Kayganlaştırıcı gebeliğe engel mi?

Zaten "kayganlastirici yerine yumurta akı" yazarsanız Google'da bilgi bulursunuz.
Ben yazdım , çok mantıklı cevaplar buldum:)
IMG_20231217_210249.jpg
IMG_20231217_210236.jpg

piyasadaki jellerin yuzde doksani su bazli zaten ama hepsinde benzer uyari yazar. Sperm hizinin zsyiflamasi gebelige engel degil ama zorlastirabilir. Esinizin sperm testi var mi mesela ileri hareketli sperm sayisi nasil? Kurulugunuzun kaynagi hormonlarinizla mi ilgili mesela ostrojen seviyeniz ne durumda? Bence once ikiniz de doktora gidip testlerinizi yaptirin. Ikinci olarak henuz vajinismusu tam olarak atlatamamis olabilirsiniz zira iliskiye girebilmek tek basina bitti demek icin yeterli degil. Belki hala yeterince islanmanizi engelleyen kok dusunceleriniz vardir. Profesyonel yardim alarak mi atlattiniz yoksa kendiniz deneye deneye mi? Bu kismi hafife almayin cunku dogumdan sonraki hormon dengesizliginde cogu kadinda istek yerlere iniyor ve vajinismus gecmisi olanlarda ya tekrarlarsa tarzi dusunceler sorunlara sebep olabiliyor. Cinsel hayatinizi tam anlamiyla yoluna koymadan cocuk fikri icin acele etmeyin diyorum ben. Kayganlastiricisiz da iliski kurabilrsiniz. Evet kayganlastirici bir cozum ama nereye kadar?

Preseed kayganlastirici jeller çok övülüyor KKda.
Hatta sırf hamile kalmak için kullananlar vardı. Arama butonuna yazarsan bir sürü sonuç çıkar.
Bir tanesini ben paylaşayım

Yayınladığınız yazı bilimsel bir makale değil, bir internet sitesinden alıntı. Bilimsel olarak yayınlanmış bir kaynağınız varsa paylaşın buyrun, yoksa her şeyi iddia eden yüzlerce yazı bulmak mümkün internette. Ayrıca spermin canlılığı ile ilgisi başka, vajina florası ile yumurta akının etkileşimi konulu bir çalışma başka. Hamile kalmak için vajinadan vazgeçmek istemeyenler olabilir aramızda değil mi?
Buyrun madem. Reserachgate'a da bakayım mi? 5 sn Google araması ile bulduğum ilk sonuç. Daha baksam neler çıkar
Herkes konuşmuş. Bilen de konuşuyor bilmeyen de...

Ulusal kütüphane... Gov'lu devlet resmi sitesi.

National Library of Medicine
National Center fır Biyotechnology Information

"The results indicate that, when fresh human CM is not available, HEW can be used as a medium for the SCPMT as a valuable adjunct to semen analysis which provides information about sperm functional capacity."

Sayfanın ilk ekran görüntüsünü de attım. Devamını isteyen linkten tıklayıp okuyabilir.

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-17-22-02-07-995_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-17-22-02-07-995_com.android.chrome.jpg
    85 KB · Görüntüleme: 12
X