Karın germe , diastazis rekti ve meme diklestirme sürecim

Merhabalar arkadaşlar tüm yazılarınızı okudum bende perşembe günü karın germe ve meme protez dikleştirme ameliyatı olacağım aşırı heyecanlıyım. Hastane çantama ne koymalıyım gecelik mi pijama mı bana yardımcı olur musunuz? 2,5 yaşında ikizlerim var ne zaman kucağıma alabileceğim
Canım önden dügmeli pijama al muhakkak. 2 ay sonra baslıyorsun kaldırmay

Yani doğumdaki gibi gecelik şart değil değil mi göğüsler için düğmeli olsa yeterli

Peki çok heyecanlıyım önereceğiniz birşey var mı yeşil çay içme zencefil yeme vs gibi bazı yerlerde içmeyin yazıyordu

Peki çok heyecanlıyım önereceğiniz birşey var mı yeşil çay içme zencefil yeme vs gibi bazı yerlerde içmeyin yazıyordu
Merhaba ben pijama takımı götürmüştüm önden düğmeli olanlardan onunla rahat ettim
Gecelik şart değil ama ilk gece için iyi olabilir sondanız takılı kalacak çünkü
Evet uyarıyorlar son 2 gün maydanoz suyu ve limon kan sulandırıcı ürünler ve ilaçları almamanız için
Aklımda kalanlar bunlar oldu
Şimdiden geçmiş olsun her şey beklediğin gibi olur inşallah

Rezene papatya limon ve kuru kayısıyı kaynar suya koyuyorum iki gundur . Rahatladım çözümü öyle buldum. Cok kötüydüm gunlerdır. Karnım şişti gaz sıkışması sancı yaptı. Tavsıye ederım. Ikınsam bile olmuyordu. Kronik kabızlık var zaten. :KK43:
En azından şimdilik çözümü bulmuşsun canım öyle devam et
😞

Merhabalar arkadaşlar tüm yazılarınızı okudum bende perşembe günü karın germe ve meme protez dikleştirme ameliyatı olacağım aşırı heyecanlıyım. Hastane çantama ne koymalıyım gecelik mi pijama mı bana yardımcı olur musunuz? 2,5 yaşında ikizlerim var ne zaman kucağıma alabileceğim
Hijyen malzemeleri ,ıslak mendil , kolonya ,terlik hastaneden çıkarken giyineceğiniz rahat kıyafetler fermuarlı veya düğmeli giyinip çıkarması kolay olsun diye
toka birde pipet bunlar lazım olmuştu😁
Pipet ilk gece v pozisyonunda olacağınız için doğrulmanız zor olacak . suyu , çorbanızı falan onunla içersiniz
Ben öyle yapmıştım kalkmak çok mümkün değildi çünkü

Canım önden açılır pijama takımı al yanına bir de kilot al zaten medikat sütyen takıcaklar ve korseli olucaksın
İkizlerim benim de var hemen empati kurdum ama benimkiiler 12 yaşında
Canım onları kucağına alman 3 ay bence çünkü çocuklar ağır 2-3 kilo olsa neyse ama en iyisini doktoruna sor benim bu gün 41.gün hala ağır kaldırmıyorum en fazla 2 kilo yoksa zorlanıyorum
Şimdiden geçmiş olsun herşey gönlünce olsun🙏🏻

Canım önden açılır pijama takımı al yanına bir de kilot al zaten medikat sütyen takıcaklar ve korseli olucaksın
İkizlerim benim de var hemen empati kurdum ama benimkiiler 12 yaşında
Canım onları kucağına alman 3 ay bence çünkü çocuklar ağır 2-3 kilo olsa neyse ama en iyisini doktoruna sor benim bu gün 41.gün hala ağır kaldırmıyorum en fazla 2 kilo yoksa zorlanıyorum
Şimdiden geçmiş olsun herşey gönlünce olsun🙏🏻
Peki ağrı sızı var mı 42 günde 😬

Peki ağrı sızı var mı 42 günde 😬
Yok canım ilk hafta hepsi geçti sadece dikkat ediceksiniz
Yani ben eve çıktıktan sonra 3.gün ağrı kesici içmeyi bıraktım
Ben de protez yok ama sadece diklrştirme toparlama ve karın germe
Lipo olanlarda ağrı oluyor arkadaşlar öyle yazdılar ama benim ağrım çekilebilir ağrıydı yani umarım sizde kolayca atlatırsınız🙏🏻

Yok canım ilk hafta hepsi geçti sadece dikkat ediceksiniz
Yani ben eve çıktıktan sonra 3.gün ağrı kesici içmeyi bıraktım
Ben de protez yok ama sadece diklrştirme toparlama ve karın germe
Lipo olanlarda ağrı oluyor arkadaşlar öyle yazdılar ama benim ağrım çekilebilir ağrıydı yani umarım sizde kolayca atlatırsınız🙏🏻
Ayy inşallah bel oyuntusu yapmak için lipo yapacak doktorum çok kilolu değilim 62 kiloyum şekil vereceğim dedi

Merhaba acilen yardiminiza ihtiyacım var...ameliyat sürecinde her sureci buradan okuyarak ogrendim zaten😁 bugun 12. Gunum ve regli oldum ama bacak lipo ve karin germe yapıldığı için her yer korse...regli doneminde bacaklı konseyi nasil kullandınız olan var mi...konseyi çıkarmaya korkuyorum

Selam, bacak arası açık korselerden değil mi? Eğer öyleyse bence bacaklı korse üstüne pedle beraber camasır giyebilirsiniz.

Merhaba acilen yardiminiza ihtiyacım var...ameliyat sürecinde her sureci buradan okuyarak ogrendim zaten😁 bugun 12. Gunum ve regli oldum ama bacak lipo ve karin germe yapıldığı için her yer korse...regli doneminde bacaklı konseyi nasil kullandınız olan var mi...konseyi çıkarmaya korkuyorum
Merhaba , geçmiş olsun. ben tampon kullanmıştım daha kolay geldi bana size de fikir olsun

23 mart cumartesi ameliyat oldum. İlk ayağa kalkış, anesteziden dolayı Kusma ve öksürük dışında bir sorun yaşamdım. Gerçekten canımdan can gidiyor öksürünce.
Onun dışında ağrıdan ziyade belime ve karnıma taş bağlamışlar şeklinde bir ağırlık, dikiş hattında el kesiği gibi bir yanma hissi var. Ben binlerce sayfa okudum ameliyattan önce. Bir insanı ortadan ikiye kesip nasıl üstüne korse giydiriyorlar ve bu nasıl dayanılmaz bir acı hissettirmiyor diyordum. Teknoloji gelişmiş, tıp ilerlemiş :)
Öksürüğe ve kusmaya da çare bulsalar korkulacak bir şey yok. Şu an drenliyim. Ufaktan onun stresi var umarım çok acımalı, yanmalı olmaz. Şimdilik böyle. Sorusu olanlara yardımcı olabilirim.

23 mart cumartesi ameliyat oldum. İlk ayağa kalkış, anesteziden dolayı Kusma ve öksürük dışında bir sorun yaşamdım. Gerçekten canımdan can gidiyor öksürünce.
Onun dışında ağrıdan ziyade belime ve karnıma taş bağlamışlar şeklinde bir ağırlık, dikiş hattında el kesiği gibi bir yanma hissi var. Ben binlerce sayfa okudum ameliyattan önce. Bir insanı ortadan ikiye kesip nasıl üstüne korse giydiriyorlar ve bu nasıl dayanılmaz bir acı hissettirmiyor diyordum. Teknoloji gelişmiş, tıp ilerlemiş :)
Öksürüğe ve kusmaya da çare bulsalar korkulacak bir şey yok. Şu an drenliyim. Ufaktan onun stresi var umarım çok acımalı, yanmalı olmaz. Şimdilik böyle. Sorusu olanlara yardımcı olabilirim.
Çok geçmiş olsun hangi bölgelerden operasyonlar oldun kaç gece hastanede kaldın drenler kaç gün kalacak mesela ben drenleri çocuklardan nasıl saklayacağım onu düşünüyorum

Çok geçmiş olsun hangi bölgelerden operasyonlar oldun kaç gece hastanede kaldın drenler kaç gün kalacak mesela ben drenleri çocuklardan nasıl saklayacağım onu düşünüyorum
Teşekkür ederim, 360 liğo, karın germe ve bbl. 2 gece hastanede kaldım. Drenler hala takılı. Hergün doktora bilgi veriyorum o çekileceği zaman haber verecekmiş. Drenleri saklaman zor olabilir. Ben oğlumu babaannesine gönderdim orada kalıyor etkilenmesini diye.

Cok geçmis olsun canım dört güne tüm agrıların fececek 10 günede öksürünce agrıların kalmayacak. Sabret zoru atlatmıssın zaten:)

Cok geçmis olsun canım dört güne tüm agrıların fececek 10 günede öksürünce agrıların kalmayacak. Sabret zoru atlatmıssın zaten:)
Teşekkür ederim cnm, sabretmekten baska care yok zaten :) bugün 4. Gün. Umarım mucize gibi kesilir her şey.

X