KARIN GERME SONRASI KORSE SPOR VE MASAJ

winwin7

Nirvana
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
98
49
Merhaba arkadaşlar.
Karın germe ve lipo ameliyatı oldum .Araştırdığımda genelde 1 ay korse kullanımı , 1 aydan sonra da hafif pilates gibi sporlara izin veriliyor .
Benim 3 ay korse kullanımı ,
Spora başlama 6 ay sonra
Ve 6 ay boyunca sert hareketlerle masaj
6 ay boyunca günde 4 kez contraxtube krem uygulaması var .
Spor olayı 6 ay bana çok uzun geldi .
Bu ameliyatı olup spora başlayanlar sorun yaşadınız mı ??

Merhaba arkadaşlar.
Karın germe ve lipo ameliyatı oldum .Araştırdığımda genelde 1 ay korse kullanımı , 1 aydan sonra da hafif pilates gibi sporlara izin veriliyor .
Spora başlama 6 ay sonra
Yaptirali ne kadar oldu dik yürüyebiliyor musunuz 10 gün önce ben de ameliyat oldum hala kamburum iş başı yapamadım korkuyorum ayrıca doktorum da 3 ay hafif 6 ay ağır spor önerdi sizinki gibi korse de 6 hafta dedi

Yaptirali ne kadar oldu dik yürüyebiliyor musunuz 10 gün önce ben de ameliyat oldum hala kamburum iş başı yapamadım korkuyorum ayrıca doktorum da 3 ay hafif 6 ay ağır spor önerdi sizinki gibi korse de 6 hafta dedi
1 ay oldu benim dik yürüyorum

Merhaba arkadaşlar.
Spora başlama 6 ay sonra
Merhaba ben de 2 hafta önce oldum ve spor olarak sadece yürüyüş yapıyorum.korse ortalamama 1,5-2 ay takılacak.Masaj vs söylemedi dr.

Merhaba arkadaşlar.
Spora başlama 6 ay sonra

Geçmiş olsun. Acele etmeyin. Korse en az 3 ay kullanın spor asla başlamayın 3 aydan önce. Ben 1 yıl önce oldum geçen ay da iz revizyonu oldum. Korse ve spor yapmamak yapamayacağınızdan değil ameliyat sonrası alt dokuların iyileşmesi 1 yıla kadar sürdüğü için dikiş iziniz genisleyebileceginden önerilmiyor. İziniz genişler. Aman diyeyim. Sabır

Geçmiş olsun. Acele etmeyin. Korse en az 3 ay kullanın spor asla başlamayın 3 aydan önce. Ben 1 yıl önce oldum geçen ay da iz revizyonu oldum. Korse ve spor yapmamak yapamayacağınızdan değil ameliyat sonrası alt dokuların iyileşmesi 1 yıla kadar sürdüğü için dikiş iziniz genisleyebileceginden önerilmiyor. İziniz genişler. Aman diyeyim. Sabır
Uyarı için teşekkürler Siz spor mu yaptınız

Merhaba arkadaşlar ben de tam bir ay önce karın germe ameliyatı oldum bel ve sırt liposakşını ile birlikte oldu. Bugün banyo sonrası bi baktım göbek deliğimin dört parmak genişliğindeki tüm çevresi kırmızı kırmızı çatlak olmuş hamilelikte çatlar ya aynı öyle hiç böyle bir şey duydunuz mu gördünüz mü neden olur düzelir mi çok üzgünüm

Benim hem karın germe hem bbl bugün 3 .günüm evimdeyim bulaşık bile yıkadım tek başımayım eşim ise gittiği için geç saatde gelebiliyor baya yürüyorum hafif egikte olsa galiba benim canım tarli değilmiş bunu anladım☺️🧿🤣

X