kayınvalidem beni anlamıyor

Kaynanama bu kadar sinirlendiğim bi gece kk'da yine bir kaynana konusu.. Benimki benden yüz bulsa yada benden gizli bi fırsat yakalasa emzirmeye çalışacaktı. Ben çok sert bi şekilde tersledim bu emzirme konusunda ve bana ne var bunda, sen ne kadar kıskançsın, babaanneler torunu emzirse süt gelirmiş dedi.. Hala düşününce cinler tepeme çıkar.

Parasizligin cilesini en cok kadinlar ve cocuklar cekiyor. Her zaman derim burda. Sizin yerinizde olsam esimden adam olmadigi icin ayrilirdim. O beceriksiz diye herseyi signeye cekmek zorunda degilim. Bastan beceriksiz adamin aklina uyup köye gitmeniz hata..ha köye gittiniz onca olay oluyor hala ordasiniz. Annesinin evi, orda annesinin lafi gecer..ev üstünde ev olmuyor. Borc konuda esiniz size yalan söylemisse veya saklamissa bu net bosanma sebebi cünkü resmen su anda hayatiniz kaymis durumda. Ama bu tabi ki benim fikrim. Ben kimsenin rahatimi bozmasina izin vermem. Buna esim dahil. Kadin olarak net olmayinca herkes istedigi gibi at kosturabilecegini düsünüyor.

Kaynanama bu kadar sinirlendiğim bi gece kk'da yine bir kaynana konusu.. Benimki benden yüz bulsa yada benden gizli bi fırsat yakalasa emzirmeye çalışacaktı. Ben çok sert bi şekilde tersledim bu emzirme konusunda ve bana ne var bunda, sen ne kadar kıskançsın, babaanneler torunu emzirse süt gelirmiş dedi.. Hala düşününce cinler tepeme çıkar.
Bune ya cidden mi? bence bu bi çeşit sapıklık süt olmayan memeyle nasıl ne akılla bebek emzirilmeye çalışılır akıl tutulması yaşıyorum şuan

borc evlendikten sonra cikmadi borc varmis ben evlendikten sonra ogrendim. icraya dustugunden kredide cekemedik. :)) borclari ogrendigimizde zaten hamileydim

Kredi çekememeniz evet çok komik çok tatli bir ani :) Evlilik ne olduğunu bilmeden, eşini tanimadan, hamile kalmişsin işte. Halen hata üstüne hata.

Bune ya cidden mi? bence bu bi çeşit sapıklık süt olmayan memeyle nasıl ne akılla bebek emzirilmeye çalışılır akıl tutulması yaşıyorum şuan
Doğum yaptım meme reddi yaşadık. İlk dk başladı sütüm olsada ben emzirsem oğlum seni diye. Öyle saçma şey mi olur ne münasebet dedim ne var bunda sen kıskançsın dedi. Ben kıskancım ortalığı birbirine katarım dedim. Sonra oğlum bi dönem alıştı memeye bize gelmişti bakayım ne yapacak dedi memesini açtı çocuğa. Şaşırdı bakıyo yavrum bende şaşırdım o an durduk yere hiç beklemiyordum öyle bişey. Hava bugün çok sıcak güneş geçti galiba senin başına dedim. Kapattı sonra. Ama artık gerçekten sesini bile duyunca sinirim zıplıyo.

Siz ne cevap verdiniz o lafına ? 😰

Doğum yaptım meme reddi yaşadık. İlk dk başladı sütüm olsada ben emzirsem oğlum seni diye. Öyle saçma şey mi olur ne münasebet dedim ne var bunda sen kıskançsın dedi. Ben kıskancım ortalığı birbirine katarım dedim. Sonra oğlum bi dönem alıştı memeye bize gelmişti bakayım ne yapacak dedi memesini açtı çocuğa. Şaşırdı bakıyo yavrum bende şaşırdım o an durduk yere hiç beklemiyordum öyle bişey. Hava bugün çok sıcak güneş geçti galiba senin başına dedim. Kapattı sonra. Ama artık gerçekten sesini bile duyunca sinirim zıplıyo.
Allah akıl fikir versin ya gerçekten ne kadar saçma şey bi ara burda bi konu açılmıştı gelinden gizli süt anneye götüren vardı bebeği deli olucam başıma gelmedi ama gelirse bidaha o kaynanayı eve sokmam herhalde dehşete düştüm ne bekliyor acaba pörsümüş memesinden süt mü gelecek çocuğun ağzına dayayınca 😡sakın izin vermeyin ikinci çocuk düşünürseniz o dönemlerde kaynananızdan çocuğu uzak tutun mümkün olduğunca

yeni doğum yaptım o süre zarfında ailemleydim. esimin bir halt becerememesinden dolayı köye kaynanamın yanına taşındık. ilk vukuatımız çocuğun dudağına yapısmasıydı esime soyledim esim annesine kizdı hasta edecen bir daha optügunu gormeyecem dedi tamam her kucagina aldiginfa seni opmuyoruk diyor. ikinci olayimiz cocugu emzirmeye kalkti esim gene kizdi sen napiyon sacmalama dedi. şuanki derdim buraya geldigimizden beridir her gece odamiza geliyor kapınin anahtarini kaybetmisler suanlik yok. gece patir kutur odaya giriyor cocuga bakiyor cocuk uyaniyor kapiyi carpmasindan irkiliyor zaten atak haftasinfayiz bagirip duruyor.eşimle birliktede olamiyorum durmadan girdiginden esim girme iceriye dedi hala giriyor esim gece bagirdi gelme artik ben torunuma bakiyorum diyor bugunde ben dedim anne girme odaya gece geliyosam oglumun odasina geliyorum. gece cocugun yuzune yastik kapanir vs diyor ben çok bunaldim anlamiyor .esimde ben onu durmadan uyarmaktan yoruldum karimla beraber olurken gormek istiyorsa gorsun diyor nasil bir yol izlemeliyim cunku anlamiyor
Bir bebeğin yanında birlikte olacak kadar yoklukta olan insanlara akıl veresin gelmiyor. O bebek anlamaz diyeceksiniz demi. Ne diyelim size. Böyle bir evde tek derdiniz yiyişmek olsun...

yeni doğum yaptım o süre zarfında ailemleydim. esimin bir halt becerememesinden dolayı köye kaynanamın yanına taşındık. ilk vukuatımız çocuğun dudağına yapısmasıydı esime soyledim esim annesine kizdı hasta edecen bir daha optügunu gormeyecem dedi tamam her kucagina aldiginfa seni opmuyoruk diyor. ikinci olayimiz cocugu emzirmeye kalkti esim gene kizdi sen napiyon sacmalama dedi. şuanki derdim buraya geldigimizden beridir her gece odamiza geliyor kapınin anahtarini kaybetmisler suanlik yok. gece patir kutur odaya giriyor cocuga bakiyor cocuk uyaniyor kapiyi carpmasindan irkiliyor zaten atak haftasinfayiz bagirip duruyor.eşimle birliktede olamiyorum durmadan girdiginden esim girme iceriye dedi hala giriyor esim gece bagirdi gelme artik ben torunuma bakiyorum diyor bugunde ben dedim anne girme odaya gece geliyosam oglumun odasina geliyorum. gece cocugun yuzune yastik kapanir vs diyor ben çok bunaldim anlamiyor .esimde ben onu durmadan uyarmaktan yoruldum karimla beraber olurken gormek istiyorsa gorsun diyor nasil bir yol izlemeliyim cunku anlamiyor
Çözümü basit, siz orada yaşamaya mecbursanız bir özeliniz olmalı.

Eşiniz bu kapıya bir anahtar alacak yada kapıyı değiştirip anahtarlı bir kapı yaptıracak. Hiç hoş değil,.

Ooo konularım var ekşınlı. En son mal gaspı, hakaret vs den sonra tepemin tası attı.
Bakın eşinize tam olarak tepkinizi bilmiyorum ama benim eşim ve ailesi de seninkiler in 2 model falan ustuydu .Bu kadar cahil değiller tabi.Boyle şeyler yaşasam ben ortalığı ayağa kaldırirdim.

En son bir olay oldu artık küçük bir kriz geçirdim .Evi başına yıktım .Bosanacagimi net bir dille söyledim .Blof yapmadığımi anladı ki zaten yapmadım .Gerçekten Bosanacaktim.Eger beni haklı görüp bir daha olmayacak diye soz vermeseydi bosanacaktim .Bu durumdan hoşnut olmadığını söz dışında da bildirmen lazım .Şimdi eşim daha iyi .Her iki lafindan biri "sen nasıl istersen ".Nesne daha önce yapmadım diye pişmanlık duyuyorum şimdi.

Cevabını iyi vermişsiniz .Ağzının payını almış .Şoka girdim ya .Ama lohusalık zor .Bu lafları duymak bile yetmistir .Nedir bu gelinin dogurdugu çocuğu sahiplenme içgüdüsü bu Kaynanalarda anlamiyorumki .Bu kadar bebeğe meraklılarsa dogursunlar baksınlar .Sinir oluyorum böyle şeyler okudukça.

Allah akıl fikir versin ya gerçekten ne kadar saçma şey bi ara burda bi konu açılmıştı gelinden gizli süt anneye götüren vardı bebeği deli olucam başıma gelmedi ama gelirse bidaha o kaynanayı eve sokmam herhalde dehşete düştüm ne bekliyor acaba pörsümüş memesinden süt mü gelecek çocuğun ağzına dayayınca 😡sakın izin vermeyin ikinci çocuk düşünürseniz o dönemlerde kaynananızdan çocuğu uzak tutun mümkün olduğunca
Ben TV programinda görmüştüm .Gelinin işi olup çıkınca bebeği alıp komşuya goturuyormus .Emzirtiyormus .Gelin önce fark etmemiş .Birkaç defa olmuş .Açıklaması da onun sütü daha yağlı ,bebeği gürbüz .Senin sütun yagsiz bebeğe yaramıyor .Torunumun iyiliği için götürdüm demiş .Şoka girmiştim .

Çıplak uyuyun ya da kayınvalidenizin odaya gireceği saatlerde eşinizle sevişin, belki görünce utanır. Utanması gereken o, siz değilsiniz.

Son düzenleme:
Dudağından öpmek ve emzirmek mi 🤮Midem bulandı böyle hareketler çok sapıkça. Şimdiye kadar nasıl cinnet geçirmediniz? Odaya girmeye çalışması falan kabul edilebilir gibi değil. Madem imkanınız yok kocanıza rest çekip ailenizin yanına gidin. Borcu bitirdikten sonra ev tutsun kendi evinize geçin. Yoksa 10 sene daha kayınvalideyle oturup üstüne 2.çocuğu yaparsınız.

Bu kadınla ikinci kez aynı şeyleri yaşamamak için bile uzağım 2. çocuk fikrine. Oğlum büyüdü 13 aylık oldu ama bu saatten sonra denerse tamamen ipler kopar.

X