Kayınvalidem ve kocam

Sabah kahvaltısı mı poğaça mı 🤣 akşam yemeğinde marketinden aldığı 3 tane serçe parmağım büyüklüğündeki köfteyi kızartıp önümüze koyan ve buna akşam yemeği diyen bir kadın bu. Allahtan istanbulda da oturmuyor kendisi. Kahvaltıya gitmem imkansız yani. Ya ben bu kadınla hiç bir şey yokmuş gibi konuşabileceğimi sanmıyroum. Çünkü gerçekten nefret ediyorum. Asla aramak da istemiyorum. Zaten konuyu açan ben değilim sürekli eşim gelip annemi aradın mı diye tartışma çıkarıyor. Sizce bu soeu karşısında ne diyim de kavga cıkmasın ve yalan olmasın. Çünkü kadından nefret ettiğimi adı gibi biliyor
Valla uzaktaysa daha iyi, ters psikoloji yapacaksın eşine. Tam maç mı başlıyor aaa anneni aramadık bu hafta diyip telefon açıp annem nasılsınız iyi misiniz dur oğlunu veriyorum diyip telefonu eline tutuşturacaksın.
Yani arayalım deyip alo nasılsın diye sorup 5 sn geçmeden sen eşinin eline telefonu tutuşturacaksın. Böylece aaaa aradım ya dün diyeceksin günah senden gidecek

Benim kayinvalidem bunların bin beterini yaptı üstelik bende bonus 3 gorumce bar biri 40 yaşında evde kalmış biri 43 yaşında boşanmış biri 45 yaşında bosanmis 🤣🤣 düşün hayal et.ama evde kalmış olanı en tehlikelisi birde bitirimler çetesi saman altindan yapıyorlar alelen iftira atıyorlar ohooo sinir krizleri geçirdim 3 günlük evliyken yoğun bakıma yattım neler neler roman olur eşim hep savundu en son sustum ama hep namaz kılıp Allah'a dua ettim nefsime yenik düşmemek için herşey senden dir diye ne oldu ben değil kendisi kendi kendini bitirdi para konuları filan üstelik beni yem olarak kullanmaya çalışıp yaptı bunu sonra ortaya çıktı Allah'a bırak sabırlı ol eşim yine anacı ablaci filan ama güveni sarsıldı bir kere karşı taraf geri çekildi hala eşimle sorunlar var bitmiyor da ama karşı taraf artık korkuyor birşey yapmaya açık aramaya çalışıyorlar sinsi sinsi av bekliyorlar yani anlayacagin herkes şanslı olmuyor eş ailesi bakımından 3 günlük dünyada neden böyle yapıyorlar anlamıyorum dicem ama insan oğlu nefis ego v.s takma sen yokmuş gibi davran sanki o hiç yokmuş gibi konuş onunla ama yokmuş gibi davrandığını da hissettir bir yerde açık verecek emin ol! Bak benim kayinvalidem gelin çıkartmaya gelmedi istemeye beş karış suratla gelip herkesle kavga etti seni sevmiyorum istemiyorum dedi kinaya saat 11 buçukta geldi herkes kalkıp gidiyorken geldi altın para kısmını saymıyorum bile neler aldı Allah bilir evlendik düğünde haremlik selamlık yaptı yuzumuze bakmadı herkesten önce kalkıp gitti bir bohça yapmadı düğün ertesi sabahı arayıp bütün bunların üstüne ben herşeye çizgi çektim el öpmeye gelin dedi 🤣🤣 ölürmüsün oldurur musun bende gitmedim tabiki eşime dedim sonu ne olursa olsun şimdi gider bisanirim ama asla adımımı atmam yani diyeceğim şu ki sabırlı ol taviz verme sus eşine karşı seviyormuş gibi ama onun içinde sevmediğini bilsin zaten eşin bu kez seni savunur kız sana birşey yapmıyor ki der kotulediginde tecrübe konuşuyor ☺️

Çok üzüldüm adınıza... Gerçekten bu insanların amacı ne anlayamıyorum. Madem çocuğuna bu kadar aşıktın ne diye evlendiriyorsun. Oturt bir ömür boyu kucağında... Şimdi gelse kadın aynen söylediğin gibi yapcam canım eşimin yanında iyi o yokken kötü ama işte kayınpeder olmadan gelmiyor da hiç! Kayınpederimi de severim. Bunların hiçbirinden haberi yok eminim... Eşinize onu kötülemeyin demişsiniz bunun için artık çok geç cünkü en son kavgamızda ağzıma ne geldiyse söyledim sinirden :olamaz:
Bence kocana: ben annen hakinda kötü konustum saygizlik yaptim gibi seyler söyleyip ona iyi niyetiniye inandirin. Inanin bana yoksa ne olursa olsun sen anneme saygizlik yspiyorsun der. Bende sizin gibi hatalarim oldu ve sonuc olarak ayrildik ve annesinle mutlu pozları veriyor internette 🤮😂

Benim kayinvalidem bunların bin beterini yaptı üstelik bende bonus 3 gorumce bar biri 40 yaşında evde kalmış biri 43 yaşında boşanmış biri 45 yaşında bosanmis 🤣🤣 düşün hayal et.ama evde kalmış olanı en tehlikelisi birde bitirimler çetesi saman altindan yapıyorlar alelen iftira atıyorlar ohooo sinir krizleri geçirdim 3 günlük evliyken yoğun bakıma yattım neler neler roman olur eşim hep savundu en son sustum ama hep namaz kılıp Allah'a dua ettim nefsime yenik düşmemek için herşey senden dir diye ne oldu ben değil kendisi kendi kendini bitirdi para konuları filan üstelik beni yem olarak kullanmaya çalışıp yaptı bunu sonra ortaya çıktı Allah'a bırak sabırlı ol eşim yine anacı ablaci filan ama güveni sarsıldı bir kere karşı taraf geri çekildi hala eşimle sorunlar var bitmiyor da ama karşı taraf artık korkuyor birşey yapmaya açık aramaya çalışıyorlar sinsi sinsi av bekliyorlar yani anlayacagin herkes şanslı olmuyor eş ailesi bakımından 3 günlük dünyada neden böyle yapıyorlar anlamıyorum dicem ama insan oğlu nefis ego v.s takma sen yokmuş gibi davran sanki o hiç yokmuş gibi konuş onunla ama yokmuş gibi davrandığını da hissettir bir yerde açık verecek emin ol! Bak benim kayinvalidem gelin çıkartmaya gelmedi istemeye beş karış suratla gelip herkesle kavga etti seni sevmiyorum istemiyorum dedi kinaya saat 11 buçukta geldi herkes kalkıp gidiyorken geldi altın para kısmını saymıyorum bile neler aldı Allah bilir evlendik düğünde haremlik selamlık yaptı yuzumuze bakmadı herkesten önce kalkıp gitti bir bohça yapmadı düğün ertesi sabahı arayıp bütün bunların üstüne ben herşeye çizgi çektim el öpmeye gelin dedi 🤣🤣 ölürmüsün oldurur musun bende gitmedim tabiki eşime dedim sonu ne olursa olsun şimdi gider bisanirim ama asla adımımı atmam yani diyeceğim şu ki sabırlı ol taviz verme sus eşine karşı seviyormuş gibi ama onun içinde sevmediğini bilsin zaten eşin bu kez seni savunur kız sana birşey yapmıyor ki der kotulediginde tecrübe konuşuyor ☺
Çok teşekkür ederim. Ayrıntıları ile yaşadığınız her şeyi yapmışsınız. Benim en büyük şanssızlığım kayınvalidemin iki yüzlü olması. Şuan kocam annesini melek olarak görüyor. Bugün yine kavga etti benimle durup dururken hem de. Yine annemi neden sevmiyorsun konusunda. Artık tamamen susmaya karar verdim. Bir kelime bile etmiycem bu soru karşısında. Allah bana da sabır versin. İnşallah ben bu adamdan boşanmadan gerçekleri görmeye başlar. Huzur istiyorum sadece ve bu bu kadar zor olmamalıydı :KK43:

Bence kocana: ben annen hakinda kötü konustum saygizlik yaptim gibi seyler söyleyip ona iyi niyetiniye inandirin. Inanin bana yoksa ne olursa olsun sen anneme saygizlik yspiyorsun der. Bende sizin gibi hatalarim oldu ve sonuc olarak ayrildik ve annesinle mutlu pozları veriyor internette 🤮😂
Bu konuda artık hiç konuşmamaya karar verdim. Annesine karşı şimdiye kadar herhangi bir saygısızlık yapmadım. Eşimle kavga ettim ama. Hep annesini savunduğu için bütün gerçekleri yüzüne vurdum. Şimdi gidip böyle söylemek içimden gelmiyor gerçekten. Çünkü ne kavgaları ben çıkardım ne de birine karşı kötülük yaptım. Yine de gidip kötü konuştum, saygısızlık yaptım dememin doğru olduğunu düşünüyorsanız söyleyin içimden gelmese bile söylemeye çalışırım ama yine de az bir ihtimal bunu söylemem

Telefonu sana verdiğinde mesafeli şekilde konuş işte o kadarını yapabilirsin bence. Bu şekilde.esini sogutmaktan başka bı ise yaramıyor tavrın. Evlilikte neler neler yasiyosun herşeyi sineye cekiyosun yeri geliyo. Bana sorsan ben çok fedakarim eşime sorsan kendi çok fedakar :))
Artık telefonu vermiyor konuşmam için hatta hep işteyken konuşuyorlar 🤣

Sizin sorununuz eşiniz bence.
Bakın, biraz taktikçi olun. Eşinize annesini kötüleyerek birşey kazanamazsınız.
Sonuçta siz annesinin en kötü taraflarını ortaya çıkarsanız da o kadın eşinizin annesi.
Sevmeseniz de politik olun, yanındayken ters birşey söylediğinde de kendinizce hafifçe lafını söyleyin. Ama saygısızlık etmeden.
Eğer alınırsa da oğluna en kötü ihtimalle şikayet eder, bunda da kendinizi 'ben kalbini kıracak birşey yapmadım ki, ben artık onun kızıyım.' der geçersiniz.
Kısacası takılmayın. Zamanla üzerinizdeki baskısı azalacaktır, eşiniz de normale dönecektir.
Bu tarz kayınvalide yüklenmeleri hemen hemen her evlilikte oluyor.
Sizinki kantarın topuzunu bir hayli kaçırmış.
Biraz öfke kontrolü ile ilgili alıştırmalar yapmam gerekiyor sanırım. Çünkü eşim deli gibi annesini savunup bana yüklendikçe gerçekten sabır sabır diyerek en son sinir patlamaları geçiriyorum. Beni çileden çıkarıyor. Ama hiçbir şey son bulmuyor bidaha aynı şeyler bir daha aynı şeyler... bugün eşimle yine kavga ettim ve söylediği cümle “annem ne istediysen yaptı” falandı. Orda çıldırdım. Gülerek karşışık verdim ilk hiç bir şey yapmadığını anlattım. Nasıl bu cümleyi kurabildiğine şaşırdım. Yorgan vermeye kalktı bana örneğin. O da eşimin eski bekarlık evinden 100 tane kişinin yattığı iğrenc sararmış yorganları vermeye kalktı. Bir tane havlusu bile yok şu evde 🤣 ve bana gelip annem her şeyi yaptı demesi gerçekten beni çileden çıkardı. Düğünü yapmamasını falan geçtim yani.Nasıl bu cümleyi kurabilir düşündükçe sinirleniyorum hala. Bu resmen göre göre siyaha beyaz demek. Evet öfke kontrolu çalışmam lazım gerçekten. Yoksa bunlar beni analı oğullu sinir hastası edecekler

Gorumcen hak vermis hic olmazsa bizimkiler ovune ovune yere goge sigamadilar sanarsinki ciraganda dugun yapmis bogazdanda yali almis o kadar abarti yani daha dune kadar karnimizida doyuruyodu
Sonra annem sana napti oluyo ya gicik oluyorum 5 tl cocuga harclik verseler o 100 tlmis gibi davraniyolardi benimde anlat anlat bitmez yani
kaynanan oglunu arayip doldurmuyosa oraya gidince garip mazlumu oynamiyosa kizim sana soyluyorum gelinim sen anla yapmiyosa arkandan saf salak diye saydirmiyosa anneligine soz etmiyosa esyalarida almasalar sorun yok bence
Oğlunu arayıp dolduruyor, oğlunun yanında mazlumu oynuyor, arkamdan kim bilir neler diyor... Gerçekten evlendiğimiz günden beri bizi kavga ettirmekten başka hiç bir işe yaramadı kadın ya... Varya bazen o kadar çıldırıyorum ki harbiden boşancam diyorum boşancam. O kadar severek evlendim ama inanın 3 ay geçti daha her an boşanabilirim ve tek sorun anası!

Bu psikolojik bişey. Anneni sevmiyorum demeniz bile eşinizi annesine itiyor. Bakın sadece biraz empati kurun. Yani kendinizi eşinizin yerine koyun.Eşinizle problemleri çözmek için onunla annesine laf söylemeden uzlaşmaya varın. Örneğin şunu söylemeyin, ben anneni sevmiyorum, onun yüzünden seninle kavga etmek istemiyorum..gibi sözler söylemeyin. Burada tamam eşinizle uzlaşıyırsunuz ama annesini arada sevmediğinizi belirterek uzlaşmak istiyorsunuz. O da bunu takıyor kafaya. Siz bir de şunu deneyin, annenle birbirimizi yanlış anladık deyin, kendimi hazır hissettiğimde anneni arayıp sorunları çözeceğim deyin. Sonuçta o da bir anne deyin. Ve gerçekten arayın annesini ben sizinle yaşadığımız herşeyi geçmişte bırakmak istiyorum deyin. X kişi de (eşiniz) arada kalmasın. Mutlu olalım istiyorum. Söylemek istediklerim bukadar deyin. Sonrasında söylediklerini dikkate almayın.zamanla eşiniz görsün bazı şeyleri siz kabul ettirmezsiniz. Bunu ego haline getirmeyin zamana bırakın.
Çok mantıklı konuşmuşsunuz. Bir de böyle yaklaşayım. İnanın içimden hiç aramak konuşmak gelmiyor. Yine yalanlar sıkcak bana. Zaten arayıp herşeyi dürüstçe söylesem hepten kıyamet kopar. Daha 1 dakika önce söylediği cümleyi yalanlayan kadına neyi anlatmaya çalışcam ki. Arayıp hiç bir konuyu açmadan siz beni sevmiyorsunuz ben de sizi ama arada eşim kalıyor ve bu onun psikolojisini bozuyor. Tarzında mı konuşsam kadınla?

ınan herkes benzer şeyleri yaşamıştır , benımkide bakarlıktan hazırda param var diye bütün düğün borcunu üstümüze yıktı , ve daha bir dünya olay , ama ben pes etmedim uzun yıllardır benı çok sinirlendirdiği zaman defalarca seni allaha havale ediyorum diyorum ama her anımda , yüreğim ferahlıyor ,

hee bu arada kocanla anası için nezaman kavga etmeyı bırakıran o zaman mutlu olursun onu yok say ,
Canım yok saymaya çalışıyorum zaten. Annesinden bahsetmediğimiz zamanlarda o kadar mutluyuz ki inanamazsınız. Bugün mesela mutlu mutlu sarılarak tv izliyorduk. Kayınvalideyle ilgili bişey çıktı izlediğimiz programda. Bu durup dururken başladı yine konuşmaya. İlk umursamadım güldüm ama inan öyle şeyler diyor ki insanı çileden çıkarıyor. Annesi ben ne istediysem yapmış. Ya 1 tane bile adam akıllı emeği geçmemiş bir de üstüne düğündeki paraları yürütmüş bir kadın var ortada ve eşimin utanmadan her istediğini yaptı demesi beni gerçekten çıldırttı ve yine kavga ettik.
Gerçekten bazen o beynini incelemek istiyorum nasıl çalışıyor acaba diye. Bana dese ki haklısın ama ne yapayım annem diye yemin ederim ellerinden öpcem ama göz göre göre nasıl bir insan yalan söyleyerek karşı tarafı suçlayabilir aklım almıyor cidden.

Esiniz sok olmus da neye yaramis,bir cozum bulamamis ki. Eslerimiz es aileleriyle aramizdaki koprudur,aile yanlis yapiyorsa herhangi bir konuda esler bunun onune gecer. Sizinki basiretsiz davranmis,evlilik oncesi dahi aileyle olan sorunlari cozememis,zaten evliligi hak etmiyormus ki. Aradan gecen zamanda da aynen boyle basiretsiz davrandiysa evet bosanin cunku degismez,sizi boyle ezdirmeye devam eder.
Haklısınız. Asla yanlış yaptığını bile bilse gerçekten sinirlenmeden annesine tek kelime laf edemeyen bir insan. Daha düğünde ne kadar para toplandı onu bile soramıyor. Bilmiyoruz yani ne kadarımızı yürüttüğünü... Canım annemlerin hiçbir şeyden haberleri yok. Kadın o kadar emek verdi yemin ederim sırf annemin emeklerine ve annemi üzmemek için duruyorum sinirlendiğimde... Sabır diliyorum içimden...

Umarım eşiniz yaptığı hatayı farkeder. Olumlu düşünmeye çalışın. Belki zaman içinde hatasını anlayacak. Kvyi zaten boşverin. Kadın dengesiz belli. Onun ailenize ve size ettiği lafların önemi yok. Lafı dinlenecek birisi değil. Tamamen görmezden gelmeye çalışın. Kendi öfkenize karşı mücadele vermeye çalışın. Sakin olmaya çalışın. Kv değişmez bundan sonra evli olduğunuz süre boyunca böyle davranacak. mesafeyi koruyun. Ne kadar uzak o kadar iyi böyle durumlarda.
daha yeni evlisiniz. En güzel günlerinizi yedirmeyin kimseye.Görmezden gelmek en iyisi belkide.
Görmezden geliyorum ben ama eşim duru durup aynı konuları açıp duruyor. Bazıları arayın kayınvalideyi falan demiş güzel tavsiyeler vermişler ama yüz bulcak diye çok endişeleniyorum. Gerçekten yüzsüz çünkü... O yüzden gayet mesafeli bir şekilde konuşarak ve kısa keserek durumu anlatmam lazım. Ama bir yandan da bu kadar kör bir adam için neden uğraşıyorum ki yarın bir gün yine bir problem olsa bu adam yine sana karşı olacak ve yalanları göre göre karşı tarafı suçlayacak, bu adamla ömür mü geçer diyorum...

Çok teşekkür ederim. Ayrıntıları ile yaşadığınız her şeyi yapmışsınız. Benim en büyük şanssızlığım kayınvalidemin iki yüzlü olması. Şuan kocam annesini melek olarak görüyor. Bugün yine kavga etti benimle durup dururken hem de. Yine annemi neden sevmiyorsun konusunda. Artık tamamen susmaya karar verdim. Bir kelime bile etmiycem bu soru karşısında. Allah bana da sabır versin. İnşallah ben bu adamdan boşanmadan gerçekleri görmeye başlar. Huzur istiyorum sadece ve bu bu kadar zor olmamalıydı :KK43:
Sabır gostermelisin asilmayacak sorun değil

Yani yine diyorum bir insanı sürekli dile getirerek biz yuceltiriz aynı hataya bende düştüm sonra düşündüm ben isim zikrettikce onlar yuceliyir neden varlar ama yoklar benim için

Ben aynı şeyleri yaşamış biri olarak sana tavsiyem hemen dava aç ayrıl...benim eşimde aynıydı evliliğin ilk zamanları annesine kızıyordu!Kv iki yüzlü davranıyordu bende eşim hiçbirşeyin farkında değil ,annesinin gerçek yüzünü göremiyor ,o yüzden annesi yüzünden bana kızıyor diyordum,annemi sevmiyorsun diyordu bana ,zamanla sinsi kv bana iftira bile attı eşim onu ölesiye savundu ,ispat edeceğim dediğim halde beni dinlemedi ki bu eş bana karşı ilk başlarda hep nazik,cömert beni düşünüyor annesini sevmiyor havalarındaydı,görümce de aynı bunlar gibiydi,sanki beni çok seviyor düşünüyormuş gibi benden laf alıp bana karşı kullandı,sonunda bunların ruh hastaları olduğunu anladım,boşandım yıllarımı ziyan ettim...eşinle konuş herşeyi detaylı anlat bakalım senin yanında mı olacak yoksa annesini mi savunacak! Bence ayrılmalısın.

Son düzenleme:
X