Kayınvalide kayınpeder görümce elti özellikle seçilmiş gibi ya

Ne kadar sacma bi cümle sacinizdan mutfaga mi suruklediler ne desem simdi buna bilemedim. Canim sen yapmamissin ne guzel ama benim kocam beni yapmak zorunda bırakmıştı. Artık yapmiyorum ben de rest cektim ailesine su anda da evliligim yerlerde surunuyor hatta can cekisiyor . Herkesin hayati seninki kadar kolay olmuyor maalesef.

Iste bende diyorum ki keske kadinlarimiz guclu olsa. Mesela ne yapti da kocan seni mecbur birakti. Dövdü mu. Dövdüyse elleri kırılsın. Ya da boşanmakla mi tehdit etti. O zaman keske ay kocam boşamasın demeseydiniz ailesiyle defolup gitseydi.

Yanlis anlamayin ama üzüldüğüm icin yazıyorum. Bir tek siz degil ben burada onlarca yorum ve konu okudum. Herkesin derdi lohusayken es ailesine hizmet etmekti.

Hanımlar ezdirmeyin kendinizi lütfen.

görümcemin çocukları var :) çocuklara bakıyor. ben eşimin ameliyatına zor izin aldım özel sektördeyim. görümcem kadroya alınan memurlardan oldu gayet rahat izin alabiliyor. normal şartlar da zaten hiç desteklerini istemedim sağolsun benim ailem hep vardı ama annemin gelip eşime bakması tuhaf olurdu ki annem sen işe gidiyorsun x gelsin ben bakarım zorlanmasın dedi. neyse ki o dönem abim çalışmıyordu da ben gidince gelip kahvaltı hazırlıyordu falan :) sağolsun 1 ay her gün gidip geldi, hastaneye abim götürdü kontrollere.. anne var anne var... kv ben çocukları özledim dedi gitti :)

Gorumcenizin gunahini almak istemem ama cocuklarina bakmasi icin kayinvalidenizi manipule etmis olabilir. Bide bizim gibi toplumlarda ozellikle erkekler evlendikten sonra,onlara yapilan yardim geline yapilmis gibi algilandigindan sozkonusu kendi cocuklari ve torunlarida olsa yardimci olmaya istekli olmuyorlar. Idare edip umursamamak en mantiklisi yoksa bu hesaplarla insanin cani skilir. Allah kolaylik versin sizede:)

Gorumcenizin gunahini almak istemem ama cocuklarina bakmasi icin kayinvalidenizi manipule etmis olabilir. Bide bizim gibi toplumlarda ozellikle erkekler evlendikten sonra,onlara yapilan yardim geline yapilmis gibi algilandigindan sozkonusu kendi cocuklari ve torunlarida olsa yardimci olmaya istekli olmuyorlar. Idare edip umursamamak en mantiklisi yoksa bu hesaplarla insanin cani skilir. Allah kolaylik versin sizede:)

Aynen öyle. bende zaten takılmadım bir iki ısrar etmiş anne kal adam ne yapacak diye baktım olmuyor saldım gitti :) çok şükür gayette idare ettik.

Iste bende diyorum ki keske kadinlarimiz guclu olsa. Mesela ne yapti da kocan seni mecbur birakti. Dövdü mu. Dövdüyse elleri kırılsın. Ya da boşanmakla mi tehdit etti. O zaman keske ay kocam boşamasın demeseydiniz ailesiyle defolup gitseydi.

Yanlis anlamayin ama üzüldüğüm icin yazıyorum. Bir tek siz degil ben burada onlarca yorum ve konu okudum. Herkesin derdi lohusayken es ailesine hizmet etmekti.

Hanımlar ezdirmeyin kendinizi lütfen.
Ailem arkamda durmadi dursaydi zaten buyuk ihtimalle bosanmis olacaktim. Cocuklarim cok kucuk ve maddi olarak hem calisip hem kira odeyip hem bakici tutacak imkanim yok imkanlarimi duzeltmeye çalışıyorum kendi cabamla. Esim zaten tam bir aileci kendi ailesinden baska kimseyi dusunmez bencildir. Aklim basima geldi madem bosanamiyirum bende o aileyi sildim hayatimdan simdi de koca kisisiyle dusman olduk . Ortalik cok karisik yani .

Merhaba
bu tavrınızı devam ettirin derim
gözyaşlarına kanmayın
yarın öbürgün eltiniz kıskanç diyebilir sizin için hazır olun :)

üzüldüm kuzunuza bakıcı sorunu yaşayıp pat diye ortada kalmak nedir bilirim
2. kızım da çok yaşadım

bu arada anneniz hayatta mı müsait değil miydi? keşke o gelip baksaydı biraz
Annem geldi 15 gün bakabildi evde inekler var tarla işleri başlıyodu filan yoğun zaten

Ben bu algidaki anneleri anlayamiyorum. evlendi diye aman her isini karisi/kocasi gorsun mantigini anlamiyorum. Evlat yani otesi var mi,insanin cani cigeri nefesi. Nasil bir anne bakima ihtiyaci olan oglunu Boyle ortada birakir. Ne gibi gecerli sebepleri olabilir merak ediyorum.
Evinden soğuyormuş!!!!

X