Kayınvalide ve görümceyi göndermek istiyor

Yarın gelirken sarma yapıp getirin çorba yapıp getirin diyin canım çekti sütümun nefsinde kalmasın dersiniz , kapı duvar olurlar arasanız da açmazlar 😂

Ben olsam açıkça söylerdim,uyumaya çalışıyorum sessiz olun ya da evinize gidin diye.Düşünüp kendini yıpratacağına karşısındakiler üzülsün.Zaten bir işe yaradıkları da yok anladığım kadarıyla.

Başına gelmeyen kolay sanır! Kk kadınlar çok yazıyorsunuz ama boş yazıyorsunuz başından geçmeyene kv eve yollamak kolay , hayaller ve gerçekler hiç bir zaman örtüşmez
Yok aslında çok kolay, size zor gelmiş veya siz başaramamış olabilirsiniz ama emin olun kv yi evine göndermek çocuk oyuncğı. Oğlu annesini yanında istiyorsa beraberinde gidebilir.

İsteyin çekinmeyin o günler sizin gününüz kv başrol de değil yan rolde olmalı , bunu unutmayın ben doğumda tuvalete gidemedim eşim beni 1 hafta tuvalete taşımıştı,
Evet onu diyorum, hamilesin, doğurmuşsun. En çok naz yapman gereken zamanlarda naz çekiyorsun olacak iş mi? 😬

Başına gelmeyen kolay sanır! Kk kadınlar çok yazıyorsunuz ama boş yazıyorsunuz başından geçmeyene kv eve yollamak kolay , hayaller ve gerçekler hiç bir zaman örtüşmez
Neden öyle söyleyip biraz cesareti olanların da cesaretini kırıyorsunuz.Benim kv aşırı baskındı.Despot hatta.Daha 7 aylık evliyken lafımı söyledim.Şimdi bana laf söylerken 2 kere düşünür.Eşim de yanımda olmak zorundaydı çünkü her zaman eşim yanımda olmasaydı çoktan boşardım dedim.Ne bu Yani erkek annesi laf söylenmez falan.Yok öyle bir dünya.Artık onlar ayrı bir aile ve bir şekilde anlatılmalı.Hele bu konuda görümceye daha çok şaşırdım.Saygısızlık,hadsizlik her şey hat safhada.

Yok aslında çok kolay, size zor gelmiş veya siz başaramamış olabilirsiniz ama emin olun kv yi evine göndermek çocuk oyuncğı. Oğlu annesini yanında istiyorsa beraberinde gidebilir.
Aile bağları kuvvetli olanın annesini eve yollayamazsın , bu bizim aile yapısı ile ilgili
Çoğu gelin bu sıkıntıyı çekiyor, aile bağları zayıf olanda da karekteri bozuk çıkıyor bunların çoğuda sorunlu babalar oluyor , çok sürmüyor o evlilik , aileyi geçindirmek zor , aşkta bir yere kadar

Aile bağları kuvvetli olanın annesini eve yollayamazsın , bu bizim aile yapısı ile ilgili
Çoğu gelin bu sıkıntıyı çekiyor, aile bağları zayıf olanda da karekteri bozuk çıkıyor bunların çoğuda sorunlu babalar oluyor , çok sürmüyor o evlilik , aileyi geçindirmek zor , aşkta bir yere kadar
Bunun aile bağlarıyla alakası yok. Aile bağları onları ilgilendirir, benim evimin düzeni ise beni ilgilendirir. İstemiyorsam gayet de yollarım, bu eşimin ailesinin bağlarının güçsüz olduğunu göstermez. Aksine kendi çekirdek ailesine olan bağını gösterir. Pısırık, korkak,
ana kuzusu olmadığını gösterir.

Bunun aile bağlarıyla alakası yok. Aile bağları onları ilgilendirir, benim evimin düzeni ise beni ilgilendirir. İstemiyorsam gayet de yollarım, bu eşimin ailesinin bağlarının güçsüz olduğunu göstermez. Aksine kendi çekirdek ailesine olan bağını gösterir. Pısırık, korkak,
ana kuzusu olmadığını gösterir.
Başına gelmeyen için senaryo yazmak kolay tabi

Çoğunluk için halen geleneksel şartlar geçerli sizin için olmaya bilir!
Yalnız bu geleneksellik değil başka bir şey.Sizin gibi düşünenler yüzünden çoğu kv kendini oğlunun Sahibi,gelini de kölesi gibi görüyor.Eğer ben de sizin gibi düşünen biri olsaydım şimdi kv dibinde kendi çekirdek aile bağlarını kuramamış pasif biri olurdum.

Sen yapamamış olabilirsin.
Öyle bir yolluyorlar ki şaşırırsın. 😂

Başına gelmeyen için senaryo yazmak kolay tabi
Ayırca lütfen geleneklerimizi işimize geldiğimiz gibi yorumlamayalım.
Mesela bizim geleneklerimizde evimize gelen misafire, çocuğa iyi davranmak, misafiri mutlu etmekte var. Sen bayağı elinin çocuğunu evinden yollamıştın. Demek ki kvye gücün yetmemiş.
Sen kayınvalideni yollayamaman senin problemin ama burada sanki kimse dik duramıyormuş, kimse başa çıkamıyormuş gibi konuşmamalısın. Kimse değil, sen başa çıkamamışsın.

Yakın olduğum bir arkadaşım var 10 gün önce doğum yaptı sezaryen oldu plesenta previa idi rahmi işlem gördüğü için biraz zor geçmiş plesenta rahime kısmen yapışıkmış.Evladına 6 yılda 4 düşük yaparak kavuşmuş bir anne kendisi.Arkadaşım normalde kayınvalidesi ve görümcesiyle anlaşan biri sorun yaşadıklarından hiç bahsetmedi neyse konuya geleyim bizler sobalı evlerde yaşayan insanlarız bilirsiniz tek bir yerde soba yanar bir oda sıcak olur hastaneden geldiği günden beri oturma odasında yatıyor oraya yatak yapmışlar.Arkadaşımın annesi yok arka sokağındaki kayınvalidesi ve görümcesi geliyormuş yanına yeni doğum yapınca emzirme sıkıntısıydı gazdı tuzdu derken insan yorgun düşüyor başından geçen bilir 2 saatte bir emziriliyor bir de malum arkadaşım az dinlenip uyumak istiyormuş kayınvalidesi ve görümcesi yüksek sesle tv izliyormuş oturup gece 4 lere kadar dizi izliyorlar uyuyamıyorum diyor. Rica edip sesini kıstırıyormuş bu sefer de kikir kikir gülüp muhabbet ediyorlar tangır tungur çay karıştırıyorlar azıcık dalsam anında sesi açıyorlar dinlenemiyorum diyor.4 5 lere kadar uyanık kalıp gündüzleri kendi evlerine uyumaya gidiyorlarmış.Eşi çok mesaili bir işte çalışıyormuş ben işten fırsat bulup sizinle ilgilenemiyorum sana da çocuğa da vakit ayıramam lütfen idare et 40 ı çıkana kadar sonra gelmezler diyormuş ama kızın psikolojisi iyice bozulmuş ne zaman emzirmeye kalksam emzir emzir doysun bebek diyorlar ama önüme bir çorba bile getirmiyorlar meyve koyuyorlar madem bir faydaları olmayacak o zaman gitsinler diyor onları kırmadan incitmeden nasıl söyleyebilir ? Aynılarını yaşamış ve şu an kavgalı biri olarak ben ne diyeceğimi bilemedim...Yorumlarınızı tek tek okuyacak teşekkür ederiz şimdiden
Çok üzülüyorum böyle konuları okuyunca başından iki kere geçmiş biri olarak aslında en güzeli yanlız kalmak kimseyi başından istemeyeceksin küserse küssünler akşamları yanında kalırım diyecek biri varsa gelsin kv ve görümceye siz yoruldunuz birazda ben kalıcam desin başka nasıl olur bilemedim ki

eşi bu arkadaşının gece yanında olmuyor mu kalmalarına ne gerek var onu anlamadım.
ama diğer arkadaşların dediği gibi oturmalarına müsade etmeyip sürekli iş buyurursa ve bunun sonunda çok yoruldunuz gelmeyin artık derse onların canına minnet olur diye düşünüyorum

X