Kayınvalide problemim. Yardımınıza ihtiyacım var.

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
Çok haklısınız ama artık borçlarınızdan bahsetmelisiniz ki beklentiye girmesinler daha fazla. Hatta dilinize pelesenk olsun sürekli borçlardan bahsedin. Nasıl bir aç gözlülük ki bu maaşından faydalandıkları çocukları onlar için daha kıymetli ama faydalanamadıkları ise tam tersi. Eşiniz için çok üzücü bir durum. Kayınvalidenizin gereksiz ısrarlarını sürekli reddedin. Küserse küssün, evlatları arasında ayrımcılık yapan kötü bir kadından bahsediyoruz bırakın ne hali varsa görsün
Önceden sürekli borçlarından bahseden tipler bana çok itici gelirdi. Sanki para mı istiyoruz da sürekli dert anlatıyor diye düşünürdüm. O yüzden sürekli borcumuz var demek istemedim. Olayların bu noktaya geleceğini hiç tahmin etmedim çünkü. Kendi ailem gibiler sandım.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
Senin rahatsız olduğunu biliyo ve bilerek yapıyor. Ne saçma oğlum nasıl olsa yok sana geliyim. Çocuk olunca sıkı fıkı olucaz demesi bile seni sinir etmek için. Temmuzdan sonra tasın uzak yere. araba konusunda da ‘hep beraber’ diyeceğinize teşekkür ederim diyebilirdiniz. Onlar ince düşünceden anlıcak mı sandınız. Yüz verirseniz bizim malımız der tabi terbiyesiz. Size bir ps ödünç vermemiş kp. Yüzüne vurmamışsınız. Bide elbise bekliyo. Kocası alsın elbisesini. Çok sinirlendim ya.
Evet ps olayına çok üzüldüm eşim adına. Bir de benim yanımda bunu yaşaması onun için de çok üzücü olmuştur eminin. Bir de umursamamış gibi yapmaya çalıştı falan. Cidden bu kadar ayrımcılık çok can sıkıcı.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
Maddi konulardaki tutumlarında haklısınız. Ama durumunuzu bir şekilde çıtlatmanız lazım. Konuyu oraya getirmek zor ama bir şekilde yapmalısınız.

Bunun dışında bazı yerleri sizin büyüttüğünüzü düşündüm. Mesela gelme gitme konusu. Gelmenizi isterler, siz istemezseniz gitmezsiniz bu kadar. Eşiniz sizi zorlamıyor, baskı kurmuyor bence en büyük artınız bu. Pasta al demişler vs bunlar bana küçük şeyler geliyor. Size galiba artık her şey dokunur olmuş. Kp bilmem ama kv sizi seviyor gibi geldi bana.
Kesinlikle. Maddi konular işin içine girince her şey gözüme batar oldu. Farkındayım bunun.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
Beklentileri her KV nin oluyo. Geliniyle gezsin otursun kalksın istiyorlar. Zamanınız yoksa söyleyin. Eşiniz yokken gelmek istemesi belki beraber vakit geçirmek istiyodur.yalnız kalmayın diyodur aklınca. Uyuşamıyosunuz beklentilerine sinir oluyo olabilirsiniz ama size kötü bişey demiyo boşverin takmayın. Eşinizd zaten bi yardım yapmıyo apsa napcaksınız çok merak ettim. Daha yapmadan böylesiniz. Ben bunları geçtimde kp doğumgünü için pastayı kapıdan sipariş gibi verip gitmek garip geldi. Ben olsam çok bozulurdum. O gün işiniz varsa başka gün girilir beraber yenir kalkılırdı.
Elimizde olsa zaten yardım etsin sorun etmem ki. Yok ama ne yapabiliriz. Kaldı ki yardımlık bir durumları yok aslında ama bir şeyler alıp gönüllerini hoş tutmak isterdim. Ama yok. Kartların sadece asgarisini ödeyebiliyoruz. Ay ortasında ödediğimiz kadarını tekrar market alışverişi vs için kullanıyoruz. Yani ancak kendimizi döndürüyoruz diyorum da bazen o bile olmuyor son 2 aydır. Yoksa asla sorun etmezdim elimizde olsa.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
butun kayınvalıdeler gıbı kayınvalıdenız
sureklı karısma gelme gıtme ıstegı 1890 lar gıbı gelın gorum kaynana kapı kapı gezme ıstegı cunku onların zamanında oyleydı ve bu zamana uyum saglayamıyorlar
zaten mesafe koymussunuz sık sık gorusmuyorsunuz esınız kendısı tek gorusur cok ıstıyorsa gorusmek

ama su yanlıslarınızda var
kayınvalıde sıze babasının dogum gunu pasta alıp gelın demıs yanı gelın bırlıkte kutlayalım pasta keselım anlamında
esınız alıp kapıdan bırakmıs bence buyuk hakaret oraya kadar gıdıp al pastayı zıkkımlan der gıbı
babasının dogum gunu sonucta dogum gunu olmasa da canları sadece pasta yemek ıstemıs olsa da alıp gıdıp bır cay ıcebılırdınız yarım saat bır cay ıcın oturmak esınızden bırsey eksıltmezdı

bırde kaynınız ıs yerı acıyor tum akrabalar bırseyler hedıye alıyor yardım edıyor
ama sız bızım durumumuz yok yapamayız dıyorsunuz
akrabalara gelene kadar once kardesler destekler halbukı

yanı sız esınızın aılesıyle bagını koparsın ıstıyorsunuz aslında :) sız gorusmek zorunda degılsınız ama esınız aılesıyle gorusmek ıstıyorsa gorussun ve aıle arasındakı ılıskılerıne karısmayın derım

benım esım en kucuklerı 3 erkek kardesler en cok ezılen esım coluk cocuga karısmısız 34 yasında ınsanlarız hala 10 yasındaymısız gıbı davranan anne babası var
napıyor esım gorusmuyor mesafelı bır abısıyle daha cok telefonda gorusuyor herkese mesafelı
onun aılesı ben karısamam yorum yapamam benı ılgılendırmez cunku
sızde bu sekılde dusunmelısınız esınızın yerıne de dusunup kararlar verıyorsunuz cunku
bu yıpratır evlılıgınızı

bunlar problem degıl aslında dedıgım gıbı kapınızı kapattıgınızda herkes dısarda kalıyor sızde zaten yeterlı mesafeyı koymussunuz boyle devam edersınız sıkıntı yok
Yanlış anlamışsınız beni. Asla eşim bağlarını koparsın istemem. Öyle olsa kayınvalidem bana küstüğünde keyfime bakarım. Aksine rahatsız oluyorum küslük vs olduğunda. Şu zamana kadar eşime hep ben dedim gidelim uğrayalım diye. Nişandan beri babasının beni istemediğini bildiği için eşim bana gidelim demiyor çünkü. Ben de bunu fırsat bilip gitmemezlik yapmıyorum. Hatta salak ben ilk başlarda eşim yokken de gidiyordum. Kayınvalidem ısrar ediyordu iş çıkışı uğra diye. Eşim gece 1 de geleceği zaman uğruyordum. Sonra aman gitme onu da servisten alıp öyle gidersin diye ısrar ediyordu. Ama bu süreçte babası o kadar belli ediyordu ki istemediğini. Öyle olunca eşim olmadan gitmemeye başladım. yani asla eşimle ailesinin arasının açılmasını istemiyorum.

pasta meselesine gelince zaten her doğum gününde eşim unutsa bile ben hatırlatır pasta ve küçük bir hediye alıp gitmeyi tercih ederdim. Ama o süreçte karantinadayız. Eşimin yeni bitti işe başladı benim de bitmesine 2 gün var. Ben pozitif değildim sadece temaslıydım. Gelemem karantinadayım diyorum yok yok bir şey olmaz sende çıkmadı zaten diyor. Sürekli pasta alın gelin diye diretiyor. Gelemem dedim ertesi sabah aradı diyor ki kahvaltı yapmadıysanız gelsin burda lokma yaptım yesin öyle gitsin. Yani illaki o doğum günü kutlanacak. Ben de kahvaltı hazırlıyordum. Kahvaltı yaptık işe giderken pasta alıp bırakmış o da ne yapsın daha. Önceden olsa sizin gibi düşünürdüm ama artık bir pastayı bile kâr saydığını düşündüğüm için iyi niyetli bakamıyorum olaya.

kardeşine destek olmak tabiki görevimiz. Hatta benim aklımdan şu geçti. İlk başta nakit para ver ama ürün alma dedim siftah gibi. Açılış günü de kartla alışveriş yapalım hem alışveriş yapılmış olsun diye. Tamamen niyetim buydu. Eşim de ben de öyle düşünüyorum demişti. Biraz para verip ürün almayacaktı. Açılışta alışveriş yapacaktı. Ama karantinaya girdik ve ikimizin de maaşlarının yarısı kesildi. Kirayı faturaları kartların sadece asgarilerini ödeyebildik ve elimize bir şey kalmadı. Yarın açılış var gidip kartla alışveriş yapacak mecbur.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
Eşim halletsin demissiniz de bi kaç kere , eşinizin halledebilecegi elle tutulur bir problem yok ki bana göre, annesi size tek bir hakaret kötü laf etmemiş bahsettiğiniz kadarıyla, durduk yere bize gelme eşim senle oturmak istemiyor diyemez.
Maddi sıkışıklınızdan bahsetmediginiz için de 2 kişi çalışıp cimrilik yapıyorlar diye düşünüyor olabilirler.
Bir de kayinbababnizin doğum gününde madem eşiniz pasta almış sorun para değilmiş o an demekki ise giderken kapıdan görev gibi vermek yerine beraber gidip bir çay içip gönüllerini yapıp dönebilirdiniz kayinbabaniza diyorsunuz ama sizde onları istemediğinizi birçok yerde belli etmişsiniz zaten
Sürekli pasta alıp gelin diye dayatması sinirimi bozdu çünkü. Biz zaten bunu düşünüp yapabiliriz. Böyle on defa liste verir gibi doğum günü hatırlattığı için hiçbirine gitmeyi düşünmüyorum. Benim de ailem var hiç kimse böyle saçmalıklar yapmıyor. Sürekli yer etme çabası. Gel babanı kutla gel babana iyi akşamlar de. Sürekli ama. İnsan bi yerden sonra artık gıcık olmaya başlıyor. Ben de bilirim bi pasta yanına küçük bir hediye alıp gönlü hoş tutmayı. Ama alacaklı gibi yüz yüze ayrı telefonda ayrı ısrar ederse tadı kaçıyor işin.
 

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
Ama siz de beklenti içinde olmuşsunuz.
Birikim yapıp evlenmek yerine ailelerden destek alarak borçsuz evlenmişsiniz.
Üzerine araba bile almışsınız.
Sizin durumunuza araba lüks inanın.

Az da olsa destek verdik sıra onlarda diye düşünüyorlardir.

Yani yerinizde olsam ailelerin ceplerine hiç el arttırmaz borç ödemeyi tercih ederdim ki öyle yaptım.
Konfor ne bilmedim ama bu sacmaliklarla da uğraşmadım.


Insan evladını büyütür, meslek olacağı zamanı bekler. Eve biraz katkı yapmadan iki hediye ile güldürmeden koşa koşa evlenmiş.
Ben o insanları da anladım kusura bakmayın.

Yerinizde olsam kendi luksumden kısar , zorda kalır belli etmez küçük küçük hediyelerle vs gönül yapardım.
Beklenti içinde olmadık. Bence bir anne babanın yapması gerekeni yaptılar. Benim ailem ne kadar destek olduysa onlar da o kadar oldular daha fazla değil. Ben de a dan z ye eşya düzmedim inanın. Bir koltuk takımı bir yemek masası aldılar. Daha fazlasını istemedim. Masraf olmasın diye ayrı bir oturma odası yapmadım. İlerde durumumuz olursa küçük bir köşe koltuk alır kışın orda otururuz diye düşündüm. Hem misafir gelince yatabilir diye. Seçtiğim eşyaları da uygun fiyatlı seçtim ki fazla borç olmasın kimseye diye. Hatta o süreçte eşime kredi çekip eşyaları kendimizin alması gerektiğini de teklif ettim ama kendisi ailesinin almak istediğini söyledi. Ekstradan bir de bilezik taktılar. Diğer altınları eşim daha önce alıp ödemişti zaten.
 

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.083
81.400
34
Yanlış anlamışsınız beni. Asla eşim bağlarını koparsın istemem. Öyle olsa kayınvalidem bana küstüğünde keyfime bakarım. Aksine rahatsız oluyorum küslük vs olduğunda. Şu zamana kadar eşime hep ben dedim gidelim uğrayalım diye. Nişandan beri babasının beni istemediğini bildiği için eşim bana gidelim demiyor çünkü. Ben de bunu fırsat bilip gitmemezlik yapmıyorum. Hatta salak ben ilk başlarda eşim yokken de gidiyordum. Kayınvalidem ısrar ediyordu iş çıkışı uğra diye. Eşim gece 1 de geleceği zaman uğruyordum. Sonra aman gitme onu da servisten alıp öyle gidersin diye ısrar ediyordu. Ama bu süreçte babası o kadar belli ediyordu ki istemediğini. Öyle olunca eşim olmadan gitmemeye başladım. yani asla eşimle ailesinin arasının açılmasını istemiyorum.

pasta meselesine gelince zaten her doğum gününde eşim unutsa bile ben hatırlatır pasta ve küçük bir hediye alıp gitmeyi tercih ederdim. Ama o süreçte karantinadayız. Eşimin yeni bitti işe başladı benim de bitmesine 2 gün var. Ben pozitif değildim sadece temaslıydım. Gelemem karantinadayım diyorum yok yok bir şey olmaz sende çıkmadı zaten diyor. Sürekli pasta alın gelin diye diretiyor. Gelemem dedim ertesi sabah aradı diyor ki kahvaltı yapmadıysanız gelsin burda lokma yaptım yesin öyle gitsin. Yani illaki o doğum günü kutlanacak. Ben de kahvaltı hazırlıyordum. Kahvaltı yaptık işe giderken pasta alıp bırakmış o da ne yapsın daha. Önceden olsa sizin gibi düşünürdüm ama artık bir pastayı bile kâr saydığını düşündüğüm için iyi niyetli bakamıyorum olaya.

kardeşine destek olmak tabiki görevimiz. Hatta benim aklımdan şu geçti. İlk başta nakit para ver ama ürün alma dedim siftah gibi. Açılış günü de kartla alışveriş yapalım hem alışveriş yapılmış olsun diye. Tamamen niyetim buydu. Eşim de ben de öyle düşünüyorum demişti. Biraz para verip ürün almayacaktı. Açılışta alışveriş yapacaktı. Ama karantinaya girdik ve ikimizin de maaşlarının yarısı kesildi. Kirayı faturaları kartların sadece asgarilerini ödeyebildik ve elimize bir şey kalmadı. Yarın açılış var gidip kartla alışveriş yapacak mecbur.
ılk baslarda esınız yokken bıle gıdıyormussunuz sonra gıtmek ıstememıssınız kayınvalıde de ne oldugunu anlayamamıs esınız de babamın davranısından oturu gelmek ıstemıyor demıs bunun ustune kayınvalıdenız bagınız kopmasın dıye cocuk olunca daha sık gorusuruz oglum gıttıgınde de gelırım seklınde beyanlarda bulunmus bunları soylemesının sebebı bu

sıze hakaret etmemıs , ezmemıs, ınsan yerıne koymamazlık etmemıs, kotu muamelede bulunmamıs, oglunu doldurmaya calısmamıs . bunlar nımet farkında degılsınız :)

pastayı bıle kar sayacak kadın oyle davranmaz gercekten cıkarcı bırıyle karsılasmamıssınız bellı kı :) kotu ınsan kotuluk yapıyor burda sıze kotuluk yapan bırını gormedım sadece klasık belırlı yas ustu teyzelerın ısrarından var onda da zaten gereklı mesafeyı koruyorsunuz saygısızlık yapmadan kırıp dokmeden sınırlarınızı aşmalarına ızın vermıyorsunuz zaten

kardesı sureklı ıs yerı acmıyor her zaman olan bırsey degıl durumunuz yokmus ınanıyorum buna yoksa yoktur ama ıs yerı acılısı gıbı hele su zamanda cok zor ve destek bekleyen bır anda zaten sızde nıyetlıymıssınız madem destek olmaya gerekırse bu seferlık baska bırseyden kısın dedıgınız gıbı gerekırse karta yuklenın o destegı olun derım yanı bızde yok demek bu tavırı sergılemek hos olmaz anlamında dedım yedı kat eller bıle destek olur bır siftah olsun derler sız kardessınız netıcede :) boyle seyler daha da pekıstırır

bırde aılesınız maddı durumunuz sıkısıksa bılsınler ılla laf acılıyordur ısler gucler nasıl pıyasa nasıl dıye corona tum pıyasayı mahfettı zaten sızın maaslı calısmanız garantı degıl bunu bılsınler soylemezsenız nerden bılebılırler :)
bızde de benzer seyler oldu esım ofıs actı sanıyorlar gumbur gumbur ıs yapıyoruz hayır kendımızı kıtı kıtıda dönduruyoruz esım soyluyor ama sorana neyse onu soyluyor varsa var yoksa yok :) bunu yakınlarınız bılmeyecekte kım bılecek :)

kayınvalıdenız anlattıklarınıza gore kotu bırı degıl sıze bunu soyleyeyım sadece cahıl ve yonlendırılmeye musaıt bır kadın , kotu bırı olsa zaten tamamen gorusmeyı keserdınız gobegınız bır kesılmedı sonucta :) sadece zamanında kayınpeder sızı ıstemedıgı ıcın haklı olarak bır tavrınız var ve yuksek ıhtımal o tavrınızı hıssedıyorlar :)

oglum gıttıgınde gelırım demesı de yalnız kalma dıye soylemıs kendınce anac tavırlar sergılıyor sız ben yalnızlıgı cok severım zaten ıslerım var ben ıslerıme bakıcam sonra bır gun ayarlar gorusuruz dersınız olur bıter :)
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1944 gün geçti.

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
ılk baslarda esınız yokken bıle gıdıyormussunuz sonra gıtmek ıstememıssınız kayınvalıde de ne oldugunu anlayamamıs esınız de babamın davranısından oturu gelmek ıstemıyor demıs bunun ustune kayınvalıdenız bagınız kopmasın dıye cocuk olunca daha sık gorusuruz oglum gıttıgınde de gelırım seklınde beyanlarda bulunmus bunları soylemesının sebebı bu

sıze hakaret etmemıs , ezmemıs, ınsan yerıne koymamazlık etmemıs, kotu muamelede bulunmamıs, oglunu doldurmaya calısmamıs . bunlar nımet farkında degılsınız :)

pastayı bıle kar sayacak kadın oyle davranmaz gercekten cıkarcı bırıyle karsılasmamıssınız bellı kı :) kotu ınsan kotuluk yapıyor burda sıze kotuluk yapan bırını gormedım sadece klasık belırlı yas ustu teyzelerın ısrarından var onda da zaten gereklı mesafeyı koruyorsunuz saygısızlık yapmadan kırıp dokmeden sınırlarınızı aşmalarına ızın vermıyorsunuz zaten

kardesı sureklı ıs yerı acmıyor her zaman olan bırsey degıl durumunuz yokmus ınanıyorum buna yoksa yoktur ama ıs yerı acılısı gıbı hele su zamanda cok zor ve destek bekleyen bır anda zaten sızde nıyetlıymıssınız madem destek olmaya gerekırse bu seferlık baska bırseyden kısın dedıgınız gıbı gerekırse karta yuklenın o destegı olun derım yanı bızde yok demek bu tavırı sergılemek hos olmaz anlamında dedım yedı kat eller bıle destek olur bır siftah olsun derler sız kardessınız netıcede :) boyle seyler daha da pekıstırır

bırde aılesınız maddı durumunuz sıkısıksa bılsınler ılla laf acılıyordur ısler gucler nasıl pıyasa nasıl dıye corona tum pıyasayı mahfettı zaten sızın maaslı calısmanız garantı degıl bunu bılsınler soylemezsenız nerden bılebılırler :)
bızde de benzer seyler oldu esım ofıs actı sanıyorlar gumbur gumbur ıs yapıyoruz hayır kendımızı kıtı kıtıda dönduruyoruz esım soyluyor ama sorana neyse onu soyluyor varsa var yoksa yok :) bunu yakınlarınız bılmeyecekte kım bılecek :)

kayınvalıdenız anlattıklarınıza gore kotu bırı degıl sıze bunu soyleyeyım sadece cahıl ve yonlendırılmeye musaıt bır kadın , kotu bırı olsa zaten tamamen gorusmeyı keserdınız gobegınız bır kesılmedı sonucta :) sadece zamanında kayınpeder sızı ıstemedıgı ıcın haklı olarak bır tavrınız var ve yuksek ıhtımal o tavrınızı hıssedıyorlar :)

oglum gıttıgınde gelırım demesı de yalnız kalma dıye soylemıs kendınce anac tavırlar sergılıyor sız ben yalnızlıgı cok severım zaten ıslerım var ben ıslerıme bakıcam sonra bır gun ayarlar gorusuruz dersınız olur bıter :)
Keşke bu söylediğiniz kadar kolay olsa. Ben daha nişanlıyken kendimi o kadar doğru ve açık ifade ettim ki.ev oturmalarına gitmeyi hiç sevmem dedim olsun olsun benim çocuklarım da zaten gitmez şimdi ki gençler hep öyle dedi. Ben yalnız olmayı seviyorum bazen tek başıma evde olmak ya da tek başıma bir yerlere gitmek hoşuma gidiyor dediğimde şaşırmıştı falan. Şimdi tam tersi sürekli ev oturması istiyor. Gel birlikte bir yerde çay içelim o zaman diyorum e yok dışarda ne yapıcaz diyor. O zaman aman gençler ev oturması sevmez diyordu şimdi hep aynı yerde durmak olmaz gel biraz benim çevremde gezelim diyor. Anlamıyor. Gerçekten ne desem anlamıyor. İstemiyorum ve hayır kelimelerini asla kabul etmiyor.
Kötü biri değildir evet ama bazı şeyleri ayağına yer etmek için yapıyor. Ben zaten art niyetli biri değilim. Bana bunlarla geldiği için soğuyorum ve cidden kaçmak istiyorum her şeyden. Rahat bıraksa belki de daha çok sevicem ya biraz huzur.
 

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.083
81.400
34
Keşke bu söylediğiniz kadar kolay olsa. Ben daha nişanlıyken kendimi o kadar doğru ve açık ifade ettim ki.ev oturmalarına gitmeyi hiç sevmem dedim olsun olsun benim çocuklarım da zaten gitmez şimdi ki gençler hep öyle dedi. Ben yalnız olmayı seviyorum bazen tek başıma evde olmak ya da tek başıma bir yerlere gitmek hoşuma gidiyor dediğimde şaşırmıştı falan. Şimdi tam tersi sürekli ev oturması istiyor. Gel birlikte bir yerde çay içelim o zaman diyorum e yok dışarda ne yapıcaz diyor. O zaman aman gençler ev oturması sevmez diyordu şimdi hep aynı yerde durmak olmaz gel biraz benim çevremde gezelim diyor. Anlamıyor. Gerçekten ne desem anlamıyor. İstemiyorum ve hayır kelimelerini asla kabul etmiyor.
Kötü biri değildir evet ama bazı şeyleri ayağına yer etmek için yapıyor. Ben zaten art niyetli biri değilim. Bana bunlarla geldiği için soğuyorum ve cidden kaçmak istiyorum her şeyden. Rahat bıraksa belki de daha çok sevicem ya biraz huzur.
hepsı boyle ınanın
yapacak bırsey yok agzı olan konusur
tum kayınvalıdelerın hayalı gelınle gezıp tozmak
madalya takıyorlar sankı gezene :KK70:

bu takılacak bu kadar bunalmanıza sebep olacak bırsey degıl
konusacak baska bırseyı yok kı
orneklerde verır su gelın bunu yaparmıs su arkadasım gelınıyle buraya gıdermıs dıye :KK70:
dunyası o kadar kadının çapı o kadar napsın sızınle oturup dunyanın 7. harıkasını mı konussun ,ınsan genetıgı uzerıne klon calısıyorlar onu mu konussun marsda nasıl yasam kolonılerı olusturuluyor onu mu konussun borek kek konusur gelın kaynana gezmesı konusur :)

sıze soguk mesafelı desınler oyle dusunsunler bosverın ıcınızden uzak durmak gelıyorsa mesafeyı sevıyorum tavrınızda ısrar edın soyler soyler elbet bırgun vazgecer evlılıgınızın 30. yılında da gezmek ıcın ısrar edecek degıl sonucta :)
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1944 gün geçti.

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
ılk baslarda esınız yokken bıle gıdıyormussunuz sonra gıtmek ıstememıssınız kayınvalıde de ne oldugunu anlayamamıs esınız de babamın davranısından oturu gelmek ıstemıyor demıs bunun ustune kayınvalıdenız bagınız kopmasın dıye cocuk olunca daha sık gorusuruz oglum gıttıgınde de gelırım seklınde beyanlarda bulunmus bunları soylemesının sebebı bu

sıze hakaret etmemıs , ezmemıs, ınsan yerıne koymamazlık etmemıs, kotu muamelede bulunmamıs, oglunu doldurmaya calısmamıs . bunlar nımet farkında degılsınız :)

pastayı bıle kar sayacak kadın oyle davranmaz gercekten cıkarcı bırıyle karsılasmamıssınız bellı kı :) kotu ınsan kotuluk yapıyor burda sıze kotuluk yapan bırını gormedım sadece klasık belırlı yas ustu teyzelerın ısrarından var onda da zaten gereklı mesafeyı koruyorsunuz saygısızlık yapmadan kırıp dokmeden sınırlarınızı aşmalarına ızın vermıyorsunuz zaten

kardesı sureklı ıs yerı acmıyor her zaman olan bırsey degıl durumunuz yokmus ınanıyorum buna yoksa yoktur ama ıs yerı acılısı gıbı hele su zamanda cok zor ve destek bekleyen bır anda zaten sızde nıyetlıymıssınız madem destek olmaya gerekırse bu seferlık baska bırseyden kısın dedıgınız gıbı gerekırse karta yuklenın o destegı olun derım yanı bızde yok demek bu tavırı sergılemek hos olmaz anlamında dedım yedı kat eller bıle destek olur bır siftah olsun derler sız kardessınız netıcede :) boyle seyler daha da pekıstırır

bırde aılesınız maddı durumunuz sıkısıksa bılsınler ılla laf acılıyordur ısler gucler nasıl pıyasa nasıl dıye corona tum pıyasayı mahfettı zaten sızın maaslı calısmanız garantı degıl bunu bılsınler soylemezsenız nerden bılebılırler :)
bızde de benzer seyler oldu esım ofıs actı sanıyorlar gumbur gumbur ıs yapıyoruz hayır kendımızı kıtı kıtıda dönduruyoruz esım soyluyor ama sorana neyse onu soyluyor varsa var yoksa yok :) bunu yakınlarınız bılmeyecekte kım bılecek :)

kayınvalıdenız anlattıklarınıza gore kotu bırı degıl sıze bunu soyleyeyım sadece cahıl ve yonlendırılmeye musaıt bır kadın , kotu bırı olsa zaten tamamen gorusmeyı keserdınız gobegınız bır kesılmedı sonucta :) sadece zamanında kayınpeder sızı ıstemedıgı ıcın haklı olarak bır tavrınız var ve yuksek ıhtımal o tavrınızı hıssedıyorlar :)

oglum gıttıgınde gelırım demesı de yalnız kalma dıye soylemıs kendınce anac tavırlar sergılıyor sız ben yalnızlıgı cok severım zaten ıslerım var ben ıslerıme bakıcam sonra bır gun ayarlar gorusuruz dersınız olur bıter :)
Ayrıca bazı şeyleri de eşime göstermelik olsun diye yaptığını düşünüyorum artık. Bazı tavırları çok samimiyetsiz. Mesela bir gün birlikte pikniğe gidecektik ama çok hasta oldum gidemedik. Gerçekten kötüydüm. Beni hiç aramadı mesela. Eşime demiş ki getir burda yatsın çorba yapayım. Başka zaman defalarca arayıp darlıyorsun ama hastayken beni değil evde olmayan eşimi arıyorsun. Ya da buna benzer bir sürü şey. Amacı bence oğlunu “kaptırmamak”. Çünkü genel olarak gelinlerle ilgili böyle bir yargı var. Oğlum evlendi gelin parmağında oynatacak aramıza girecek bize gelmeyecek falan. Yemin ederim ki her gün eşime anneni aradın mı arasana diyorum. Çünkü benim annem de bir kayınvalide ve abimin aramasını o kadar bekliyor ki. Çok iyi biliyorum bir anne ne bekler. Keşke bana böyle yapacağına, daha ilk günlerden darlamaya başlayacağına biraz fırsat verseydi zaten görürdü nasıl biri olduğumu. Ki benim yerimde başkası olsa yine çoktan eşini doldurup arayı bozmuştu. Anlatmadığım çok detay var nişanlılık döneminden. Tüm olanlara rağmen aile ne demek çok iyi bildiğim ve bu değere çok önem verdiğim için kendimi üzmek pahasına bazı şeyleri idare etmeye çalışıyorum. İpleri koparmak en kolayı. Art niyetli olsam çoktan bunu yapıp yoluma bakardım ama öyle yapsam ömür boyu huzursuz olurum öyle biri değilim çünkü. Yani bence insan hisseder samimiyeti samimiyetsizliği. Ben hissediyorum ve bazı şeyleri samimi bulmadığım için soğuyorum. Çünkü hiç hesap kitap yapan strateji kovalayan bir insan olmadığım için bana bunlarla gelinince üzülüyorum. Hele ki bi anne bunu yapmasa keşke. Kendi annemin yerine koyamam ama bir o kadar sevmek yakın olmak o şefkati hissetmek isterdim. Mesafe koyayım derdim olmazdı. Belki de mesafeli olmak zorunda olduğum için bile üzülüyorum. Umarım anlaşılabilmişimdir.
 

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.083
81.400
34
Evet ps olayına çok üzüldüm eşim adına. Bir de benim yanımda bunu yaşaması onun için de çok üzücü olmuştur eminin. Bir de umursamamış gibi yapmaya çalıştı falan. Cidden bu kadar ayrımcılık çok can sıkıcı.
ps olayında da bosuna uzulmussunuz ps kıralayanlar var belkı oyle bırseydır :KK70: ya da bır ıkı gunluk oynamaya verıp gerı alacaktır kendısı
bu kadar kırıldıysa esınız kardes degıller mı
oglum kac dk oldu senden ısteyelı boyle dedınız ıkı dk da ne degıstı tovbeeee dıyemedı mı :) kendı kardesıyle konusamayacak kadar ne oluyor kı boyle ortada bırsey yok halbukı
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1944 gün geçti.

bahtsizlik abidesi

Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
252
246
ps olayında da bosuna uzulmussunuz ps kıralayanlar var belkı oyle bırseydır :KK70: ya da bır ıkı gunluk oynamaya verıp gerı alacaktır kendısı
bu kadar kırıldıysa esınız kardes degıller mı
oglum kac dk oldu senden ısteyelı boyle dedınız ıkı dk da ne degıstı tovbeeee dıyemedı mı :) kendı kardesıyle konusamayacak kadar ne oluyor kı boyle ortada bırsey yok halbukı
Yanlış anlaşılmışım ya da detaya girmeyince doğru ifade edememişim. Ps küçük kardeşinden istedi. Babası da ben ona bir şey yükledim ordan internet üzerinden film izliyorum dedi vermedi. Bu ortamda ortanca kardeş yoktu. Daha sonra başka bir gün ortanca kardeş küçüğe ps yi kutuya koy hazırla Oğuzhan abine vereceğim dedi. Evde oynayacakmış bizde zaten oynayan yok dedi. Babası da oradaydı ve ben ordan film izliyorum demedi. Ve çok haklısınız ben de eşime çok kızdım. Tam yeri gelmişti. Orda babasına sen ordan film izlemiyor muydun diyebilirdi. Ve biliyor musunuz bu olay annesinin benden elbise istediği gün oldu :) çok garip şeyler. Eşim asla hiçbir şey söylemez içine atar. Buna üzülüyorum zaten.
 

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.083
81.400
34
Ayrıca bazı şeyleri de eşime göstermelik olsun diye yaptığını düşünüyorum artık. Bazı tavırları çok samimiyetsiz. Mesela bir gün birlikte pikniğe gidecektik ama çok hasta oldum gidemedik. Gerçekten kötüydüm. Beni hiç aramadı mesela. Eşime demiş ki getir burda yatsın çorba yapayım. Başka zaman defalarca arayıp darlıyorsun ama hastayken beni değil evde olmayan eşimi arıyorsun. Ya da buna benzer bir sürü şey. Amacı bence oğlunu “kaptırmamak”. Çünkü genel olarak gelinlerle ilgili böyle bir yargı var. Oğlum evlendi gelin parmağında oynatacak aramıza girecek bize gelmeyecek falan. Yemin ederim ki her gün eşime anneni aradın mı arasana diyorum. Çünkü benim annem de bir kayınvalide ve abimin aramasını o kadar bekliyor ki. Çok iyi biliyorum bir anne ne bekler. Keşke bana böyle yapacağına, daha ilk günlerden darlamaya başlayacağına biraz fırsat verseydi zaten görürdü nasıl biri olduğumu. Ki benim yerimde başkası olsa yine çoktan eşini doldurup arayı bozmuştu. Anlatmadığım çok detay var nişanlılık döneminden. Tüm olanlara rağmen aile ne demek çok iyi bildiğim ve bu değere çok önem verdiğim için kendimi üzmek pahasına bazı şeyleri idare etmeye çalışıyorum. İpleri koparmak en kolayı. Art niyetli olsam çoktan bunu yapıp yoluma bakardım ama öyle yapsam ömür boyu huzursuz olurum öyle biri değilim çünkü. Yani bence insan hisseder samimiyeti samimiyetsizliği. Ben hissediyorum ve bazı şeyleri samimi bulmadığım için soğuyorum. Çünkü hiç hesap kitap yapan strateji kovalayan bir insan olmadığım için bana bunlarla gelinince üzülüyorum. Hele ki bi anne bunu yapmasa keşke. Kendi annemin yerine koyamam ama bir o kadar sevmek yakın olmak o şefkati hissetmek isterdim. Mesafe koyayım derdim olmazdı. Belki de mesafeli olmak zorunda olduğum için bile üzülüyorum. Umarım anlaşılabilmişimdir.
ben sızı anladım da sız benı anlayamadınız sanırım :)
boyle sız mutsuz olursunuz kaynanaya da esınıze de bırsey olmaz bu sekılde kendınızı strese sokan sızsınız gercekten kotuluk gormemıssınız bosuna uzatıyorsunuz buyuk sorun yok dıyorum aslında sızın ıcın ıyı bırsey soyluyorum

vah kardesım gercekten kaynanalık yapıyor bosa adamı desem cozum olmaz kafanıza taktıgınız seylerı bır kenara bırakmanız gerek mutlu olmanız ıcın baska yolu yok yanı care o yol sızden gecıyor kayınvalıde bu , ne oldugunu goruyorsunuz nısanlılık donemınızde o donemde kaldı gecctı bıttı artık evlısınız ve yıne soyluyorum kapıyı kapattıgınızda herkes dısarda

madem bu denlı uzmusler hıc gorusmeyın hem mesafe koymak ıstemek hemde mesafe koydugu ıcın uzulmenız kısmını evet gercekten anlayamadım ıcınız mı rahat degıl neden boyle yapıyorlar mı dıyorsunuz klasık erkek tarafının beklentısı klasık mesafe koymak ısteyen ve mesafeyı koruyabılen buna saygı duyan koca mevzusu dunyada evlı olan cıflerın yuzde 80 ı bu evlılık bu
kocayla degıl aılesıyle de evlenıyorsunuz onlar sıze sız onlara alısana kadar bırbırınızın huyunu ogrenene kadar bu tarz seylerı yasamanız normal zamanla yerıne oturur nasıl baslarsanız oyle gıder
nısanda o kadar sorunlar yasattılar dedıgınız aıleye oturmalara gıtmeseymıssınız en bastan tavrınızı koysaymıssınız belkıde sımdı bu kadar yorgun hıssetmezmıssınız aslında dusunecek olursak degıl mı

basa cıkılmayacak cozulmeyecek seyler degıl bunlar derken sızı rahatlatmaya calısıyorum ama sız onların ne kadar kotu olduklarına ıkna etmeye calısıyorsunuz eger o kadar kotulerde gercekten hıc gorusmeyın ben gorusmuyorum 6 yıllık evlıyım 2 sene gorustum kendılerıyle sızde yapabılırsınız bunu ? sorunu kokten cozun ?
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1944 gün geçti.