Kayganlaştırıcı gebeliğe engel mi?

Gayet bilimsel Gizem Hanım.
İçerik sebebiyle vücut florasina ve ph'ina gayet uygun.
İçinde paraben,alkol, metyl.. vb yok diye bilimsel değil anlamına gelmiyor
Sormuş söyledim. Eğer ingilizce tarama yapabiliyorsaniz açıp okuyabilirsiniz.
Yumurtlama zamanı bile vajinadan gelen sıvı egg white yani yumurta akı rengi ve kivamindadir. O şekilde tasvir edilir. Yapı itibarıyla yumurta akı da spermlerin içinde yuzebilecegi&yaşayabileceği en güzel ortamlardan birini yaratır.
Sormuş tecrübemi söyledim. İster uygular ister uygulanmaz.
Aşağıda 5 farklı kayganlastirici ile yapılan deneyin sperm hareketliliğini azalttığı yumurta akının ise sperm dostu olduğu belirtilmiş. Ben değil bilim söylüyor.
Egg White As A Sperm Friendly Lubricant
Sormuş tecrübemi söyledim. İster uygular ister uygulanmaz.
Bilimsel kaynak diye internet sitesi alıntısı koyan birisinin yazdıklarını okumakla bile vakit kaybedemem 😂

Canım ovulasyon testi ile destekleyebilirsin. Tr de pahalı ama ebay'dan alıyordum ben. Getirtiyordum TR ye yani.
Ana insanı strese sokuyor. Zamanı geldi sevismeniz lazım düşüncesi. Olmadıkça daha stres oluyor insan.
Açıkçası ovulasyon testi vs şuan için istemiyoruz çünkü bu ay yeni denicez zaten . Sadece zararı olan bir şey kullanmayalım diye düşündüm

Buyrun madem. Reserachgate'a da bakayım mi? 5 sn Google araması ile bulduğum ilk sonuç. Daha baksam neler çıkar
Herkes konuşmuş. Bilen de konuşuyor bilmeyen de...

Ulusal kütüphane... Gov'lu devlet resmi sitesi.

National Library of Medicine
National Center fır Biyotechnology Information

"The results indicate that, when fresh human CM is not available, HEW can be used as a medium for the SCPMT as a valuable adjunct to semen analysis which provides information about sperm functional capacity."

Sayfanın ilk ekran görüntüsünü de attım. Devamını isteyen linkten tıklayıp okuyabilir.
In vitro diyor, in vivo demiyor burdan ne sonuç çıkardınız? Semen ile ilgili çalışma bu, kadınların üreme organları üzerindeki etkisi var mı çalışmada? In vitro sonuçlarla bişey kullanıldığını ilk defa görüyorum 😂

In vitro diyor, in vivo demiyor burdan ne sonuç çıkardınız? Semen ile ilgili çalışma bu, kadınların üreme organları üzerindeki etkisi var mı çalışmada? In vitro sonuçlarla bişey kullanıldığını ilk defa görüyorum 😂

Arkadasim ve diğer arkadaşlar:

Vitro yasayan canlıların medikal prosedürlerin , test ve deneylerin kontrollü bir ortamda yaşayan canlınin dışında bir yerde yapılmasını tanımlar. Hani erkekten sperm alıyorlar ya bu sperme sizce erkeğin üreme organında mi bakıyorlar. Hayır, test tüpüne alıp yaşayan canlınin dışında testlere tabi tutuyorlar. Bu vitro ortam.

Vivo ise o canlılara bizzat yapılan testlere denir. Hani denek hayvanları var ya, ilaci içirir beklersin. Heh. İşte o vivo ortam. Alıntı yaptığım küçük kisimda bile der ki:

"The results indicate that, when fresh human CM is not available, HEW can be used as a medium for the SCPMT as a valuable adjunct to semen analysis which provides information about sperm functional capacity.

Hemen cevireyim:

Sonuçlar göstermektedir ki: ( testler deneyler yapılmış ve sonuç bulunmuş ve medikal kütüphanede araştırma sonucu yayınlanmış, for your Info)
İnsanda, taze, fresh serviks mukusu yeterli olmadığı zaman, servikal mukus penetrasyon testinde (SPCMT) değerli bir tamamlayıcı olarak HEW (Hens' EGG white, yumurta akı),
medium olarak bize sperm fonksiyon kapasitesi hakkında bilgi vermek icin kullanılabilir.

Ne olarak? Medium olarak. Medyum nedir? Ortam, araç demektir. Yumurta akı diyor, değerli bir ortam oluşturur diyor, spermde diyor.
Halen yok vivo, vitro takmissin.

Hani derler ya üniversite sınav sorularında bundan hangi sonuç çıkarılabilir?

A) yumurta akı sperm hareket ve fonksiyonlarını gerceklestirme ortamına ( yani dogal ortamina) çok çok uygun bir sıvıdır.

Ayrıca araştırma sonucunda hamilelik oluşumu vb hakkında da değerli sonuçlar sunuyor.

İsteyen istediğini uygular ama bu cahillerin herşeyi çok bilmesi beni benden alıyor.

X