Kayınpederin rahatsızlığı

Kızında bir hafta kaldığına göre oğlunda da eşit süre kalsa benim dediğim gibi oluyor
Kızında 1 hafta değil. Aynı apartmanda oturuyorlar . Görümcem kendi dairesinde , eşimin dairesinde de kv kp oturuyor .. haftalık adamı taşımamız mümkün değil harap olur adam . Hem benim bulunduğum yer de bi özel bi devlet hastanesi var onlarda pek iyi değil . Buradakiler çevre illere gidiyor . En yakın ilde ki hastane 2,5-3 saat..

Kızlar selam
Şükür babam iyi ☺️ bi hemşire iyi konuşmuştum ben telefonda bakımevi ararken . O hemşire ilacı değiştirmemizi söyledi. Görğmceme söyledim değiştirdik sakinleşti şükür 🙏 şimdi kardeşi ve torununu görünce daha da iyi oldu 👍

Bakımevinde anlaşmış olmalarına sevindim pahalı ama yapacak bir şey yok. Görümce ve sizin eşiniz yarı yarıya bölüşüp her ay ödeyecek ya da bir mâl satılıp onun üzerinden ödenecek. 5,6 çeyrek altınla bitmez. Her ay düzenli ödeme yapılması gerek. Çocuğunuz olmasa siz de destek için işe girerdiniz ama o çocuk 2,3 yaşına gelmeden işe giremezsiniz. O yüzden en iyisi bir mâl satmak. Kaynananın arazisi,evleri varsa onlar satılacak mecbur. Bakıcı tutsalar bence maddi,manevi açıdan daha uygun olurdu ama bakıcı da bir seçenektir. Yorumlarda duyar kasanlar olmuş ama herkesin ayrı bir hayatı var. Kocanız gece vardiyaya gidince o evde kayınbabayla kalacak olan siz olacaksınız,yorumdakiler değil. O adam gece gece bağırsa ne olacak? Engel de olamazsınız,kızılmaz da adamın bilinci yerinde değil. Böyle bir durumda sizin bebek de uyanır. Bir bebeğe koşarsınız bir kayınbabaya. İnanın insan böyle 2 gün bile dayanamaz. Hadi siz dayandınız apartmandakiler nasıl dayanacak? Bebeği olan var,hastası olan var, saat sabahın beşinde işe gidecek olan var. Kış günü kovulunca sokakta kalırsınız. En mantıklı seçenek evde bakım hizmeti veya bakımevi başka seçeneği yok,üzgünüm.

Başına kalacak diyedir.
Demek ki… yani problem başlar başlamaz tek çocuğu ben değilim falan diye bağırıp çağırması normal mi… yukarıdaki yorumda üye hem ikişer ay kalır diyor hem de konu sahibini suçluyor. 2 ay anlaşırsan 2, 6 ay anlaşırsan 6 ay dişini sıkacaksın başka ne yapabilir uzaktaki biri. Neyse bakımeviyle anlaşmışlar şükür

Demek ki… yani problem başlar başlamaz tek çocuğu ben değilim falan diye bağırıp çağırması normal mi… yukarıdaki yorumda üye hem ikişer ay kalır diyor hem de konu sahibini suçluyor. 2 ay anlaşırsan 2, 6 ay anlaşırsan 6 ay dişini sıkacaksın başka ne yapabilir uzaktaki biri. Neyse bakımeviyle anlaşmışlar şükür
Normal olup olmaması uzaktaki kişinin tavrına bağlı. Uzakta olan, bakana “senin de işin zor” moduna girmişse bağırmakta haklı. Konu sahibi de gerçek anlamda eşinin sorumluluk almasına çok niyetli değil bence. Evim kira, komşular laf eder vs. bunlar bahane. Adamın mevcut evinde de komşular oh ne güzel binada ses oluyor demiyor. Yakın bir arkadaşımın dedesinden biliyorum, bu bakımevlerinin ücretleri de az değil. Konu sahibi 5-10 gr altın verip görevini yapabileceğini düşünüyor ama 1 aylık ücreti bile etmez.

Normal olup olmaması uzaktaki kişinin tavrına bağlı. Uzakta olan, bakana “senin de işin zor” moduna girmişse bağırmakta haklı. Konu sahibi de gerçek anlamda eşinin sorumluluk almasına çok niyetli değil bence. Evim kira, komşular laf eder vs. bunlar bahane. Adamın mevcut evinde de komşular oh ne güzel binada ses oluyor demiyor. Yakın bir arkadaşımın dedesinden biliyorum, bu bakımevlerinin ücretleri de az değil. Konu sahibi 5-10 gr altın verip görevini yapabileceğini düşünüyor ama 1 aylık ücreti bile etmez.
Konu sahibinin dört aylık bebeği varken al getir ben aslanlar gibi bakarım deme ihtimali yüzde kaç olabilir ki… görümcesi 7 gün içinde bile bıkmışken. elindeki maddiyat o kadarsa onu teklif etmesi de normal.

Konu sahibinin dört aylık bebeği varken al getir ben aslanlar gibi bakarım deme ihtimali yüzde kaç olabilir ki… görümcesi 7 gün içinde bile bıkmışken. elindeki maddiyat o kadarsa onu teklif etmesi de normal.
Ama hak değil. Maddiyat yoksa fiziken bakmalı. Karşı tarafa yazık değil mi?

neden fiziken bakımını vermeli? bu, eşinin sorumluluğu; soruyu soran hanımın değil.
Eşiyle iş bölümü yapmışlar belli ki. Biri para kazanıyor öteki evi idare ediyor. Eşi istifa edip baksın o zaman, konu sahibi çalışsın. Ama sırf diğer evlat kız diye her şey onun üzerine bırakılmasın.

Eşiyle iş bölümü yapmışlar belli ki. Biri para kazanıyor öteki evi idare ediyor. Eşi istifa edip baksın o zaman, konu sahibi çalışsın. Ama sırf diğer evlat kız diye her şey onun üzerine bırakılmasın.

evin idaresine çekirdek ailenin dışında olan kişiler ve durumlar dahil değildir. sanırım siz bu kısımda hata yapıyorsunuz.

evin idaresine çekirdek ailenin dışında olan kişiler ve durumlar dahil değildir. sanırım siz bu kısımda hata yapıyorsunuz.
O zaman eşi istifa edip babasına bakacak. Bu da çekirdek aile dışındakilerin sorunu değil. Çünkü görümce de bir insan. Hasta olan kişi onun olduğu kadar konu sahibinin kocasının da babası.

Olabilir. Velhasıl görümcenin bir haftadan isyan etmesi saçmalık
Görümcem sitem ediyor abisine . Hani gittin İstanbuldan bırakıp ben uğraşıyorum sitemi . Kendisinin amacı bu , bilerek yapıyor . Abisini iyi tanıyor onun üzerine oynuyor sürekli . Klasik alıştım ben . Her şeyde yapar ..

O zaman eşi istifa edip babasına bakacak. Bu da çekirdek aile dışındakilerin sorunu değil. Çünkü görümce de bir insan. Hasta olan kişi onun olduğu kadar konu sahibinin kocasının da babası.
İstifa edip bakması derken .. ki herkes çekirdek ailesini düşünmesi gerek öncelikle..
benim bakmak gibi bi zorunluluğum yok ki. Elimdekileri vermek gibi bi mecburiyetim de yok . S

Niye bırakılsın ki . Ki kaldı ki İstanbul da olsakta aynısı olacaktı . Eşim bütün seçenekleri sundu. Bakıcı tutulurdu hastane işleri fırsat buldukça gidilirdi. Kendileri kabul etmediler .. Ev için yapacak bir şeyim yok . Kimde olursa olsun nerede olursa olsun yine aynı ..

İstifa edip bakması derken .. ki herkes çekirdek ailesini düşünmesi gerek öncelikle..
benim bakmak gibi bi zorunluluğum yok ki. Elimdekileri vermek gibi bi mecburiyetim de yok . S
Okey. Sizin bakma zorunluluğunuz yok ama eşinizin var. Ya bakımevi ücretinin yarısını karşılar bakımevine yatırır ya da parası yetmez fiziksel olarak evinde bakar. Bunun için de ya siz bakarsınız (ki zorunda değilsiniz) ya da istifa eder hem bebeğe hem babasına bakar. Bu adam da sadece görümcenin babası değil.

Niye bırakılsın ki . Ki kaldı ki İstanbul da olsakta aynısı olacaktı . Eşim bütün seçenekleri sundu. Bakıcı tutulurdu hastane işleri fırsat buldukça gidilirdi. Kendileri kabul etmediler .. Ev için yapacak bir şeyim yok . Kimde olursa olsun nerede olursa olsun yine aynı ..
Fırsat buldukça gitmek bakmak değil, ziyaret etmek. Bu adam demans hastası tam zamanlı bakıma ihtiyacı var. Bu hastalara evde bakanların ücreti Ankara’da 40000 liradan başlıyor. Eşiniz aylık 20000 lira göndermekle ancak sorumluluk almış olur, 3-5 altınla değil maalesef.

X