Kayınvalidemi ve kayınpederimi sevemiyorum ☹

Insallah

Aileme karsi cok soguksun diyor esim cokta yargilamiyor ama bu sekilde diyor . Ama yaptiklari az buz seyler degil ki. Esimde farkinda herseyin ama ailesi diye hemen unutuyor olanlari.
aslında unutmuyor , untmuş gibi yapıyordur kimse unutmaz ama konu aile olunca unutmuş gibi yapar. seviye iyidir.

Hiç muhattap olmayın derim..Yaşlarının büyük olması onların yaptıklarına beya karakterlerine saygı duymanızı gerektirmez..
Sevmeyeni sevmeyin,saygı duymayana saygı duymayın derim..
Ağız münakaşasına girmeyin sadece..
Sabrimi zorladiklari zamanlar oluyor sussamda bu sefer esime catiyorum niye boyle yapiyolar diye esimle aramizda problem oluyor malesef. Cevap versem saygisiz olurum gozlerinde cok zor

Sevme..sana bunları yaşatan kim olursa olsun sevilecek insanlar değildir.
Üzerinde düşünmene bile gerek yok. Sevilecek olan sevilir, sevilmeyecek olan da sevilmez bu kadar basit.
Onlar düşünsünler biz ne yaptıkta gelin bizi sevmiyor diye.
Kendjlerinde hic hata gormuyolar ki kv mi aldim karsima guzelce konustum boyle seyler guzel degil yapmayin dedim gene beni halsiz buldu yaptiklarini hic yapmamis ben uyduruyomusum gibi tepki verdi. O yuzden onlar eminim dusunmuyolardir yaptiklarini.

sizin taşınma ile ilgili bir konunuz vardı taşınacağınızıkayın ailenize söyleyebildiniz mi ? hamileliğiniz ilerlemeden bir an önce taşının

Kendjlerinde hic hata gormuyolar ki kv mi aldim karsima guzelce konustum boyle seyler guzel degil yapmayin dedim gene beni halsiz buldu yaptiklarini hic yapmamis ben uyduruyomusum gibi tepki verdi. O yuzden onlar eminim dusunmuyolardir yaptiklarini.
Ooo o zaman dediğim gibi sen hiç düşünme. Düşünüp kendini hasta etme. Madem tasinacakmissin da birak yok say onlari

Sevgini hak edene ver.
Hak etmiyorlarsa, sevmek için uğraşma.
Saygıda kusur etmiyormuşsun zaten, gerisini boşver gitsin.

sizin taşınma ile ilgili bir konunuz vardı taşınacağınızıkayın ailenize söyleyebildiniz mi ? hamileliğiniz ilerlemeden bir an önce taşının
Henuz soylemedik ama esimle kararliyiz hem bebek icin isinma problemimiz fazlaca var bu evde. Insallah bende fazla ilerlemeden tasinacagim insallah

Insallah

Aileme karsi cok soguksun diyor esim cokta yargilamiyor ama bu sekilde diyor . Ama yaptiklari az buz seyler degil ki. Esimde farkinda herseyin ama ailesi diye hemen unutuyor olanlari.

O unutabilir kendi anası babası. Sen unutmak zorunda değilsin. Ben bir saygısızlık yapmam ama benden sevmemi bekleme demelisin. Herkes kendi ailesini sevsin yeter bence de

Ben de hiç sevmem.Zamanında kardeşime bile beddua etmiş bir kadındır.Sevmenin dışında belki nefret kadar ağır olmasa da kinim de var.Eşime hep derim.Sakın beni karıştırma.Senin anan baban sen affedebilirsin ama benden bekleme.Arada sırada konuşurum o kadar.Allahtan uzaktalar.Yakında olsalar kesin daha büyük kavgalar yaşanırdı.Uzaklaşın.

O unutabilir kendi anası babası. Sen unutmak zorunda değilsin. Ben bir saygısızlık yapmam ama benden sevmemi bekleme demelisin. Herkes kendi ailesini sevsin yeter bence de
Unutamiyorum ki. Unutmakta istemiyorum yaptiklarini cunku gun gelicek yasattiklarini yasicaklar eminim

Bazen gercekten dusunuyorum ve beni huzursuz ediyo yaptiklari
Ah canım ya emin ol hepimiz yaşadık ve yaşıyoruz kv ve kp ile ilgili sorunlar. Emin ol herkesinki ayri bir roman konusu olur. Ben bir ara onlara söyleyemeyip icime atmaktan kendi kendime konuşur olmuştum. Sonra ben ne yapıyorum dedim. Kendime geldim. Artık mesafemi koydum. Kafam rahat. Tabii bu noktada eşin tutumu da çok önemli. Ama şu bir gerçek ki hepimiz bir kere geliyoruz dünyaya. Anne babamiz bizleri ne emeklerle, ne fedakarliklarla yetiştirdi. Kimseye köle olalım, kimse bizi harcasin diye de yapmadi. Ben bana yapilan her hakareti,her kötü sözü anne babamin emeğine ve sevgisine yapılmış sayıyorum artık. Ona göre de tepkimi gösteriyorum. Ben kimseye saygisizlik,terbiyesizlik ve kötülük yapmıyorsam kimse de bana yapamaz. Kim olursa olsun.

Mesafe koymakla iyi yapiyorsunuz..saygida kusur etmeyin yeter. Sevmek zorunda degilsiniz. Insanlar haddini bilse ve huzursuzluk cikartmasa böyle olmayacak, ama yok illaha bir baski illaha bir hakimiyet kurma cabasi, sonrada "vay gelin/damat bizi sevmiyor". Sende yerini bil derler. Herkes fikrini beyan edebilir. Laf gelisi birseyler konuslurken mesela. Ama sen karsiya illaha kendi isteklerini empoze etmeye calissan o zaman tepki görecegine de hazir ol.
Kv ve kp ikiside ayni karakterde insanlar hadi biri anlayisli olsa tamam derim ama ikiside ayni. Eminim bende fikrimi beyan ettigimde en buyuk tepkileri verecklerini biliyorum 5 ay bunun icin yeterli bi zamandi onlari tanimam icin

Yazmıştık sana o kadar sorun eşinde diye halbuki
Yazdiniz o gunden sonra sizlerin yazdiklarinizdan sonra daha farkli baktim olaylara simdi esim de daha net goruyor biseyleri oturduk ve konustuk bu konulari. Suan ki sorunum yuzlerini bile gormeye tahammulum yok icimdeki bu duygu beni sıkıyor. Bu saatten sonra sevemem zaten biliyorum ama genede sormak geldi icimden :KK43:

Size saygısızlık yapan ozelinize karisan huzur bozan insanlari nasil sevebilirsiniz,esinize ben zenin ailen diye saygi gosteriyorum onlar bunu bile yapmadilar,nasil sicak olayim diyin ,tasinin bir an evvel

daha 1 aydır söyleyememişsiniz bile :) söylemeye cesaret edemeyen taşınmaya nasıl cesaret eder bilemedim
Esim maddi olarak toparlanmaya calisiyor isinden alacagi belli miktar bi odemem var 1 aya kadar daha rahat tasinma isimiz olur diye dusunduk etrafi arastirdik evleri fiyatlari bize uygun en azindan ara kat isinma problemimizde olmaz insallah. Simdi onu bekliyoruz cunku tasinirsak esimin ailesinden herhangi bi destek yardim goremeyecegiz belki kapimizi bile acmazlar bebek olana kadar oyle insanlar bizde maddi olarak guclenip tasinalim dedik kimseye muhtac olmadan :KK43:

X