Kayınvalide kayınpeder görümce elti özellikle seçilmiş gibi ya

Canim benim ya senin iyi niyetini saygini somurmusler resmen.Artık ezdirme kendini.Komsumum işi olduğunda 2 çocuğunu gönderir bana bakarım akşama kadar ki benimde 2 çocuğum var.Getir kızını bana seve seve bakarım :)) Allah yardimcin olsun.

İyi akşamlar herkese.

(Arkadaşlar mevzudan kısaca bahsedeyim hatırlayan olur belki. Benim kızıma geçen kış bakıcıyla yollarımjzj ayırınca kayınvalidemden rica ettim2.5 ay bak diye bakmadı, ailem 10 saat uzakta başka şehirdeler. Kv hastayım,evimden soğuyorum!dedi. şimdi eltimin çocuğuna yani diğer torununa bakıyo bende baya mesafe koydum bu yüzden. Keyfi yazın 2 ay arabamızı istediler filan eşimle tantana yaşadık vermedim (mesele mal mülk meselesi değil arkadaşlar ben hep maddi manevi verici oldum zaten) hazmedemedim. Bakmak zorunda değil ama torun ayrımı yapmasını hazmedemedim. Bununla ilgili konu açmıştım.)

Uzun bir süreden sonra dün bize geldiler ben salata yaparken dan diye konuya girdi yok gönül koymuşsun hatalıyım filan dedi.bende ne bekliyorsun ki dedim,evlat ayrımı yaptığını, kışın çok sıkıntı çektiğimizi anlattım, . Ağlamaya başladı ama samimi değil kesinlikle. Özür dilerim hatalıyım diyo istemiyosan gelmeyelim evine diyo(ki çok güzel ağırladım herzamanki gibi misafirler sonuçta) sonra bende sinirliydim ağladım filan. Benim başıma oğlunun başına bişey gelse bakmasa zoruma gitmez ama kızım 2.5 yaşnda bakıcısız kalınca çok sıkıntı yaşadı çok soğuk bi memleketteyim. Yaşadıklarm geldi aklıma tutamadım kendimi. O istiyo ki hiç birşey olmamış gibi devam edelim özel şöforlüklerine devam edeyim.her işlerini bize yaptırıyorlardı gene devam etmek istiyolar. Neyse fazla ayrıntıya giriyorum kusura bakmayın ama hamile psikolojisi çok kafama takıyorum elimde olmadan. Akşama komşumuz geldi onun yanında da ağladı bir posta.bir iki de yalan attı. Saygısızlık olmasın diye herşeyi yutardım. İlk kez içimdekileri döktüm eşim karışmadı bu arada ç0nkü olayları çözemiyor anne baba anlamıyo kahrediyolar emeklerine. Baya da rahatladım iyi geldi ama herşeyi söyleyince kv şok oldu zatn böyle konşmazdım hiç.

Ben bu konuda tavır yaptığım için eltimler bize küsmüş!bu bencillik değil mi

Görümce konusunda da, kızım kulak ve ses telleri iltihabı oldu 3 gün okula gitmemesi gerek ben rapor alamadım doktordan, izinde yok öğretmen olduğum için. Görümcemin 18 yaşnda bi kızı var evde sınava hazırlanan rica ettim bakarım yenge dedi(iyiliğimiz çok dokunmuştur bu arada) annenlerede soralım dedim o da ben söylerim dedi. Bi süre sonra görümce msj attı bakamaz! diye. Bende kvdeden dolayı sinirliyim malum, msj yazdm cvp olarak düşmanının çocuğu mu senin yeğenin dedim öncedende rica ettiğimde bişey bahane etmiştin, iyilik yapmaktan korkmayın bu kadar diye yazınca gelsin baksın demeye başladı istemedim.

İnsanlar neden böyle vicdansız.
Gurbette yaşamak çok zor eşimden çok memnunum mutluyum ama çocuklar büyüyene kadar sıkıntıdayım resmen.

Okuyup yorum yapandan Allah razı olsun. İçimi dökmek iyi geldi.
Bunlara minnet etmeyin yanınızda götürün, izin alın günlük bakacak birini bulun, başka çare bulun b8nlara minnet etmeyin

Kiyamam hic üzme kendini benimkilerde öyleydi sonra ne oluyor biliyormusun cocuklar büyüdükten sonra anliyorlar o sahteligi.Simdi cagiriyor da yine giden yok herkes ne yaparsa kendine yapar ama anlamiyorlar iste.Ha suclu benim tabiki yine ben uzalastirmisim halbuki bazen ne yalan söyliyeyim is te falan olunca gidin yemeginizi falan yersiniz orda diyorum ama yok istemiyorlar

bastan sona kadar haklisiniz, eltinize ne oluyomuski küsüyor, kuserse kendi bilir, siz seviyenizi sayginizi koruyun sonucta esinizin ailesi, ama kendinizi de kullandirtmayin, ben de cocuklarimi yalniz buyutuyorum ogretmenim, hasta olduklarinda haftada temizlige gelen ablayi cagiriyorum gunluk parasini veriyorum, siz de cevrenizden guvenilir birini bulun.

bastan sona kadar haklisiniz, eltinize ne oluyomuski küsüyor, kuserse kendi bilir, siz seviyenizi sayginizi koruyun sonucta esinizin ailesi, bu konuyu esinin vicdan yapmasi icin tekrar tekrar acip gozyasi dokebilir. buna musade etmeyin, yasandi bitti konuyu acmayalim artik deyim.ama kendinizi de kullandirtmayin, ben de cocuklarimi yalniz buyutuyorum ogretmenim, hasta olduklarinda haftada temizlige gelen ablayi cagiriyorum gunluk parasini veriyorum, siz de cevrenizden guvenilir birini bulun.

Ikinci hamileligimde sezeryan olmustum 1 hafta annemde kaldim sonra esimin ailesinin baskisiyla evime geldim. Biz bakariz biz ederiz dediler. Eve geldigim gun tum sulale evime doldular . Kimse yerinden kipirdamadi ve utanmadan sabah gelip gece gec saate kadar kadinli erkekli basimda beklediler. Lavoboya dahi gidemiyordum onlar yuzunden utanıyordum. Pijamami giyip yatagimda yatmam gerekirken sulaleye yemek cay her turlu hizmeti bana yaptirdilar ve sonunda dikislerim patladi. Gercekten cok kotu gunler gecirdim inan ki 3 cocugumu tek basima buyuttum esimin tum ailesi yakınımda oturur ama daha bir bardak su vermediler bu gune kadar. Hic bir karlari olmadi zararlari oldu. Bir gun olsun 1 saat bile cocuklarima bakmadilar ne kv ne gorumce ne eltiler.Maddi manevi her anlamda somurduler beni. Artik kimseden bisey gormeye gormeye her isimi kendim halletmeyi ogrendim kimseden bisey beklemedim hic. 3 cocuk var en buyugu 4 yasinda. Sende kimseden bisey bekleme nereye gidersen cocugunu da al git ben hep oyle yaptim cok zor oldu benim esim de ailesi gibi sorumsuz hic destek olmadi bana. Uzulme su akıp yolunu buluyor herseyin bir cozumu var. Ben en son tum iliskimi kestim o aileyle zaten hicbir faydasi olmayan insanlarin yanimda olmasina da gerek yok.

İyi akşamlar herkese.

(Arkadaşlar mevzudan kısaca bahsedeyim hatırlayan olur belki. Benim kızıma geçen kış bakıcıyla yollarımjzj ayırınca kayınvalidemden rica ettim2.5 ay bak diye bakmadı, ailem 10 saat uzakta başka şehirdeler. Kv hastayım,evimden soğuyorum!dedi. şimdi eltimin çocuğuna yani diğer torununa bakıyo bende baya mesafe koydum bu yüzden. Keyfi yazın 2 ay arabamızı istediler filan eşimle tantana yaşadık vermedim (mesele mal mülk meselesi değil arkadaşlar ben hep maddi manevi verici oldum zaten) hazmedemedim. Bakmak zorunda değil ama torun ayrımı yapmasını hazmedemedim. Bununla ilgili konu açmıştım.)

Uzun bir süreden sonra dün bize geldiler ben salata yaparken dan diye konuya girdi yok gönül koymuşsun hatalıyım filan dedi.bende ne bekliyorsun ki dedim,evlat ayrımı yaptığını, kışın çok sıkıntı çektiğimizi anlattım, . Ağlamaya başladı ama samimi değil kesinlikle. Özür dilerim hatalıyım diyo istemiyosan gelmeyelim evine diyo(ki çok güzel ağırladım herzamanki gibi misafirler sonuçta) sonra bende sinirliydim ağladım filan. Benim başıma oğlunun başına bişey gelse bakmasa zoruma gitmez ama kızım 2.5 yaşnda bakıcısız kalınca çok sıkıntı yaşadı çok soğuk bi memleketteyim. Yaşadıklarm geldi aklıma tutamadım kendimi. O istiyo ki hiç birşey olmamış gibi devam edelim özel şöforlüklerine devam edeyim.her işlerini bize yaptırıyorlardı gene devam etmek istiyolar. Neyse fazla ayrıntıya giriyorum kusura bakmayın ama hamile psikolojisi çok kafama takıyorum elimde olmadan. Akşama komşumuz geldi onun yanında da ağladı bir posta.bir iki de yalan attı. Saygısızlık olmasın diye herşeyi yutardım. İlk kez içimdekileri döktüm eşim karışmadı bu arada ç0nkü olayları çözemiyor anne baba anlamıyo kahrediyolar emeklerine. Baya da rahatladım iyi geldi ama herşeyi söyleyince kv şok oldu zatn böyle konşmazdım hiç.

Görümce konusunda da, kızım kulak ve ses telleri iltihabı oldu 3 gün okula gitmemesi gerek ben rapor alamadım doktordan, izinde yok öğretmen olduğum için. Görümcemin 18 yaşnda bi kızı var evde sınava hazırlanan rica ettim bakarım yenge dedi(iyiliğimiz çok dokunmuştur bu arada) annenlerede soralım dedim o da ben söylerim dedi. Bi süre sonra görümce msj attı bakamaz! diye. Bende kvdeden dolayı sinirliyim malum, msj yazdm cvp olarak düşmanının çocuğu mu senin yeğenin dedim öncedende rica ettiğimde bişey bahane etmiştin, iyilik yapmaktan korkmayın bu kadar diye yazınca gelsin baksın demeye başladı istemedim.

Gurbette yaşamak çok zor eşimden çok memnunum mutluyum ama çocuklar büyüyene kadar sıkıntıdayım resmen.

Sonuna kadar haklısın. Kullandırma bu tiplere kendini. Bizdede var aynılarından. Bizimki de torununa para ile bakabileceğini söylemişti.
Ve bundan sonrası için bir çözüm bul. Eş dost kreş ne bileyim birşeyler düşün. Mesela bizim öğretmen çocuğunu misafir olarak sınıfa getirirdi bakacak biri olmayınca. Yada güvenilir biri kriz zamanı çağırıp çocuğuna bakabilecek biri. Onları imdat freni durumundan çıkar ilk önce yoksa daha çok uzulursun. Ben en zor zamanımda bile yollamam. Eşim bir kere söyledi aldım komşuya bıraktım ama çok güvendiğim biri. Yine oldu annemin işi çıktı çocuğu iş yerime getirdim. Ama onlara sormadım bile.

Hak ettiği gibi yapmışsınız ve yapmaya devam edin çünkü bunlara yüz verirseniz 2 gün ah canım olur 4 gün sonra yine aynen devam ederler.
Bir laf vardır akrabanın akrabaya attığı kazıkları el atmaz diye.
Aynen öyle oluyor malesef ben şahsen kv, kp eşime oşan sevgimden aile kategorisine koysam bile diğerleri aile değil ne zaman zor anlarda yanında olur, ne zaman birşey yaparken kardeşim der, ne zaman diğerleri nasılsınız diye kapıyı çalar o zaman belki. Genelde ne zaman düğün seyran olur o zaman doluşurlar.
Ama sizde anlamışsınız ki böyle değiller ve olmamaları bir eksiklik olmaz. Siz kendinize kendi ailenize yoğunlaşın bırakın naparlarsa yapsınlar.

İyi akşamlar herkese.

Çok uzak değilim ama adı gurbet ha deyince bırakamiyirsun çocuğu bilirim 3 tane çocuğum var hiç kimseye bırakmadan yaptım tüm işlerimi ben hasta İsem gelebildi annem çünkü ben hasta olunca artı k evde yaşam daha da zor oluyor gözlerim doldu okurken çok iyi yapmışsın zamanında sana faydasi olmayan olmasın yanında

Benimkiler de öyle bakamam durmuyor diyorlar eltimij çocukları yatılı kalıyor çocuklara sınırsız istediklerini alıyorlar

Sen affedip devam etsen de onların yanına kalmaz merak etme

Benimkiler koca bı yıl bana gelip gitmediler sırf ektim için şimdi sünnet yapacağım diye bana yanaşmaya çalışıyorlar hiç te umrumda değil

haklısınız
işleri düşdükçe kıymetinizi anlamış
hele birkaç gün olsun bakamayan insancıklara ettiğiniz laflara üzülmeyin

Ikinci hamileligimde sezeryan olmustum 1 hafta annemde kaldim sonra esimin ailesinin baskisiyla evime geldim. Biz bakariz biz ederiz dediler. Eve geldigim gun tum sulale evime doldular . Kimse yerinden kipirdamadi ve utanmadan sabah gelip gece gec saate kadar kadinli erkekli basimda beklediler. Lavoboya dahi gidemiyordum onlar yuzunden utanıyordum. Pijamami giyip yatagimda yatmam gerekirken sulaleye yemek cay her turlu hizmeti bana yaptirdilar ve sonunda dikislerim patladi. Gercekten cok kotu gunler gecirdim inan ki 3 cocugumu tek basima buyuttum esimin tum ailesi yakınımda oturur ama daha bir bardak su vermediler bu gune kadar. Hic bir karlari olmadi zararlari oldu. Bir gun olsun 1 saat bile cocuklarima bakmadilar ne kv ne gorumce ne eltiler.Maddi manevi her anlamda somurduler beni. Artik kimseden bisey gormeye gormeye her isimi kendim halletmeyi ogrendim kimseden bisey beklemedim hic. 3 cocuk var en buyugu 4 yasinda. Sende kimseden bisey bekleme nereye gidersen cocugunu da al git ben hep oyle yaptim cok zor oldu benim esim de ailesi gibi sorumsuz hic destek olmadi bana. Uzulme su akıp yolunu buluyor herseyin bir cozumu var. Ben en son tum iliskimi kestim o aileyle zaten hicbir faydasi olmayan insanlarin yanimda olmasina da gerek yok.

Yani ben şunu Anlamadim. Neden hozmet ettiniz? Zorla saçından mutfağa mi suruklediler? Hadi yemek neyse... çay koy diye kırbaçladılar mi? Afedersiniz tamamen atasözü ama esek olduktan sonrs semer vuran cok olur demisler. Doğumdan sonra kimse bana hizmet ettiremez. Siz kendi kendinizi ezdirmissiniz.

İyi akşamlar herkese.

Canim oncelikle Allah yardimcin olsun. Esinin ailesine tavir gostermesi gereken asil kisi bence esin. Cunku annesi kendi cocuguna bakilmasini reddedip, baska bir oglunun cocuguna bakmayi Kabul etmis. Esinin agirligini koymasi cok daha etkili olabilir. Ve siz bu kadar zor durumdayken bakamam deyip, baska bir torununa bakmayi Kabul etmesi cok garip. Esin ve sende cok ilimli davranmissiniz gibi hissettim. Diger taraf( kaynin ve eltin) biraz baskin karakterler sanirim. Siz yardim istediginizde reddeden insanlar,sizden yardim istediginde sizde yardim etmeyin elbette. Tavriniz cok yerinde. Odun vermeyin.

benimde kv den hiç umudum yok. eşim ameliyat oldu kıl dönmesinden yazık yüz üstü yatıyor sürekli. anne gel biz de kal ben çalışıyorum adam perişan olmasın dedim. geldi 2 gün kaldı 3. gün ben eve gidiyorum deyip gitti. abim gelip eşimin yanında durmuştu 1 ay boyunca..

benimde kv den hiç umudum yok. eşim ameliyat oldu kıl dönmesinden yazık yüz üstü yatıyor sürekli. anne gel biz de kal ben çalışıyorum adam perişan olmasın dedim. geldi 2 gün kaldı 3. gün ben eve gidiyorum deyip gitti. abim gelip eşimin yanında durmuştu 1 ay boyunca..
Ben bu algidaki anneleri anlayamiyorum. evlendi diye aman her isini karisi/kocasi gorsun mantigini anlamiyorum. Evlat yani otesi var mi,insanin cani cigeri nefesi. Nasil bir anne bakima ihtiyaci olan oglunu Boyle ortada birakir. Ne gibi gecerli sebepleri olabilir merak ediyorum.

Ben bu algidaki anneleri anlayamiyorum. evlendi diye aman her isini karisi/kocasi gorsun mantigini anlamiyorum. Evlat yani otesi var mi,insanin cani cigeri nefesi. Nasil bir anne bakima ihtiyaci olan oglunu Boyle ortada birakir. Ne gibi gecerli sebepleri olabilir merak ediyorum.

görümcemin çocukları var :) çocuklara bakıyor. ben eşimin ameliyatına zor izin aldım özel sektördeyim. görümcem kadroya alınan memurlardan oldu gayet rahat izin alabiliyor. normal şartlar da zaten hiç desteklerini istemedim sağolsun benim ailem hep vardı ama annemin gelip eşime bakması tuhaf olurdu ki annem sen işe gidiyorsun x gelsin ben bakarım zorlanmasın dedi. neyse ki o dönem abim çalışmıyordu da ben gidince gelip kahvaltı hazırlıyordu falan :) sağolsun 1 ay her gün gidip geldi, hastaneye abim götürdü kontrollere.. anne var anne var... kv ben çocukları özledim dedi gitti :)

Merhaba
bu tavrınızı devam ettirin derim
gözyaşlarına kanmayın
yarın öbürgün eltiniz kıskanç diyebilir sizin için hazır olun :)

üzüldüm kuzunuza bakıcı sorunu yaşayıp pat diye ortada kalmak nedir bilirim
2. kızım da çok yaşadım

bu arada anneniz hayatta mı müsait değil miydi? keşke o gelip baksaydı biraz

Yani ben şunu Anlamadim. Neden hozmet ettiniz? Zorla saçından mutfağa mi suruklediler? Hadi yemek neyse... çay koy diye kırbaçladılar mi? Afedersiniz tamamen atasözü ama esek olduktan sonrs semer vuran cok olur demisler. Doğumdan sonra kimse bana hizmet ettiremez. Siz kendi kendinizi ezdirmissiniz.
Ne kadar sacma bi cümle sacinizdan mutfaga mi suruklediler ne desem simdi buna bilemedim. Canim sen yapmamissin ne guzel ama benim kocam beni yapmak zorunda bırakmıştı. Artık yapmiyorum ben de rest cektim ailesine su anda da evliligim yerlerde surunuyor hatta can cekisiyor . Herkesin hayati seninki kadar kolay olmuyor maalesef.

Son düzenleme:
Ağladım okuyunca.çocuklarımız kimsesiz gibi büyüyo resmen ya. Rabbim vicdan versin ne diyim
Bende hamileyim.. eşimin memleketine tayin istedim iki yıl oldu kv nin bana hiç bir faydası Yok. Annem le babam ayrı olduğu için annem yanımda kalıyor çünkü eşim işi gereği yılın yarısı Yok. Ve anneme haksızlık oluyor burda ikimizde tek kalıyoruz. Bende memlekete yeniden tayin istemeyi düşünüyorum... Allah yardımcımız olsun... mesafeni koru ve onlar için bi daha asla fedakarlık yapma herkes kendini düşünüyor bu hayatta..

X