Kayınpederin rahatsızlığı

Ama hak değil. Maddiyat yoksa fiziken bakmalı. Karşı tarafa yazık değil mi?
O da çok masum gelmedi bana. Dediğim gibi hemen “1 hafta” olmuşken “tek çocuğu ben değilim” muhabbeti fazla. Duyan da bir senedir bakıyor falan sanacak. “Abi bu işi bir yoluna koyalım. Bakımevi mi seçelim, bakıcı mı tutalım… ben de çalışıyorum ve sabrım taşmak üzere” demek zor değil. Abisi İstanbul’dan gitmeseymiş kendisi mi geçindirecekmiş onun evini. Ama işte yazdığınız gibi üstüme yıkılacak korkusu…

Görümcenin babası değil evet aksini iddia eden yokki .. istifa edip hem babasına hem bebeğe nasıl bakacak anlamadım … farklı şehirden düzenini işini bırakıp dönsün mü diyorsunuz yani ..
bakımevini biz önerdik zaten . Bakıcı da dedik başta kabul etmediler . Sonradan bakımevi okey dediler . Biz de araştırmaya başladık . Hatta ilk ay yada ilk 2 ay bebeğime takılan altınları vermeyi ben önerdim .

Bu şekilde olduğunun farkındayım. Eşime o yüzden söylendi ama tutupta eşime böyle böyle oluyor demek olmaz. Çünkü eşim ah kardeşim yoruldu uykusuz kaldı modunda.. ki üstüme kalacak korkusu da saçma ne ben ne abisi üstüne neden bırakalım hadi beni tanımıyor diyelim 4 yılda abisini de mi hiç tanımıyor .

Bakımevinin yarı ücretini ödüyorsanız sorun yok zaten. Ben yukarıda elinde o kadar varsa ne yapsın sorusu için bunu yazdım. Elinde yoksa fiziksel olarak bakımını sağlar. Görümce ne kadar katkı sağlıyorsa eşiniz de o kadar katkı sağlamak zorunda. Çalışıyor olması, kirada olması, eşinin çalışmaması vs sorumluluğunu eksiltmez. Maddi katkı sağlayacaksa bu tek seferlik değil her ay olacak yani.

Son düzenleme:
Aksini söylemedik ki zaten . Bakıcıyı ben, bakımevini eşim önermişti zaten . Ama kabul etmediler başta . Hatta ben kayınvalideme anne bakıcı tutayım sen yine babamla ilgilen ama yemekti ev işiydi bakıcı yapsın falan dedim . Yok dedi gerek yok . O zaman erkek tutalım hastane işlerine baksın yok yok dedi iyi dedim . Eşim bakımevini söyledi . Hatta o esnada ben bebeğime doğumda ve sünnetinde takılanları söyledim başta 2-3 ay idare eder sonrasına oturur konuşuruz dedim tekrar . Eşim başka bir şey daha önerdi zaten . Bakımevini araştırmaya başladık kayınpeder iyileşince kaldı ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…