Kayınvalide ve görümceyi göndermek istiyor

Yakın olduğum bir arkadaşım var 10 gün önce doğum yaptı sezaryen oldu plesenta previa idi rahmi işlem gördüğü için biraz zor geçmiş plesenta rahime kısmen yapışıkmış.Evladına 6 yılda 4 düşük yaparak kavuşmuş bir anne kendisi.Arkadaşım normalde kayınvalidesi ve görümcesiyle anlaşan biri sorun yaşadıklarından hiç bahsetmedi neyse konuya geleyim bizler sobalı evlerde yaşayan insanlarız bilirsiniz tek bir yerde soba yanar bir oda sıcak olur hastaneden geldiği günden beri oturma odasında yatıyor oraya yatak yapmışlar.Arkadaşımın annesi yok arka sokağındaki kayınvalidesi ve görümcesi geliyormuş yanına yeni doğum yapınca emzirme sıkıntısıydı gazdı tuzdu derken insan yorgun düşüyor başından geçen bilir 2 saatte bir emziriliyor bir de malum arkadaşım az dinlenip uyumak istiyormuş kayınvalidesi ve görümcesi yüksek sesle tv izliyormuş oturup gece 4 lere kadar dizi izliyorlar uyuyamıyorum diyor. Rica edip sesini kıstırıyormuş bu sefer de kikir kikir gülüp muhabbet ediyorlar tangır tungur çay karıştırıyorlar azıcık dalsam anında sesi açıyorlar dinlenemiyorum diyor.4 5 lere kadar uyanık kalıp gündüzleri kendi evlerine uyumaya gidiyorlarmış.Eşi çok mesaili bir işte çalışıyormuş ben işten fırsat bulup sizinle ilgilenemiyorum sana da çocuğa da vakit ayıramam lütfen idare et 40 ı çıkana kadar sonra gelmezler diyormuş ama kızın psikolojisi iyice bozulmuş ne zaman emzirmeye kalksam emzir emzir doysun bebek diyorlar ama önüme bir çorba bile getirmiyorlar meyve koyuyorlar madem bir faydaları olmayacak o zaman gitsinler diyor onları kırmadan incitmeden nasıl söyleyebilir ? Aynılarını yaşamış ve şu an kavgalı biri olarak ben ne diyeceğimi bilemedim...Yorumlarınızı tek tek okuyacak teşekkür ederiz şimdiden
Bazıları yap demeden yapmaz bence başka kimse yoksa kendi toparlanan kadar işini gordursun katlansin yani. Çorba yaparmsn evi supururmusunuz fln gibisinden yeni doğmuş bebeğin anneye ihtiyacı olur başkası bakamaz ev işini yaptırsın onlara zaten toparlaninca ben iyiyim artık der boşuna kendini zorlayıp canını yakmasın lohusa zaten anlıyorum psikolojik olarak daralmıştir ama yemeğini temizliğini yaptırsın bence yap diyince yaparlar onlarda

X