Kayınvalide problemim. Yardımınıza ihtiyacım var.

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.396
10.685
Ortancanın seviliyorsa parası seviliyor belli ki.. hiç üzülmeyin eşiniz adına. Küçüğe ettiği laflar vs ayıp büyük abin sana bir şey yapmaz küçüğü yapar vs.. büyüğü evlenmiş kendi evini geçindiriyor tabiki istese de yapamaz..

Eşini borçtan kurtarma.. araba bitsin ev alın vs ödeyin.. elinize üç kuruş geçse bu kadın yakanızdan düşmez. ama söylemeniz lazım. yetmiyor diye ağlanmanız lazım hiç sevmediğim şeydir ama.

Diğer konular için de yüz vermeyin. Ben çalışan insanım uyum sağlayamam sana deyin.

ketniss

Herkesin hayatına kimse karışamaz
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2011
1.025
614
33
Eşim halletsin demissiniz de bi kaç kere , eşinizin halledebilecegi elle tutulur bir problem yok ki bana göre, annesi size tek bir hakaret kötü laf etmemiş bahsettiğiniz kadarıyla, durduk yere bize gelme eşim senle oturmak istemiyor diyemez.
Maddi sıkışıklınızdan bahsetmediginiz için de 2 kişi çalışıp cimrilik yapıyorlar diye düşünüyor olabilirler.
Bir de kayinbababnizin doğum gününde madem eşiniz pasta almış sorun para değilmiş o an demekki ise giderken kapıdan görev gibi vermek yerine beraber gidip bir çay içip gönüllerini yapıp dönebilirdiniz kayinbabaniza diyorsunuz ama sizde onları istemediğinizi birçok yerde belli etmişsiniz zaten

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2236 gün geçti.

nomunomuchua

Susaysan sus, susmaysan afkur!
Pro Üye
3 Eylül 2012
20.582
51.107
Haklısınız biraz daha beklemeliydik o da ayrı bir sorun. Ama yine de iyi kötü idare ediyoruz. Beklentilerinin olması çok üzücü. Zaten maddi sorunlar yeteri kadar bunaltıyor.

Ama siz de beklenti içinde olmuşsunuz.
Birikim yapıp evlenmek yerine ailelerden destek alarak borçsuz evlenmişsiniz.
Üzerine araba bile almışsınız.
Sizin durumunuza araba lüks inanın.

Az da olsa destek verdik sıra onlarda diye düşünüyorlardir.

Yani yerinizde olsam ailelerin ceplerine hiç el arttırmaz borç ödemeyi tercih ederdim ki öyle yaptım.
Konfor ne bilmedim ama bu sacmaliklarla da uğraşmadım.

Insan evladını büyütür, meslek olacağı zamanı bekler. Eve biraz katkı yapmadan iki hediye ile güldürmeden koşa koşa evlenmiş.
Ben o insanları da anladım kusura bakmayın.

Yerinizde olsam kendi luksumden kısar , zorda kalır belli etmez küçük küçük hediyelerle vs gönül yapardım.

birdelimuallime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
2.249
4.606
Yani bilemedim,şimdi siz de haklısınız ama hiç mi yardım edecek durumunuz yok, ay sonuna doğru kartlara yükleniyoruz dediniz ya mesela kardeşin dükkanından iki üç parça bir şey alabilirsiniz kartınızla en azından biraz sesi kesilir ne bilim. benim eşim de ikinci çocuk abisi varken her işe o koşturmuş zamanında, kayınvalidem küçük kaynım ciddi rahatsızlık geçirmiş o dönemde yalnızca o ilgilenmiş her yönden. Abisi Kıbrıs'ta okuma adı altında gününü gün etmiş. Şimdi durum degisti abisi öyle böyle meslek sahibi oldu bir yıl olmadı çalışmaya başlayalı, eşim 9 yıldır çalışıyor düşünün. Şimdi abisinin bir yılda yaptığı aldığı ne varsa bana anlatıyorlar. ben bir iki susuyorum baktım önünü alamayacağım, zamanında kardeşinin yaptıklarına saysın tabi ki yapacak o da sizin evladınız siz de onun ailesisiniz size yapmayacak da kime yapacak diyorum susuyorlar. Neymiş birikimi yokmuş nasıl evlenecekmis onu hovardalık yaparken aklı bir karış havadayken düşünecekti derim hep. Bana kolay kolay bir diyemiyorlar arık bu sebeple. Siz de yeri geldiginde söyleyin lafınızı, sustukça haklı zannederler kendilerini. Diğer meselede paranız var zannediyorlarsa da bir yerden giriş yapıp anlatın durumu. Bizi de iki çalışan olunca para basıyoruz evde zannederler. Geçen kayınvalidenin sunduğu teklifi duysan gülersin. Neymiş ben aylık kazandığım paradan ona yollayacakmisim o benim adıma biriktirecekmis, benim elim çok bolmus birikim yapamıyormusum. Siz bizde para kaldığını ya da gevşek davranıp harcadığımızı nereden biliyorsunuz, borcumuz var mı mesela bir fikriniz var mı dedim yoktur herhalde diyor. Ayın sonunu zor getiriyoruz borçlardan bilin o zaman dedim.sustu oturdu. Cevabını verin bence çünkü sustukça gerçekten var da vermiyorlar, kıskanıyorlar oluyor.

Cicek kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
3.492
8.711
Sizin kayinvalide yine göz göre göre yapıyor ya benimki? Ah.. bir ev yaptırdilar paraları olmadığı halde. Dedimki yapmayin cok sıkışacaksınız, sırası değil. Olsun olsun Allah büyük yaparız bi şekilde dedi. Geçen hafta öğrendim ki, esimin annesi ve ablası evin içini yaptır demişler eşime. Kayınvalide bana yaptırırız diyordu utanmaz sozde benden sallayacak eşimden yardim isteyeceğini. Beni salak yerine koyup eşimden gizli gizli evi bitirmesini istiyorlar. Biz para basıyoruz, biz bankayız çünkü. Evimizi sattık başka bir yerden ev almak için o paraya göz dikmişler anneli kızlı. Esimin bana söyleyeceğini tahmin edemediler tabi.
Bakıyorum başka anne babalara, ne güzel oğullarına destek oluyorlar, bizim para istediğimizde yok köstek olmasınlar yeter ama..
Birde kayinvalidem diyor ki, siz cook maaş alıyorsunuz (cok dediği eşimin bir memur maaşı ve bende azicik birşey kazanıyorum o yani) napiyorsunuz o kadar parayı. Gözünüz doysun kayinvalideler
Borca şok devamlı eşini. O kredi kartı hic boş kalmasın. Çünkü böyle insanlara elini ver kolunu kaptirirsin.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.083
81.400
34
butun kayınvalıdeler gıbı kayınvalıdenız
sureklı karısma gelme gıtme ıstegı 1890 lar gıbı gelın gorum kaynana kapı kapı gezme ıstegı cunku onların zamanında oyleydı ve bu zamana uyum saglayamıyorlar
zaten mesafe koymussunuz sık sık gorusmuyorsunuz esınız kendısı tek gorusur cok ıstıyorsa gorusmek

ama su yanlıslarınızda var
kayınvalıde sıze babasının dogum gunu pasta alıp gelın demıs yanı gelın bırlıkte kutlayalım pasta keselım anlamında
esınız alıp kapıdan bırakmıs bence buyuk hakaret oraya kadar gıdıp al pastayı zıkkımlan der gıbı
babasının dogum gunu sonucta dogum gunu olmasa da canları sadece pasta yemek ıstemıs olsa da alıp gıdıp bır cay ıcebılırdınız yarım saat bır cay ıcın oturmak esınızden bırsey eksıltmezdı

bırde kaynınız ıs yerı acıyor tum akrabalar bırseyler hedıye alıyor yardım edıyor
ama sız bızım durumumuz yok yapamayız dıyorsunuz
akrabalara gelene kadar once kardesler destekler halbukı

yanı sız esınızın aılesıyle bagını koparsın ıstıyorsunuz aslında :) sız gorusmek zorunda degılsınız ama esınız aılesıyle gorusmek ıstıyorsa gorussun ve aıle arasındakı ılıskılerıne karısmayın derım

benım esım en kucuklerı 3 erkek kardesler en cok ezılen esım coluk cocuga karısmısız 34 yasında ınsanlarız hala 10 yasındaymısız gıbı davranan anne babası var
napıyor esım gorusmuyor mesafelı bır abısıyle daha cok telefonda gorusuyor herkese mesafelı
onun aılesı ben karısamam yorum yapamam benı ılgılendırmez cunku
sızde bu sekılde dusunmelısınız esınızın yerıne de dusunup kararlar verıyorsunuz cunku
bu yıpratır evlılıgınızı

bunlar problem degıl aslında dedıgım gıbı kapınızı kapattıgınızda herkes dısarda kalıyor sızde zaten yeterlı mesafeyı koymussunuz boyle devam edersınız sıkıntı yok

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1944 gün geçti.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.083
81.400
34
Yani bilemedim,şimdi siz de haklısınız ama hiç mi yardım edecek durumunuz yok, ay sonuna doğru kartlara yükleniyoruz dediniz ya mesela kardeşin dükkanından iki üç parça bir şey alabilirsiniz kartınızla en azından biraz sesi kesilir ne bilim. benim eşim de ikinci çocuk abisi varken her işe o koşturmuş zamanında, kayınvalidem küçük kaynım ciddi rahatsızlık geçirmiş o dönemde yalnızca o ilgilenmiş her yönden. Abisi Kıbrıs'ta okuma adı altında gününü gün etmiş. Şimdi durum degisti abisi öyle böyle meslek sahibi oldu bir yıl olmadı çalışmaya başlayalı, eşim 9 yıldır çalışıyor düşünün. Şimdi abisinin bir yılda yaptığı aldığı ne varsa bana anlatıyorlar. ben bir iki susuyorum baktım önünü alamayacağım, zamanında kardeşinin yaptıklarına saysın tabi ki yapacak o da sizin evladınız siz de onun ailesisiniz size yapmayacak da kime yapacak diyorum susuyorlar. Neymiş birikimi yokmuş nasıl evlenecekmis onu hovardalık yaparken aklı bir karış havadayken düşünecekti derim hep. Bana kolay kolay bir diyemiyorlar arık bu sebeple. Siz de yeri geldiginde söyleyin lafınızı, sustukça haklı zannederler kendilerini. Diğer meselede paranız var zannediyorlarsa da bir yerden giriş yapıp anlatın durumu. Bizi de iki çalışan olunca para basıyoruz evde zannederler. Geçen kayınvalidenin sunduğu teklifi duysan gülersin. Neymiş ben aylık kazandığım paradan ona yollayacakmisim o benim adıma biriktirecekmis, benim elim çok bolmus birikim yapamıyormusum. Siz bizde para kaldığını ya da gevşek davranıp harcadığımızı nereden biliyorsunuz, borcumuz var mı mesela bir fikriniz var mı dedim yoktur herhalde diyor. Ayın sonunu zor getiriyoruz borçlardan bilin o zaman dedim.sustu oturdu. Cevabını verin bence çünkü sustukça gerçekten var da vermiyorlar, kıskanıyorlar oluyor.
ayy kayınvalıdenız tek akıllı kendısı sanıyor paranızı ona verecekmıssınız de o bırıktırecekmıs oyle mı

nıye ben gerızekalı mıyım kendınızı vasi tayın edıyorsunuz aklı melakalerım yerınde ne munasebet deseydınız soyle agzınızı doldura doldura
tam kaynar kazana atmalık kaynana

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1944 gün geçti.

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
7.865
28.545
ama sürekli atlatmaya çalışmaktan sıkıldım artık. Açıkça istemiyorum diyince de küsüyor tavır yapıyor.

Küssün. En büyük sorun burda kendin sergileyemedigin tavri, eşinden beklemen. Gençsin toysun, muhtemelen daha 22-23 yaslardasin. Bu yaşta sesini duyurmak, büyüge karşi gelmek zordur. Elin ayagina dolaşiyordur ama mecbursun.

Nasil aliştirirsan öyle gider. Her defasinda red etme. 1-2 defa bahane yarat, 3 defasinda red et, sonra bahane yine red.. Aradada eşin ile git 1-2 saat otur gel.

Eşin evde yoksa ve gelip saatlerce oturmak istiyorsa eşine söyle konuşsun, o konuşmazsa sen konuşcagini söyle. Rahatsiz oldugunu, çalişcagini anlat. Dinlemeyip yine gelirse, kendini odaya kapat ve hizmet hicbisey yapma.

Politik ol, güler yüzlu ol ama dişlerinide göster. Elbisemi istiyor? O zaman acikca de, iyi hosta borc ödüyoruz anne, bizden bekleme diye. Arada bozacaksin sakin sakin, olay yaratmadan.

Ah ah belli ki cahil aile. Sakin ama sakiiiin hamile kalma şimdi. Iyicene korun, hem hap hem kondom olsun. Maddi olarak zaten dardasiniz, ve bu aile ile evliligin tamamen sarsilir, iş boşanmaya gider.

InoriYuzuhira

Girmiş kanıma bi' kere zehir...
Pro Üye
17 Temmuz 2013
10.556
16.023
Üzülmesinler diye uğraştıkça sen daha çok üzüleceksin.
Para beklentilerine yapacak bir şey yok. Benzer aileler biliyorum bu içlerine işlemiştir değişmezler.
İş sizde ve eşinizde.
Eşinizle çok ciddi bir konuşma yapacaksınız.
Sonrasında kayınvalideye ciddi tepki koyacaksınız.
Çok net hayır diyeceksiniz. Hayırı cevap olarak kabul etmiyorlarsa kapı duvar olacaksınız.
Arayınca açma, kapıya gelince açma, kısa oturmalara da gitme. Bırak eşin gitsin.

Cansuyusu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
699
1.666
40
Beklentileri her KV nin oluyo. Geliniyle gezsin otursun kalksın istiyorlar. Zamanınız yoksa söyleyin. Eşiniz yokken gelmek istemesi belki beraber vakit geçirmek istiyodur.yalnız kalmayın diyodur aklınca. Uyuşamıyosunuz beklentilerine sinir oluyo olabilirsiniz ama size kötü bişey demiyo boşverin takmayın. Eşinizd zaten bi yardım yapmıyo apsa napcaksınız çok merak ettim. Daha yapmadan böylesiniz. Ben bunları geçtimde kp doğumgünü için pastayı kapıdan sipariş gibi verip gitmek garip geldi. Ben olsam çok bozulurdum. O gün işiniz varsa başka gün girilir beraber yenir kalkılırdı.

dyakamoz

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2011
914
3.560
Maddi konulardaki tutumlarında haklısınız. Ama durumunuzu bir şekilde çıtlatmanız lazım. Konuyu oraya getirmek zor ama bir şekilde yapmalısınız.

Bunun dışında bazı yerleri sizin büyüttüğünüzü düşündüm. Mesela gelme gitme konusu. Gelmenizi isterler, siz istemezseniz gitmezsiniz bu kadar. Eşiniz sizi zorlamıyor, baskı kurmuyor bence en büyük artınız bu. Pasta al demişler vs bunlar bana küçük şeyler geliyor. Size galiba artık her şey dokunur olmuş. Kp bilmem ama kv sizi seviyor gibi geldi bana.

veganvegan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2013
65
14
Senin rahatsız olduğunu biliyo ve bilerek yapıyor. Ne saçma oğlum nasıl olsa yok sana geliyim. Çocuk olunca sıkı fıkı olucaz demesi bile seni sinir etmek için. Temmuzdan sonra tasın uzak yere. araba konusunda da ‘hep beraber’ diyeceğinize teşekkür ederim diyebilirdiniz. Onlar ince düşünceden anlıcak mı sandınız. Yüz verirseniz bizim malımız der tabi terbiyesiz. Size bir ps ödünç vermemiş kp. Yüzüne vurmamışsınız. Bide elbise bekliyo. Kocası alsın elbisesini. Çok sinirlendim ya.

Genckading

Bir ömür boyu koşarsın, yetiştiğin nasibindir
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2017
4.140
5.619
Yarıya kadar zor dayandım bence en kısa zamanda durumunuzun iyi olmadığını söyleyin

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :47 Kg. Şimdiki Kilom :47 Kg.

Stevya

Overthinker
Pro Üye
7 Kasım 2020
2.650
12.455
Çok haklısınız ama artık borçlarınızdan bahsetmelisiniz ki beklentiye girmesinler daha fazla. Hatta dilinize pelesenk olsun sürekli borçlardan bahsedin. Nasıl bir aç gözlülük ki bu maaşından faydalandıkları çocukları onlar için daha kıymetli ama faydalanamadıkları ise tam tersi. Eşiniz için çok üzücü bir durum. Kayınvalidenizin gereksiz ısrarlarını sürekli reddedin. Küserse küssün, evlatları arasında ayrımcılık yapan kötü bir kadından bahsediyoruz bırakın ne hali varsa görsün