Aile Planlaması kasık kaldırma

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Evet benim de çocuğum olmadı ve tüp bebeğe 60bin TL masraf yaptık. Bu tanıdık ablaya biz de gitseydik keşke belki damarımı kaldırırdı da hamile kalırdım ben de
alay konusumu bu allah aşkına nasıl bir kadınsın sen bak diğer forumda ki açılan konulara kasık kaldırma iişlemi hakkında tek yazan benmiyim

Ekran Alıntısı.PNG

Göbek kaymasını, bel kaymasını anlarım da kasık kaymasını anlayamadım hiç yaşayana da denk gelmedim. Üstelik çizdiğin yorumdaki gebe de değil. 13 günü varken daha yumurta bile döllenmemişken şimdiden belli olur mu gebelik diye soruyor. Çizdiğiniz şahsın maalesef bu konuda da bi bilgisi yok. Kasık kaymasına inanması olağan yani.

Kurallara uygun olduğu sürece konu açabilirsiniz lakin her şey her zaman doğru demek değildir.
Henüz 2-3 aylık evliymişsiniz, bu kadar yeni bir evlilikte doktorlar hemen tedaviye başlamaz, en azından evliliğinizin 1 yılı doldurması beklenir.

Kasık kaldırma, bardak kapama hepsini bilirim çünkü eski insanım ama bu yöntemlerin bilimle alakası olduğunu ve bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyemem zira değiller.

Eskiden neredeyse her mahallede kırık çıkıkçı da olurdu ama o kişiler yüzünden kaç kişinin kırığı yanlış kaynadı, kaç kişi engelli oldu.

Siz önce evliliğinizin 1 yılını doldurmasını bekleyin belki o arada hamile kalırsınız, 1 yıl sonunda hamilelik yoksa doktora gidersiniz.

Göbek kaymasını, bel kaymasını anlarım da kasık kaymasını anlayamadım hiç yaşayana da denk gelmedim. Üstelik çizdiğin yorumdaki gebe de değil. 13 günü varken daha yumurta bile döllenmemişken şimdiden belli olur mu gebelik diye soruyor. Çizdiğiniz şahsın maalesef bu konuda da bi bilgisi yok. Kasık kaymasına inanması olağan yani.
kasık kayması değl rahim ayrıca bakın geçen gün bir gruba katıldım ordada var ben size hamile de demedim yaptıranlar var diyorum

Göbek kaymasını, bel kaymasını anlarım da kasık kaymasını anlayamadım hiç yaşayana da denk gelmedim. Üstelik çizdiğin yorumdaki gebe de değil. 13 günü varken daha yumurta bile döllenmemişken şimdiden belli olur mu gebelik diye soruyor. Çizdiğiniz şahsın malesef bu konuda da bi bilgisi yok. Kasık kaymasına inanması olağan yani.
Kasık kaldırma dedikleri göbek kaldırma aslında, göbek deliğini döndürüp kasıklardan göbeğe doğru sıvazlama yapıyorlar :)
Hiçbir bilimsel yanı olmayan eskilerin göbeğin düşmüş dur düzeltelim deyip uyguladığı bir yöntem, kişi bu işlem sonrası psikolojik olarak olumlu etkileniyor sadece, ki gebelik için de stres önemli bir faktör biliyorsunuz.

Kesin hamile kalacağım düzeldim diyorlar, bir kısmı hamile kalınca bu işlem sayesinde oldu deyip birbirine tavsiye ediyor.

kasık kayması değl rahim ayrıca bakın geçen gün bir gruba katıldım ordada var ben size hamile de demedim yaptıranlar var diyorum
Çizdiğin yazıda kasık kaldırdım diyor. Ben mi körüm? Gözlüğümü de taktım oysa. Yine çizdiğin yazıdaki bayan ovülasyon zamanını gebelik sanıyor. Bundan söz ettim orda.

X