Kayınvalide adayımın bana yaptığı

Herkese merhaba ben görücü usulüyle biri
İle tanıştım Yaklaşık bir aydır görüşüyoruz ailelerimiz biliyor zaten ama henüz tanışma olmadı Allah nasip ederse bir ay sonra olacak kek yapmıstım içimden gelerek kaba koyup onada verdim Neyse işte ondan sonra dün kap geri geldi bana poşetin içinde annesi kabı yıkamamıs bile Sudan geçirmiş içi ıslaktı ve kek kokuyodu içinde iki tane dini kitap bir tane başörtü koymuş başörtü de kullanılmış ve lekeliydi hadi bunları geçiyorum ama ve not yazmış notu açtım baktım şok geçirdim. Namaz kıl kızım ve teşvik et yazıyor ailesi çok muhafazakar ya benim ailem de muhafazakar ama daha hiç tanışmadığım birinin bana böyle yazması garibime gitti notu aldım elime bende sanıyorum ki eline sağlık çok güzel falan yazmış bir baktım şok geçirdim Ben mi abartıyorum sizce yani bana garip geldi açıkçası arkadaşlarımı anlattım onlarda o ne karışır ki falan dedi şimdiden böyle yapıyorsa dedim bide kendi kendime. Zaten görüştüğüm kişi de çok özgüvensiz biri yani aşırı sessiz daha önce hiç kız arkadaşı olmamış falan annesinden kaynaklı mı bilmiyorum ama bu biraz beni düşündürdü açıkçası buraya sormak istedim bir de fikirlerinizi öğrenmek için
Şimdi elinde ki o notu bırak, arkanı dön ve arkana bakmadan kaç. KAAAAÇÇ.

Karşı taraf garip ama sizde garipsiniz bir aydır tanıdığınız adama ne alaka kek yaptınız?
Görücü usulü oldugu icin sevgili falan değiliz ciddi yolda ilerliyoruz tanısma olacak
S sevimliogretmen28 konunuza neden yazmiyorsunuz? Kek gonderirken ne dusunmustunuz? ben kendi adima deli gibi merak icindeyim.
ben aslında ona özel yapmadım keki arkadaslarımla yemek icin yapmıstm o aksamda kendisiyle bulusacaktık yapmısken ona da veriyim dedim ama eve cıkarmıs mutfağa koymuş aslında kek onaydı yani

Bana garip gelmedi. Neden garip gelmedi esimle kac sene sevgiliydik 1 gun bile kek yapip gondermek aklima bile gelmedi. Hos kek yapmayi da evlendikten cok sonra ogrendim :) siz gorucu usulu ile tanistiginiz ve daha 1 aydir tanidiginiz birine kek yapip gonderirseniz ne bekliyordunuz ki? Bu sey demek mi ben marifetli ve hamarat tam evlenilecek kizim demek mi? Karsi taraf da beklentilerini yazmis ve siz ondan sonra adamin ozguvensiz olduguna karar vermissiniz.
Bazi yorumlar da yani kadin sanki dini inancinin ne olduğunu bilmedigi yabanci birini yoldan cevirip namaz kil demiş gibi. Zaten ortada bir gorucu usulu var ve konu sahibi kendi ailesinin de muhafazakar oldugunu belirtmiş. İki tarafta birbirinin en azindan inancini biliyor ve muhafazakar oldugunu biliyor. Kekler yollaniyor vs ama kadin şunu diyince ollllaaayyy oluyor.
Namaz kıl kızım ve teşvik et

Bana yapilsa ben de olay ederdim ama olay edecek insan bu durumun içine başta girmezdi zaten.

Anne hadsizlik yapıyor, oğlu bu hadsizliğe çanak tutuyor. Aile "ben sorunluyum" diye bağırıyor da duymuyorsunuz. Tavsiyem, kendinize biraz saygınız varsa bu insanları hayatınızdan çıkarın.

Hic kiz arkadasi olmamis biri agir sorunludur illaki annesi izin vermemistir kosarak kac uzaklas sunepenin tekiyle boyle gorgusuz kvde ile hayatini karartma yol yakinken bahane bul bitir bu mevzuyu

Ya ben şuna çok takıldım. Yıkanmamış, içi kirli bir kaba dini kitap mı koymuş? Her neyse nota gelince de onu ilgilendirmez ki. Bir kere sizi daha tanımıyor. Hani Kayınvalideniz olmuş olsa evlenmiş olsanız anlarım. Kibarca gelip sizinle bu konularda konuşup, nasihatler verebilir. Ama böyle not yollamak zorlama gibi olmuş. Bence anne faktörü önemli yolun başındayken 2 kere düşünün.

Görücü usulü oldugu icin sevgili falan değiliz ciddi yolda ilerliyoruz tanısma olacak

ben aslında ona özel yapmadım keki arkadaslarımla yemek icin yapmıstm o aksamda kendisiyle bulusacaktık yapmısken ona da veriyim dedim ama eve cıkarmıs mutfağa koymuş aslında kek onaydı yani

Hem keki ona yapmadim diyorsunuz hem kek ona ozeldi diyorsunuz. Kek yapmistim giderken sevgilime de gotureyim demek sizce normal bir davranis mi? Daha 1 aydir tanisiyorsunuz. Tamam karsi tarafin yaptigi normal degil kabul ama ben sizin yerinizde olsam once kendimi sorgulardim. Esimle sevgiliyken ona kek goturseydim muhtemelen benden sogurdu ve simdi evli olmazdik :) bu anlamda ben sizi birbirinize denk gordum.

Henuz resmen tanismamis oldugunuz Kv adayiniz, sizin yasam seklinize daha oturup 2 kelime bile etmemisken karismasi itici geldi. Sizin hareketiniz cok tatli, karsiligi bu olmamali. Ben simdiye kadar kiminle 1 yiyecek paylastiysam o kap mutlaka baska 1 seyle dolu olarak geri gelirdi. Gorgu meselesi bunlar.

Hem keki ona yapmadim diyorsunuz hem kek ona ozeldi diyorsunuz. Kek yapmistim giderken sevgilime de gotureyim demek sizce normal bir davranis mi? Daha 1 aydir tanisiyorsunuz. Tamam karsi tarafin yaptigi normal degil kabul ama ben sizin yerinizde olsam once kendimi sorgulardim. Esimle sevgiliyken ona kek goturseydim muhtemelen benden sogurdu ve simdi evli olmazdik :) bu anlamda ben sizi birbirinize denk gordum.
Anlamadığınızı düşünerek birdaha yazayım kek onaydı derken ona özel yapmadım sadece arkadaslarıma yapmısken onunla da paylaşmak istedim eve çıkarıp ortaya koysun diye değil yani ona özelden kastım bu sizde gömmeye yer aramayın ya gerçekten komik oluyorsunuz

Anlamadığınızı düşünerek birdaha yazayım kek onaydı derken ona özel yapmadım sadece arkadaslarıma yapmısken onunla da paylaşmak istedim eve çıkarıp ortaya koysun diye değil yani ona özelden kastım bu sizde gömmeye yer aramayın ya gerçekten komik oluyorsunuz

Yok burdan bakinca komik olan sizsiniz. Hatta daha iyi anlamaniz icin soyle yazayim kv.nin yaptigi bile sizin yaptiginizdan daha az komik olmus. Cunku bu haddi siz vermissiniz.

Hala mi tanisma olacak diyorsunuz? 😮 ek not: kek verdiginiz yalnis insana incelik olmus..

Kek neliydi ?

X