kayinvalide ve misafirlarini nasil agirlayabilirim

Kadın 2 dil biliyor varsovaya bilem gitmiş sen ne anlarsın yurtdışından eğitimden yabancı dilden mi dedi az önce sana?Cevabım şu:pu ha haaaa😅
Benim böyle bir beyanım mu oldu bana ne is yapıyorsun sorusuna mu cevap vermisim? Bence bir daha düsünelim? Ne dersin

Yardim alin derim. Evlerde ozel günde hizmet veren yerler var. Tabi büyük sehirdeyseniz

Sizler meslek sahibisiniz ben uzun yıllardır ev kadını. Hiççç gözüne gözükmeyeyimm o zaman😃erasmus ada gitmedim tühhhh

Erasmustan tek hatırladığım şey bir dersin asistaniyla bi partide tanışıp sevgili olduydum. 1 hafta çıktık. Derse hiç gitmediğim için adamı tanımıyormuşum. Sonra onu Faslı başka bi çocuk için bıraktım. Hatırladığım şeyler tekila nasıl içilir. Hangover olmamak için sabah erkenden kusmali miyiz. Prezervatif makinesi yurdun neresinde bulunur? Sofra düzeni filan hatırlamıyorum 😃😅

Konuyla alakalı raporlara bakacağım ama öncelikle hayırlı uğurlu olsun sassyassyy.
Liste yapmanızda fayda var, direkt şu markalar olsun diyemeyeceğim ama Karaca ve Kütahya porselen markalarına bakabilirsiniz.
Öncelikle 6 tane porselen supla, suplalara uygun 6 adet servis tabağı ve 6 adet pasta tabağı alın, takım olarak bulamayabilirsiniz, takımlarda yemek takımı olarak satıldığından fuzuli olabilir, aynı serinin parça parça satılanlarından takım yaparsınız, servis tabağı altında tabak dediğiniz supla tabağıdır, sunuma çok önem veren kadınlar kullanır genelde:)
6 adet sunumlu kahve fincanı alın, şöyle bir tarz olabilir:
IMG_0192.jpg

Kahve yanına kullanılan su bardakları ayrı satılıyordur, shot bardaklardan biraz büyük bardaklar işinizi görür.

Çay bardağı olarak da karacanın şu modelleri belki kayınvalidenizin dikkatini çeker:
IMG_0191.JPG

Mutlaka spatula, servis kaşığı ve servis maşaları olsun, minik bir set bulursanız sadece pasta seti olarak var mı bilmiyorum pasta çatal kaşık bıçak seti bakın ve desenli şık peçetelerde önemli bir detay.
Kahve ve çay servisi için tepsiniz varsa almayın ama yoksa tepsi bakın ve maşalı şekerlik de sunumların olmazsa olmazı.
Kahve yanına biraz çikolata iyi gidebilir.

İkramlıklarda ev yapımı çay saati ikramlığı hazırlayan biriyle anlaşabilirsiniz.
Zeytinyağlı yaprak sarma/z.yağlı biber dolması
Çiğ köfte
Amerikan salatası
Patates köftesi ya da kroket olabilir kroket olursa patates köftesini listeden çıkarırsınız.
Su böreği, ıspanaklı börek, tuzlu kurabiye veya otlu poğaça da listenizde olabilir.

Tatlı olarak ıslak kek, meyveli yaş pasta, turta, ekler pasta düşünebilirsiniz.

Bunların hepsini hazır bulursunuz yeter ki hepsini iyi yapan yerlerden temin edin, bir de sunumda göz doldursun görselliği olsun isterseniz tost ekmeğiyle salam, dilim kaşar, çeri domates ve çekirdeksiz zeytinlerle yapılmış atıştırmalık kanepeler olabilir, bunu evde kendiniz çok rahat yapabilirsiniz, tek yapmanız gereken kanepede kullanacağınız malzemeleri almak, çelik kurabiye kalıplarından bulmak ve atıştırmalık kanepelerde kullanılan çubuklardan almak, ki nette var hepsi.
Birkaç kanepe tarifine de netten bakıp fikir edinebilirsiniz.

Her şeyi önceden hazırlatıp misafirler gelmeden mutfakta masanız varsa güzel bir masa örtüsü serip servis edeceğiniz her şeyi ve servis gereçlerini masaya koyun.
Çay için porselen semaverler şık oluyor ama onun yerine kullanışlı şık bir çaydanlık da olabilir, kahve için de kahve pişiremem köpüğü tutturamam diyorsanız tefal gibi markaların kahve makinelerine bakarsınız.

Erasmustan tek hatırladığım şey bir dersin asistaniyla bi partide tanışıp sevgili olduydum. 1 hafta çıktık. Derse hiç gitmediğim için adamı tanımıyormuşum. Sonra onu Faslı başka bi çocuk için bıraktım. Hatırladığım şeyler tekila nasıl içilir. Hangover olmamak için sabah erkenden kusmali miyiz. Prezervatif makinesi yurdun neresinde bulunur? Sofra düzeni filan hatırlamıyorum 😃😅
Ben fakir 7 ülke gördümm yeter. Erasmus a başvurmadım ki hiç gideyim. Şimdilerde yurdum ev kadınıyım . Saygılarrrrrrr sevgilerrrrrr. Konumuza dönelim 😜

Konuyla alakalı raporlara bakacağım ama öncelikle hayırlı uğurlu olsun sassyassyy.
Liste yapmanızda fayda var, direkt şu markalar olsun diyemeyeceğim ama Karaca ve Kütahya porselen markalarına bakabilirsiniz.
Öncelikle 6 tane porselen supla, suplalara uygun 6 adet servis tabağı ve 6 adet pasta tabağı alın, takım olarak bulamayabilirsiniz, takımlarda yemek takımı olarak satıldığından fuzuli olabilir, aynı serinin parça parça satılanlarından takım yaparsınız, servis tabağı altında tabak dediğiniz supla tabağıdır, sunuma çok önem veren kadınlar kullanır genelde:)
6 adet sunumlu kahve fincanı alın, şöyle bir tarz olabilir:
Eki Görüntüle 2866455
Kahve yanına kullanılan su bardakları ayrı satılıyordur, shot bardaklardan biraz büyük bardaklar işinizi görür.

Çay bardağı olarak da karacanın şu modelleri belki kayınvalidenizin dikkatini çeker:
Eki Görüntüle 2866458

Mutlaka spatula, servis kaşığı ve servis maşaları olsun, minik bir set bulursanız sadece pasta seti olarak var mı bilmiyorum pasta çatal kaşık bıçak seti bakın ve desenli şık peçetelerde önemli bir detay.
Kahve ve çay servisi için tepsiniz varsa almayın ama yoksa tepsi bakın ve maşalı şekerlik de sunumların olmazsa olmazı.
Kahve yanına biraz çikolata iyi gidebilir.

İkramlıklarda ev yapımı çay saati ikramlığı hazırlayan biriyle anlaşabilirsiniz.
Zeytinyağlı yaprak sarma/z.yağlı biber dolması
Çiğ köfte
Amerikan salatası
Patates köftesi ya da kroket olabilir kroket olursa patates köftesini listeden çıkarırsınız.
Su böreği, ıspanaklı börek, tuzlu kurabiye veya otlu poğaça da listenizde olabilir.

Tatlı olarak ıslak kek, meyveli yaş pasta, turta, ekler pasta düşünebilirsiniz.

Bunların hepsini hazır bulursunuz yeter ki hepsini iyi yapan yerlerden temin edin, bir de sunumda göz doldursun görselliği olsun isterseniz tost ekmeğiyle salam, dilim kaşar, çeri domates ve çekirdeksiz zeytinlerle yapılmış atıştırmalık kanepeler olabilir, bunu evde kendiniz çok rahat yapabilirsiniz, tek yapmanız gereken kanepede kullanacağınız malzemeleri almak, çelik kurabiye kalıplarından bulmak ve atıştırmalık kanepelerde kullanılan çubuklardan almak, ki nette var hepsi.
Birkaç kanepe tarifine de netten bakıp fikir edinebilirsiniz.

Her şeyi önceden hazırlatıp misafirler gelmeden mutfakta masanız varsa güzel bir masa örtüsü serip servis edeceğiniz her şeyi ve servis gereçlerini masaya koyun.
Çay için porselen semaverler şık oluyor ama onun yerine kullanışlı şık bir çaydanlık da olabilir, kahve için de kahve pişiremem köpüğü tutturamam diyorsanız tefal gibi markaların kahve makinelerine bakarsınız.
Şaşkınım. Anasayfada böyle bilmezdik Mune'yi. 🤣

organizasyon sirketleri falan mi yapiyor? ankaradayim ben armuttan baktim ama bulamadim.
Şirket değil. Bende Ankara 'da yaşıyordum. Ablalar vardı. Aldigin hizmete gore fiyat değisiyordu. 5 6 yil öncesindevarsa simdi kesin kez vardır.
Pasta börek bilmem ne isteyebiliyordun, yada bunlarla artı bunlari sunmasını isteyebiliyordun gibi gibi... mutfakta o hazirliyirdu, bende tabakları alip geliyordum salona. Sonra caylara falan o bakiyordu.
Sunum tabaklarini onlar getiriyordu bende. 🙃🙃 sonra goturuyorlardi.

Sana tavsiyem kesinlikle bu ise kendin girme. 38 yaşındayım. Yasadigim sehirde boyle bir hizmete henüz ulasadim. Cok zorlaniyorum.

Dipnot: bulursan mutlaka numune birşeyleri onceden denemelisin bazıları bizden kotu pasta börek işinde . Son dakika sinir krizi geçirme.

Oncelikle tebrikler ☺️🌺

tabak ve catallarda ve hatta tum esyalarda minimalistim ben. Duz renk kare tabaklar falan bana gore 😅 oyle bir seyler tavsiye ederim, hem her seyle uyuyorlar hem de modaya uyum saglamak zorunda hissedip tuketim toplumu olmamiza engel oluyorlar 🙃 butce soylerseniz marka tavsiye edecegim 😌
ay bu mesaj niye gozumden kacti bir de ustune bayaaaa konustuk ama. o_Obutce yok yani guzel bir sey olursa alirim ben. bella maison, porland, pasabahce, karaca tavsiye edildi simdilik.

X