Kayinvaldemlerle sınava hazırlanılır mı?

Hayırlı akşamlar arkadaşlar bir müşkilim var size danışmak istiyorum.Simdi benim tam olarak bir ay sonra bir alan sınavım var şu an bir aydır da yoğunlaştim ders çalışıyorum (yoğunlaştim diyorum ancak biri 6 diğeri 2 yaşında iki çocukla ve eşim de bir odada sürekli tez çalışıyor)Benim ailem bize 5 saat uzaklıkta başka bir şehirde ve daha iyi çalışabilmek için şöyle bir üç hafta konuları bitirip annemlerde kalıp ders çalışmayi planlamıştim deneme yapacaktım sıkı bir şekilde.Evde iki tane üniversite öğrencisi ve bir ortaokul öğrencisi kardeşim var annem mantıksız olduğunu söyledi çok kalabalık oluruz kafan iyice karışır 3 tane öğrenci bir de sen 4 artı iki çocuk olacak verim alamazsın dedi biraz kırıldım ama sonra mantıklı geldi ve vazgeçtim.Esimin de dersleri yoğun olunca az önce bahsetti ailesini çağırmış sanırım gelin burda kalın çocuklara bakın benim için x sınava çalışsın demiş benim ev küçük çocuklarım zaten hareketli kayinvaldemler olunca ders çalıştığım oda tamamen zapt oluyor kayinpeder TV karşısında sesi de açar ben normalde o odada ders videolari dinliyorum akşam 8.30 da çocukları yatırıp hep ders çalışıyorum sesizlikte.Onlar olursa oturma odası tamamen onların olacak bır de bekâr görümce var hiç bir şekilde bir işe elini sürmez bir çatal bile kaldirmisligi yoktur benim evimde.Kayinvalde bir yemek bulaşık yapacak onda da için rahat etmez zaten birine yardım ederim en az.Basta bir şey demedim çünkü onlar konuşmuş sanırım kayınpeder teklif etmiş anneniz çocuklara bakar yemek yapar diye gelelim,sınava kadar orda kalalım diye en az 3 hafta sizce böyle bir kaos riskini göze alayim mi yoksa sınavdan sonraya mi erteleyeyim zaten onların her sene bizde gelip en az bir 15 gün kalma alışkanlığı oluştu kışın.Ama bu sefer durum farklı daha önce de tecrübe ettim birlikte çok ses gürültü oluyor her akşam sesli gülmeler,hiç bitmeyen çay kestane çerez fasillari haftada iki kere mutlaka evde balık kizarttirir kaynanama evin tam orta odasinda TV son ses açık ben kendi evimde yabancı gibi oluyorum bir de sınava hazırlanıyorum dedim eşime onlar senin için gelecek çocuğuna bakacak diyor dubleks ev olsa amenna kendi kışlık evleri dubleks ben orayı düşünmüştüm aslında son 10 gün gidip üst katta kampa girerim alt katta onlar çocuklarla yer içer yatar kalkar diye ama onlardan bu teklif geldi.Evde oda kalmayacak yatak odasına mahkum olacağım eğer olursa sizce ne yapmalıyım??
Zatenn normalde de gelip kalıyormuş en azindan bu sene bir faydasi olur her türlü o eziyeti cekeceksin zaten

Bence yanlış bi hareket olmus esin keske sana sorsaydi önce..
Kv kp e sessiz olun ben ders calisiyorum diyemezsin ki.. e hep beraber otururken ya da bisey yaparken hadi ben derse gidiyorum siz takilin da diyemezsin. Esinin ailesine bagli anlayisli insanlarsa o ayri ama yine de olmaz bence..
Kendi ailen olsa hadi söylersin de esin ailesi olunca bilemedim. Gelin bizi istemiyo ilgilenmiyo diye alınma kırılma bayilma ihtimali var kv nin😬

Sadece kayınvalidenin gelmesini isteyin bence. Ne alaka yani hepsi size geliyor? Eşine "bizimkiler kalabalıktı diye gitmedim, sen evi kalabaliklastirdin olmaz" diyin 🤣
Kayinvaldem doğum yaptığımda bile kocasından ayrı bir gece kalamadı ki bizde şimdi sınav için kalsın.Hep beraber gelip beni annemi bebeği tiyatro gibi seyredip kendilerine kahvaltı yemek hazırlayıp kocasına kızına ye ye diye ısrar edip gitti.O yüzden şimdi de burda gelip değişiklik olsun arada bir iki yere gideriz burda gün geçiririz diye düşünüyorlar o tek gelip bizde yardım etmez.Ben de şimdi istemiyorum kafam dağılıyor

Kayinvaldem doğum yaptığımda bile kocasından ayrı bir gece kalamadı ki bizde şimdi sınav için kalsın.Hep beraber gelip beni annemi bebeği tiyatro gibi seyredip kendilerine kahvaltı yemek hazırlayıp kocasına kızına ye ye diye ısrar edip gitti.O yüzden şimdi de burda gelip değişiklik olsun arada bir iki yere gideriz burda gün geçiririz diye düşünüyorlar o tek gelip bizde yardım etmez.Ben de şimdi istemiyorum kafam dağılıyor
Bence hiç gelmesinler boşver. 3 hafta zorlanin bedenen zorlanırsınız ama hiç değilse kafanız bu konulara takılmaz.

Onlara sonra gelin demiştik daha rahat olursunuz diye ama benim zaten sınavım ertelendi şu an belli bir tarihi bile yok onlar da artan tedbirlerden dolayı köyden bir yere çıkmama kararı aldılar.Genis bir zamana yayıldı artık her gün az az çalışırım sorun olmaz diye düşünüyorum

X