin. Hatta orası sadece gelininizin evi değil kardeşinizin de evi. Onun bir daveti varsa gidin. Yeğenlerinize hediyeler gönderin. Oynayın yada güç savaşına girin demiyorum size. Kaba bir tabirle gavura kızıp oruç bozmayın. Kardeşinizle küs olmadığınıza göre hala olarak içinizden geleni, yapmanız gerekeni yapın. Ha sonra ne mi olacak..

Ayrıca N nscckts nin gelininizle konuşma önerisine katılıyorum. Sorun kiminle ise direkt mutattabı ile konuşmak en doğru çözümdür her zaman. Kulaktan kulağa duygularda yanlış gelir gider arada. Tam tersi siz oğlunuz bu durumu yaşarken onun ilgisizliğine kırıldığınızı söyleyin. He anlar anlamaz mühim değil siz kulağına kar suyunu kaçırın. Kendisini her olayın mağduru görmekten çıkar, sağlıklı bir muhakeme yapabilir belki.
Çok teşekkür ederim, çok zarifsiniz. Zaten en fazla kızdığım, kardeşimin tutumu. Söylediklerinizde çok haklısınız.
Haa evet altin gelmedi diye kizmistir sen gelmedin diye degil 😂😂
😄 Diğeri altın taktı, ben de ona taktım. Bunlar iç çamaşırı ve 1 takım elbise almıştı ben de 2 takım elbise aldım, çok bile.
ay yok yaa öyle olmuyor
Bunlarda aynısı instangram da bir resimler var sanırsın ki her sey çok düzgün. Bana bulaşmasınlarda naparlarsa yapsınlar.
büyüğe altın gitti bana gelmedi demiştir.
Getirene, götürdüm. Getirmeyene takmam 😊
Burayı okudum az önce ki mesajımdan vazgeçtim. Gelini arayıp hiç muhattap olmayın. Bu kadar merhametsiz olunamaz, bizde de vardı böyle biri. Sürekli milletin malını mülkünü konuşur, kendi geçim kaynağı olduğu halde yardım beklerdi. En sonunda kendi yuvası bozuldu. Kocası gittiğinde bir kez bile dön demedi ki oda karısının ağzına bakardı. Gerçekleri görmesi 10 yılını çaldı hayatından ama bir şekilde gördü. Daha önce de dediğim gibi mutsuzsa dengeyi değiştirmek ister her insan.
Ama kardeşinizin hayatından da asla tamamen çıkmayın ki, vakti geldiğinde oda muhakeme edebilsin.
Kardeşim inşallah farkına varır. Eskiden çok neşeliydi ama artık hiç konuşmuyor desem yeridir. Butun yegenleri bile " bizimle eskiden şakalaşırdı şimdi bizi sevmiyor" diyorlar. Sevmediğinden değilde, hayat enerjisini emen biri var.

Bir yakınım yeni doğum yaptı. Grip değilim bir şey değilim, aradım hayırlı olsun dedim ve virüs nedeniyle gelemediğimi söyledim. Aman gel ya senden bir şey olmaz bekliyorum dedi. Kendisinin evine gelen giden gırlaydı. Ben bazı insanları anlayamıyorum artık gerçekten. Evet insanlar sıkıldı ama buda el kadar bebek yahu ! Korona zamanı bile ürüyorsunuz onu anladıkta bari mıç mıç olmayın. Hayır asıl anlayamadığım şey, bu ne merak ? Ya keşke şöyle bir gezseydik otursaydık falan dersin hadi, anlarım. Ama yok bebek görmesi yok diş mevlüdü yok bilmem ne...

Ne diyim ki sizin gelin de o manyaklardan biri işte. Allah korusun ölseniz, bebeğimi görmeden nasıl ölür diye trip atar bu tipler

Çok iyi demişsiniz ağzınıza sağlık. Onun sizden özür dilemesi gerek asıl. Sosyal mesafe kadar, normal mesafede çok önemli 👍🏼

Oğlunuza ve size çok geçmiş olsun 🙏🏻💐
Maksat gezmek olsun bunlara haa bir de iddia olsun her şey mubah. Teşekkür ederim, çok zarifsiniz.
Mesela bizde hediye olarak altın alınır kardeş çocuğuna.Acaba gelin de sizden öyle bisey bekledi de gelmeyince sinirlendi mi?Onu düşündüm.
Bizim de yakın akrabaya takılır lakin hic bir özel günümüzde tek bir hediye görmedik. Bu bebeğime 1 takımla, iç çamaşırı sadece. Bana yapılmayanıda yapmam açıkcası. Hiii durumları olmaz, cekirdek bile beklemem ama, yaşadıkları hayat hiç öyle degil. Kendi tarafına çeyrekler vs. Ne ekerse onu biçer.
Keşke herkes sizin gibi olsa. Hiç istifinizi bozup muhatap olmayın kendi kendine kudursun.
Aynen değmez ya, muhattap bile alınmaz.
öncelikle evladınıza acil şifalar diliyorum, çok çok geçmiş olsun
Rabbim korusun benim evladım bunu yaşayacak kardeşim de arayıp bana sen alttan al diyecek bi daha tövbe yüzlerine bakmazdım hiçbirinin canımın canı acımış ötesi var mı yaa :KK43:

ayrıca bu nasıl bi hadsizliktir ya siz çalışıyorsunuz siz kazanıyorsunuz ona mı kalmış paranın hesabını yapıp bize göndersin demek bi de göndermiyorsun diye trip atmak
afedersiniz k.ç.ma başıma sürerim o parayı ama kimseye vermem kime ne
haa çok zor durumda olur tabii ki yardım edilir ama böylesi de pesss
vallahi ben uzaktan bu kadar sinirlendim siz yine iyi sakinsiniz :)
Çok teşekkur ederim, çok zarifsiniz. Işte kadeşimde en büyük suç. Aslında sakin değilimde anne ve babamın evindeyim onları üzmek istemediğimden kaynaklı.
vallahi baya azimliymiş, küçük kızım şu an 2,5 yaşında, aman Allahım ilk doğduğunda bırak yemek yapmayı wcye giremiyordum, kucağımda bebekle işimi halledip çıkıyordum
yemek işini Allah bin kere razı olsun kv ve görümcemin gönderdikleriyle idare ediyorduk
hala daha, o uyumadan iş yapamam, dört gözle yavrum uyusun da yemek yapayım işimi halledeyim diye beklerim :KK70:
misafir ağırlamak öte dursun :KK70:
Siz rekabeti bir görseniz şaşar kalırsınız. 😁
Böylesiyle bağı kuvvetli olsa ne olur olmasa ne. Hastaysa gayet gitmek istemeyebilir. Grip olunca insan kolunu kaldıramıyor bazen niye kendini zorlasın kaldı ki dişi ve oğlu... ayrıca hasta hasta milletin evine vede yeni doğmuş bebeğin olduğu eve gitmesi ne kadar doğru. Ama yok bazıları dünya yansada düğüne mevlide gidecek illa
Çok teşekkür ederim, çok zarifsiniz. Aynen dediğiniz gibi. Şahsım adına ciddi bir durum yoksa ben kimse gelsin istemem şu dönemde.
Önemli olan oglunuz. Cok gecmis olsun..gerisi viz gelir. Kardesinize de hak ettigi cevabi vermissiniz
Çok teşekkür ederim, çok zarifsiniz.

Maksat gezmek olsun bunlara haa bir de iddia olsun her şey mubah. Teşekkür ederim, çok zarifsiniz.

Bizim de yakın akrabaya takılır lakin hic bir özel günümüzde tek bir hediye görmedik. Bu bebeğime 1 takımla, iç çamaşırı sadece. Bana yapılmayanıda yapmam açıkcası. Hiii durumları olmaz, cekirdek bile beklemem ama, yaşadıkları hayat hiç öyle degil. Kendi tarafına çeyrekler vs. Ne ekerse onu biçer.

Aynen değmez ya, muhattap bile alınmaz.

Çok teşekkur ederim, çok zarifsiniz. Işte kadeşimde en büyük suç. Aslında sakin değilimde anne ve babamın evindeyim onları üzmek istemediğimden kaynaklı.

Siz rekabeti bir görseniz şaşar kalırsınız. 😁

Çok teşekkür ederim, çok zarifsiniz. Aynen dediğiniz gibi. Şahsım adına ciddi bir durum yoksa ben kimse gelsin istemem şu dönemde.

Çok teşekkür ederim, çok zarifsiniz.
ayyy ben görmeyeyim gerçekten sinir oldum :KK70:
yani insanlar dert arıyorlar gerçekten kendilerine, hayır gerçekten art niyetle gitmemiş olun varsayalım amaannn kendi bilir banane deyip otursana gelmezsen gelme de ne bu kadar eşi araya sokmalar falan içleri de daralmıyor bu kadar huzursuzlukta

X