Aşılama Kasım 2021 aşılama/ tüp bebek planlayanlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Iyiyim allah razı olsun sürekli dinleniyorum vala benim aşılamanın ilk günü olduğumda yarim saat masada kaldım daha sonra eve geldim sürekli yataktaydim özel olarak hiç birşey almadım beslenme olarak sadece yataktan çıkmıyordum zaten aşılamanın ilk günleri karin agrım çok vardı sağda solda göğüs agrım vardı hala devam ediyor 10 cü gün test yaptım tabi adet sancısı hafif vardı test yarim silik cikti diğer sonra kan verdim 36 cıktı diğer gün gittim 73 cıktı 3 14 cü gün 135 cıktı yarın tekrar kan verecem doktorum öyle dedi şimdi süt ceviz fındık yumurta yiyorum yeni 2 gündür başladım yani anlayacagin canım aşılamada 10 gün yatakta kaldım iş yapmadım eşim sürekli ilgileniyordu böyle işte canim😊inşallah en kısa zaman da allah size de nasip eder canım benim🤲
cok tesekkur ederımm cevabın ıcın, inşallaaahh Rabbım bızede nasıp eder en yakın zamanda dualarını eksık etme.
Rabbım saglıkla kavustursun senıde bebegınle ınsallah

Iyiyim allah razı olsun sürekli dinleniyorum vala benim aşılamanın ilk günü olduğumda yarim saat masada kaldım daha sonra eve geldim sürekli yataktaydim özel olarak hiç birşey almadım beslenme olarak sadece yataktan çıkmıyordum zaten aşılamanın ilk günleri karin agrım çok vardı sağda solda göğüs agrım vardı hala devam ediyor 10 cü gün test yaptım tabi adet sancısı hafif vardı test yarim silik cikti diğer sonra kan verdim 36 cıktı diğer gün gittim 73 cıktı 3 14 cü gün 135 cıktı yarın tekrar kan verecem doktorum öyle dedi şimdi süt ceviz fındık yumurta yiyorum yeni 2 gündür başladım yani anlayacagin canım aşılamada 10 gün yatakta kaldım iş yapmadım eşim sürekli ilgileniyordu böyle işte canim😊inşallah en kısa zaman da allah size de nasip eder canım benim🤲
İlk testi 10. Gün mü yaptın?birde erken gebelik testi mi yaptın?benim bugün 10. Günüm de daha çıkmaz diye düşünüyorum

Evet canım 10 cü gününde sabah erken gebelik esti yaptım sende yarın dene istersen inşallah seninledir bebiş 🤰🤲😊

kuzu bugun sabah gittim muayene oldum reglın 3.günü bugun.
bir tane diğerlerinden büyük yumurtam oluşmuş onu takıp edecekler, klomen verdı yıne ona tepkı verıyor vucudun dıye bakalım başladık hayırlısıyla :)
senın bıttımı ılacların devam edıyor musun
4. Günü yani salı gittim muanede bisi demedi gonal f ye devam dedi cumartesi kontrole çağırdı kuzum ozaman yumurta boyutu belli olur. Ekstra bisi kullanıyor musun vitamin felan

4. Günü yani salı gittim muanede bisi demedi gonal f ye devam dedi cumartesi kontrole çağırdı kuzum ozaman yumurta boyutu belli olur. Ekstra bisi kullanıyor musun vitamin felan
bnde aynı ılaca devam etcem ,ılerde tup bebek ıcın devletten bu ılacla alamam dedım ıındırım ıgnede sıze uygun degıl dedı doktor, barış beye sorcam bakalım. hemsıreler ıgne kullanmıs gıbı de gosterebılırler onu dusunmeyın sımdı dedı .
takvıye sadece folık asıt ve omega3 ıcıyorum canım bıde d vıtamını bu sefer yedıklerıme co dıkkat etmeye calısıcam bakalım. ınsallah bu sefer olur ya ıkımız ıcınde cok guzel olsun:KK200::nazar: yenıyıla bebıslerımızle gırelım ınsallaahh

bnde aynı ılaca devam etcem ,ılerde tup bebek ıcın devletten bu ılacla alamam dedım ıındırım ıgnede sıze uygun degıl dedı doktor, barış beye sorcam bakalım. hemsıreler ıgne kullanmıs gıbı de gosterebılırler onu dusunmeyın sımdı dedı .
takvıye sadece folık asıt ve omega3 ıcıyorum canım bıde d vıtamını bu sefer yedıklerıme co dıkkat etmeye calısıcam bakalım. ınsallah bu sefer olur ya ıkımız ıcınde cok guzel olsun:KK200::nazar: yenıyıla bebıslerımızle gırelım ınsallaahh
Folik asiti multivitaminli aldim icinde bir süru şey var 😊 bide bu ay doğum gunum umarım en güzel hediyem olur😇😇 Insallah bu bekleyen herkezin ayı olsun 🧚‍♀️🧚‍♀️

Canım aygül hoca aşılama sürecini nasıl ilerletti anlatirmisin hangi ilac i kullandın vitamin kullandın mi
Adetin 2 veya 3.günü gittim.yaşım 37.günde 3 defa olmak üzere 5 gün femara verdi.10.gün gel dedi.bir yumurtam 10 mm geçmişti.öyle olunca 5 gün gonal f 75 kullandım.sonra yumurta büyüdü ve E2 hormonu baktılar.o da normal çıkınca aşılama yapıldı.öncesinde fenomam vitamin kullandım eşim de fenodad kullandı.bende önceden kimyasal gebelik olduğu için ayrıca corasprin kullanıyorum.onun haricinde climara bant var haftada 1 onu değiştirerek kullandım.aşılamadan sonra da progestan ve estrofem kullanmaya başladım ekstradan

Canım aygül hoca aşılama sürecini nasıl ilerletti anlatirmisin hangi ilac i kullandın vitamin kullandın mi
Ancak geçen ay farklı uygulama vardı.geçen ay günde 2 femara aldım 5 gün.10.gün gittiğimde 10 mm üzerinde yumurta yoktu.öyle olunca 2 gün 75 merional 2 gün 150 merional 2 gün 75 merional olmak üzere 6 gün merional aldım 2 yumurtam büyümüştü.aşılamadan 2 gün önce covid testi istiyorlar biz de test verdik pozitif çıktı.hiç anlamadık yani.öyle olunca aşılama kalmıştı yaptıramadım doktor bi sonraki ay gel demişti.femara yumurtaları çok uyarmadığı için ikinci ay dozu artırdı ama iğnenin dozu azaldı.doktor iğnelere geçince 2 günde bir çağırıp takip yapıyor.büyüme az oluyorsa doz artıyor yani aslında kişiden kişiye farklı tedavi uyguluyor

günaydın kızlar, artık gram adet sancısı, ağrısı sızısı kalmadı, gayet normal bir gündeyim, yarın kan verebilirim ama bir şey olacağını hala sanmıyorum
Benim aşılama tutmadı ama sizler için takip ediyorum umarım pozitif sonuç alırsınız 🥳😊ben 3,4 ay erteledim aşılamayı

Merhaba. Ben 3. denemeyi yaptırıyorum. Bana da ilk 2 denemede çok hormon yüklemesi yapmışlardı. Şimdi doktor değiştirdim bu doktor da sadece Klomen verdi günde 3 kez. Sizin yumurtalarınız Klomenle yeterince gelişti mi acaba?
Benim ilk tedavim bu aydi sadece 5 gün klomen kullandım ama yumurtam 8 mmde kaldı büyümedi döngü günü bittiği için bu ayi aşılama olamadan bıraktık. Diğer ay ilaç dozunu biraz daha arttırıp tekrar denicez adetin 2.gununu bekliceksin dediler

Adetin 2 veya 3.günü gittim.yaşım 37.günde 3 defa olmak üzere 5 gün femara verdi.10.gün gel dedi.bir yumurtam 10 mm geçmişti.öyle olunca 5 gün gonal f 75 kullandım.sonra yumurta büyüdü ve E2 hormonu baktılar.o da normal çıkınca aşılama yapıldı.öncesinde fenomam vitamin kullandım eşim de fenodad kullandı.bende önceden kimyasal gebelik olduğu için ayrıca corasprin kullanıyorum.onun haricinde climara bant var haftada 1 onu değiştirerek kullandım.aşılamadan sonra da progestan ve estrofem kullanmaya başladım ekstradan
Climara bant nedir ne icin kullanılıyor. Evet her hastaya farklı yaklaşıyor Doktor lar haklisin canim

kızlar ben yarın kan vereyim de durum negatif olursa adetin 4. günü doktora gidicem ama ben tüp mü yaptırsam derdine düştüm, bizim burda tıp fakültesinde tüp bebek bölümü var, bugün fiyat aldım da ilaçlarla ve hastaneye yatacak para ile beraber 15bin tl dediler, 7000 i hastaneye yatıyormuş da ilaçlar 8000 felan tutuyor mu biliyor musunuz, genelde standart ilaçlar mı veriyorlar ki

X