Kayınvalide etkisi

Tabii insanlar sizi eleştirdi diye veya dediklerinizi abartı buldu diye " ilerisinin kıdemli kaynanasi"oluyor:)) Burdan belli bir şeyleri yanlış anlayabildiginiz, eleştiri kaldiramadiginiz vs....
Eleştiri kaldıramasam sizin yazdıklarınızı silerdim 😉 keşke sizde kadın kadının kurdudur gibi davranmasanız da önce kalben anlamaya çalışsanız. Belliki bundan besleniyorsunuz oldukça üzücü. Umarım farkındalığınız artar ☺️

Eleştiri kaldıramasam sizin yazdıklarınızı silerdim 😉 keşke sizde kadın kadının kurdudur gibi davranmasanız da önce kalben anlamaya çalışsanız. Belliki bundan besleniyorsunuz oldukça üzücü. Umarım farkındalığınız artar ☺️
Mesaj silemiyorsunuz bir kere. Özellikle başkasının yazdığını:) kadın, kadının kurdudur gibi davranmıyorum. Hiçbirimiz davranmıyoruz. Siz size uymayan yorumları geleceğin kaynanası yorumu diye nitelerken yapıyorsunuz bu dediginizi. Ben kaostan beslenen biri değilim. Bence bana dediginiz lafları önce kendiniz için geçerli mı diye düşünün. Her lafın Altında bir şey arayınca, mimiklerden bir şey çıkarmaya çalışınca farkindaligi yüksek olunsa keşke.

Bu sitede bir başkasının mesajını silemezsiniz 😉 Atasözlerini seviyormuşsunuz madem tam size uygun bir atasözü geldi aklıma paylaşmak istedim “Kaynana melek olsa kanadı gelinin yüzüne çarpar”

Mesaj silemiyorsunuz bir kere. Özellikle başkasının yazdığını:) kadın, kadının kurdudur gibi davranmıyorum. Hiçbirimiz davranmıyoruz. Siz size uymayan yorumları geleceğin kaynanası yorumu diye nitelerken yapıyorsunuz bu dediginizi. Ben kaostan beslenen biri değilim. Bence bana dediginiz lafları önce kendiniz için geçerli mı diye düşünün. Her lafın Altında bir şey arayınca, mimiklerden bir şey çıkarmaya çalışınca farkindaligi yüksek olunsa keşke.

Halbuki sizin bana söyleğinizden farklı tavırda şeyler söylemedim size. Sizin davrandığınız ölçüde davrandım yani. Belliki siz eleştiriyi kaldıramayanlardansınız. Herkes kendi söylediklerinden mesuldur bende sizin ilk yaptığınız yorumlarınızı okuyup düşünmenizi tavsiye ederim düşünmesenizde siz bilirsiniz

Öyle çok ima varki kadın kadının ne demek istediğini her zaman anlar. Sürekli bıyık altı gülerek laf söylemeler sözde şaka yapıyor ama tamamen egosundan ben büyüğüm havaları ama saygı sadece büyüklere verilen bişey değil oğluna gelinine yeri geldim bebeğe bile saygı duyarsın. Cevap konusuna gelince inanın ki o an saflığıma geliyor yada öyle saçma düşüncesiz bişey diyoki hayret içinde kalıyorum ki cevap versem umru olmaz duymaz bile gamsızlıktan hepsi.
Saygı görmediğinizi düşünüyorsanız sizde ona göre hareket edin bir şey mi söyledi gözünüzü açın bence siz de . Laf mı söyledi kısa net cvplar verin. Mesela benm kv çok yüksek sesle konusur. Benm babam olmadığı için kp bize daha böyle yakın sayılırım sanırım duygusal ama kv kp sürekli eziyo adam bir şey söyleyecek aman sende konusma vs diyor dayanamıyorum direk baba ben seni dinliyorum diyorum anlat o zaman susuyor mesela hee ona cvp olsun diye mi hayır tamamen adamı dinlemek içinn. Siz de madem rahatsızsınız sözlerinden imalarından al karşına kv konuş annecim hayırdır de sen böyle bana davranınca oğlun çok üzülüyor de hep benmle dertleşiyor de bakalım ne olacak. Ama yukarı da anlattıklarınız gibi ise durum sıkıntı yok ben ima laf sokma varsa diye dedim

Saygı görmediğinizi düşünüyorsanız sizde ona göre hareket edin bir şey mi söyledi gözünüzü açın bence siz de . Laf mı söyledi kısa net cvplar verin. Mesela benm kv çok yüksek sesle konusur. Benm babam olmadığı için kp bize daha böyle yakın sayılırım sanırım duygusal ama kv kp sürekli eziyo adam bir şey söyleyecek aman sende konusma vs diyor dayanamıyorum direk baba ben seni dinliyorum diyorum anlat o zaman susuyor mesela hee ona cvp olsun diye mi hayır tamamen adamı dinlemek içinn. Siz de madem rahatsızsınız sözlerinden imalarından al karşına kv konuş annecim hayırdır de sen böyle bana davranınca oğlun çok üzülüyor de hep benmle dertleşiyor de bakalım ne olacak. Ama yukarı da anlattıklarınız gibi ise durum sıkıntı yok ben ima laf sokma varsa diye dedim
İma ve laf sokma var Bi kaç kere söyledim zaten olmasa burada yazmazdım. Yavaş yavaş gözümü açmaya çalışıyorum sizin dediklerinizle olan bana oluyor çünkü insanlar birbirine laf sokmakla nasıl mutlu oluyorlar gerçekten anlamıyorum

İma ve laf sokma var Bi kaç kere söyledim zaten olmasa burada yazmazdım. Yavaş yavaş gözümü açmaya çalışıyorum sizin dediklerinizle olan bana oluyor çünkü insanlar birbirine laf sokmakla nasıl mutlu oluyorlar gerçekten anlamıyorum
Neden olan size olsun anlamadım. Laf sokuyorsa sizde kısa ve net cvplar verebilirsiniz . En kötü duymamazlıktan gelin tamam diyin ama bildiğinizi yapın bu da bi cvptır sonucta. İnsanlar laf sokar durmadan bunun sonu yok ki . Ben de de bş tane görümce var arada laf atar vs ya duymamazlıktan gelirim ya da suratına bakar gülümserim sadece seni komik şey der gibi :) . Keşke yukarıya laf sokmaları imaları da yazsaydınız ne dediklerini fln yukarıda bi problem yok çunku

Halbuki sizin bana söyleğinizden farklı tavırda şeyler söylemedim size. Sizin davrandığınız ölçüde davrandım yani. Belliki siz eleştiriyi kaldıramayanlardansınız. Herkes kendi söylediklerinden mesuldur bende sizin ilk yaptığınız yorumlarınızı okuyup düşünmenizi tavsiye ederim düşünmesenizde siz bilirsiniz
Bana direkt bir şey demediniz ki başta...burda size katılmayan en az 10 kişiye dediniz. Ben de insanları yaftalamayin demek istedim aslında. Neyse tamam sizsiniz. Kadınsınız diye kalben düşünüp algılarımızı açıp sizi haklı görmeliydik. Ama bunu yaparken şikayet ettiğiniz kişinin de kadın olduğunu unutmalıydık. Ikinizi de haklı bulamayız aynı ölçüde.

Bana direkt bir şey demediniz ki başta...burda size katılmayan en az 10 kişiye dediniz. Ben de insanları yaftalamayin demek istedim aslında. Neyse tamam sizsiniz. Kadınsınız diye kalben düşünüp algılarımızı açıp sizi haklı görmeliydik. Ama bunu yaparken şikayet ettiğiniz kişinin de kadın olduğunu unutmalıydık. Ikinizi de haklı bulamayız aynı ölçüde.
(Bence gelinler de az değil. Kayinvalidelerin kronikleşmiş sorunu var sanıyoruz ama gelinlerin de bol bol var. Baksanıza artık ailesi benim, ben daha iyi tanırım triplerine bile)

Burda eşimi annesiyle paylaşamadığımı ima ederek sadece beni ve benim gibi hissedenler eleştirdiğiniz görüyorum ha ben dahil kayınvalidelerede burada Bi eleştiri yaptıysanız ona lafım yok. Çünkü yorum yapıyorsanız konuya her kaleden bakmak gerekir farkındalıkla kastım bu bana yüzde yüz hak vermeniz değil.

Son düzenleme:
Gereksiz yere kafaya takıp, kendinizi üzüyorsunuz, cidden ortada hiç birşey yok... Kendinize bir uğraş bulmalısınız, yoksa bu gereksiz düşünceler size ve eşinize hayatınızı negatifleştirir, durduk yere huzurunuz kaçar

Bence gelinler de az değil. Kayinvalidelerin kronikleşmiş sorunu var sanıyoruz ama gelinlerin de bol bol var. Baksanıza artık ailesi benim, ben daha iyi tanırım triplerine bile)

Burda eşimi annesiyle paylaşamadığımı ima ederek sadece beni ve benim gibi hissedenler eleştirdiğiniz görüyorum ha ben dahil kayınvalidelerede burada Bi eleştiri yaptıysanız ona lafım yok. Çünkü yorum yapıyorsanız konuya her kaleden bakmak gerekir farkındalıkla kastım bu bana yüzde yüz hak vermeniz değil. Oysa uslu una göre kafaya gerek yok takmaya abartma v.s diyenlere hak verdiğimi de görürsünüz okuduysanız

Bence gelinler de az değil. Kayinvalidelerin kronikleşmiş sorunu var sanıyoruz ama gelinlerin de bol bol var. Baksanıza artık ailesi benim, ben daha iyi tanırım triplerine bile)

Burda eşimi annesiyle paylaşamadığımı ima ederek sadece beni ve benim gibi hissedenler eleştirdiğiniz görüyorum ha ben dahil kayınvalidelerede burada Bi eleştiri yaptıysanız ona lafım yok. Çünkü yorum yapıyorsanız konuya her kaleden bakmak gerekir farkındalıkla kastım bu bana yüzde yüz hak vermeniz değil. Oysa uslu una göre kafaya gerek yok takmaya abartma v.s diyenlere hak verdiğimi de görürsünüz okuduysanız
Eee o yorumumda kayinvalidelerin kronikleşmiş sorunları var ama gelinlerin de var yazdım. Ordaki "de"baglaci zaten hem gelinin hem kayinvalidenin olduğunu anlatıyor.

eşim beni omzuna aldı döndürüyor falan mutluyuz kv. hemen oğlum belin ağrıcak diyor
Amaann hiç dert etmeyin şakayla "çakı gibi evlat yetiştirmişsin seni bile taşır." yada "hiç bişey olmuyo maşallah biz hep yapıyoruz bunu" deyin.
oğlum da sever tatlıyı yada herhangibi zaman oğlumda şunu sever bunu sever diyip geriyo
"Bilmem mi hep onun için yapıyorum zaten" diyebilirsiniz, hem siz gerilmezsiniz hemde kv niz yavaş yavaş keser bu muhabbetleri.

Eşim beni hiç omzuna almadı :KK53:
Bi kere kucaklayacaktı ben aman dedim fıtığa davetiye çıkarma diye
Tüh keşke alsaymış bak şimdi geleceğin kıdemli kaynanası olmaya aday oldum 🥴

Yarın birgün sizde belki kayınvalide olacaksınız ve belki sizin de gelininiz olacak. Bakalım siz kayınvalidenizden beklediğinizin kaçını yapabileceksiniz. Kaldı ki yaptığı kötü bişey de göremedim ben. Oğlum da tatlı sever demenin nesi kötü olabilir ki. Ben hala bile eşim benim yemeklerimi çok sevdiği halde kayınvalidemi gördüğümde senin yemeklerini özlemiştir anne oğlun derim. Anne neticede, evlendi diye oğlunu kaybetmedi ya hala evladına bişeyler yapabiliyor olmayı hissetmek ister.

X