Karı-koca arasında maaş/para mevzusu?

Arkadaşlar merhaba,çalışan kadınlar maaşının ben kadarını eşine vermeli sizce?Erkeğin,maaş için sorun çıkarması doğru mu?Kadın,kendi ailesine para gönderme konusunda nasıl davranmalı?Objektif fikirlerinize ihtiyacım var :KK43:
Eğer senin paran benim param mevzusu varsa hiç aile olunmamış demektir. İki tarafta çalışıp be kadar getiriyorsa ortaya konulur beraber harcanır yani.Kadın/Erkek aile tarafında paraya ihtiyaç varsa gönderilir. Eğer problem olacaksa iki tarafın ailesine de para göndermezsiniz olur biter.
Siz Karı/Koca olarak bir ailesiniz önceliğiniz kendi aileniz olmalı (Siz olmalısınız)
para için sorun çıkarıp huzur bozmaya değmez.

3 yılı aşkın evliyiz
Para konusunda oturup ayrıntılı konuşmadık
Aklıma dahi gelmez kiiii....
* çocuk gibi kartımı eşime vermem, onunkini de almam, hele ki harçlık gibi hiç alamam.
*maaşlarımızı çekip; kredi kartı harcamalarımızı , ev taksiti, varsa mobilya vb taksitler, kira, faturalar ödenir . Ha benim maaşımdan ödenmiş ha da eşimin. Ne farkederrrr:işsiz:

Değişiyor harçlık miktarım
1000 TL harçlık alıyorsan çok iyi bence 😂
Ya şaka bir yana da bizde bu konuda çözümsüzüz. mesela ben para ve tüm ödemeler bende olsun isterim. Eşim tam tersi evin ekonomisini erkek yapar kafasında.. ama düzensiz ve gereksiz harcamalar yapıp borca girme huyundan nefret ettim! Ama çözüm yok işte para mevzusu açılınca huzurumuz kaçıyor.

Her ilişkinin dinamiği çok farklı.
Eşinizin tavrına ve kendi isteğinize göre şekil alın bence.
Herkesin yaptığı kendine doğru sonuçta. Ama kendi doğrunuzu sırf eşiniz istiyor diye değiştirmeyin bence.

Valla benimki kabul ediyor.. Daha doğrusu bu onun fikriydi ben kabul ettim desem daha doğru olur. Maşşlarımız da birikimimiz de herşeyimiz sürekli benim hesabımda.. Hatta harici olarak eşim dışardan iş yapıyor o paraları da direk benim hesabıma yatırıyor. ama bişey almak isterse alır kartı gider, ben de aynı şekilde, yani bizim aramızda paranın kartın lafı senin/benim şeklinde değil sarı kart, mavi kart, beyaz kart şeklinde dönüyor daha çok.. Borcumuz,gelirimiz, giderimiz, paramız,arabamız,evimiz,ihtiyacımız şeklinde devam ediyor.. Bu arada eklemeden edemeyeceğim evimiz ve arabamız da benim üzerime.. Ama bunların hiçbiri benim talebim değil :KK66:
benşmk
Valla benimki kabul ediyor.. Daha doğrusu bu onun fikriydi ben kabul ettim desem daha doğru olur. Maşşlarımız da birikimimiz de herşeyimiz sürekli benim hesabımda.. Hatta harici olarak eşim dışardan iş yapıyor o paraları da direk benim hesabıma yatırıyor. ama bişey almak isterse alır kartı gider, ben de aynı şekilde, yani bizim aramızda paranın kartın lafı senin/benim şeklinde değil sarı kart, mavi kart, beyaz kart şeklinde dönüyor daha çok.. Borcumuz,gelirimiz, giderimiz, paramız,arabamız,evimiz,ihtiyacımız şeklinde devam ediyor.. Bu arada eklemeden edemeyeceğim evimiz ve arabamız da benim üzerime.. Ama bunların hiçbiri benim talebim değil :KK66:
Sen ben olabilir misin ? 😀

Benim eşim de bu şekilde yapmamı istiyor ama ben kararsızım :KK43:
Bence yapmayın. Kendi parasının kimsenin kimseye vermesini doğru bulmuyorum eşte olsa.
Benim kazancım benim tasarrufumdadır. Birşey olduğunda taksit veya borç vs biz İkimiz öderiz ama Kalkıp Maaşımı eline verip 500 TL kendime almam.
500 TL nedir ki o kadar yoruluyor insan çalışırken.

Daha da komigini anlatabilirim. Alt katimizda dukkan var,sahibi eleman almak istedi emekli bir amcayi. Emekli amca kabul etti ertesi gun gelip baslayacakti. Bir telefon geldi ki vazgectim dedi adam. Meger karisi izin vermiyorum calismana,calisirsan gozun acilir paralarini baska kadinlarla yersin demis :KK66: adamcagizin da calismayi isteme sebebi meger emekli maasina zaten halihazirda karisinin el koymus olmasiymis :KK66:
Yazık ya😂biz herseye maydanoz erkekleri elestırıyoruz ama amcanın karısı tam evlerden ırak bi tıpmis. Dusunsene, bırkere gelmıssın dunyaya ne kadar yaşayacağın belli degıl, surdugun hayat bu😑

Bizim evde de herkes maaşını çeker ve önce ödemeleri planlarız birimiz faturaları birimiz kredi gibi ortak harcamaları.. Daha sonra kalan para için de birbirimize soru sormayız fazla kalmadığı için 😂

1000 TL harçlık alıyorsan çok iyi bence 😂
Ya şaka bir yana da bizde bu konuda çözümsüzüz. mesela ben para ve tüm ödemeler bende olsun isterim. Eşim tam tersi evin ekonomisini erkek yapar kafasında.. ama düzensiz ve gereksiz harcamalar yapıp borca girme huyundan nefret ettim! Ama çözüm yok işte para mevzusu açılınca huzurumuz kaçıyor.
Genelde daha düşük alıyorum ama ısrarla
Para yollamak ne ya, para mi kaliyor millette, vay arkadas ne zenginler var :KK70:
Borçlar var bayağı,yollanan parada onlar da ödeniyor

Eşim maaşını bana verir. Herşeyi ben hallederim. Mali işlerle ben ilgileniyorum. Bunun belli bir cevabı olmaz ki.

Genelde daha düşük alıyorum ama ısrarla

Borçlar var bayağı,yollanan parada onlar da ödeniyor

O zaman siz odeyin borclari direkt, biz oyle yapiyoruz, ilk onun maasi yattigi icin erken olan odemeleri o yapiyor, daha gec olan odemeleri ben yapiyorum, geriye bisey kalmadığı icin kimse digerinden harclik istemiyor :) ikimizin de kredi kartlari var harcamalari ordan yapıyoruz zaten, herkes ona gore yapiyor hesabini.

Bizim ev içerisinde örnek veriyim. Şuan çalışmıyorum ama çalışırken maaşımı çeker eve getirirdim eşimde aynı şekilde maaşını çeker eve getirdi ve evde ortak bulabileceğimiz bir yere koyardık herkes ihtiyacı kadarını alır ne kadar aldıysa birbirine söylerdi. Şuan eşim maaşını çeker verir ben yine ortak yere koyarım aynı şekilde birbirimize haber vererek ihtiyacımız kadarını alırız. Ev giderleri de o ortak yerdeki paradan giderilir. Bizde senin paran benim param muhabbeti yoktur mesela.

Ailelere yardıma gelecek olursam, ihtiyaç olmadığı sürece verilmemesi gerektiğini düşünüyorum sonuçta sizde ayrı bir ailesiniz. Ama bir tarafın ailesi maddi zorluk çekiyorsa tabii destek amaçlı gönderilir ama sürekli gönderilmesi bana uygun değil.

Eşinizin maddi durumu iyi olmaz. Eve destek olabilirsiniz. Fakat kazandığınız paranın belli bir kısmını ailenize göndermenize kızma hakkı yok. Onun ailesi kötü durumda olsa o göndermicekmiymiş açlıktan ölün umrumda değil mi dicekmiş. Her şey karşılıklı. Evladına nasıl bir örnek olursa yaşlandığında onu görür. Bazı şeyleri günlük yaşamamak gerek bence.

X