Kayınvalidem çocuk gibi trip yapıyor

Kayınvalidemle çok vıcık vıcık olmayan ama çok da kötü olmayan mesafeli Bi ilişkimiz var. Biz eşimle iş dolayısıyla farklı bir şehirde, sosyal hayatın sıfır olduğu küçük bir yerde yaşıyoruz. Şuan 10 gündür kayınvalidemlerdeyiz ve 10 gündür eşimle başbaşa bişeyler planlayıp hiçbirini yapamadık. Hep ailecek biyerlere gittik. En sonunda geçen gün çocugu Kayınvalideme bırakıp başbaşa yemeğe gidelim dedik. Eşim annesine sordu kabul etti ama kabul edişinde bile bir tavır sezdim. Neyse dedim fesat düşünmim şimdi. Gittik, birazda başbaşa zaman geçirdik. ikimize de iyi geldi. Pandemi, çocuk derken uzun zaman olmuştu. Eve geldik suratlar 5 karış, yüzümüze bakılmıyor nerdeyse. Çocuk mu huysuzluk yaptı diyorum '' yoo uslu uslu durdu'' diyo. Ama bariz Bi tavır var belli. Sonra da gecelere kadar ayakta duran kadın hiçbir şey demeden erkenden gitti yattı. Eşime sordum noldu şimdii diye .'' Onları programımıza dahil etmedik diye trip yapıyo işte boşver '' diyo. Ama canım çok sıkıldı. Yahu 10 gündür birlikteyiz zaten 1 akşam kocamla başbaşa çıkmışız trip yiyoruz. Geçen günde aşı olmaya gittik dönüşte kısa süreliğine avmye uğradık, yine aynı tavır. Tam sevecek oluyorum bir şeyler oluyor yine soğuyorum. 3 yıldır evliyiz hala içim nötr,çok büyük problemlerimiz olmadığı halde sevemiyorum. Ben mi çok anlayışsızım, onlar mı tuhaf bilmiyorum.
Abimlerde buraya geliyor 1 ay falan kalıyor tek başlarınada çıkıyorlar bazen ailecekte gidiyorlar annem karışmaz triplenmez. Bi kere döner yemeye gitmişler annemin canı çekmiş dönüşte almamışlar ona kırılmıştı normalde anlayış göstermesi gerek ama başbaşa gezmek sizin hakkınız ister burun kıvırsın ister küssün boşverin.

Onlarla da bir yemeğe çıksanız hiç fena olmaz.. Bir arada olmak farklı bir şey onlarla özel bir şeyler yapmak farklı bir şey.

Benn de pek kalma taraftarı değilim. Ama yazın 2 ay tatilimiz var, kendi evimiz kasaba gibi bir yerde. Ben kendi ailemde 15 gün kaldım eşimin arkadaş çevresi hep burda, o da özlüyor. Birazda burda kalıp başka yere geçme düşüncemiz var.
Sıkıntıları bahane edin , eşiniz ailesinde istediği kadar kalsın ama size karışmasın, siz gitmeyin bence ..

X