Kayınpeder ne demek istedi?

Ama demek istediğimi tam anlamamışsınız ki. Bir insana direk bakmasanız da size sürekli bakıldığını hissedersiniz. Konu sahibi bakıldığına bir an denk gelmiştir ve tuhaflığı sezmiştir ondan sonra da devamı gelmiştir.

Ben de kimseye gözümü dikip bakmam hatta göz göze konuşmama problemim bile vardır. Ama biri size öküz gibi gözünü dikip bakıyorsa farkeder ve sinir olursunuz bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bazı kişiler umursamaz geçer gider, bazıları direk tepki verir, bazı kişiler de pasiftir bir şey diyemez..

canım eşinle bu durumu acilen paylaş sende bir gariplik yok gariplik o adamda ve eşinin ailesinde.Sayılı günler oradaysan ger evden dışarı fazla çıkma ya da çok rahatsız olursan durumu polise bildir.

Eğitim seviyesi düşük bir çevreydi.
sizin eğitim seviyeniz ne merak ettim ? ordinaryus musunuz acaba?
tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır diye bir laf vardır.
yaklaşımınızı çok itici buldum.
adama gelince, illa sözle beyana gerek yok. adam arabayla önünüzde durduğunda tersleyebilirdiniz.
kp ye gelince olur öyle orda demiş. olur yani öküz çok. art niyet aramayın ki zaten görüşmüyorsunuz. napsın yaşı başlı adam, adam dövmeye mi gelsin ?

Bu yoruma Kesinlikle katılıyorum. Hem eşinizin ailesinden tiksiniyorsunuz hem de onlarla daha önce yaşadığınız bir olayı hatırlayıp, düşünüp, kurup ne kadar betbat insanlar oldukları konusunda kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca eğitim seviyesi düşük yer demişsiniz ya , bunun kriterleri nelerdir bunları siz mi belirliyorsunuz ? Herkesi tek tek sınav mı yaptınız?

Lütfen biraz hataları kendimizde arayalım. O insanlar yanlış yapmış da olabilirler. Ama sevdiğiniz adamın ailesine bu hakaretler korkunç resmen.

Evet bir önceki saldırgan tutumunuza istinaden yazdım ben de. Lütfen kıvırmayalım. Bana yazdığınız ilk yorumdan itibaren herkes okuyabilir bunu. Tarzınız çok rahatsız edici.

Onlar hakaret değil ağır eleştiri. Kafamda eskileri düşünüp sinirleniyorum evet. Önceki konu yani yani en son onlarla kopma noktasına geldiğim olayda; kaynanam söylediği bir şeyi sırf özür dilememek adına inkar etti. Yetmedi anneme bana iftira attı. Kabak gibi söylediği yalan ortadayken ölmüş babamla zina edeyim ki gibi korkunç bir cümle kurup yalan söyledi. Tüm bunları yaparken k.p e ben siz de oradaymışsınız. Eşinizin yalan söylediğini biliyorsunuz dedim. Allah korkusu olan biri olduğununuzu düşünüyorum dedim. Karısının yalanlarına çanak tuttu. Bu insanlardan nasıl bahsetmeliyim?

Eğitim seviyesi düşük derken, mesela insan ilişkikerinin saygı çerçevesinde yürümediği, kavga gürültünün eksik olmadığı, gece biz uyurken sahurda tepemizdeki insanların evine misafir çağırıp tepemizde hoplaması ve bunu çok normal görmeleri, üç beş kadının hep bir araya bahçede oturup dedikodu yapması, bu liste uzar gider..

Cok gereksiz bir muhabbet. Oncelikle ben esimin ailesine boyle bir sey anlatmam, anlatirsam esime anlatirim

Siz belli ki okuyamıyorsunuz. elli kere yazdığım şeyi okumayıp hala aynı yorumu yazmışsınız. Adam yaşlı değil bu bir ikincisi orda bir çevresi var. İstese bu olayı çözebilirdi. Ben adamın umursamazlığına kırılmıştım o an. Sen canını sıkma, korkma biz yanındayız demek oralarda olur cümlesinden daha anlamlı olurdu.

Ve aynı yerde yaşandığım için bu durum çok rahatsız ediciydi. İnsanın çocuğunun yanında böylesi bir tacize uğraması inanın insanın daha fazla canını acıtıyor.

Ben sizi anladım, o umursamazlığı karşısında sizi aileden görmediğini, gelini gibi hissetmeyip dışardan biri gibi muamele ettiğini düşünmüşsünüz ve doğal olarak kırılmışsınız, o çevrede tanıdıkları da olduğu için, tehlikesiz bir şekilde işe el atabilmesini beklemiş, hiç değilse manevi destek beklemişsiniz.Ben olsam ben de kırılırdım. Sanırım sizde benim gibi geçmişe çok fazla takılıyor ve kendinizi harap ediyorsunuz, ara ara benimde aklıma yaşattıkları geliyor ve onca zaman geçmesine rağmen sinirleniyor ve yıpratıyorum kendimi. Demek ki sizi gelini olarak görmemiş kp.Ya da kişilik yapısı itibariyle umursamaz biri. İki durumda da boşverin. Zaten görüşmüyormuşsunuz, kafanıza takıp daha fazla yıpranmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…