Kayınvalidem ve yatak odası problemi

Herkese merhaba. Çok sinirimi bozan bir olay yaşıyorum ve bunu sizden gelecek yardımlarla çözmek istiyorum aslında.
Kayınvalidemle şöyle bir sorunumuz var ki bu kadında "yatak odası özeli" diye bir kavram yok. canı istediği gibi pat küt giriyor yatak odama. çok sinir oluyorum. onların hayatında özel bir anlamı yok odaların, herkes istediği yere girip çıkıyor diye burda da aynı şey. Girebilir miyim yok direkt çat giriyor. (biz içerde değilken tabii ) bu ailede genel olarak var bu sorun..
Çok eski bir ev olduğu için odanın kilidi yok ne yazık ki. Olsa kilitlicem girmeye çalışsa müsait değil dicem. Bütün odaların kapısı açıktır bir tek yatak odası kapalı. Anlaması lazım anlamıyor.
Bazen konuşurken "ne münasebet, yatak odası özeldir herkes girmemeli ayıptır., belki ortada görülmemesi gereken sadece eşleri ilgilendiren şeyler vardır" gibi konuşmalar yapıyorum ama hiç işlemiyor ne yazık ki.
Mesela az önce oturma odasında oturuyoruz. Ben bilgisayar başında çalışırken pat kalktı içeri gitti. mutfağa gitti sandım. Yatak odasına geçmiş.... Telefondan bir şeyler dinliyor. of çok sinirim bozuldu..
Direkt yüzüne "anne odamıza bu şekilde dalma diyemem. Eşime bir ara çıtlattım ne olcak tarzı bişey söyledi. Çünkü bu ailede gerçekten anlamsız bir detay.
geceligini kapi acilinca gozukecek bir yere birak o evde varken girerse ve sana kaldir derse orasi benim ozel alanim dersin :işsiz:

Herkese merhaba. Çok sinirimi bozan bir olay yaşıyorum ve bunu sizden gelecek yardımlarla çözmek istiyorum aslında.
Kayınvalidemle şöyle bir sorunumuz var ki bu kadında "yatak odası özeli" diye bir kavram yok. canı istediği gibi pat küt giriyor yatak odama. çok sinir oluyorum. onların hayatında özel bir anlamı yok odaların, herkes istediği yere girip çıkıyor diye burda da aynı şey. Girebilir miyim yok direkt çat giriyor. (biz içerde değilken tabii ) bu ailede genel olarak var bu sorun..
Çok eski bir ev olduğu için odanın kilidi yok ne yazık ki. Olsa kilitlicem girmeye çalışsa müsait değil dicem. Bütün odaların kapısı açıktır bir tek yatak odası kapalı. Anlaması lazım anlamıyor.
Bazen konuşurken "ne münasebet, yatak odası özeldir herkes girmemeli ayıptır., belki ortada görülmemesi gereken sadece eşleri ilgilendiren şeyler vardır" gibi konuşmalar yapıyorum ama hiç işlemiyor ne yazık ki.
Mesela az önce oturma odasında oturuyoruz. Ben bilgisayar başında çalışırken pat kalktı içeri gitti. mutfağa gitti sandım. Yatak odasına geçmiş.... Telefondan bir şeyler dinliyor. of çok sinirim bozuldu..
Direkt yüzüne "anne odamıza bu şekilde dalma diyemem. Eşime bir ara çıtlattım ne olcak tarzı bişey söyledi. Çünkü bu ailede gerçekten anlamsız bir detay.
Yani odanın içinde değilseniz bu kadar dert etmeyin derim benimde kayınvaldem gelince girer çıkar yok kendine hirkamdan alır yok battaniye alır ama girer bende niye girdun demem hatta uykusu gelince gir Bizim odada yat derim

Bi kaç üye belirtmiş gecelik vs bırakın diye ama kayinvalidenizin bundan çekineceğini sanmıyorum. Tek çözüm açık açık uyarmak. Birlikte yaşıyorsanız tabi daha keskin olun bu konuda. En kötü kapıya bir çare bulabilirsiniz

Ben de kayınvalidenizin kafasındayım sanırım. Yatak odasına özel önem vermem. Kapısı da açıktır. Evime gelen misafirim namaz yada emzirme gibi mahremiyet isteyen ihtiyaçlarını söylediklerinde kendim yatak odasını teklif ederim. Yatak odası denilince aklıma seks gelmiyor çünkü bu o odayı bu kadar yücelten bakıl açısı bana garip geliyor mesela.
Çok rahatsızsanız kapısını kapalı tutun. Kilitlemeseniz de anlaşılır. Benim yatak odam hep açıktır mesela

Açıkça söyle. Benim eski kayınvalidem de böyleydi. Hatta ben evlenmeden evvel düğüne az bir vakit kala bulunduğumuz şehre gelip benim evimde kalmıştı. Ben evde yokum tabi annemin evindeyim daha. Neyse koltuk rahat değilmiş bizim yatağımızda yatmış.

Daha sonra da çat diye dalmalar, kirli sepetimi alıp kafasına göre yıkamalar, çamaşır yerleştirme bahanesi ile girip dolapları çekmeceleri açmalar devam etti. Ben oğlunun yanında yüzüne söyledim. Yatak odası özel alanımdır lütfen girmeyin diye. Bir daha girmedi. Oğlunu da boşadım zaten 🤣 bir sonraki gelinine yapar artık
Benim de eski kayınvalidem aynen buna benzerdi valla.daha yeni evliyim belki 2 3 aylık diyeyim.isten bir gelirim yatakodasindaki aksesuarların yerini değişmiş salondaki halıyı kaldırmış sehpaların yerini değişmiş Felan filan.yinede kalbini kirmamistim .Evine gidince tekrar eski haline getirdim.Tabi farklı şehirlerdeydik biz.Yanyana olsak herhalde farklı olabilirdi durum bilemiyorum.Ama ben kendimi bilirim genel olarak bu tarz şeylere çok tepki vermem.manevi yönden yeterki huzur bozmasinlar diye düşünürum.Gerci o kadın manevi yondende berbattida neyse.

Ne için giriyor yatak odasına yahu? 🙄 çekmecelerinizi falan açmıyordur inşallah,düşüncesi bile çok rahatsız edici…Uyarmadan önüne geçemezsiniz ne yazık ki.. 😐 Şeytan diyor yatağın üstünde bir iki edepsiz şey bırak görsün o zaman :KK53:
Az önce telefonda sesli dua dinlemek için girdi galiba. Giriş amacında bir art niyet yok aslında. Düşüncesizce geliyor bana bu tavrı, rahatsız olduğum nokta o.. Bizzat uyarmak konusunda da çekiniyorum yaşlı kadın da çünkü. çok alıngan bambaşka şeyler düşüncek. o yüzden bir çözüm aramak için sizlere sormak istedim.
Kalp kırmadan bu durumu nasıl çözebilirm diye

Ben de kayınvalidenizin kafasındayım sanırım. Yatak odasına özel önem vermem. Kapısı da açıktır. Evime gelen misafirim namaz yada emzirme gibi mahremiyet isteyen ihtiyaçlarını söylediklerinde kendim yatak odasını teklif ederim. Yatak odası denilince aklıma seks gelmiyor çünkü bu o odayı bu kadar yücelten bakıl açısı bana garip geliyor mesela.
Çok rahatsızsanız kapısını kapalı tutun. Kilitlemeseniz de anlaşılır. Benim yatak odam hep açıktır mesela
Zaten kapısını özellikle kapalı tutuyorum. Ama kapalı olmasına aldırış etmeden giriyor. Namaz, emzirme gibi durumlarda ben de misafirlerime teklif ederim. Hatta gerekirse yatağı kullanmasına da tamam derim. Oda benim için seks için kullanılan bir mekan değil. Ama mesela dışardan geliyorum sütyenimi çıkarıp yatağın üstüne atmayı seviyorum. Odaya dalındığı zaman bu hoş görünmüyor. Belki seviştikten sonra peçeteleri almayı unutmuşumdur gözümden kaçmıştır gibi gibi şeylerden dolayı özel bölgem orası.

Heh aynen işte hem yaşlı hem kırmak istemiyorum onu, hem de karıştırmak için girmiyor öyle giriyor yani anlamsızca, düşüncesizce. ama onun kalbi kırılmasın diye de benim sinirim bozuluyor. bu dengeyi koruyamıyorum.
Kurcalamiyor odanın düzenini bozmuyorsa bence çok takmamaya calisin.Kotu niyetli değil zaten belli telefondan biseyler dinlemek için giriyor diyorsunuz.Yataga uzanıyor dur belki rahat etmek için .bence boşverin yaşlı sonucta yazıktır.İyide anlasiyormussunuz bence hiç huzurunuzu bozmayın .Çünkü onu bu yaştan sonra değiştiremezsiniz mümkün değil onlara göre normal olan şey bu zaten sizde öyle diyorsunuz.

Direkt girmemesini soylemek lazim. Kapisi kapali odaya girilmez. Bizde cocuk yok mesela her zaman her şey derli toplu da olmuyor. O sirada biri geldiyse çekerim kapisini, illa özel bir şey de olmasina gerek yok belki daginik o an gormesini istemiyorum bu kadar basit. 🤷
Teşekkür ederim :) Gerçekten bu yani.

Hayır ayrı evlerde yaşıyoruz. 2 3 Sokak var aramızda, aramız kötü olmadığı için sık gidip gelmeler oluyor.
Öncelikle mesafe koyun sık gidip gelmeyin, acilen yatak odasına kilit taktirin, ayrıca açıkça anne yatak odamıza pat diye girme diye uyarabilirsin, çok yüz vermişsin ondan böyle yapıyor..

Benim kayinvalidem evime henuz cok az geldi. Evlendigimden beri toplami 10 gun falan. Ilk geldiginde benim mesafeli durusumdan cekiniyor, degil odaya , odanin oldugu koridora adim armiyordu farkettim. Bir sey gosterecek oldum. Gireyim mi dedi , ben davet ettigim halde tereddut edip tekrar sordu. O an cok hosuma gitti. Ne saygili kadin dedjm. Bir kere adimini atinca, tamamdir girebilirim artik dercesine birkac saat icinde her arkami döndüğümde odamda yakaladim afafgwhdj. Bu kaynanalar hastaaaaaa. Sonraki gelislerinde peşin peşin kapiyi kilitledim. Ev eskiyse eski. Ben olsam gerekirse demircide tokmakli kilit yaptirir aslanlar gibi zincirleyip asma kilit takarim Gozune soka soka şöyle iyice afafsvdjd

Eşimin akrabası oğlu evlendi kadın oğluyla yaşıyordu yatak odasındaki dolap sabit kadın kendi kıyafetlerini gelin eve gelince almamış kızda demiş ben nereye koyacam aha kızım dolap bomboş şuralara da sen koy kızda yeni gelin ya bişey diyememiş kadın hergün pat diye odaya dalıyormuş grince diyormuş ki siz rahatsız olmayın penye alacam kazak alacam vs 2 hafta sonra bi büyük kavga patırtı koptu eşim gitti kadına dolabı boşalt orası artık onların odası diye anlatmış boşaltmış sonrasında oğluyla gelini odalarında sohbet edip eğlenip gülerken ne konuşuyordunuz odada banada anlatın dermiş başka olaylarda oldu baktı kız dayanamadı oğlanın ana kuzusu olduğunu anladı 1 sene sürmedi ayrıldılar

Ben de namaz, emzirme gibi durumlarda yatak odamı teklif ederim ama ikisi farklı şeyler. Çat kapı girilmesi başka, müsaade verildiği için girilmesi başka.

Bu şekilde ben tedirgin olurum. Zaman zaman yatak odam dağınık olabiliyor nasılsa bir tek ben giriyorum diye. Mesela sütyenimi çıkarıp yatağın üstüne atmışımdır, yatağım dağınıktır vs vs. Ya kayınvalide girerse diye diken üstünde, hep toplu tutmaya çalışmak istemem.

Eşimin akrabası oğlu evlendi kadın oğluyla yaşıyordu yatak odasındaki dolap sabit kadın kendi kıyafetlerini gelin eve gelince almamış kızda demiş ben nereye koyacam aha kızım dolap bomboş şuralara da sen koy kızda yeni gelin ya bişey diyememiş kadın hergün pat diye odaya dalıyormuş grince diyormuş ki siz rahatsız olmayın penye alacam kazak alacam vs 2 hafta sonra bi büyük kavga patırtı koptu eşim gitti kadına dolabı boşalt orası artık onların odası diye anlatmış boşaltmış sonrasında oğluyla gelini odalarında sohbet edip eğlenip gülerken ne konuşuyordunuz odada banada anlatın dermiş başka olaylarda oldu baktı kız dayanamadı oğlanın ana kuzusu olduğunu anladı 1 sene sürmedi ayrıldılar
Benim ex kayınvalide de yatak odasında yaptıklarımıza kulak kabartırdı. Bir gece bu bizde misafirken biz seviştik. Sabah kahvaltıda siz de gece hiç durmadınız, uyuyamadım dedi🤣 halbuki içimizden sessiz sessiz sevişmiştik🤷‍♀️

sesli dua falan dinlemek için kullanabileceği başka bir oda verin ve bir daha yatak odasına girmemesi konusunda kesin dille uyarın. bu kadar basit aslında

Benim ex kayınvalide de yatak odasında yaptıklarımıza kulak kabartırdı. Bir gece bu bizde misafirken biz seviştik. Sabah kahvaltıda siz de gece hiç durmadınız, uyuyamadım dedi🤣 halbuki içimizden sessiz sessiz sevişmiştik🤷‍♀️
Anlattığım kızda bu yüzden ayrıldı
Var böyle meraklı kaynanalar
Amcamın kızıda buna benzer ayrıldı kadın gece yinemi yıkandınız faturalar fazla geliyo su sesinden uyuyamıyorum dermiş hatta kirli sepetinde çamaşırları bile kontrol etti demişti kapı önünde beklediğini görmüş anahtar deliğini kapattım yinede baş edemedim dedi

X