Makarnalar Kavurma makarna

dün akşam yaptık, harika oldu,biz bulyon değil de sebzeli çeşni kullanıyoruz onunla yaptım, fiyonk makarna ile denedim. siz hangi çeşitlerle yapıyorsunuz? farklı denesem diyorum da. cokacimcoook

ankara veya filizin erişte makarnaları var kısa şekilde.
s.gif

onuda aynı şekilde kavurun rengi dönünce kızarınca üzerine suyunu ekleyin lezzeti görün.cokacimcoook

domates ve yeşil biberide kavurunca makarnayla ,domatesli bulgur pilavı yapar gibi ...

oda baya iyi gidiyor

dün akşam yaptık, harika oldu,biz bulyon değil de sebzeli çeşni kullanıyoruz onunla yaptım, fiyonk makarna ile denedim. siz hangi çeşitlerle yapıyorsunuz? farklı denesem diyorum da. cokacimcoook

bende yaparım böölee ama içinee kuru nanede atarımm suyunu ekledikten sonraa öledee nefis oluo:KK56:ama ben fiyonkla hiç denemedim bölee burgulu bir makarna war ama adı tam ne bilmiyorum
soba borusu gibi içi boş döne döne gelioo çok uzun da deil anlatabilmişimdir umarım:KK1:

bu tarife ek olarak tuzotlardan koyuyorum bir de arpa şehriyesi ile deneyebilirsiniz o da çok nefis oluyor arkadaşlar şimdiden afiyet olsun :KK56:

ben de makarnayı hep böyle yaparım daha yeni evliyim eşim bayıldı hayatımda böyle lezzetli makarna yemedim dedi:) mayonezle süper oluyo tavsiye ederim

bende eğer yalnız yemek yiceksem ilk yaptığım şey kavurma makarnadır bayılıyorum 1 tabak kesmiyo valla:KK52:

Geçen resmen burnuma kokusu geldi durduk yere ama nasıl istedi canım.Hemen kalktım yaptım ıhlaya ohlaya yedim valla
kıtlıktan çıkmış gibiydim :KK1:

bende yapcaM Birazdan ama ben susamlı yapcam bunu 12 13 yaşlarındayken babama yapmışdım o çok beğenmişdi bugünde eşime yapcam:KK23:

ewet yapdımmmmm mükemmel oldu 2 kaşık margarini koydum tavaya erittim 2 kaşık susam ve yarım paket yüksük makarnayı kavurdum kavruldukdan sonrada göz kararı kaynar su koydum ve tuz tavuk bulyon koydum kapağını kapattm ve daha snrada demlendirdim süper olduu

X