Kayınvalidem ve yatak odası problemi

Herkese merhaba. Çok sinirimi bozan bir olay yaşıyorum ve bunu sizden gelecek yardımlarla çözmek istiyorum aslında.
Kayınvalidemle şöyle bir sorunumuz var ki bu kadında "yatak odası özeli" diye bir kavram yok. canı istediği gibi pat küt giriyor yatak odama. çok sinir oluyorum. onların hayatında özel bir anlamı yok odaların, herkes istediği yere girip çıkıyor diye burda da aynı şey. Girebilir miyim yok direkt çat giriyor. (biz içerde değilken tabii ) bu ailede genel olarak var bu sorun..
Çok eski bir ev olduğu için odanın kilidi yok ne yazık ki. Olsa kilitlicem girmeye çalışsa müsait değil dicem. Bütün odaların kapısı açıktır bir tek yatak odası kapalı. Anlaması lazım anlamıyor.
Bazen konuşurken "ne münasebet, yatak odası özeldir herkes girmemeli ayıptır., belki ortada görülmemesi gereken sadece eşleri ilgilendiren şeyler vardır" gibi konuşmalar yapıyorum ama hiç işlemiyor ne yazık ki.
Mesela az önce oturma odasında oturuyoruz. Ben bilgisayar başında çalışırken pat kalktı içeri gitti. mutfağa gitti sandım. Yatak odasına geçmiş.... Telefondan bir şeyler dinliyor. of çok sinirim bozuldu..
Direkt yüzüne "anne odamıza bu şekilde dalma diyemem. Eşime bir ara çıtlattım ne olcak tarzı bişey söyledi. Çünkü bu ailede gerçekten anlamsız bir detay.
Tek çare anahtar gibi görünüyor maalesef lafla konuşmayla anlamaz bunlar.

Ben de yatak odasına girilmesinin neden bu kadar sorun olduğunu anlamıyorum hiç de anlayamayacağım sanırım :KK43:

Sütyen, sevişme sonrası peçeteler demişsiniz. Orası yatak odasıysa bunların da orada olması garip değil başkası utanmıyorsa ben hiç utanmam banane. Tuvaletteyken içeri giren biri döt görecekse yatak odasına giren biri de sütyen don atlet görebilir, rahatsız oluyorsa girmesin sizlik bi şey yok. Benim dolabımı annemle kaynanam düzdü bir anda taşındığımız ve o anda çalışıyor olduğum için. Ay bunlar ne güzelmiş falan diye koydular gecelikleri, babydolleri bi köşeye. Seviştiğimiz onlar için sürpriz olmamalı, yatak odasının dolabını düzüyorlarsa görecekler yani. Ben fazla arsızım sanırım çizgim yok 😅

Şaka maka boyu kısaysa kapının en tepesine çocuk kilidi takın göremez kapı bozuk eheh ne vardı ben yardımcı olayım falan dersiniz girmeye çalıştığında. Girme demenizden anlamıyor çünkü açık söyleyemem deseniz de oldukça açık anlatmışsınız burası özel alan vs diyerek.

Ortada sütyeninizi kilodunuzu bırakıp girerse ay annee utandım bak şimdi… sütyenim falan yatapın üstündeydi. Telefondan bişey dinleyeceğin veya yalnız kalman gerekirse mutfağa geçebilirsin diyebilirsiniz bence. Yok kızım ne olcak va derse yok anne ben utanırım öyle diyin

Ben de yatak odasına girilmesinin neden bu kadar sorun olduğunu anlamıyorum hiç de anlayamayacağım sanırım :KK43:

Sütyen, sevişme sonrası peçeteler demişsiniz. Orası yatak odasıysa bunların da orada olması garip değil başkası utanmıyorsa ben hiç utanmam banane. Tuvaletteyken içeri giren biri döt görecekse yatak odasına giren biri de sütyen don atlet görebilir, rahatsız oluyorsa girmesin sizlik bi şey yok. Benim dolabımı annemle kaynanam düzdü bir anda taşındığımız ve o anda çalışıyor olduğum için. Ay bunlar ne güzelmiş falan diye koydular gecelikleri, babydolleri bi köşeye. Seviştiğimiz onlar için sürpriz olmamalı, yatak odasının dolabını düzüyorlarsa görecekler yani. Ben fazla arsızım sanırım çizgim yok 😅

Şaka maka boyu kısaysa kapının en tepesine çocuk kilidi takın göremez kapı bozuk eheh ne vardı ben yardımcı olayım falan dersiniz girmeye çalıştığında. Girme demenizden anlamıyor çünkü açık söyleyemem deseniz de oldukça açık anlatmışsınız burası özel alan vs diyerek.
En fazla ne olabilir ki ben de senin gibi düşünüyorum.kadın kadınayız senin dediğin gibi rahat rahat kadınlar arasında seçilebilecek, bakılabilecek eşyalar.eee zaten kullanılmış prezervatif falan da odada bırakılmaz yani.

Kaynanamda misafirlikteydik bize ayırdığı odadaki yatağı toplamadik diye laf etti. Ben de orası bizim odamız sizi ilgilendirmez dedim. Herkes haddini bilmeli
Aynı şey değil.oda sizin ama misafirlik misafirliktir.evli olmasanız bile kadına gelen misafir yatağını toplamasa ona da kızabilir.burada mahremlik bir konu yok.seks yapmış olsanız bile bunun yatak toplamakla bir ilgisi yok ki.çok mu zor ?

Aynı şey değil.oda sizin ama misafirlik misafirliktir.evli olmasanız bile kadına gelen misafir yatağını toplamasa ona da kızabilir.burada mahremlik bir konu yok.seks yapmış olsanız bile bunun yatak toplamakla bir ilgisi yok ki.çok mu zor ?
Anlamadınız sanırım. Misafir de olsak kendi evinde karı koca için ayırdığı odaya girip çıkamaz yattigim yatağa karışamaz. Ve yatağı toplayıp toplamamis olmam sizi de ilgilendirmez.

Anlattığım kızda bu yüzden ayrıldı
Var böyle meraklı kaynanalar
Amcamın kızıda buna benzer ayrıldı kadın gece yinemi yıkandınız faturalar fazla geliyo su sesinden uyuyamıyorum dermiş hatta kirli sepetinde çamaşırları bile kontrol etti demişti kapı önünde beklediğini görmüş anahtar deliğini kapattım yinede baş edemedim dedi
Insanlar da neden sevişir sevişmez yıkanır ben de onu anlamıyorum.bazıları da yıkanmak zor geliyor diye sevişmeye üşeniyormuş falan.çok fazla dini hassasiyetiniz yoksa beni çok rahatsız etmiyor duş almamak.yıllar yılı anlamam şu yıkanma muhabbetini.

siz odadayken girmeye çalışmıyor özelinizi karıştırmıyorsa belki evdeki gürültüden vs rahatsız oluyorsa nihayetinde yaşlı insanlar en sessiz köşedeki odada kafa dinliyordur. Fazlası varsa haklısınız ama yoksa bırakın girsin çıksın boş boşuna yüz göz olmayın belli ki evinize sık sık aldığınıza göre başka sıkıntınız yok 🥰

Benim ex kayınvalide de yatak odasında yaptıklarımıza kulak kabartırdı. Bir gece bu bizde misafirken biz seviştik. Sabah kahvaltıda siz de gece hiç durmadınız, uyuyamadım dedi🤣 halbuki içimizden sessiz sessiz sevişmiştik🤷‍♀️
Size gelince sanki sessiz değilmişsiniz gibi geldi 😂😂

aHAHSDGHA ya az önce dışardan gelmiştim zaten fırlattım attım sütyenimi ahahah görmüştür yani yatağın üstünde, sütyen kesmiyor demek ki rahatsız olması için
Yani girmese daha iyi ama girse ne zararı var? Yatak odasını da bu kadar kutsallaştırmayın.

Yatak odamın kapısı gündüz hep açıktır. Bir misafirim varsa da mutlaka derli toplu olur. Annem veya rahmetli kayınvalidem geldiğinde de gündüz bazen dinlenmek isterseniz benim yatağıma uzanabilirsiniz derdim. Yada görümceme, gelinimize bebeklerini emzirmek istediklerinde rahatlıkla odamı kullanmalarını söylerim ne var bunda abartılacak.

Mesela gelinimiz geldiklerinde artık bana sormadan bebeğini odamda emzirir uyutur. Sormaz bile ve bem asla rahatsız olmam evime gelen rahat etsin isterim.

Annem geldiğinde telefon görüşmelerini odamda yapar.

Yani bu aktiviteler gece eşimle odamda uyuduğum sırada olmuyorsa beni hiç rahatsız etmez. Sizde biraz bu konuyu artık aşın.

Anlamadınız sanırım. Misafir de olsak kendi evinde karı koca için ayırdığı odaya girip çıkamaz yattigim yatağa karışamaz. Ve yatağı toplayıp toplamamis olmam sizi de ilgilendirmez.
Aman banane.adam yerine koyup yazanda kabahat.sohbet sitesi bu hanımefendi.herkes birbirine cevap yazıyor.hatta yeri geliyor çok sert cevaplar yazıyor.kimseyi ilgilendirmiyorsa o yorumu da yazmayacaksın.aksi cevap vereceksen nedenini yaz.buralarda sizi ilgilendirmez tarzı yorumlar saçma oluyor.

Kaynanamda misafirlikteydik bize ayırdığı odadaki yatağı toplamadik diye laf etti. Ben de orası bizim odamız sizi ilgilendirmez dedim. Herkes haddini bilmeli

Ay hayretsiniz gerçekten.Bir kere orası başkasının evi sizin tapulunuz degil o odayı toplayarak saygılı olmak zorundasiniz.kendi eviniz olsa neyse diyeceğim.Eger eşinizin annesine sizi ilgilendirmez gibi bir cevabi gerçekten verdiyseniz çok kabalık etmişsiniz tamamen de haksızsınız zaten.bu kadar büyük tepki verilecek bir konu da değil yani..Ulen ben köye kaynanamın evine gittigimde yatak eteklerinin eşitliğine kadar dikkat ederim.sizin gibi rahat insanlari anlayamıyorum gerçekten.. Ayriyeten ferhansada çok sert tepki vermişsiniz kız bisey dememiski🙄

Haklısın, benim kayınvalidem de seninki gibi pat diye girip çıkıyor her yere, hiçbir şeyi sormuyor kafasına göre davranıyor. Neyse ki çok uzakta yaşıyor sadece bir hafta kaldığı için yatak odası konusunda bir şey demedim ama ben de çok rahatsız oldum. Eşinin konuşmasıyla da yine senin rahatsız olduğunu anlayacak. Ya kilit yaptıracaksınız, ya da açık açık kibarca söyleyeceksiniz. İç çamaşırı filan anlamaz onlar.

Insanlar da neden sevişir sevişmez yıkanır ben de onu anlamıyorum.bazıları da yıkanmak zor geliyor diye sevişmeye üşeniyormuş falan.çok fazla dini hassasiyetiniz yoksa beni çok rahatsız etmiyor duş almamak.yıllar yılı anlamam şu yıkanma muhabbetini.
Vıcık vıcık yatamam ben. Pis pis

Yaw seni gunde 3 partner bilem rahatsiz etmiyor cok saapma bosver yani kiskanma 🤣

Benim ex kayınvalide de yatak odasında yaptıklarımıza kulak kabartırdı. Bir gece bu bizde misafirken biz seviştik. Sabah kahvaltıda siz de gece hiç durmadınız, uyuyamadım dedi🤣 halbuki içimizden sessiz sessiz sevişmiştik🤷‍♀️
Kadın yoklukta anlayın işte ahahahah

Üstünüzdeki ağız suyu, tenasül uzvu akıntıları, ter, meni bulaşıkları vs ile nasıl duruyorsunuz hayret ediyorum. Kaşınmıyor musunuz ayol?

Herkesin kendi tercihi ister hemen duş alır ister sabah isterse hiç duş almaz siz almıyorsunuz diye herkes almıyor değil dini yönden hariç temiz olmak istenir
Siz üşenen taraftasınız herhalde 😅

X