kavonozda biber nasıl olur...

YAMAN

* ben bir anneyim *
Kayıtlı Üye
26 Mart 2009
5.168
11
38
mrb arkadaşlar yerimseniben
pazar günü kırmızı biber közleyeceğim buyrunnnnnnnnn bi kısmını buzluğa atıcam ama kışlık hazırlık baya yaptım pek yer kalmadı malum kurbanda yaklaşıyo bi kısmını kavanoza koysam nasıl olur :uhm: yada ne yapayım deneyeniniz varmı. tek korkum kavonozda çok yumuşak olurlarsa hoş olmayacaklar. mafoldumben emeğim boşa gitmesin diye çekiniyorum.
sizce nasıl yapmalıyım ben kavonozda :uhm:
içine ne koymalıyım bütünmü koyayım kavonaza doğrayayımmı yapayım yardımcı olursanız sevinirim kaydirigubbakcemile5

canım annem yapardı kavonaza kızartıdı sarmısaklı falan marketlerde satılıyo ya onlar gıbı yapardı o domates tozuyla bır gece bekletıp sonra kızartıp koyardı kavonaza cokta guzel olurdu ama kozleme nasıl olur bılmıyorum

canım annem yapardı kavonaza kızartıdı sarmısaklı falan marketlerde satılıyo ya onlar gıbı yapardı o domates tozuyla bır gece bekletıp sonra kızartıp koyardı kavonaza cokta guzel olurdu ama kozleme nasıl olur bılmıyorum

teşekkür ederim meslektaşım denemek lazım ama cesaret edemiyorum işte gerçi tahminimce olur gibi geliyo bana ama bilemiyorumki
ben közleyip soyduktan sonra kavonoza koyup sıkıca kapatıp suda bikaç dk kavanozları kaynatayım diye düşünüyorum

ben haşlarım,kabuğunu soyarım,bir lokmalık olacak şekilde keserim.bol sarımsağı ezerim,tuzunu,sirkesini zeytinyağını koyarım şahane olur.maydonozda konabiliyor içine,öyle de güzel oluyor ama ben maydonozsuz daha çok sevdim

Bende komşumun kovanozda kırmızı biber tarifini yapacağım bir kaçkere yedim güzel oluyor.Dondurucu da az birşey atacağım malum kurban artık erken geliyor yazlık sebzelerle pek dolabı doldurmak istemiyorum.Tarife gelince yeşil ve kırmızı biberleri tohumlarını çıkarıp çok küçük olmayacak şekilde doğranır yağda biraz kavrulur sonra rendelenmiş domates ve bir çay bardağı sirke ilave edilip pişirilir.Sarımsak ,şeker ve tuz ilave edilir.kapatılmasına yakın kıyılmış maydonoz katıp sıcak sıcak kavanozlara doldurulur,kahvaltıda yemekte meze olarak çıkarılır. o yaklaşık 5 kiloya 1 çay bardağı sirke katmış herşey göz kararı denemek istersen istersen az birşey yap tadı hoşuna giderse ölçüyü artır kavanozlara koy.bende 2-3 kilo kadar yapacağım.

Bende komşumun kovanozda kırmızı biber tarifini yapacağım bir kaçkere yedim güzel oluyor.Dondurucu da az birşey atacağım malum kurban artık erken geliyor yazlık sebzelerle pek dolabı doldurmak istemiyorum.Tarife gelince yeşil ve kırmızı biberleri tohumlarını çıkarıp çok küçük olmayacak şekilde doğranır yağda biraz kavrulur sonra rendelenmiş domates ve bir çay bardağı sirke ilave edilip pişirilir.Sarımsak ,şeker ve tuz ilave edilir.kapatılmasına yakın kıyılmış maydonoz katıp sıcak sıcak kavanozlara doldurulur,kahvaltıda yemekte meze olarak çıkarılır. o yaklaşık 5 kiloya 1 çay bardağı sirke katmış herşey göz kararı denemek istersen istersen az birşey yap tadı hoşuna giderse ölçüyü artır kavanozlara koy.bende 2-3 kilo kadar yapacağım.

teşekkür ederim cnm güzele benziyor denemek lazım
afiyet oosun size şimdiden kaydirigubbakcemile5

Ben geçen hafta yaptım közlenmiş biberi çokda güzel oldu. Biberleri fırına atıp közledim. çıkardıktan sonra kabuklarını soydum (biberler etli olursa çok kolay soyuluyor). bir kaseye zeytinyağ, limon, az sirke, kaşığın ucuyla şeker ve tuz koydum karıştırdım. Biberleri kavanoza koyarken bir biber ,bir kaşık zeytinyağ karışımdan koydum aralara sarmısak serpiştirdim. En son artan karışımı da üstüne döktüm. Tadı muhteşem oldu. Kışa kadar bitiririz bence bunu yerimseniben

Ben geçen hafta yaptım közlenmiş biberi çokda güzel oldu. Biberleri fırına atıp közledim. çıkardıktan sonra kabuklarını soydum (biberler etli olursa çok kolay soyuluyor). bir kaseye zeytinyağ, limon, az sirke, kaşığın ucuyla şeker ve tuz koydum karıştırdım. Biberleri kavanoza koyarken bir biber ,bir kaşık zeytinyağ karışımdan koydum aralara sarmısak serpiştirdim. En son artan karışımı da üstüne döktüm. Tadı muhteşem oldu. Kışa kadar bitiririz bence bunu yerimseniben

bozulma riski olmuyo dimi cnm bu şekilde güzele benziyor

Valla canım bozulana kadar beklemiyoruz :dance: Ama neden olsun ki zeytinyağ ve limon korur bence kapalı olarak buzdolabında durursa bişey olmaz

valla canım bozulana kadar beklemiyoruz :dance: Ama neden olsun ki zeytinyağ ve limon korur bence kapalı olarak buzdolabında durursa bişey olmaz

haklısın cnm ama ben dolapta saklamamak için kavanoza koyup ayrı bir dolapta tutmayı düşünüyorum
bi kısmınıda buzluğa koycam

CADIARZU ozaman onu bilemiycem canım. ben zaten çok yapmadığım için çabuk bitiyo. dışarda nekadar kalır bilmiyorum

Sıcak olarak şişelere konmayan yiyecekler mutlaka bozuluyor.Sıcak olarak şişelenmeyen gıdalar dolaptada olsada çabuk tüketmek lazım konserve gibi beklemiyor.Sen benim verdiğim tarifi közlenmiş biberlede yapabilirsin.

Canım bende kırmızı biber ve patlıcan yaparım. Fırında közleyip kabuklarını soyun ve küçük küçük doğrayın. Kavanozlara doldurup üzerini geçicek kadar sıvı yağı dökün ve ağzını kapatın. Misler gibi oluyo.

X