Kari koca evden çalışmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kac kez kralice gördünüz? Osmanli sultanlari saray mutfagina iner eslerine elleriyle yemekler hazırlamış. Ben kocam icin odun atesinde de yemek pisiriyorum piknik tupunde de. Yani bu durum kimseyi asagilamiyor. Aşağılık hissi sizin beyninize işlemiş. Sahte feministler, her aksam ne yemek pisirecegini düşünenler burada benim bahceli evimdeki barbekü, taş fırını duymayip, balkonumdaki mutfaga laf ediyor. Garip
Osmanlı’da kraliçe kavramı yoktu. Cariyeler odalılar ve hasekiler vardı. Arada bir gidip hobisine yemek yapıyorlar diye kendinizi bir tutmayın. Onların dahi temizliğini yemeğini yapan devasa bir kadro vardı. Yani birden çok kadın olduğu halde hizmet alıyorlardı.
Sizin gibi bir hizmet yoktu yani cilve için yapmakla bir tutmayın

Siz kelimeye takildiysaniz bakin mimarlar nasil geziyor, bir ic mimar kadar ragbet gormediginiz icin

Nasıl geziyormus mimarlar? Ben oturuyorum da şu an asdfgh

Kelimeye takıldım çünkü mimarla çalışmak sizin ya da bulundugunuz çevrenin normali olsaydi o kelimeyi kullanmazdiniz.
Bir insanın yaşadığı hayatı, vizyonunu seçtiği kelimelerden, kurduğu cümlelerden anlariz zaten. Baska neyden anlayacagiz?
Mesela kocasına "hizmet" eden birinin villada yaşaması şaşırtıcı değildir ama mimarla çalışması şaşırtıcı olurdu. Vizyon da tıpkı iyi koca gibi parayla satın alınabilen bir şey değil çünkü.

Yemek hobiniz mi? Salatanız bile güzel olmuyormuş nasıl bir hobi bu hayali arkadaş gibi bir şey mi? Bir de zengin rolü yapacaksanız et kavuruyorum demeyin steak mühürlüyorum filan diyin. Piknik tüpte et kavuran zengin... Yok olmuyor.
Arkadaslar yanlis anlamayin ama oyle konuştuğumda hava yaptığımı düşünürdünüz, steak muhurlemek icin kiraz agaci odununda barbeku hazırlamanız cok iyi olur. Hem isli olur hem lezzetli. Ben gayet sıradan, baslangic seviyesinden alarak is yapiyorum. Hobi dedigim sıfırdan yüze çıkmak istemek benim için. Simdi piknik tüpünü hepimiz biliyoruz size kalkip da önerebileceğiniz Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmış sef ariyorum referans olabilecek biri var mi desem kac kisi konu hakkında oneride bulunabilecek? Mesela su an gercekten soruyorum

Osmanlı’da kraliçe kavramı yoktu. Cariyeler odalılar ve hasekiler vardı. Arada bir gidip hobisine yemek yapıyorlar diye kendinizi bir tutmayın. Onların dahi temizliğini yemeğini yapan devasa bir kadro vardı. Yani birden çok kadın olduğu halde hizmet alıyorlardı.
Sizin gibi bir hizmet yoktu yani cilve için yapmakla bir tutmayın
Iyi madem siz de evlilik hayatinizda sultan gibi olmak isiyorsaniz kocaniza harem kurun da öyle en iyisini yapin. Benim durumumla sizinkisi bir değil, empati de yapamiyorsunuz zaten zorlamayin cevap yetirtirmek icin. Özellikle sizin ne düşündüğünüzü hic mi hic merak etmiyorum.

Arkadaslar yanlis anlamayin ama oyle konuştuğumda hava yaptığımı düşünürdünüz, steak muhurlemek icin kiraz agaci odununda barbeku hazırlamanız cok iyi olur. Hem isli olur hem lezzetli. Ben gayet sıradan, baslangic seviyesinden alarak is yapiyorum. Hobi dedigim sıfırdan yüze çıkmak istemek benim için. Simdi piknik tüpünü hepimiz biliyoruz size kalkip da önerebileceğiniz Michelin yıldızlı restoranlarda çalışmış sef ariyorum referans olabilecek biri var mi desem kac kisi konu hakkında oneride bulunabilecek? Mesela su an gercekten soruyorum
Gerçekten michelin yıldızı alan bir insanı villanızda işe alacağınızı mı sanıyorsunuz 😁😁o bahsettiğiniz tip şeflerin kendi restoranları oluyor. Bir gece için rezervasyon yapacaksınız bir ay önceden arıyorsunuz. Allah aşkına bu kadar da abartmayın ya koç musunuz? Sabancı mısınız? Villa değil de boğazda yalısı olan bir insan gibi yazıyorsunuz 😁
Allah kimseyi sonradan görme yapmasın gerçekten çok zor 😁😁

Konu Osmanlıya steake mteake nerden geldi :KK51:

Gerçekten acınası bir zihniyet kiraz soslu steakin olsun ama hala kölelik cariyelik yapma peşinde ol. Sanırım herkes anladı burdan para da, iş sahibi olmak da özgürlük ve kendine saygı değil asla, para bazı şeyleri satın alamıyor. Çuvalla paran olsa da kendine saygın yoksa yine ezilip büzülüyorsun, yine kendini Osmanlı haremindeki kölelerle kıyaslıyorsun:KK51:
:ruh:

Yemek hobiniz mi? Salatanız bile güzel olmuyormuş nasıl bir hobi bu hayali arkadaş gibi bir şey mi? Bir de zengin rolü yapacaksanız et kavuruyorum demeyin steak mühürlüyorum filan diyin. Piknik tüpte et kavuran zengin... Yok olmuyor.
Eşimin begenebilecegi salata yaparsam zaten muhtemelen en iyilerinden birini yapmis olurum, çoban salatadan bahsetmiyoruz burada

Iyi madem siz de evlilik hayatinizda sultan gibi olmak isiyorsaniz kocaniza harem kurun da öyle en iyisini yapin. Benim durumumla sizinkisi bir değil, empati de yapamiyorsunuz zaten zorlamayin cevap yetirtirmek icin. Özellikle sizin ne düşündüğünüzü hic mi hic merak etmiyorum.
Kendini kraliçe gören ben değilim. Sultanlara konuyu getiren de sizsiniz. Haremi de siz kabul edersiniz. Ben kimseye hizmet etmeyen bir insanım diyorum.
Bu sözü kendinize iade ediyorum. Kraliçelik oynayan osmanlıdan örnek veren biri olarak cariyeler size layıktır.
Biz çağımızda yaşayan kral kraliçe özentisi olmayan düz sıradan bir çiftiz.

Yeter ulen yazmayın daha fakir fakir, kadın zenginmiş işte, aşçı alacakmış işe :63:
Michelin şefi alacak 🤣🤣
Daha geçenlerde bir şefin restoranı yıldız aldı marta kadar rezervasyonumuz doldu yoğun talep için teşekkürler dedi. Ki oraya gidip binlerce lira ödeniyor. Bu adam gelip villada yemek yapacak 😆😆

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X