Kayınvalidem görümcem

Aslinda sormak istedgim basinda bekler misin di?

Aslinda sormak istedgim basinda bekler misin di?

Pandemi olmadığını, bebeğimin de büyüdüğünü farz ediyorum beklerim

Dip not ekleyeyim de Allah korusun böyle durumda çok akrabası var kadın, önce onları ister benim mesafeli olduğumu biliyor. İlk akla gelen ben olmam hani sen gelinsin illa başında sen bekle annen muhabbeti olmaz bizde. Ama eşim sorsa tamam olur derim

Bu kadar olaydan sonra yine tamam diyorsan iyi valla. Kv den kocan kiymet bilmeli. Baya kötü davranmis

Bu kadar olaydan sonra yine tamam diyorsan iyi valla. Kv den kocan kiymet bilmeli. Baya kötü davranmis

Kayınvalidemin bu olayı diğer yaptıklarının yanında şeker gibi kalıyor:)

Doğumdan gelince durup durup ağladı eşime mesela neymiş işte ben annemden su istemişim ondan istememişim bu evimde istemiyorum seni demekmiş davet eden de benim ha mesela benim yüzüm gülmüyormuş 5 günlük lohusayken, bu yine uykusuz olmamdan değil onu evimde istememdenmiş bunları bizim evden çıkıp eşimi arayıp ağlayarak anlatıyor. Bir gün aldım telefonu napıyorsun sen ya dedim bana "bu aralar böyleyim beni biraz idare edeceksiniz" dedi lohusa olan bendim hani
Bir gün yine lohusayken evde duygu sömürüsü yaptı mağdur moda geçti eşim de yanımdaydı elimde plastik bir şey vardı yeterrrrr diye duvara fırlattım cinnet getirerek yeter annen böyle yapacaksa alırım bebeği gider ailemin evinde bakarım yeter dedim. Kayınvalide tamam bir şey yok aa neden öyle diyorsun sakin ol dedi gözü korktu

Sonra onun bunun gazına gelip oğlumu benden soğuttun oğlum benim ailemden uzaklaştı, sen uzaklaştırdın, o kucağındaki bebek sana anne diyecek en çok seni sevecek diye bağırdı Sonra eşime dedim bebeği götür annenlere 2 saat göster sonra gel beni avmden al ben ona gitmiyorum yeter dedim. Sonra işte arayıp ama Chek ben senin annenim işte anneler hem kızar hem sever dedi, ben de "Pardon, benim annem bile durduk yere bana bağıramazsın sen ne hakla bağırabileceğini düşünüyorsun annem falan da değilsin ayrıca" dedim.

Böyle büyüklü küçüklü bir sürü olay yaşadık, ama ben içimde tutamıyorum biraz cazgırım sanırım. evlenip geldiğimde tamam çok sevilirim evin kızı olurum diye düşünmemiştim ama bu kadar da üzücü olaylar yaşayabileceğimi düşünmemiştim. Hani diyeceksiniz ki senin de suçun vardır, yok gerçekten yok çünkü işte kaynanam bana 5 bilezik taktı neden 10 değil, kendi 500 liralık ayakkabı giyiyor bana neden pazardan hediye alıyor gibi bunlara takılacak insan değilim. Görümce eltim de yok. Kimseye karışmamam evimde eşim çocuklarımla yaşamam da sinirini bozuyor. İStenmediğim davete gitmemi, beni sevmeyen insanlara yalakalık etmemi, onları sevmemi, bana yanlış yapanlara aman boşver deyip geçmemi istiyor ama dünyaya öyle bir saf insan daha gelmemiştir sanırım.

Yok ya inanirim bir sey yapmadan kvden bu yaptıklarına benjmki de seninki gibi. Evlerden ırak tavırlar,hareketler ,kiskancliklar. Sen az bile cazgirsin valla o kadar olsun.

Çevrem ailem yok oyuzden onlara okadar iyilik yapıp beklentiye girdim

eşimde çok dinine bağlı Allah var boşver saygısızlık yapma her iki ailede ona havale et öbür tarafı kazanırsın doyo bennde yüzsüz gibi hissediyorum kendimi fikir bekliyorum kb çok uzun oldu
Gerçekten durumuna çok üzüldüm. Bu dinine bağlı falan laflarını da inan ki rafa kaldır. Ölüm varsa herkese var, seni şimdi mutsuz edip mutsuz ettikten sonra sen hiç bir şey olmamış gibi davranıp aman onların ayıbı dersen bu ancak seni psikolojik olarak hasta eder. Hiç de saygısızlık falan yapmamazlık etme. Onlardan ne saygı gördün ki onlara saygı gösteresin.

Lütfen mesafeni koy, bunu kendin için yapamıyorsan çocuğun icin yap. Çünkü sen mutsuz oldukça çocuğun da ilerde bunu hissedecek ve huzursuz olacak. Bırak eşin yalnız gitsin görsün ailesini. Ben artık beni sevmeyen sürekli beni yok sayan insanlarla görüşmek istemiyorum de eşine. Çoğu erkek maalesef böyle konularda ben de senin ailenle görüşmem diye tehdit ediyor, senin öyle bir durumun da yok. Annenle yada babanla seni tehdit edemez, kaybedecek bir şeyin yok. En azından onları görmezsen sinirlerini de bozamazlar. Böyle ben saygıda kusur etmeyeyim onların ayıbı diyen hiç kimsenin huzura erdiğini pek görmedim.

Sen gelinsin guzelim. Tabi ki seni sevmiyorlar, kullaniyorlar sadece.
Ac gozunu

Kusura bakmayın ama genel olarak söylüyorum kayınvalide ve görümceden huzursuz olunması bana çok normal gelmiyor, huzursuz olursam keserim muhabbeti evime kabul etmem evlerine gitmem olur biter. O kadar dert varken bide kayınvalide görümce çekmeyin be kardeşim.

Dediklerinin 3-5 katını ben yaşadım ve evlendikten sonra 6 ay süre verdim eşimin ailesini tanımak içi. 6. Ayın sonunda eşimle konuştum ve bu şekilde yola devam etmeyeceğimi söyledim.ailesi ile görüşmeme kararı aldığımı ve bunu kabul etmezse bitsin dedim. 6 yıl oldu evleneli evime almam ve evlerine gitmem. Sokakta görsem selam bile vermem. Bunları hak edecek ne yaptılar dersiniz kimse beni üzemez izin vermem derim. eşim istediği zaman ailesi ile görüşebilir. Ama ben affetmeyeceğim hiç birini. Bana göre eşim öksüz ve yetim. Öyle saydım. O yüzden mesafeler iyidir. Kimseden beklentim yok. Gölge etmesinler başka ihsan istemem.

Allah korusun acayip oyuncu insan olabiloyor kucuk gorumcemin kayinvalidesi oglunun yaninda oyle tatli dilli konusuyordu ama oglu gittigi gibi dusmanbunu da onlarin yanina kalmaya geldiklerinde yapiyordu yani beraber yasamak yok misafir gibi agirlanirken. Yani Allah iyi insanlarla karsilastirsin yoksa oyle bit dert olurlar ki evinize kabul etmeme gibi bir seyde olamaz sonucta esinizin de evi oldugu icin ortak alaniniz

Tabiki eşimin ailesidir ama sınırlarını bildikleri sürece evime girip çıkabilirler,Benim ailem içinde aynı şey geçerli tabiki.En iyisi başta mesafe koymak diye düşünüyorum

Agziniz var kullanin . Kendinjzj neden savunmuyorsunuz ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…