Karnım sürekli şiş bir türlü inmiyor

Peki ekmek ne yiyebilirim çavdar ekmeği yiyorum çok değil ama günde 1 2 dilim yinede onun yerine ne koyabilirim ? Buğdaya gelince bu sıralar evet biraz fazla tüketmek zorunda kaldım yurtta kalıyorum şuan okuduğum için ve genelde bulgur tarzı şeyler alıyorum
Cavdar da ayni sisligi yapiyor zaten.Halk ekmekler varya orda glutensiz ekmek satiyorlar 2 tl falan fiyatida uygun ama ankarada sadece carsambalari geliyormus.icinde un bugday arpa olan hicbiseyi yememen lazim bira bile cok fena sisiriyor.Ama o ekmegide direk yiyemiyorsun tostta yapman lazim yumusamazsa yemesi cok zor

Cavdar da ayni sisligi yapiyor zaten.Halk ekmekler varya orda glutensiz ekmek satiyorlar 2 tl falan fiyatida uygun ama ankarada sadece carsambalari geliyormus.icinde un bugday arpa olan hicbiseyi yememen lazim bira bile cok fena sisiriyor.Ama o ekmegide direk yiyemiyorsun tostta yapman lazim yumusamazsa yemesi cok zor
Ankarada değilim zaten öğrenciyim yurtta kalıyorum buğdayı da hayatımdan çıkaramıyorum yoksa aç kalırım

Dogru diyorsun en azindan kisitlamaya calis ama bide kahve kola cok iciyorsan onlarida biraz azalt bi sure sonra mide kendini duzeltiyor zaten.
Kahve hiç sevmem kolada şuan içmiyorum dışarda yediğim zaman onuda zaten okul basladıgından beri dışarda yemiyroum pek yediğimdede ayran içtim

2 3 aydır karnım sürekli şiş haldeyim. Açkende bu şişlik var tokken zaten karnım patlıcak gibi oluyor azıcık yesem karnım gerim gerim geriliyor. Evli olduğum için kaç defa hamile sandılar. Karnımı ellediler. o bebek değil yemek demekle yetindim. 3 kilo verdim ama sanki o kilolar sadece tartıda verilmiş gibi göbeğim aynı duruyor. Sizce ne yapmalıyım. Bu şişliği yaşayan ve çare bulan var mı?
canim agrin var mi? Cölyak hastaligini bir arasitr istersen..

Doktora gittim mide koruyucu ve gaz giderici yazdı 1 ay kullan geçmezse şikayetlerin endoskopi yaparız dedi

Doktor stresten şüphe ediyor bence
Stres hayatımın her döneminde var zaten bu sene birde sınav senem son sınıfım staja gidiyorum kpss ye hazırlanıyorum . Zaten migrende çıktı bu sene artı gerilim tipi baş ağrısı ikisi bir etki ediyormuş gerilim zaten direk stres yani ağlayayım hemen beynim zonklamaya başlıyor istesemde uzaklasamam stresten

2 3 aydır karnım sürekli şiş haldeyim. Açkende bu şişlik var tokken zaten karnım patlıcak gibi oluyor azıcık yesem karnım gerim gerim geriliyor. Evli olduğum için kaç defa hamile sandılar. Karnımı ellediler. o bebek değil yemek demekle yetindim. 3 kilo verdim ama sanki o kilolar sadece tartıda verilmiş gibi göbeğim aynı duruyor. Sizce ne yapmalıyım. Bu şişliği yaşayan ve çare bulan var mı?
Şişkinlik hissi genelde ödemden ötürü olur onuda cevizi akşam suya bırakıp ertesi gün onu içerek veya sabahalrı ılık suya limon sıkıp içerek falan giderebilirsin ama mide rahatsızlığında olabilir ülser reflü gibi o yüzden bi doktora görün bence için rahatlasın en azından hasta değilsen ödem attırıcı içeceklerle 2 haftaya rahatlarsın

Şişkinlik hissi genelde ödemden ötürü olur onuda cevizi akşam suya bırakıp ertesi gün onu içerek veya sabahalrı ılık suya limon sıkıp içerek falan giderebilirsin ama mide rahatsızlığında olabilir ülser reflü gibi o yüzden bi doktora görün bence için rahatlasın en azından hasta değilsen ödem attırıcı içeceklerle 2 haftaya rahatlarsın
Bugün gittim doktora mide koruyucu ve gaz giderici verdi direk bu var sende demedi ama bunları 1 ay kullan gel eğer işe yaradıysa devam ederiz yaramadıysa endoskopi yaparız dedi İnşAlalh işe yarar da gerek kalmaz çünkü ödem tarzı şişkinlik değil yemek yiyorum sanki patlıcak gibi oluyorum karnım semsert oluyor ödemin sertlestşrecegini düşünmüyorum

X