Makarnalar Kavurma makarna

kelebeklikuzu

Guru
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2009
1.229
5
ölçü yazmadım herkes istediği ölçüde yapabilir.

makarna
tavuk tablet
yağ

yağımızı ( tereyağ yada sıvı yağ arzuya göre) tencereye koyup makarnaları ekliyoruz. makarnaların rengi değişene kadar kavuruyoruz. daha sonra makarnaların üstünü geçicek kadar sıcak suyu ekleyip tuzunu ve tavuk bulyonu ilave edip kapağını kapatıyoruz. tavuk tablet yerine tavuk suyuda kullanabilirsiniz. pilav yapar gibi suyunu çekince afiyetle yiyoruz. ohh elimize sağlık

bunu bende yapıyorum çok lezzetli oluyor,annem çok yapardı küçükken hep derdim anneme"anneeee 2 renkli makarna yapsanaaa"diye gerçekten çok lezzetli çok severim bende...

Hımm bi yerde yemiştim yıllardır hep merak ederdim kendimce tarifler uydurmuştum sonunda buldum...Çok mutlu oldum yaaa anlatamam...

bende makarnayı hep boyle yaparım :)

hiç diger türden makarna yapmam ,süzerek filan..

eşim ,katdesım bayılır :)

Bızde Çok yaparız...
Çok gÜzel oluyor.
Bır paket fıyonk makarna ıÇın 9 yemek kaŞıĞı sıvıyaĞdır ÖlÇÜmÜz

bursada makarna hep böyle yapılır.öğrenciyken yurtta yapmıştım.ilk keresinden bazı arkdaşlar makarnayı yaktım zannetmiş.
hafif kahverengi oluyor. ama nefis oluyor. margarinle yapıyoruz biz.

bende bu tür makarnayı çok yaparım... zemuszemus yanina bir de cacık süper oluyor....... :lepi: ellerinize sağlık......... cokacimcoook a.s.

biz makarnayı değilde ev yapımı erişteyi bu şekilde kavurarak yapıyoruz pilav gibi yani inanılmaz güzel oluyor deneyin derim

yağımızı ( tereyağ yada sıvı yağ arzuya göre) tencereye koyup makarnaları ekliyoruz. makarnaların rengi değişene kadar kavuruyoruz. daha sonra makarnaların üstünü geçicek kadar sıcak suyu ekleyip tuzunu ve tavuk bulyonu ilave edip kapağını kapatıyoruz. tavuk tablet yerine tavuk suyuda kullanabilirsiniz. pilav yapar gibi suyunu çekince afiyetle yiyoruz. ohh elimize sağlık

evet tavuk tablet ck yakışıyr bn içine küçük küçük domates,biber salcası azda bir tanede yeşil biber dogryrm süper....cnmmı istedi neyerimseniben

ben yaptım ama pek beğenmedim. Yinede paylaşımın için teşekkürler...

X