Kayın valide problemi!!!

5848BLCH

Disipli ol,çalışkan ol,Sabret şükret duaet BAŞARRR
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2020
315
2.832
Merhaba kızlar artık ne yapacağımı bilmediğim için sıkıntımı sizinle paylaşmak istedim.
lütfen bana bir akıl verin..
Eşimle üniversitede tanıştık 3yıllık bir beraberlikten ve mezun olduktan sonra evlenmeye karar verdik. Eşimin annesi ilk tanışmamızdan beri, ona tek bir hatam ve saygısızlığım olmamasına rağmen bir türlü beni sevmedi. Ona rağmen artık nişanlıydık. Nişanlılık süresi ve ailemizde beni o kadar yordu ki anlatamam bir yıl nişanlı kaldım bir yılın altı ayı bana küs ne arar ne sorar asla gelinimdir diyip ilgilenmedi ne nişan alışverişine geldi ne düğün.Tek oğlu ve bende tek geleniyim ama hiç ilgilenmedi. Yaptığı tüm olumsuzluklara rağmen sevdiğim adam için sabrettim çok bitirmeye kalktım ama sevdiğim adama ve emeklerinize kıyamadım eşim çok çaba gösterdi bitmesin diye çok uğraştı. Onun sayesinde tüm olumsuzluklara rağmen artık evliydik. Ben ailemide bırakıp hiç bilmediğim bir şehre gelmiştim artık ve burda eşimden başka tanıdığım kimse yok. Eşimin babasının durumu çok iyi bunu özellikle belirtmek istiyorum. Şimdi anlatacaklarım ise asıl zoruma gidenler..
Bana yaptığı onca kötülüğe rağmen eşimin ailesidir dedim affettim asla surat asmadım tüm güler yüzlülügümle evimde ağırladın daha bir günlük evliyim annesini almaya gittik düğünde takılan bütün takıların hepsini alıp düğün masrafları için yapılan borçlar ödendi asla sesimi çıkarmadım eşimin vardır bir bildiği dedim elimizde bir kuruş paramız kalmadı bu arada eşimin işi yok. Babası mütahit ve babasının yanında iş oldukça günlüğü yüz liraya çalışıyor o da her zaman iş olmuyor. Kolumada gelinleri olarak sadece dört tane bilezik takmışlardı ben altın filan istememiştim zaten. Neyse sonra evliliğimizin Üçüncü günüde o dört bilezik istendi alınan eşyaları ödemek için onuda verdim. Hiç birşeyimiz kalmadı. Yaşadığımız yer kırsal bir yer ben mezun olduğum bölümün işini bulamıyorum eşimde aynı şekilde iş bulamıyor. Şimdi yeniden üniversite okumaya başladım. Sağlık bölünü yazıp tekrar okuyorum iş sahibi olabilmek için.
Şimdi kızlar olay şu evliliğimin on beş günü gayet iyiyiz sürekli benim evimde annesi ve babası yiyoruz içiyoruz aramızda hiç bir sorun yok. Bu arada balayına bile gidemedim o da içimde kaldı.Eşimle ailesi bir tartışma yaşadı . Annesi o kadar kötü oldu ki evimizden ayrılırken onu öyle görünce aklım kaldı merak ettim ve aradım bana ağıza alınmıycak hakaretler etti. Şok oldum benim onca iyi niyetim hepsi boşuna oysa daha iki hafta önce ailem onlara emanet ederek gitmişti. Telefonu suratıma kapattı ve o günden sonra ne arardı ne sordu evleneli dört ay oldu ne gelen var ne giden eşimin kız kardeşi bile benimle konuşmuyor ve kıza yaptığım hiç birşey yok bir kere evime gelmişliği bile yok kardeşinin. Şimdi ikimizde işsiziz elimizde kötü gün için bir birikim de kalmadı. Eşim babasının yanına günlüğü yüz lira ya çalışmaya gidiyor. Zoruma giden şu bir anne baba çocuğunu eşine nasıl böyle mahcup eder nasıl kötü kalpli insanlar var anlamıyorum ailemi özledim yanına gidemiyorum babası eşime çok masraflı oluyor demiş. Kendi kızı ve damadıyla da nerdeyse beraber yaşıyorlar diyebilirim. O kadar zoruma gidiyor ki bu durum daha ne kadar sabrederim bilmiyorum. Bu anlatımlarım sadece özet detaylara insem neler neler var.
kızlar sakın beni yanlış anlamayın asla maddiya önem veren biri değilim ama evlenir evlenmez bu kadar sıkı yılı bir hayatın içine düşeceğimi beklemiyordum. Biz o takılarla iş filan kurmayı düşünüyorduk eşim o kadar saf ki babasının ona iş kuracağını düşünerek verdi elimizde ne var ne yok şimdi başına vuruyo keşke vermeseydim diye. Amaç ne bilmiyorum. Banası dışardan bir çalışan neyse onada o muameleyi yapıyor kendimi geçtim gelinleri olarak ama zor zamanında bir anne bir baba nasıl bu kadar acımasız olabilir. Eşimin benden önce ki hayatı o kadar rahattı ki şimdi herşeyi suçlusu benmişim gibi hissediyorum. Sanırım amaçları şu benim evlenmeden önce ki hayatımda ekonomik problemlerim olmadığı için rahata alışık olduğumu düşünüp eşimi bırakmam için yapılıyor. Maddiyat değilde en çok bu yalnızlık ve kimsesizlik beni yoruyor hasta oldum yataktan kalkamadım eşim annesinden çorba yapmasınınistedi onu bile yapmadı oğlu aç kalmasın diye sadece ona kadar onun yiyebileceği bir yemek gönderdi o kadar ağladım ki insanın kendi ailesi gibi yok çok pişmanım kızlar ailemden uzakta artık gücüm kalmadı.
Lütfen bana akıl verin siz olsanız napardınız?
Güzel arkadaşım bu anlattıkların birçok kişide oluyor (eğer bir taraf istenilmeyen kişi ise) sizin tek yapmanız gereken güçlü 💪 olmanız. Eşinizle konuşun başka şehre taşının herşeye tekrar başlyın ikiniz beraber çalışır halledersiniz . Size yüzünü göstermeyene,siz yüzünüzü hasret edin. Zaten kv seni suçluluk psikolojisine sokmak için böyle davranmış. Altınlar senin hakkın mutlaka 4 bileziğini al. Zaman geçsede. 10 kere düş 11 kere kalk ama asla pes etme. Aşkının peşinden geldiysen sahipte çık...
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 67 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 164 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :80 Kg.

Ysmdfn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2015
6.711
8.916
İşsiz adamla evlisin ve işsizsin en büyük sorunun bu,sen kayınvalide derdindesin. Durumları iyi diye gözardı etmeye çalışmışsın ama durumları iyi falan değil orta seviye ondanda haberin olsun.
 

miniciki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2011
629
316
Merhaba öncelikle kaynana ve kayinpeder acisindan geçmiş olsun.
Bir kere ayıbı taktiği bilezikleri geri alip borç ödeyerek yapmışlar. Yani sana bir bilezigi çok görmüşler. Yanlış anlaşılmasın amacım gazlamak değil ama eskiler "gelinin sarma sararken bir singirdayan bileziği olmali" der.

İkincisi kp müteahhit ve günlüğü 100 lirayami calistiriyor? Yahu adam müteahhit :) cok komik.
Benim ki akil vermek degil neticede sizden ustun degilim. Fakat benim önerim kayinvalidenizle gereken mesafeyi korumaniz. Hos geldin anne bes gittin anne modunda olmak.
Yuz bulamassa o laflarida size soyleyemez. biz gelinlerin hatasi basta iyi davraniyoruz annecim diyoruz yuz bulup tepemize çıkıyorlar sonra boyle kendimiz üzülüyoruz.
Sen mesafeni koru sana hakaret etmesinede müsaade etme sen ondan çıkmadın çıktığına etsin o hakareti 😤😤. Herkesin kızı kendine prenses.
 

ask0103

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
24
16
Daha bugün babandan anlattı.
Dedem ile ilk İstanbul’a geldiklerinde ağır bir işte çalışmış dedem bayıldığı için yapamayacağını zannetmiş tası tarağı toplamışlar 3 günlük gemi yolculuğu ile geri dönmüşler. Büyük dede bu cekırdek aileye 1 oda veriyor aile nüfusu 4 e çıkıyor. Babaannem dedemi izliyor yeni doğum yaptığı için ise herhangi bir işe yardım etmiyor.(Önceden 3-6 ay doğum yaptım yatayım ben olgudayım vs vs yoktu bilen bilir.) Babannem her işte dedemi yolluyor bağ-bahçe vs. istirahatini babam ve amcama bakmak için uzatıyor. Dedem yılmak üzere iken bir gece dedemle konuşuyor.
-“Burada bir ağaç bile vermeyecekler bize karın tokluğumuzla kalacağız ne uzarız ne kısalırız. İstanbul’a dönelim bir çatı bir odada olda bize yeter bizim deriz en azından emeğimiz gözümüzün önünde olur babamızın cebinde değil diyor.”
Kısa süre sonra göç geri geliyor İstanbul’a.
Dedem pes ettiği iş yerine geri dönüyor.(Oradan emekli)
El parmaklarım kadar mülkiyetleri var şuan.
Kendisi de ekledi bugün anlatırken ;
-“Ya elden(dedemin ailesi -kendi ailesi) medet umsaydık,bir tarlaya bel bağlasaydık. Bu kadar mutlu ve bolluk içinde olurmuyduk? Ben konuşmayı yapmasaydım nolurdu? Çok şükür.” Dedi.

İşin özü eşinizi şevklendirin. Güçlü olduğunu tek başına yada beraber birçok şeyi yapabileceğinizi anlatın. Cesaretlendirilmeye ihtiyacı olabilir.
O kadar haklısın ki..
 

ask0103

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
24
16
Merhaba öncelikle kaynana ve kayinpeder acisindan geçmiş olsun.
Bir kere ayıbı taktiği bilezikleri geri alip borç ödeyerek yapmışlar. Yani sana bir bilezigi çok görmüşler. Yanlış anlaşılmasın amacım gazlamak değil ama eskiler "gelinin sarma sararken bir singirdayan bileziği olmali" der.

İkincisi kp müteahhit ve günlüğü 100 lirayami calistiriyor? Yahu adam müteahhit :) cok komik.
Benim ki akil vermek degil neticede sizden ustun degilim. Fakat benim önerim kayinvalidenizle gereken mesafeyi korumaniz. Hos geldin anne bes gittin anne modunda olmak.
Yuz bulamassa o laflarida size soyleyemez. biz gelinlerin hatasi basta iyi davraniyoruz annecim diyoruz yuz bulup tepemize çıkıyorlar sonra boyle kendimiz üzülüyoruz.
Sen mesafeni koru sana hakaret etmesinede müsaade etme sen ondan çıkmadın çıktığına etsin o hakareti 😤😤. Herkesin kızı kendine prenses
O kadar mesafeliyiz ki aylardır kapımı açmıyor kendileri.. Yakın zamanda bir kaç olay yaşandı anladım ki olay tamamen beni yıldırmak herkes herşeyin o kadar farkındaki artık bende tavrımı koydum ne kadar mesafeli olursam o kadar iyi Güler yüzlü iyi niyetli olmak insanların tepene çıkıp seni ezmeye çalışmasından başka bir işe yaramıyor.
 

ask0103

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2020
24
16
Akli dengeleri yerinde degil bu insanlarin sanirim ya da saf kotulukler.
Kötüler hemde öyle bir kötüler ki artık olay beni de geçti.. Aslında ben daha çok eşim için üzülüyorum. Amaçları belki beni yıpratmak ama en çok eşim hırpalanıyor en son ara bulmaya çalıştığında annesi eşime senide evladım gibi hissetmiyorum dedi. O kadar ki gözden çıkarmış. Belki diyeceksiniz ki kim bilir neler yaptınız da bir anne bu cümleyi kurdu inanın evlendiğimden beri aylar geçti yüzünü görmedim.. Eşimin benim yanımda durması bu hale getirdi. Eşim siz böyle devam ederseniz benim evliliğim bozulacak dedi. Cevabı o kadar net ki bırak giderse gitsin.. O an resmen yıkıldım ne kolay bırak gitsin. Bir kadının hayatıyla oynamak bu kadar kolay.İşte bu yüzden çok köyüler.
 

illedeben

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2015
2.330
5.673
Öncelikle onlardan beklentini kes canım . Sana bir adım gelene sen de bir adım git , hiç mi gelmedi sende sil at. İnsanlar yeri geliyor kendi canı kanı olan anne babasını silecek duruma geliyor da kayınvalide kayınpeder üstelik sana böyle huzursuzluk yaratmış insanlara ne diye değer verip alttan alasın? Sen büyüktür saygılı olayım dedikçe onların bir taraflarını kaldırmışsın, şimdi de senden hala onları pohpohlamanı sürekli gidip arayı düzeltmen için dil dökmeni bekliyorlar. Yapacağın tek şey eşini al karşına konuş. Onu çok sevdiğini ve artık kendini suçlu hissettiğini söyle, seni istemedikleri icin onu da huzursuz ettiklerini bu sekilde hep böyle maddi sıkıntıda olacağınızı belirt. Burda ben iş bulamıyorum senin de zaten kazandığın belli bize yetmiyor bizim pes etmemizi bekliyorlar de. Gidip kendimize yeni bir düzen kuralım ikimiz de çalışırsak bundan cok daha iyi kazanırız demen lazım. Aileni de hep saydım ama resmen çekip gitmemi bekliyorlar o kadar emek verdik kolay değil gitmem , zoru seciyorum kendimize yeni bir hayat kurmak icin var mısın gibisinden konuş eşinle. Zaten ailen bizim pes etmediğimizi görürse ya düzelirler yada bizi kaybederler kendi tercihleri böyle ömür geçmez de. Ama hep olumlu güzel konuş, eşin ne demek istediğini iyi anlasın.
 

illedeben

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2015
2.330
5.673
Eşine senin arkanda duracaklardı aileme de öyle dediler ama simdi ben pes edip gideyim diye bizi zorda bırakıyorlar, başka ihtimal gelmiyor aklıma de. Neleri aştık ben seni bırakmam ama ikimize de bu hayatı yaşatmam hak etmiyoruz diye güzelce konuş. Eşini onun yaninda olduğunu ve ikinizin mutluluğu icin bu sekilde konuştuğunu anlamalı. Yanlış anlayıp onu ailesinden koparmaya çalışıyorsun gibi bir anlam çıkarmasın yani. Erkekler çünkü bazen çok farklı yere çekebiliyorlar denileni. Dikkatli ol o yuzden.
 

petunya_love

mavi koksun bana.biraz da huzur..
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
3.755
3.097
O kadar haklısın ki eşimi kendi ailemin yaşadığı şehre gitmeye ikna etmeye çalışıyorum ama orda çevrem yok diyip kestirip atıyor.

insanın başına ne geliyorsa, eş-dost dediğimiz 'çevre' bildiğimiz insanlardan gelmiyor mu?
halin vaktin yerindeyse herkes çevre sana, yemeğine-gezmene herkes arkadaş olmuyor mu?

işe girip çalışsanız bile, böyle beklentili olan insanlardan kurtulmadıktan sonra ondan da fayda göremezsiniz.
yine de köşede az paranız, güvenceniz olsun. Biraz dişli olun. malınızı, paranızı gerektiği kadar sakının.
İşe girip çalışmaya başlayın ve mümkünse evinizi kesenizi ayırın.
çocuğunuz da yokken ikiniz elele verip düzlüğe çıkarın kendinizi..

giden gitmiş.. düşünüp dövünmekle daha fazla vakit kaybetmeyin.
insanlar 'yanında' gibi görünür ama karşılarına geçmek için bir adım yeter..
Güçlen. kendin ve ailen için.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1837 gün geçti.

Sehid87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.433
988
valla bi beklentin olmayınca hayal kırıklığı da yaşamıyorsun.
benm kv bi beklentim yok bana bazen ufak hediyeler alır sağolsun kızına alırken ama bende her gittiğimde boş gitmem açıkçası..
ama iş zor durumdayken görmek şuan bi sorun yok evet ama ileride herhangi bir prüz olduğunda görmek gerek (şuan yok allaha şükür ama ) o zaman görucem kv .. Ona ragmen bile mesafeliyim ama saygım sonsuz bir şey görmedim ama görsem uslubuyle gereken cvbı veririrm.
Sizde mesafenizi koruyacaksınız söylenenleri yapılanları umursamayacaksınız yeri geldi mi cvbı yapıştıracaksınız. İkiniz çalıştınız mı halledemeyeceğiniz bir şey yok. .
 

Umayumay35

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2014
2.840
3.866
35
O kadar doğru yerden baktın ki benim mutsuzluğum parasızlık filan değil çok şükür birikimim vardı. Benim derdim bu yıldırma çabası hayatımızı zorlaştırmak için yapılanlar ve bu art niyet. Kızlar bu toplu bir cevap olsun eşim işsiz değildi yıllarca babasının yanında çalıştı. Şimdi evli yine çalışıyor ama babası ona el muamelesi yapıp maaş yerine günlük geçinilmiycek düzeyde paralar veriyor. İşsizlik ve para muhabbetinizi bir kenara bırakalım sorun o değil sorun benim bu muamele karşısında ne yapmam gerektiği çünkü ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
Siz de bir işe girin mesela?kpss çalışıyorum demissiniz ama atamalar yillar surebiliyor sizin hemen çözüm bulmaniz lazim
 

petunya_love

mavi koksun bana.biraz da huzur..
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
3.755
3.097
valla bi beklentin olmayınca hayal kırıklığı da yaşamıyorsun.
benm kv bi beklentim yok bana bazen ufak hediyeler alır sağolsun kızına alırken ama bende her gittiğimde boş gitmem açıkçası..
ama iş zor durumdayken görmek şuan bi sorun yok evet ama ileride herhangi bir prüz olduğunda görmek gerek (şuan yok allaha şükür ama ) o zaman görucem kv .. Ona ragmen bile mesafeliyim ama saygım sonsuz bir şey görmedim ama görsem uslubuyle gereken cvbı veririrm.
Sizde mesafenizi koruyacaksınız söylenenleri yapılanları umursamayacaksınız yeri geldi mi cvbı yapıştıracaksınız. İkiniz çalıştınız mı halledemeyeceğiniz bir şey yok. .
'' .. zor durumdayken görmek şuan bi sorun yok evet ama ileride herhangi bir prüz olduğunda görmek gerek ''

çok haklısınız,
çok sevdiğim bir arkadaşım, düğün günümde '' sen iyisin, herkes iyi '' demişti. haklıymış.
gülüp söylediğimiz, yiyip içtiğimiz her insan, düştüğümüzde bizi kaldırmayabilir.. bunu öngörerek yaşamayı bilmeliyiz.
bugün iyi anında söylersin, ama işler düğümlendiğinde ortaya gelir.
nerde nasıl davranacağını, ne zaman ne söyleyeceğini iyi bilmeli insan.
kriz anları çok önemlidir hayatta.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1837 gün geçti.

Sehid87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.433
988
'' .. zor durumdayken görmek şuan bi sorun yok evet ama ileride herhangi bir prüz olduğunda görmek gerek ''

çok haklısınız,
çok sevdiğim bir arkadaşım, düğün günümde '' sen iyisin, herkes iyi '' demişti. haklıymış.
gülüp söylediğimiz, yiyip içtiğimiz her insan, düştüğümüzde bizi kaldırmayabilir.. bunu öngörerek yaşamayı bilmeliyiz.
bugün iyi anında söylersin, ama işler düğümlendiğinde ortaya gelir.
nerde nasıl davranacağını, ne zaman ne söyleyeceğini iyi bilmeli insan.
kriz anları çok önemlidir hayatta.
aslında bu cumle kv fln değil eşle de alakalı bir durum. hastayken zor durumdayken tanır insan birbirini. genel olarakta böyle değilmi.
beklentiye girmemek tartışmaya girmemek en iyisi ..
sınırı aşan haddini aşan oldugu zamanda gereken cvbını verirsin. Ama ne olursa olsun beklenti içine girmemek lazım..
Eşimle kendmiz çalışır kendi yağımızda kavruluruz kimseye de bu ihtyacım var demem..
ayrıca madem bu kadr kv kp sorun var bir tartışma anında laf anında altınlarınızı dile getirin bence..
Sessiz de kalmayın lütfen..