Gebeliğe Hazırlık Kasım - Aralık Hamişlik Planlayanlar Buyrun 🤗🌹🤰

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım pahalı değil 25 TL falandı sanırım 2 top halinde
Ama çok işe yarıyormuş hemde doğumda bile içebiliyorsun kolaylaştırıyormuş arkadaşım hamile doğurcak nasipse 1-2 güne içicem demişti ve o da bundan içti kaldı hamile tabi nasip bu işler
Bakalım nasip artık rabbim verir inşallah🤲💕
Evet biliyorum canım Amin inşAllah tabi öyle benim yapmadığım kalmadı bi ay yüklendim ondada gebe kaldım ama kaybettim maleseff Rabbim kmseye yaşatmasın.. neyse bir araştırayım sen nasıl kullandın ?

Evet biliyorum canım Amin inşAllah tabi öyle benim yapmadığım kalmadı bi ay yüklendim ondada gebe kaldım ama kaybettim maleseff Rabbim kmseye yaşatmasın.. neyse bir araştırayım sen nasıl kullandın ?
Ben geceden sürahiye su dolduruyon ağzına kadar bir top bitkiyi içine atıyorsun
Sabah akşam olmak şartıyla günde 2 bardak içiyorsun
Eşime de içirmiştim😊 ama eşimin değerleri benden iyi valla 😊 ama yine de içirdim
Bitti yine yaptım sabah akşam içtim
Ama rahim filmi çekildim tüplerimin ikiside açık sıkıntı yok hormonlarımda çok iyi
Artık rabbime kalmış gerisi 🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️🤍

Merhabalar :KK54:
Bir bebek kaybım var ve daha çok yeni zaman kaybetmeden yeniden bebek istiyorum.. Benim gibi bi durum yaşayanlar gelin sürecimizi paylaşalım yaşamadan ekim kasım hamilelik isteyenlerde buyursun içeri bildiklerimizle yardımcı olalım..Rabbim bidaha yaşatmadan sağlıkla sıkıntısız evlatlarımızın haberini alıp kucağımıza alalım inşAllah.. :KK9:tatmayan herkes o mutluluğu tatması dileğiyle. :cool:Kısaca Anne adayları Hepbirlikte tecrübelerimizi paylaşarak güzel haberlerimizi verelim inşAllah birbirimize Rabbim hepimizin gönlüne göre versin..♥:nazar::halay:
Listeye eklenmek isteyen beni etiketleyebilir.
Aktif olmayan listeden kaldırılacaktır.
Ailemizin bi parçası olmak isteyenlere ufak sorularımız vardır ;
1. Soru ^
BAT tarihi
Kaçıncı çocuk
Gebelik için neler yaptınız
Ne kadarlık evlisin
Gebeliği zorlaştıran durumun varmı
Yumurtlama takibi nasıl oldu ve son olarak Gebelik ne zaman öğrenildi ve nasıl bi yol izlenildi ?

H Hasbelkader340 BAT : 14.11.20
Mevacaa Mevacaa BAT : 11.11.20
@toowarmtoocool BAT : 06.10.20
@Gdkd BAT : 05.11.20
@Sinoplu17 BAT : 19.11.20
@Tambikedi BAT : 13.11.20
@Pussuk BAT : 25.11.20
cinnabon cinnabon BAT : 03.11.20
Kesek Kesek BAT : 18.11.20
@PpAaSs BAT : 22.11.20
@bitkiselhayat BAT : 22.11.20
Lazz53 Lazz53 BAT : 08.11.20
@janabobc BAT : 10.11.20
Merhaba,
BAT.10.11.2020
6.gebelik
Folik asit kullanımı,ecopirin,beslenmeme dikkat ediyorum.
3 yıl 3aylik evliyim.
Gebeliği zorlaştıran bir durum yok şuan.
Yumurtama dönemine yakın yaş ve kuru incir yedim.
Birde önemli bir bilgi daha paylaşmak istiyorum.Herkes 14.günde yumurtlamıyor.Regli dönemimizin süresi,stres ,beslenme ,çevresel faktörler yumurtlama döneminin seyrinin değişmesine sebep olabiliyor.

Hoşgeldin canım.. tabiki ekliyorum hemen Rabbim gönlüne göre versin inşAllah.
Dr. Gittnzmi ?
Hoşbuldummm , daha yeni denemeye başladığımız için gitmedim doktora ☺️
Bat,beklenen adet tarıhi
Sat,son adet tarihi anlamına geliyor.Eğer doğum kontrol hapı kullanıyorsanız Aralık'ta gebelik düşünüyorsanız bu son kutuyu kullandıktan sonra yeni kutuya başlamayın.Çünkü benim doktorum ilaç kullanmayı bıraktığında hemen hamile kalacağım diye sakın umutlanma,ilacın etkisi bir kaç ay vücutta kalabiliyor.gebelik planlamadan 4 ay önce ilacı bırak 2 ay kondom ile korun sonrasında folik asite başlatıp gebelik planlamak daha sağlıklı olur demişti.Bunları sadece bilgi amaçlı yazıyorum.Çünkü hepimizin bir kere DNA sarmanın farklı olduğunu unutmamak lazım.Benim için geçerli bir durum sizin için geçerli olmayabilir.Şunu da hatırlatayım ilacı bırakınca adet düzensizliği de yaşanabilir.Bu düzensizlik gebelik planlandığı dönemlere denk gelince acaba hamile miyim?Yoksa başka birşey mi var diye endişeleniyor insan... hemen hamile kalınmayabilir,aksine hemen hamilede kalınabilir.Gebelik öncesi kan değerlerime baktırıyorum eğer değerlerim düşük ise gebelik planını erteliyorum.Çünkü kansızlık bile düşük sebebi olabiliyor.Gebelik düşünen arkadaşlar gebe kalmadan önce bir kadın doğum hekimi ile görüşmeye gidip jinekolojik muayane ve bazı tetkikler yaptırırsa daha az stres yaşarlar diye düşünüyorum.
Merhaba , bilgilendirme için teşekkürler. Evet ilacın kullanım talimatında da kutu bitmeden bırakmayın yazıyor ama ben burakıverdim daha 15 gün varken 🤷🏼‍♀️ Doktora gideyim en iyisi ben. Bir şey soracağım folik asit doktorun mu yazdığı bir şey yoksa eczaneden alınabiliniyormu direk ?

Hoşbuldummm , daha yeni denemeye başladığımız için gitmedim doktora ☺️

Merhaba , bilgilendirme için teşekkürler. Evet ilacın kullanım talimatında da kutu bitmeden bırakmayın yazıyor ama ben burakıverdim daha 15 gün varken 🤷🏼‍♀️ Doktora gideyim en iyisi ben. Bir şey soracağım folik asit doktorun mu yazdığı bir şey yoksa eczaneden alınabiliniyormu direk ?
Doğum kontrol hapını düzensiz kullanınca da adet düzensizliği yapabiliyor.Ama belki sende bunların hiç biri olmayacak.Doktora gitmekle doğru karar almışsın.Benim enzim bozukluğu olduğu ve B12 eksik olduğu için folattto kullanıyorum.Doktora gidecekseniz doktorunuzun önerdiği folik asit kullanmanız daha doğru olur.

Merhaba. Ben de bir yıllık evliyim 6 aydır bebek istiyoruz yas 27 . Hep acaba olmayacak mı korkusu var içimde. Aklimdan çıkartamıyorum . Adetlerim genelde düzenlidir. Bildiğim bi hastalığım yok gebeliğe engel olacak. Bat 11 kasım.
Ayy bat tarihimiz aynı hadi inşallah kuzum ve bat tarihim benim doğum günüm inşallah gebelik olurda doğum günümde herkese bu müjdeyi vermeyi nasip eder rabbim 🤲🏻🌸😍

Doğum kontrol hapını düzensiz kullanınca da adet düzensizliği yapabiliyor.Ama belki sende bunların hiç biri olmayacak.Doktora gitmekle doğru karar almışsın.Benim enzim bozukluğu olduğu ve B12 eksik olduğu için folattto kullanıyorum.Doktora gidecekseniz doktorunuzun önerdiği folik asit kullanmanız daha doğru olur.
Düzeltme;
Folattto kullanıyorum.eczaneden recetesiz de alabilirsiniz.Ben ilk gebeliğimde folic 1 kullanmıştım.

Canım merhaba öncelikle hayırlı olsun gözünüz aydın Rabbim inşAllah sağ sağlim kucağına almayı nasip eder skntısız.. beta ölçümlerini yaptırdın mı ? Ne kadarlık ? Adetin geçtimi ?
Ve son olarak sakın ha sakın düşünüp stres yapma bebeğin sizinle olcak herşey iyi gayet güzel ilerlicek bunu düşün ve mllete kulak asma dikkat et ye iç eğlen ha unutmaki ne olursa olsun nasibi varsa gerisi boş tevekkül et.
Koyde oldugumuz için gidemiyoruz çarsamva gidicem kan vermeye adetım 7 gun geçikti gebelik testim hep cift çizgi son adet tarıhım 20 Eylül

Merhabalar :KK54:
Bir bebek kaybım var ve daha çok yeni zaman kaybetmeden yeniden bebek istiyorum.. Benim gibi bi durum yaşayanlar gelin sürecimizi paylaşalım yaşamadan ekim kasım hamilelik isteyenlerde buyursun içeri bildiklerimizle yardımcı olalım..Rabbim bidaha yaşatmadan sağlıkla sıkıntısız evlatlarımızın haberini alıp kucağımıza alalım inşAllah.. :KK9:tatmayan herkes o mutluluğu tatması dileğiyle. :cool:Kısaca Anne adayları Hepbirlikte tecrübelerimizi paylaşarak güzel haberlerimizi verelim inşAllah birbirimize Rabbim hepimizin gönlüne göre versin..♥:nazar::halay:
Listeye eklenmek isteyen beni etiketleyebilir.
Aktif olmayan listeden kaldırılacaktır.
Ailemizin bi parçası olmak isteyenlere ufak sorularımız vardır ;
1. Soru ^
BAT tarihi
Kaçıncı çocuk
Gebelik için neler yaptınız
Ne kadarlık evlisin
Gebeliği zorlaştıran durumun varmı
Yumurtlama takibi nasıl oldu ve son olarak Gebelik ne zaman öğrenildi ve nasıl bi yol izlenildi ?

H Hasbelkader340 BAT : 14.11.20
Mevacaa Mevacaa BAT : 11.11.20
@toowarmtoocool BAT : 06.10.20
@Gdkd BAT : 05.11.20
@Sinoplu17 BAT : 19.11.20
@Tambikedi BAT : 13.11.20
@Pussuk BAT : 25.11.20
cinnabon cinnabon BAT : 03.11.20
Kesek Kesek BAT : 18.11.20
@PpAaSs BAT : 22.11.20
@bitkiselhayat BAT : 22.11.20
Lazz53 Lazz53 BAT : 08.11.20
@janabobc BAT : 10.11.20
Merhaba kizlar ben 27 yaşındayım 1 aydır bebek istiyorum doktor kontrolünde prolaktin yüksek çıktı şimdi ilaç kullanıyorum inşallah bu ay olur hamilelik

Merhaba kızlar bende 1.5 yıllık evliyim 1 senedir çocuk istiyoruz eşimle
Doktora gittik vs.herşeyi yaptırdık
13 gün önce rahim filmi çekildim
rahim filmine kadar herşeyimiz oldu hiçbir sorun yok rabbim verecek tabi
BAT= 8 Kasım
Hayırlısıyla rabbim hepimize versin inşallah 🙏🏻 🤲
İnşallah hamileyimmm yazınıda görmek nasip olur tatlım 🥰

Hoşgeldin canım.. Rabbim gönlüne göre versin inşAllah Rabbim bida kmseye yaşatmasın 2 düşük sebebi ne araştırdın mı ? Adetlerin neden düzensiz ?
Adetlerim olduğum ilk günden beri düzensiz maalesef.düşüklerimden dolayı genetiğe gittik pıhtılaşma çıktı tam bi yıl oldu düşüğün üstünden bakalım nasipte varsa olur inş

Herkese merhaba , bende Aralık gibi hamilelik planlıyorum ama biz buna daha dün gece karar verdik ama biraz buralarda takılınca öyle istediğimiz an olmayacağını anladım :KK43: bakalım inşallah olur 🤷🏼‍♀️ Şimdi sizlere sorum BAT nedir ? Her yerde yazıyor bat tarihim falan ama anlamadım ne olduğunu. Bir de ben doğum kontrol hapı ile korunuyorum , daha kutunun yarısındayım sizce ne zaman bırakmalıyım ? Hemen bırakayım mı yoksa kutunun bitmesini mi bekleyeyim. Çok bilgisizim bu konularda , kafamda deli sorular , yardım lütfen ☺️🙏🏻
Canım hemen bırak ilacı madem hamilelik istiyorsun ben de bat ne diyordum anlayamıyorum ama sonra keşfettim beklenen adet tarihi 😂 inşallah en kısa zamanda bebeğin olur

Pıhtılaşma ne demek canım neden oluyormuş önceden bilmek mümkün mü pıhtılaşma var mı yok mu
Genetik bi sıkıntı canım tekrarlayan düşüklerde bakılıyor benim iki kaybım oldu genetik bölümğne yönlendirdiler.ve pıhtılaşma çıktı gebelik olursa iğne ve ilaç kullanacam

Ayy bat tarihimiz aynı hadi inşallah kuzum ve bat tarihim benim doğum günüm inşallah gebelik olurda doğum günümde herkese bu müjdeyi vermeyi nasip eder rabbim 🤲🏻🌸😍
Insallah yeni yaşına bebeğinle girersin 😊 ama benim bu aydan umudum kalmadi pek..hala ovu testinde pik göremedim. Ilk kez boyle oluyo. Fazla stres yaptim sanırım .nasip

Insallah yeni yaşına bebeğinle girersin 😊 ama benim bu aydan umudum kalmadi pek..hala ovu testinde pik göremedim. Ilk kez boyle oluyo. Fazla stres yaptim sanırım .nasip
Testlerle kendinizi boşuna strese sokmayın arkadaşlar.Akışına bırakıp gün aşırı cinsel birliktelik,sağlıklı beslenme, yürüyüş yapmak çok iyi gelecektir.Eğer sağlık probleminiz varsa doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli kullanırsaniz daha kolay hamile kalabilirsiniz

X