Gebeliğe Hazırlık Kasım - Aralık Hamişlik Planlayanlar Buyrun 🤗🌹🤰

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bat 22 Kasım. (belki 23 21 olabilir bilemiyorum bu ay kimyasal gebelikten dolayı takvimim değişti)
5 yıldır evliyim.
32 yaşındayım
Uzaklıktan dolayı cesaret edememiştik ama son bir yıldır düşünüyoruz ama eşimle ayda bir görüştüğümüzden bir türlü denk getiremedik.

baktık olmuyor geçen ay bunun için özellikle çalışmaya karar verdik izinlerimizi günleri ayarlamaya.

Doktor her şey uygun demişti.

2 ay içinde gebe kalmam gerekiyor. 2 ay kalan yıllık izinlerimizi yumurtlama ya denk getirmeye çalışacağız. Ocaktan sonra eşim 8 aylığına yurtdışında olacak hiç görüşemeyeceğiz gibi. O yüzden bu topic tam benlik olmuş. Kasım Aralık benim için son şanslar. Yoksa annelik hayalim uzunca bir süre yine olmayacak.
25 kasımda ben hamileyiiiim diye yazını görmek dileğiyle ekliyorum seni Stres yapma herşey güzel olacak Rabbim yardımcınız olsun..

Merhaba kızlar bende 1.5 yıllık evliyim 1 senedir çocuk istiyoruz eşimle
Doktora gittik vs.herşeyi yaptırdık
13 gün önce rahim filmi çekildim
rahim filmine kadar herşeyimiz oldu hiçbir sorun yok rabbim verecek tabi
BAT= 8 Kasım
Hayırlısıyla rabbim hepimize versin inşallah 🙏🏻 🤲

Bu ovu testleri insani gercekten strese sokuyo iki aydir tedavi gordum adetin 14.gunleri pik olurdu tedavilerimde bu ayda tedavisiz deneyelim dedim pik mik yok
Valla canım ben yumurtlamayı göre göre testte pik görmedim takmadım da o akıntıyı gördükten sorna yapmadımda test fazlada güvenme sen gün aşırı ilşkine bak

Merhaba kızlar bende 1.5 yıllık evliyim 1 senedir çocuk istiyoruz eşimle
Doktora gittik vs.herşeyi yaptırdık
13 gün önce rahim filmi çekildim
rahim filmine kadar herşeyimiz oldu hiçbir sorun yok rabbim verecek tabi
BAT= 8 Kasım
Hayırlısıyla rabbim hepimize versin inşallah 🙏🏻 🤲
Hoşgeldin canım maşAllah Rabbim skıntı vermesin inşAllah herşey gönlümüzce olur.. amin inşAllahh ekliyorum hemen. 🤩

rahim filmi çekildim 13 gün önce rahim filminden sonra ilk 3 ay hamileliği kolaylaştırıyomuş öyle araştırmıştım
Ve ovulasyon testiyle devam ediyorum bu ay
Ve bugün adetimin 21.günü böyle çıktı 🤷‍♀️

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    120,6 KB · Görüntüleme: 185
rahim filmi çekildim 13 gün önce rahim filminden sonra ilk 3 ay hamileliği kolaylaştırıyomuş öyle araştırmıştım
Ve ovulasyon testiyle devam ediyorum bu ay
Ve bugün adetimin 21.günü böyle çıktı 🤷‍♀️
Canım geç yumurtlama olabilir çift yumurtlama olabilir.. bugünleri değerlendirin ve extra bişey yapıyomusun bitkisel kür falan ?

Merhaba yoldaşlar:)
10 Kasım bat
İlk çocuk olacak inşallah, erken menepoz riskim var
Gebelik için soğan kürü, bal karışımı denedim folik asit kullanıyorum ama hiç bi işe yaramadı
3 yıldır evliyim 2 normal gebelik- düşük ve kürtaj oldu 1 ay önce kimyasal gebelik.
Her ay femara kullanıyorum,, 2 taraftanda pkosum. Geçenlerde kromozom ve genetik testler yaptım onlarada bakılıcak.
3 ay çatlatma iğnesi vuruldum ama malesef. Çok sıkıldım artık ilaç kullan sürekli doktora git yumurta varmı büyümüşmü, çatlamışmı, döllennmişmi, tutmuşmu diye hamile kalmadan öncesi bile beni çok yıprattı 3 senedir. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.

Canım geç yumurtlama olabilir çift yumurtlama olabilir.. bugünleri değerlendirin ve extra bişey yapıyomusun bitkisel kür falan ?
Canım yumurtlamamı takip ediyorum adetimin bittiği günden beri hep silikti bugün böyle hafif koyu çıktı yakın sanki😍
Exsta bu ay Fatma ana eli otu duydunuzmu bilmiyorum o suyu yapıp içmiştim 1 hafta
+ Q folin diye bir ilaç verdi doktor onu kullanıyorum 🤲🙏

Merhaba canım Allah bağışlasın inşAllah bian öncede ikinciye yüzünüz güler 🤗 tedavi sürecin nasıl geçti nasıl bi yol izlendi biraz anlatırmısın ?
İnşAllah yaptığın kür vesile olur bende düşünüyorum ama emin değilim henüz.. 🌺
Canım benim yumurtaların ne catliyo ne oglunlasiyodu. İlk ay klomen kullandım işe yaramadı ikinci ay femara kullandım o biraz geliştirdi onun arkasina karnimdan beş gün iğne vuruldum nasip etti rabbim şükür Allah herkese tattirsin inşallah

Merhaba yoldaşlar:)
10 Kasım bat
İlk çocuk olacak inşallah, erken menepoz riskim var
Gebelik için soğan kürü, bal karışımı denedim folik asit kullanıyorum ama hiç bi işe yaramadı
3 yıldır evliyim 2 normal gebelik- düşük ve kürtaj oldu 1 ay önce kimyasal gebelik.
Her ay femara kullanıyorum,, 2 taraftanda pkosum. Geçenlerde kromozom ve genetik testler yaptım onlarada bakılıcak.
3 ay çatlatma iğnesi vuruldum ama malesef. Çok sıkıldım artık ilaç kullan sürekli doktora git yumurta varmı büyümüşmü, çatlamışmı, döllennmişmi, tutmuşmu diye hamile kalmadan öncesi bile beni çok yıprattı 3 senedir. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.
Hoşgeldin canım aramıza Rabbim gönlüne göre versin inşAllah Rabbim bida yaşatmasın.. Rabbim şifamızı versim inşAllah.. çok iyi anlıyorum seni ama Rabbim büyüktür haznesinde çok bizede nasip edecek stres en büyük etken bunu unutma pcosa sağlıklı beslenme spor düzenli uyku bastırıyor derler bakalım nolcak amin inşAllah.

Son düzenleme:
Canım yumurtlamamı takip ediyorum adetimin bittiği günden beri hep silikti bugün böyle hafif koyu çıktı yakın sanki😍
Exsta bu ay Fatma ana eli otu duydunuzmu bilmiyorum o suyu yapıp içmiştim 1 hafta
+ Q folin diye bir ilaç verdi doktor onu kullanıyorum 🤲🙏
Fatma ana otunu duydum sanki bi ara niyetlendim bulamamıştım.. ilaç folik asitmi ? İnşAllah vesile olur onlar Rabbin yüzünüzü güldürür canım hadi bakalım bekliyorz haberlerinizi 💕

Canım benim yumurtaların ne catliyo ne oglunlasiyodu. İlk ay klomen kullandım işe yaramadı ikinci ay femara kullandım o biraz geliştirdi onun arkasina karnimdan beş gün iğne vuruldum nasip etti rabbim şükür Allah herkese tattirsin inşallah
Amin inşAllah canım Rabbim aratmasın.. sıkıntılarımıza şifa dualarımıza kavuk olmaayı nasip etsin.

Fatma ana otunu duydum sanki bi ara niyetlendim bulamamıştım.. ilaç folik asitmi ? İnşAllah vesile olur onlar Rabbin yüzünüzü güldürür canım hadi bakalım bekliyorz haberlerinizi 💕
Meryem ana eli otu pardon . Evet aktarlarda bulunmuyor maalesef çok yerde sordum bulamadım internetten sipariş verdim
İlaç da folik asit verdi hem folik asit hemde yumurta geliştirici olduğunu söyledi doktor
Bakalım hayırlısı inşallah rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inşallah 🙏💕🙏🏻

Merhabalar :KK54:
Bir bebek kaybım var ve daha çok yeni zaman kaybetmeden yeniden bebek istiyorum.. Benim gibi bi durum yaşayanlar gelin sürecimizi paylaşalım yaşamadan ekim kasım hamilelik isteyenlerde buyursun içeri bildiklerimizle yardımcı olalım..Rabbim bidaha yaşatmadan sağlıkla sıkıntısız evlatlarımızın haberini alıp kucağımıza alalım inşAllah.. :KK9:tatmayan herkes o mutluluğu tatması dileğiyle. :cool:Kısaca Anne adayları Hepbirlikte tecrübelerimizi paylaşarak güzel haberlerimizi verelim inşAllah birbirimize Rabbim hepimizin gönlüne göre versin..♥:nazar::halay:
Listeye eklenmek isteyen beni etiketleyebilir.
Aktif olmayan listeden kaldırılacaktır.
Ailemizin bi parçası olmak isteyenlere ufak sorularımız vardır ;
1. Soru ^
BAT tarihi
Kaçıncı çocuk
Gebelik için neler yaptınız
Ne kadarlık evlisin
Gebeliği zorlaştıran durumun varmı
Yumurtlama takibi nasıl oldu ve son olarak Gebelik ne zaman öğrenildi ve nasıl bi yol izlenildi ?

H Hasbelkader340 BAT : 14.11.20
@Mevacaa BAT : 11.11.20
@toowarmtoocool BAT : 06.10.20
@Gdkd BAT : 05.11.20
@Sinoplu17 BAT : 19.11.20
@Tambikedi BAT : 13.11.20
@Pussuk BAT : 25.11.20
@sevdalikus BAT : 03.11.20
@Kaktusluk BAT : 18.11.20
@PpAaSs BAT : 22.11.

Herkese merhaba , bende Aralık gibi hamilelik planlıyorum ama biz buna daha dün gece karar verdik ama biraz buralarda takılınca öyle istediğimiz an olmayacağını anladım :KK43: bakalım inşallah olur 🤷🏼‍♀️ Şimdi sizlere sorum BAT nedir ? Her yerde yazıyor bat tarihim falan ama anlamadım ne olduğunu. Bir de ben doğum kontrol hapı ile korunuyorum , daha kutunun yarısındayım sizce ne zaman bırakmalıyım ? Hemen bırakayım mı yoksa kutunun bitmesini mi bekleyeyim. Çok bilgisizim bu konularda , kafamda deli sorular , yardım lütfen ☺️🙏🏻
Merhaba.
Bat,beklenen adet tarıhi
Sat,son adet tarihi anlamına geliyor.Eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsanız Aralık'ta gebelik düşünüyorsanız bu son kutuyu kullandıktan sonra yeni kutuya başlamayın.Çünkü benim doktorum ilaç kullanmayı bıraktığında hemen hamile kalacağım diye sakın umutlanma,ilacın etkisi bir kaç ay vücutta kalabiliyor.gebelik planlamadan 4 ay önce ilacı bırak 2 ay kondom ile korun sonrasında folik asite başlatıp gebelik planlamak daha sağlıklı olur demişti.Bunları sadece bilgi amaçlı yazıyorum.Çünkü hepimizin bir kere DNA sarmanın farklı olduğunu unutmamak lazım.Benim için geçerli bir durum sizin için geçerli olmayabilir.Şunu da hatırlatayım ilacı bırakınca adet düzensizliği de yaşanabilir.Bu düzensizlik gebelik planlandığı dönemlere denk gelince acaba hamile miyim?Yoksa başka birşey mi var diye endişeleniyor insan... hemen hamile kalınmayabilir,aksine hemen hamilede kalınabilir.Gebelik öncesi kan değerlerime baktırıyorum eğer değerlerim düşük ise gebelik planını erteliyorum.Çünkü kansızlık bile düşük sebebi olabiliyor.Gebelik düşünen arkadaşlar gebe kalmadan önce bir kadın doğum hekimi ile görüşmeye gidip jinekolojik muayane ve bazı tetkikler yaptırırsa daha az stres yaşarlar diye düşünüyorum.

Meryem ana eli otu pardon . Evet aktarlarda bulunmuyor maalesef çok yerde sordum bulamadım internetten sipariş verdim
İlaç da folik asit verdi hem folik asit hemde yumurta geliştirici olduğunu söyledi doktor
Bakalım hayırlısı inşallah rabbim hepimizin yüzünü güldürsün inşallah 🙏💕🙏🏻
Ha evet meryem ana otu ne kdara aldın nasıl kullandın canım o biraz daha sakıncalı bi bitki..
Amiin inşAllah bende hamileliğmden kalan folik asit var ona devam ediyorum bakalım günler geçmiyor 🤗

Merhaba.
Bat,beklenen adet tarıhi
Sat,son adet tarihi anlamına geliyor.Eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsanız Aralık'ta gebelik düşünüyorsanız bu son kutuyu kullandıktan sonra yeni kutuya başlamayın.Çünkü benim doktorum ilaç kullanmayı bıraktığında hemen hamile kalacağım diye sakın umutlanma,ilacın etkisi bir kaç ay vücutta kalabiliyor.gebelik planlamadan 4 ay önce ilacı bırak 2 ay kondom ile korun sonrasında folik asite başlatıp gebelik planlamak daha sağlıklı olur demişti.Bunları sadece bilgi amaçlı yazıyorum.Çünkü hepimizin bir kere DNA sarmanın farklı olduğunu unutmamak lazım.Benim için geçerli bir durum sizin için geçerli olmayabilir.Şunu da hatırlatayım ilacı bırakınca adet düzensizliği de yaşanabilir.Bu düzensizlik gebelik planlandığı dönemlere denk gelince acaba hamile miyim?Yoksa başka birşey mi var diye endişeleniyor insan... hemen hamile kalınmayabilir,aksine hemen hamilede kalınabilir.Gebelik öncesi kan değerlerime baktırıyorum eğer değerlerim düşük ise gebelik planını erteliyorum.Çünkü kansızlık bile düşük sebebi olabiliyor.Gebelik düşünen arkadaşlar gebe kalmadan önce bir kadın doğum hekimi ile görüşmeye gidip jinekolojik muayane ve bazı tetkikler yaptırırsa daha az stres yaşarlar diye düşünüyorum.
Teşekkür ederiz bilginiz için 🤗

Ha evet meryem ana otu ne kdara aldın nasıl kullandın canım o biraz daha sakıncalı bi bitki..
Amiin inşAllah bende hamileliğmden kalan folik asit var ona devam ediyorum bakalım günler geçmiyor 🤗
Canım pahalı değil 25 TL falandı sanırım 2 top halinde
Ama çok işe yarıyormuş hemde doğumda bile içebiliyorsun kolaylaştırıyormuş arkadaşım hamile doğurcak nasipse 1-2 güne içicem demişti ve o da bundan içti kaldı hamile tabi nasip bu işler
Bakalım nasip artık rabbim verir inşallah🤲💕

X