Kayganlaştırıcı gebeliğe engel mi?

brcubrcu0101

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2022
1.113
509
30
Merhabalar canım kadınlar..
5 aylık evliyim . İlk dönem vajinismus sorunu yaşadım ve atlattım . 31 tyaşındayım eşim 35 yaşında . Korunuyorduı fakat artık yaş itibariyle çocuk istediğimize karat verdik.
Kayganlaştırıcı ile daha rahat ilişki yaşadığımdan dolayı öyle devam ediyoruz. internette kayganlaştırıcının gebeliğe engel olduğu vs yazıyor.
Bilen varsa beni aydınlatabilir ni? Eğer bazıları zararlı bazıları zararsız ise zararsız olanları önerebilir misiniz ?
Kayganlaştırıcı kullanıp gebe kalablar..
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Ben, kayganlastırıcıyla gebe kaldım
Su bazlı olması lazım zararsız o

Canım su bazlı kullan.
Ben yumurta akı kullanmıştım. Ne alaka diyebilirsin. Hem doğal hem de spermlerin doğal sivisina benzedigi için spermler daha uzun ömürlü oluyorlar. Hamile kalmayı kolaylastiriyor. google yaz. Bilgi bulursun.
Yumurta akını kayganlaştırıcı olarak mı kullandınız yoksa hayal mi görüyorum

Canım su bazlı kullan.
Ben yumurta akı kullanmıştım. Ne alaka diyebilirsin. Hem doğal hem de spermlerin doğal sivisina benzedigi için spermler daha uzun ömürlü oluyorlar. Hamile kalmayı kolaylastiriyor. google yaz.
Yumurtadan soğudum 🤢

Aynen öyle. Dediğim gibi ister Türkçe ister ingilizce ksynaklarda bakın.
Hamile kalmakta zorluk yaşadım. İlişkide de kayganlastirici olmadan zorlanıyordum.su bazlı bile olsa kimyasal sonuçta.
Yurt dışındaydim. O zamanlar Türkçe kaynaklar çok kisitliydi. Olsa bile kopyala yapıştır bilgiler iceriyordu. İngilizce kaynaklarda gördüm.
Zaten "kayganlastirici yerine yumurta akı" yazarsanız Google'da bilgi bulursunuz.

Canım su bazlı kullan.
Ben yumurta akı kullanmıştım. Ne alaka diyebilirsin. Hem doğal hem de spermlerin doğal sivisina benzedigi için spermler daha uzun ömürlü oluyorlar. Hamile kalmayı kolaylastiriyor. google yaz. Bilgi bulursun.
Tabiki de böyle tuhaf bilimdışı şeyler yapmayın. Vajinal floranızı bozarsınız.

Su bazlı kayganlaştırıcılar kullanın. Alakası yok hamilelikle.

Merhabalar canım kadınlar..
5 aylık evliyim . İlk dönem vajinismus sorunu yaşadım ve atlattım . 31 tyaşındayım eşim 35 yaşında . Korunuyorduı fakat artık yaş itibariyle çocuk istediğimize karat verdik.
Kayganlaştırıcı ile daha rahat ilişki yaşadığımdan dolayı öyle devam ediyoruz. internette kayganlaştırıcının gebeliğe engel olduğu vs yazıyor.
Bilen varsa beni aydınlatabilir ni? Eğer bazıları zararlı bazıları zararsız ise zararsız olanları önerebilir misiniz ?
Kayganlaştırıcı kullanıp gebe kalablar..
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
Aynı şeyleri yaşadım. Doktorum jel kullanma artık dedi. Gynospeed jel var ovülasyon testi alın takip edin yumurtlama günü o jeli sıkın bebeğin tutunmasını sağlıyor. İse yarıyor. Bende de yaradı ama diş gebelik geçirdim

Yumurtayı tık tık yatağın kenarına vurup beyazını eşinin şeyine akıtıp sarısını kenara ayırıyordur poğaçalarda falan kullanmak için. Ne var bunda??

Tabiki de böyle tuhaf bilimdışı şeyler yapmayın. Vajinal floranızı bozarsınız.

Su bazlı kayganlaştırıcılar kullanın. Alakası yok hamilelikle.
Gayet bilimsel Gizem Hanım.
İçerik sebebiyle vücut florasina ve ph'ina gayet uygun.
İçinde paraben,alkol, metyl.. vb yok diye bilimsel değil anlamına gelmiyor
Sormuş söyledim. Eğer ingilizce tarama yapabiliyorsaniz açıp okuyabilirsiniz.
Yumurtlama zamanı bile vajinadan gelen sıvı egg white yani yumurta akı rengi ve kivamindadir. O şekilde tasvir edilir. Yapı itibarıyla yumurta akı da spermlerin içinde yuzebilecegi&yaşayabileceği en güzel ortamlardan birini yaratır.
Sormuş tecrübemi söyledim. İster uygular ister uygulanmaz.
Aşağıda 5 farklı kayganlastirici ile yapılan deneyin sperm hareketliliğini azalttığı yumurta akının ise sperm dostu olduğu belirtilmiş. Ben değil bilim söylüyor.
Egg White As A Sperm Friendly Lubricant

Gayet bilimsel Gizem Hanım.
İçerik sebebiyle vücut florasina ve ph'ina gayet uygun.
İçinde paraben,alkol, metyl.. vb yok diye bilimsel değil anlamına gelmiyor
Sormuş söyledim. Eğer ingilizce tarama yapabiliyorsaniz açıp okuyabilirsiniz.
Yumurtlama zamanı bile vajinadan gelen sıvı egg white yani yumurta akı rengi ve kivamindadir. O şekilde tasvir edilir. Yapı itibarıyla yumurta akı da spermlerin içinde yuzebilecegi&yaşayabileceği en güzel ortamlardan birini yaratır.
Aşağıda 5 farklı kayganlastirici ile yapılan deneyin sperm hareketliliğini azalttığı yumurta akının ise sperm dostu olduğu belirtilmiş. Ben değil bilim söylüyor.
Egg White As A Sperm Friendly Lubricant
Tükürükle yapanlar var yumurta akı neden olmasin😵‍💫

X