Kayınvalide sorunu..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ayrıca kayınvaliden hakkında bir şey yazmadıysam iyi olduğu için değil kötü olabilir,çektirmiş ve bu dertlerin başrolü olabilir fakat kocan ya akılsız yada dedikoducu. Anasıyla karısı görüşmüyor bu azmış gibi laf taşıyor. Taşımasaydı bu son olanları nereden duyacaktın. Yani kaynananı göm gömmesine de kocan da bal börek değil
Oh iyi yapmış kocam yoksa belki vicdanıma yada saflığıma gelip zor durumda olduğunda kalkıp bir bardak su verirdim o cadıya şimdi geberiyorum dese yaprak oynamaz ne zıkkım olduğu çıktı ortaya ne güzel işte ağzına sağlık kocam

Ay yok bizim evde çıt çıkmaz kahkaha dışında. Herkesin yaşantısı çevresi sizinki gibi değil. Bu yazdıklarınızdan eşinin annesinin sizin hepinizin profil kafamda oturdu. Sözümü geri alıyorum eşiniz dedikoducu değil bu sizin ailede çevrede normal bilgi alış verişi
Maşallah size kahkahalarınız daim olsun

Eşin sizi düşünse gelip size anlatmaz annesinin dediklerini. Ne gerek var ? O unutup bu lafları yine gidecek annesini görmeye, siniri, öfkesi size kalacak.
Heyooo sesim geliyor mu ???? Yada Türkçe dil desteği yok mu telefonunuzda eşim anlatan biri değil kavga gürültü sonrası beni almaya geldiğinde sorunca anlattı mahçup şekilde Allah yarabbi ya kadın başıma melek oldu kocam düşman siz adamı boşatırsınız 😀

Kayınvalidenizi tanıyorsunuz zaten potansiyeli belli aranız da bozuk. Eşinizin ekstra olarak bunu anlatmasını ne işe hizmet ediyor? Üyeler bunu anlatmaya çalışıyor. Kv zaten sıkıntılı ama eşiniz de her şeyi gelip size anlatınca sadece sinir olduğunuzla kalıyorsunuz niye gelip anlatıyor ki?

Kayınvalidenizi tanıyorsunuz zaten potansiyeli belli aranız da bozuk. Eşinizin ekstra olarak bunu anlatmasını ne işe hizmet ediyor? Üyeler bunu anlatmaya çalışıyor. Kv zaten sıkıntılı ama eşiniz de her şeyi gelip size anlatınca sadece sinir olduğunuzla kalıyorsunuz niye gelip anlatıyor ki?
O koca paragraftan gelip her şeyi bana anlattığını hangi cümleden çıkarttınız olay özelinde diyorum o layyyyy ay şaka gibisiniz ya gidip Boğazlıyım kocamı kayınvalideme çiçek çikolata alıp özüre gideyim bari tamam

Herkese merhaba.
3 yıllık evliyim toplamda 10 senedir eşim ile birlikteliğimiz var. Bu süre zarfında eşimin ailesi bilhassa annesi tabiri caizse annemden emdiğim sütü burnumdan getirdi.
Gerek kılık kıyafetim, gerek aldığım verdiğim kilolar,gerek ev temizliğim/düzenim gerekse kadınlığım. Anlayacağınız her konu hakkında yorum yaptı ben ve eşim ısrarla susturmaya çalıştıkça ben böyleyim beni böyle kabul edeceksinize çevirdi konuyu. Bir kızı bir oğlu daha var eşimden hariç onlarda aynı şeyi söylüyor annem böyle yapacak bir şey yok ?!
Zor bela seneleri devirdim böyle bir tip ile. Ta ki geçen yaşadığımız bir olayda artık konuyu iftira boyutuna taşırıp benim buna şahit olduğum noktada iletişimi kestim. Tabi öncesinde geçirdiğim bir cinnet hali yakıp yıkmalar akabinde oldu :) bu ilk olay.
Eşim olabildiğince sakin ılımlı ve ortayı bulmaya çalışan gerçekten çok iyi kalpli biri. Onu çok seviyorum ve şansım olarak görüyorum. Ama bu anne gerçekten tam bir dram. Oğlunun bana yaptıklarını kıskanır,benimle gezip eğlenmesi bile zoruna gider düşünmeden konuşur söylediğinin sonu nereye gider bilmeden. Hayatı eşimi eziklemekle geçmiş kızı ve diğer oğlunu baş tacı eder her fırsatta. Oysaki içlerinde en merhametlisi en yardımseveri benim eşim.
Yaklaşık 4 aydır kendisi ne arayabiliyor nede kapımdan içeri girebiliyor. Geçen eşim onun evine gittiğinde ise şöyle bir konuşmanın geçtiğini söyledi aşırı sinirliyim.
Konuşmadığımız zaman diliminde bile beni kötüleyebiliyor Olay şu;
Şirket yemeğine katıldım. Alkollü bir ortam erkekli kızlı tüm çalışanların bulunduğu bir eğlence ortamı. Eşim bıraktı dönüşte kendisi aldı beni. Zaten hoşuna gitmeyecek yada benim rahatsız olacağımı bildiğim bir ortam olsaydı gitmezdim. Eşin nerde demiş oda şirket yemeğinde olduğumu söylemiş’’nasıl yani erkek lerde var birde alkol içecek karın, sende baya genişmişsin ben sana daha ne diyeyim her şeyi kabullenmişsin zaten !?’’ Eşim gereken konuşmayı yapmış kendisine zaten bana bunu daha sevimli haliyle anlattığına eminim kat kat fazlasını söyleyecek kapasitede bir kişilik. O gün kapattım konuyu yuttum ama içime dert oluyor yani yüzüne vurup beni namusum iffetimle alakalı konuşan o ağzını gerçekten öpesim geliyor ama susuyorum suanda :) Siz olsanız ne yapardınız ?
Not: kendisi muhafazakar bir kişilik değil yer içer gezer çevresi de keza öyle. Onun amacı bana karşı eşimi doldurmak ve bizim aramızı bozmak.
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki zira öyle bir kayınvalide bende de var ve ağustos ayından beri görüşmüyorum bir merhabam bile yok . Benim eşim de gelir bana ne olup bittiğini anlatır birbirimizi 10 senedir tanıyoruz 3 buçuk yıldır evliyiz . Biz ne olursa olsun gelir birbirimize anlatırız hatalı mıyız değil miyiz bak böyle oldu haberin olsun diye , birbirimize destek oluruz . Aslolan çekirdek ailedir cünkü bize göre . Kayınvalidenizle bence yüz göz olmayın konuştuğu kendine kalsın , herkes kendine yakışanı yapar siz onu muhattap almamaya devam edin bence 🙂

O koca paragraftan gelip her şeyi bana anlattığını hangi cümleden çıkarttınız olay özelinde diyorum o layyyyy ay şaka gibisiniz ya gidip Boğazlıyım kocamı kayınvalideme çiçek çikolata alıp özüre gideyim bari tamam
Kayınvalide masum demiyoruz, kadın belli ki kötü niyetli. Peki kocan bunu sana taşıyarak eline seni sinir etmekten başka ne geçti diyoruz sen bizi anlıyor musun asıl?? Tamam kocan çok masum gelip sana sarıldı vah vah benim annem ne kötü kadın diye. Orda da anne ben de gitme dedim ama gitti işte vah tüh diyip annesine sarılmadığından eminsin yani :) neyse kayınvalide tü kaka, laf taşıyan koca mis, ordan devam

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki zira öyle bir kayınvalide bende de var ve ağustos ayından beri görüşmüyorum bir merhabam bile yok . Benim eşim de gelir bana ne olup bittiğini anlatır birbirimizi 10 senedir tanıyoruz 3 buçuk yıldır evliyiz . Biz ne olursa olsun gelir birbirimize anlatırız hatalı mıyız değil miyiz bak böyle oldu haberin olsun diye , birbirimize destek oluruz . Aslolan çekirdek ailedir cünkü bize göre . Kayınvalidenizle bence yüz göz olmayın konuştuğu kendine kalsın , herkes kendine yakışanı yapar siz onu muhattap almamaya devam edin bence 🙂
Aaaa çok yanlış bir eş seçimi. Tü kaka yani hiç olacak şey mi eşiniz ile bunları konuşuyorsunuz.. :)) gerçekten o kadar tuhaf insanlarla aynı oksijeni soluyorum. Empati kurduğunuz için teşekkürler

Heyooo sesim geliyor mu ???? Yada Türkçe dil desteği yok mu telefonunuzda eşim anlatan biri değil kavga gürültü sonrası beni almaya geldiğinde sorunca anlattı mahçup şekilde Allah yarabbi ya kadın başıma melek oldu kocam düşman siz adamı boşatırsınız 😀
Ay ne alakası var?
Esiniz gayet pasif bir insan.
Diğer çocuklarına yapamadıklarını esinize yapıyor kayinvalideniz. Oğlu kesmiyor yıllarca size de yapmış. İyilik sessiz sakin olmak, her lafı yiyip yutmak değildir. Bizde pasifik ve iyilik hep karıştırılır zaten. Madem size iftira atıldı ne yaptı eşiniz bu konuda?
Kayinvalideye laf sayıp, ne lanet kadın diyelim de rahatlayın. Kayinvalde melek demedi kimse ayrıca. Babam eşime laf etse, olumsuz bir şey söylese, asla gidip söylemem eşime, bunun için aklımla zorum olması lazım. Herkesin aklı kendine tabi.

Konu sahibi kayınvalideye dolup dolup sinirinizi buradaki insanlardan çıkarmayın. Bir yerleriniz yerse gidip kayınvalideden sinirinizi çıkarın. İstediğiniz cevaplar gelmemiş olabilir ama sinirli,alaycı geri dönüşlere gerek yok. Kocanızla karşılıklı olarak bir papatya çayı için kendinize gelirsiniz.

Esiniz neden laf tasiyor? Bunu anlatmasi oladar gereksizki esiniz zaten durumlarin farkinda olsaydi en basindan mesafe koyar rahat ederdiniz bunun farkina varim sonra mesafeli bir sekilde yasayin ne dedigi umrunuzda olmasin konussun konussun dursun sizene

Kayınvalide masum demiyoruz, kadın belli ki kötü niyetli. Peki kocan bunu sana taşıyarak eline seni sinir etmekten başka ne geçti diyoruz sen bizi anlıyor musun asıl?? Tamam kocan çok masum gelip sana sarıldı vah vah benim annem ne kötü kadın diye. Orda da anne ben de gitme dedim ama gitti işte vah tüh diyip annesine sarılmadığından eminsin yani :) neyse kayınvalide tü kaka, laf taşıyan koca mis, ordan devam
Hee varsayımlara geldi konu orada duracaksınız işte :) ben evlendiğim adamın tepkisini atacağı adımı bilirim ha bilmeyenler vardır mutlaka böyle atıp tutan sonra konuyu tepetaklak ele alıp algı yaratan ama ben onlardan değilim ding dong yanlış tuş :) sizde şurdan devam lütfen bekleme yapmadan

Hiç sevmem gevşek ağızlı erkek. İnsan böyle lafları taşıyıp işleri kopma noktasına getirmez, gerçekten ara bulmak isteyen insan annesinin ağzını kapatmayı bilir.
Arayı bulmak istese ne değişecek? Ben gurursuz değilim ha siz hala görüşebilme ihtimaline sahipseniz eşiniz tabi ortayı bulsun ama o ben değilim no

Esiniz neden laf tasiyor? Bunu anlatmasi oladar gereksizki esiniz zaten durumlarin farkinda olsaydi en basindan mesafe koyar rahat ederdiniz bunun farkina varim sonra mesafeli bir sekilde yasayin ne dedigi umrunuzda olmasin konussun konussun dursun sizene
Eşimin bunu bana anlatan ağzını öpeyim oh yapmış anlatmış :) bugüne kadar yapmadoğını yaptı nasıl güzel yaptı ki herkesin ne mal olduğu çıktı ortaya yoksa ben yine vicdanıma yenik düşerdim garanti

Arayı bulmak istese ne değişecek? Ben gurursuz değilim ha siz hala görüşebilme ihtimaline sahipseniz eşiniz tabi ortayı bulsun ama o ben değilim no
Ben kendime böyle laflar ettirmem o yüzden konu ben değilim sizsiniz. İster ağlayın ister zırlayın, sonuçta eşiniz arkanızdan bu lafları ettiriyor. Hatta size de taşıyor.

Kim gelip kvniz melek dedi ki? Kvniz zaten şeytan ama eşinizin şeytana uymasına gerek yok diyoruz.

Ben kendime böyle laflar ettirmem o yüzden konu ben değilim sizsiniz. İster ağlayın ister zırlayın, sonuçta eşiniz arkanızdan bu lafları ettiriyor. Hatta size de taşıyor.
😁 bi de bize sinirleniyo sanki iftirayı atan kaynanayla onu karısına taşıyan kocası biziz. Eleştiriye gelemiyorsanız objektif yorum istemiyorsanız konu açmayın ya. Her gün aynı şeyleri görüyoruz burda

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X