Kayin valide ile aramizda gecen tartişma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben burda bu olayi dert ederek yazdim buyuklerimden tavsiye icin neden bu kadar kötüsünüz anlamış degilim. Bu saatte insani dert uyutmaz peki ya siz ? Dalga gecmek icin mi ayaktasiniz
Bizde büyüklerin olarak yazıyoruz zaten,diyoruz ki yaşlı bir kadını önce küçümsemişsin,sonra arayıp azarlamışsın burda da köylü kadını diye küçümsüyorsun,eltini de kıskanıyorsun,diyoruz sen hala bana ayıp olmadı mı diyorsun,madem kendi bildiğinizi okuyacaksınız niye tavsiye için yazıyorsunuz anlamıyorum..senin istediğin cevabı verenler de oldu kaynananla görüşme eltine de gitme diye öyle yap madem nefretinle yaşamaya devam et

Ben burda bu olayi dert ederek yazdim buyuklerimden tavsiye icin neden bu kadar kötüsünüz anlamış degilim. Bu saatte insani dert uyutmaz peki ya siz ? Dalga gecmek icin mi ayaktasiniz
Ay Allah aşkına abart biraz daha dertten uyuyamıyorum dediğin eltini kıskanmak mı? Valla hayatım kusura bakma eltini bal gibi kıskanmışsın. Kendi kendine yarışa girmişsin. Ayrıca insan biraz haddini bilir gelicem 50 60 yaşına dünkü çocuk bana ne giyeceğimi öğretecek az bile söylemiş kv. Durup dururken eşinin ailesinin huzurunu bozma insanları rahat bırak kvnin dediği gibi çekemiyorsan gidip saçma sapan surat asıp herşeye kulp bulacaksın gitme görüşme Bi daha . Ya da biraz iyi niyetli olmaya çalış. Al sana tavsiye.

Konuyu silmişsiniz ama alıntılamışlar okudum. Gereksiz işler yapmışsınız. Gereksiz yere kaynanayı kaşımışsınız. Sizin zamanınızda acemiliğine gelmiştir belki, köy kadını demişsiniz bir yerde, belki o da bu yaşında anca bir şeyler görüyordur olabilir. Sizi belli ki fişfitleyenler olmuş kendi tarafınızdan, gaza gelip saydırmadan önce keşke anlamaya çalışsaydınız.

Kuran kursu hocasiyim ama şuan evdeyim çocuk bakıyorum
Niyeyse hiç şaşırmadım. Millete öğreteceğine bi kuranın anlamını oku. İçinde kin ve haset biriktiren birisin. Bunlar günah ayrıca islam hoşgörü dinidir. Kadına “bu senin yaşına gitmez” ne demek ya? İlk defa kaynanaya hak verdiğim bir konu. Arapça harfler öğretmekle olmaz o iş.

Siz dert görmemiş merak etmişsiniz nasıl bi şey diye, dert çıkarmışsınız kendinize.

Aradan zaman geçmiş kadın kendine birşeyler katmış olabilir.
Sizin ailenizin yaşamı ve kendilerinin yaşamı benzer gelmiş,çekinmemiş olabilir ama şimdi statü yaşayış farkı olan bir ailenin evine çocuğu için çok dikkatli giyinip gitmek istiyor olabilir.
Böyle yaparak çok itici oluyorsunuz benden yaşça büyük eltimin aklınca kıyas,hava atma çabası geldi gözümün önüne yılda 1 kere ya görüyorum ya görmüyorum evime de davet etmiyorum. O davet etse de gitmiyorum.
Üstüne kayınvalide de kıskanç,fesat diyor.
Herkesi soğuttu yani.
İşiniz gücünüz mü yok bende bunu giydi ona bu kadar taktılar yaptılar muhabbetleriyle saçmalıyorsunuz.
Alındığınız, haksızlık olduğunu düşündüğünüz şeyler varsa koyun mesafe gitsin.
Kayınvalide telefonda kızmakta çok haklı,durum şartlar neyse onu yaparım kendi çocuğum dahil hesap sorup terbiyesizlik yapamaz.

Yengemin ailesi ile tanışmaya giderken anneme en özenli kıyafetleri aldım, normalde kullanamadığı markaları ne var ki bunda sonuçta insanların karşısına çıkacak . Kv belki yorum yapan olmuştur daha şık giyin diye , sizin aileniz ve taniyodur ama şimdi hiç tanımadığı insanların yanına giderken daha ödenmesi çok normal . Bu kadar hasetlik fazla bak kv iyi yapmış ağzınızin.payini vermiş

Hayır değilim ahiret okulu mezunuyum. Hafizim Arapça tefsir akait fikih
Siz kendinize değer vermiyorsunuz.. Ahiret okulu ne demek???? Eğer gerçekten dini eğitimi hakkını vererek almış olsaydınız ne egitiminizi bu sekilde ifade ederdiniz,ne de kayınvalidenizin heveslenip giyimine özen göstermesini kıskanırdınız.

Ya bugün onu beğenen yarın baska şeyi beğenebilir ben sözümde giydigim elbiseyi yaptırdıgım türbanı atsam hepiniz gülersiniz mesela bana harika gelmişti o an simdi diyorum hangi kafayla yaptırmısım.Kadın sizin zamanınızda öyle düşünmüs şimdi fikri değişmiş senin gelini olarak evet anne şık olmussun demen ya da fikrin varsa katacak onu belirtip destek vermen gerekirdi.Kayınvalidenin yerinde ben olsam seni yanımda götürmem ortalığı karıştırırsın.. seni Kızılcık Şerbeti Nilay seni..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X