Kayinvaldemlerle sınava hazırlanılır mı?

Ama o kalabalıkta asla odaklanamazsiniz onuda geçtim kayinvalide birşey yaparken belki huzursuz olup yardim etmek mecburiyetinde kalacaksınız haliyle rahat edemeyeceksiniz. Ben olsam gelmelerini istemezdim

Kendi evimde çalışıyorum gelmek isteyen onlar,zaten görümcem de bakmıyor herşeyi anasının üstüne atıp abisiyle misafir odasında siyaset film gündem konuşuyor merak etmeyin
İşgüzarlık yapıp çağıran eşiniz. Sizin yerinizde olsam onun odasına yerleşir, eşinize de ne halin varsa gör derdim. Asla çalışamazsınız o ortamda

Olmaz

Çocuk bunlar annelerini ister

Ha dersen ki kv gelince sabah 8 de çıkar akşam 8 de gelirim 12 saat kütüphanede ya da bir yerde çalışırım dersen olur belki

Gelir çocuklarını yatırır yatar uyursun kafan boş kalır

Onun dışında çocuklara birisi baksın ben aynı yerde aralıksız deneme çözeyim vs ütopik
Bu fikir çok mantıklı ama kütüphaneler de kapalı sanırım şu an

Bende 3 küçük çocukla sınava hazırlandım ev işi çocuklar yemek bende idi çokta güzel hazırlandım planlı programlı.Simdi eşinin ailesi gelince sınava çalışma motivasyonun gidicek.O kadar kalabalık evde sınava hazırlannamazsın kayınvaliden yemeği bile senden beklicek ev kalabalık olunca iş yükün artacak iyi düşün bence ara gelmeyin de.

O ortamda ders çalışmayı bırak bildiğinide unutur insan.
Gelirken corona taşımadıklarına emin olabilecekmisiniz. Corona dömemi olmasa yerinizde olsam çocukları sınava kadar ya anneanne yada babanneye yollardım. Ama şu durumda bilmiyorum bayağı tehlikeli işler.

Neden eşiniz bakmıyor? Madem kardeşi geldiği zaman oturup siyaset, film tartışacak vakti var o zaman kimseyi çağırmaya gerek yok. Eğer tezini 1 ay içinde bitirmesi gerekmiyorsa, sizin sınavınız bitene kadar biraz fedakarlık yapsın ve çocuklarıyla ilgilensin. Çok zor olmasa gerek. Kimseyi çağırmayın evinize, hele koloni gibi kalmayan gelen aile tam bir kabus düşünemedim.

Dün söyledim dedim şu anki çalışma ortamından memnunum sonraya ertelesek olur mu şu anki sessizliği bulabileceğimi düşünmüyorum dedim tamam dedi ama bakalım ne olacak çünkü kayınpeder size gelelim demiş ilk ondan çıkmış fikir ayrıca evet kütüphaneye gitme gibi bir durum olmadığı sürece çok zor olur düz ayak evde kayinvaldem çocuk kıyafeti vs için herşeyi bana soracak zaten kafam dağılacak şimdi iyi kötü idare ediyordum mutfakta da çok dağınık çalışıyorlar ben bu gün olmasa yarın da yapıyorum işimi ama kalabalık olunca süpürme silme her gün gerekecek görümcem de elini sürmez zaten ille de geliriz derlerse de ben orta odadaki düzenimi bozmayacagim eşime diyeceğim senin odada izlesinler film çekirdek vs en dipte onun odası seslerinden çocuklar da etkilenmez hem.Ama inşallah sonraya ertelerim son 15 gün hafta ben onların dubleks evine gidip üst katta çalışsam daha iyi olacak zaten kaynanamın kendi düzeni kendi evinde daha mantıklı tabi kabuk ederlerse.yoksa evde devam etmeyi düşünüyorum

Esinizin durumu nedir, paylasabilicek misiniz.
Biz evden cslisma doneminde 2 cocukla saatlik plan yaptik, esimde gun icinde birkac saat, bende birkac saat, birkac saat de kendileri takilacaklar seklinde. Bizimkiler biraz daha buyuk olunca isledi bu yontem, sizde direk gunun yarisi sizin yarisi onun olsa. 4er saat desek ona. Aksam da cocuklar yattiktan sonra 3 4 saat calisabilseniz bence daha iyi olur. Zaten bundan fazla calismak da biraz yorucu olur, ise yaramaz.

Esinizin durumu nedir, paylasabilicek misiniz.
Biz evden cslisma doneminde 2 cocukla saatlik plan yaptik, esimde gun icinde birkac saat, bende birkac saat, birkac saat de kendileri takilacaklar seklinde. Bizimkiler biraz daha buyuk olunca isledi bu yontem, sizde direk gunun yarisi sizin yarisi onun olsa. 4er saat desek ona. Aksam da cocuklar yattiktan sonra 3 4 saat calisabilseniz bence daha iyi olur. Zaten bundan fazla calismak da biraz yorucu olur, ise yaramaz.
Kapımızın önünde park var etrafı çevrili ve müsait bazen oraya iniyorlar öğlen küçük olan uyuyor o zaman bir deneme ve cevap kontrolü yapıyorum eşim de bazen parka götürüyor çocukları onun dışında evde bir saat paylaşımı yapacağımızi sanmıyorum zaten ailesini de kendi sorumluluğunu onlara vermek için çağırıyor.

Kapımızın önünde park var etrafı çevrili ve müsait bazen oraya iniyorlar öğlen küçük olan uyuyor o zaman bir deneme ve cevap kontrolü yapıyorum eşim de bazen parka götürüyor çocukları onun dışında evde bir saat paylaşımı yapacağımızi sanmıyorum zaten ailesini de kendi sorumluluğunu onlara vermek için çağırıyor.
O zaman eşiniz çok bencil yerinizde olsam gelecek olurlarsa direk onun odasına geçerim. Görsün bakalım.

şu süreçte kimseyi evinize kabul etmeyin. hem corona riskinden dolayı hem de çekirdek aile düzeninin bozulacağı için onların maaliece sizde kalması mantıklı değil. eşiniz daha fazla destek olsun şu süreçte size.

Hayırlı akşamlar arkadaşlar bir müşkilim var size danışmak istiyorum.Simdi benim tam olarak bir ay sonra bir alan sınavım var şu an bir aydır da yoğunlaştim ders çalışıyorum (yoğunlaştim diyorum ancak biri 6 diğeri 2 yaşında iki çocukla ve eşim de bir odada sürekli tez çalışıyor)Benim ailem bize 5 saat uzaklıkta başka bir şehirde ve daha iyi çalışabilmek için şöyle bir üç hafta konuları bitirip annemlerde kalıp ders çalışmayi planlamıştim deneme yapacaktım sıkı bir şekilde.Evde iki tane üniversite öğrencisi ve bir ortaokul öğrencisi kardeşim var annem mantıksız olduğunu söyledi çok kalabalık oluruz kafan iyice karışır 3 tane öğrenci bir de sen 4 artı iki çocuk olacak verim alamazsın dedi biraz kırıldım ama sonra mantıklı geldi ve vazgeçtim.Esimin de dersleri yoğun olunca az önce bahsetti ailesini çağırmış sanırım gelin burda kalın çocuklara bakın benim için x sınava çalışsın demiş benim ev küçük çocuklarım zaten hareketli kayinvaldemler olunca ders çalıştığım oda tamamen zapt oluyor kayinpeder TV karşısında sesi de açar ben normalde o odada ders videolari dinliyorum akşam 8.30 da çocukları yatırıp hep ders çalışıyorum sesizlikte.Onlar olursa oturma odası tamamen onların olacak bır de bekâr görümce var hiç bir şekilde bir işe elini sürmez bir çatal bile kaldirmisligi yoktur benim evimde.Kayinvalde bir yemek bulaşık yapacak onda da için rahat etmez zaten birine yardım ederim en az.Basta bir şey demedim çünkü onlar konuşmuş sanırım kayınpeder teklif etmiş anneniz çocuklara bakar yemek yapar diye gelelim,sınava kadar orda kalalım diye en az 3 hafta sizce böyle bir kaos riskini göze alayim mi yoksa sınavdan sonraya mi erteleyeyim zaten onların her sene bizde gelip en az bir 15 gün kalma alışkanlığı oluştu kışın.Ama bu sefer durum farklı daha önce de tecrübe ettim birlikte çok ses gürültü oluyor her akşam sesli gülmeler,hiç bitmeyen çay kestane çerez fasillari haftada iki kere mutlaka evde balık kizarttirir kaynanama evin tam orta odasinda TV son ses açık ben kendi evimde yabancı gibi oluyorum bir de sınava hazırlanıyorum dedim eşime onlar senin için gelecek çocuğuna bakacak diyor dubleks ev olsa amenna kendi kışlık evleri dubleks ben orayı düşünmüştüm aslında son 10 gün gidip üst katta kampa girerim alt katta onlar çocuklarla yer içer yatar kalkar diye ama onlardan bu teklif geldi.Evde oda kalmayacak yatak odasına mahkum olacağım eğer olursa sizce ne yapmalıyım??
Kocanız baska aileyi mi cagırmıs?
Bunları bile bile nasıl cagırıyor?
Bir de size sormadan.
Destek degil köstek bu resmn.

Siz onlara gidin ozaman. Dubleks ev diypsunuz hem KV kayınpederinde düzeni bozulmaz kendi evlerinde TV mi izliyorlar balık mı napıyolarsa yaparlar. Ama evet illede size geleceklerse kapatın kapınızı çıkmayın hiçbi şekilde. Destege geldilerse alınmazlar anlarlar. Bir ay kalmış riske edip denenecek zaman yok.

şu süreçte kimseyi evinize kabul etmeyin. hem corona riskinden dolayı hem de çekirdek aile düzeninin bozulacağı için onların maaliece sizde kalması mantıklı değil. eşiniz daha fazla destek olsun şu süreçte size.
Ben de çok şaşırdım gelmek istemelerine çünkü bulunduğum şehir covid kaynıyor şu an çok dolu hastaneler.Soyledim inşallah anlar son günler ilgileniyor genelde ilgilenmezse son bir hafta kayinvaldem birakmayi teklif edicem çocukları

X