Kayınvalide etkisi

Sen ciddi misin kardesim annesinin yanında omzuna mi alio seni. Ayıp yahu. Kadın yaptiginiz ayıp dememiş de belin ağrır demiş. Benim oğlum bunu sever der. Benim kaynanam da sürekli söyler. Oğlum bunu severdi şunu yer yemezdi diye. Havadan nem kapiyorsun. Umarım hamilelik hormonları seni ele geçirmiştir. Yoksa kocan ana kuzusu değil. Sen huysuz bı kadinsin anlamına gelir bu

Konuya odaklaniyodum ki eşimin beni kayinvalidemin yanında omuzunda döndürdüğünű hayal ettim, gülme krizi tuttu konudan koptum

Tekrar konuya dönecek olursak, fazla alıngan olduğunuzu düşünüyorum. Ah şu hormonlar..

Kaynana pamuk olsa gelinin başını yararmış, sizinki de o hesap. Babannemden dolayı kaynana kişilerine önyargılı olduğum halde sizinkinde bir sıkıntı göremedim. Düz insan işte, eşinizden soğuyacak kadar bir durum yok.

Normal anne tepkileri bence. Eger bunlardan ibaretse,bir anne cocugunun buyudugunu farketmez cogunlukla. Anne olunca anlarsiniz. Saglicakla alin bebeginizi kucaginiza insallah.

first world problems.
valla bu yetinmemezlikle başına bir iş açarsan bilmem, ama şu an tek sorunun sorunsuzluk gibi duruyor.
kocam beni havada dönduruyordu kaynanam döndurme belin ağrır dedi.
cidden çok zor bir hayatın var.
gittiğin markette hiç sulu limon da yoktur senin Allah bilir
cidden zor hayat.

Biraz abartmış gibisiniz. Bence bu sizin bakış açınız ile alakalı. Benim kayinvalidem de şunu sever bunu sevmez gibisinden konuşur. Bakıyorum benim babamda benim sevdiklerimi alır gelir eşim mutlu olurken ben niye düşman göreyim o kadını. Eşim Annemin lahana dolmasına, bende kayinvalidemin biber dolmasına ve mercimek corbasina hastayiz. Her seferinde diyorum anne çok güzel yapiyorsun sırrını ver diye sakalasiyoruz onun da hoşuna gidiyor. Ve böyle olunca oda benim yaptıklarımı güzel olmuş diye söyler. Öncelikle bakış açımizi değiştirip adaletli olmaya çalışalım. Sonra duzelmezse mesafe koyarsınız. Ve oğlum belin ağrır lafi her annenin o an "Annelik" duygusu ile vereceği bir cevap.

Benimki de ayni değişmez bunlar ben bebeğimi bile göstermek istemiyorum artık ona

Çok çirkin ifadeleriniz özellikle kadının bir şey bilmediğini bir şey anlamadığını ifade ettiğiniz kısımlar . ben dert edecek bir şey bulamadım . Daha doğmamış bebeğinizi düşünüyorsunuz siz ve haklısınız da ancak bu yaşa getiren , emek veren annenin oğlum bunu sever demesi ve oğlum belin ağrır demesi neden haksız oluyor ?
Evlenince oğlanlardan vaz mı geçmemiz lazım ?
Eşiniz de annesine ben söylüyorum anlamıyor demiş ya size , aferin ona da .

Kayınvalidenizin "oğlum da sever" demesi sizin düşünceli olmanıza bir vurgu, "oğlum da sever iyi ki yapmışsın" gibi bir şey. Bence saplantı haline gelmiş sizde ve abartmışsınız.

tamamen bunları dert edinmenizi hormonlara bağlamak istiyorum
sizde gebesiniz, benim daha çocuğum yok. ama insan kendi annesinden de görebilir annelik duygusunu. eminim ki daha doğmadan her şeyini düşünmüşsünüzdür. kvniz de eşinizi bu zamana kadar getirdiyse, o da eşinizi düşünüyordur. bunu size gıcıklık olarak yaptığını düşünmüyorum. örneğin benim eşim de beni alıp döndürse, o ortamda kv değil annem de olsa belini incitirsin aman dikkat et derdi eşimesiz eşinizin neyi sevip sevmediğini tabi ki bilebilirsiniz ama o da annesi, siz neden kendinizi kıyaslıyorsunuz ki? herkesin yeri farklıdır. benim kayınvalidem de eşimin sütlaç sevdiğini söyler, ben de tatlı sevmem. hatta bir kere yapıp gönderdiğinde eşimin canı istemedi yemedi, dolapta bi kaç gün öylece durdu. ama ben kayınvalideme daha o gün çok güzel olmuş eline sağlık, eşim de ben de yedik dedim. kadın zahmet edip göndermiş çünkü. kötülük aramak isterseniz kötülük, iyilik aramak isterseniz iyilik görürsünüz.

Herkesin yaşadığı bir durum olarak düşünün içiniz belki biraz rahatlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…