Kayınvalidemi ve kayınpederimi sevemiyorum ☹

Arkadaslar merhaba daha oncede konu acmistim. Daha cok yeni evliyim kv ve kp nin yaptiklarindan dolayi onlari bir turlu sevemiyorum. Saygida kusur etmiyorum ama bir turlu sevemiyorum. Evliligimizin ilk aylarindan beri herseyime karistilar evime duzenime soframizda huzursuzluk cikarip kalkip gitmeler kendi aileme gittigimde kapiyi carpmalar esimle bana kusmeler vs. daha bir cok sey. Bende araya mesafe koydum ve esimle konustum yakinda bu evden tasinmak icin. mesafeli oldugum icin pek gormuyorum yuzlerini ayni apartmandayiz ama bazen mecbur goruyorum yapmacik olamaiyorum ve her gordugumde aklima yaptiklari geliyor karsimda seytan varmis gibi hissediyorum. Ne yapmam gerekiyor sevemiyorum bir turlu yapmacik yalaka gelin olamadim bi turlu olamam da ne yapmam gerek ?
Eğer eşin senin yanındaysa bir an önce paranızı biriktirin başka eve çıkın aynı apartmanda oturunca sen mesafeli davransa da onlar yakın olacak. Bu olaylar bitmeyecek.

Eğer eşin senin yanındaysa bir an önce paranızı biriktirin başka eve çıkın aynı apartmanda oturunca sen mesafeli davransa da onlar yakın olacak. Bu olaylar bitmeyecek.
Dogru diyosunuz ne kadar mesafeli dursamda ogullarinin evi sonucta ve ayni binadayiz bu olaylar durulmayacak :KK43:

Sevmediğini ısınmadığını belli etme seni o hassas noktadan vururlar

Bunu yapıyorlar evet. Sürekli rol yapmak zorunda bırakılmak, belli zaman sonra insanı tüketiyor. Normalde bende hiç beceremem yapamam da. Genelde mesafeli dururum. Tüm olanlardan sonra soğuyunca zaten insan eskisi gibi olamıyor ki. Fakat bazıları koyduğun mesafeden anlamıyor daha çok üstüne geliyor sizin dediğiniz gibi heralde bunu hassas noktan olarak algılayıp o yüzden vurmayamı çalışıyor nedir. Konu sahibininde dediği gibi, aileme karşı çok soğuksun, gelin bize çok soğuk gibi laflar dönüyor. Ayrıca konuşmalarıyla sanki inadına üzerine geliyorlar. Bu noktada konu sahibininde belirttiği gibi artık saygıda kaybedilmeye doğru yol alıyor. Çünkü ona zorluyorlar resmen. Bu durumda ne yapılabilir acaba

Arkadaslar merhaba daha oncede konu acmistim. Daha cok yeni evliyim kv ve kp nin yaptiklarindan dolayi onlari bir turlu sevemiyorum. Saygida kusur etmiyorum ama bir turlu sevemiyorum. Evliligimizin ilk aylarindan beri herseyime karistilar evime duzenime soframizda huzursuzluk cikarip kalkip gitmeler kendi aileme gittigimde kapiyi carpmalar esimle bana kusmeler vs. daha bir cok sey. Bende araya mesafe koydum ve esimle konustum yakinda bu evden tasinmak icin. mesafeli oldugum icin pek gormuyorum yuzlerini ayni apartmandayiz ama bazen mecbur goruyorum yapmacik olamaiyorum ve her gordugumde aklima yaptiklari geliyor karsimda seytan varmis gibi hissediyorum. Ne yapmam gerekiyor sevemiyorum bir turlu yapmacik yalaka gelin olamadim bi turlu olamam da ne yapmam gerek ?
çok samimi olmak zorunda değilsin bana kalırsa sevmek zorunda da değilsin saygılı ol yeter eşinin ailesi sonuçta

Aha bu ben :KK70: Ben de sevmiyorum kv ile asla ve asla görüşmüyorum büyük konuşmayım ama görüşmem de. Aynı apartmandayım bende. Şeytan bundan daha iyidir diyorum o derece yani. Kp ile konuşurum ama iş konusunda falan canımı sıkıyor arada o kadar. Bende asla yapmacık olamam. Önceden bir kaç kez kv ile barışma durumları oldu ama mesafeli davrandım yapmacık davranamam yani. Şimdiöyle bir sorun yok tamamen sorun kalktı ortadan hiç görüşmüyorum

Bunu yapıyorlar evet. Sürekli rol yapmak zorunda bırakılmak, belli zaman sonra insanı tüketiyor. Normalde bende hiç beceremem yapamam da. Genelde mesafeli dururum. Tüm olanlardan sonra soğuyunca zaten insan eskisi gibi olamıyor ki. Fakat bazıları koyduğun mesafeden anlamıyor daha çok üstüne geliyor sizin dediğiniz gibi heralde bunu hassas noktan olarak algılayıp o yüzden vurmayamı çalışıyor nedir. Konu sahibininde dediği gibi, aileme karşı çok soğuksun, gelin bize çok soğuk gibi laflar dönüyor. Ayrıca konuşmalarıyla sanki inadına üzerine geliyorlar. Bu noktada konu sahibininde belirttiği gibi artık saygıda kaybedilmeye doğru yol alıyor. Çünkü ona zorluyorlar resmen. Bu durumda ne yapılabilir acaba
bence bu durumda yapılacak en doğru şey görmezden ve duymazdan gelmek ve tamamen o yokmuş gibi davranmak. Ben görümceme öyle yapıyorum bana soru sormadıkça onla konuşmuyorum telefonlarını açmıyorum sanki ortamda o yokmuş gibi davranıyorum ve kocamla da onunla ilgili hiç konuşmuyorum. hatta kimseyle onla ilgili konuşmuyorum. benim beynimde sanki yokmuş gibi

bence bu durumda yapılacak en doğru şey görmezden ve duymazdan gelmek ve tamamen o yokmuş gibi davranmak. Ben görümceme öyle yapıyorum bana soru sormadıkça onla konuşmuyorum telefonlarını açmıyorum sanki ortamda o yokmuş gibi davranıyorum ve kocamla da onunla ilgili hiç konuşmuyorum. hatta kimseyle onla ilgili konuşmuyorum. benim beynimde sanki yokmuş gibi

Evet ama yinede vazgeçmeyebiliyorlar. Kalp kırmadan görüşmeyi kesmek en doğrusu gibi gözüksede eş kişisinden dolayı zor olabiliyor. İlla yüzgöz olma ve saygıyıda kaybetme yoluna girebiliyorsun istemeden. Keşke mesafenin önemi ve değeri kavranabilse

başlığa cevap vereyim
kim seviyor ki?
aa ben ilk evliliğimde kayınpederimi severdim. 10 numara bir insandı. Adanalılardı bana elleriyle kebap yapardı. Kayınvalidem ise eşinin korkusundan hiç olumsuz bir yorum yapmadı.
Şu an ki İkinci evliliğimi parçalanmış bir ailenin oğluyla yaptım. Kayınvalidem tam bir yılandı. Onla evlendikten sonra eşim iletişimi kesti. Kayınpederimi tanımıyorum. 3 yaşında boşandıkları için bağları çok zayıf.
Başlık sahibi için sevmek zorunda değilsin ama saygı göstermek zorundasın. Tabii bu saygı senin çekirdek ailene zarar verecek boyutta ise minimum düzeyde görüşerek öncelikli aileye hayatını, birliğini korumalısınız. Ama burda belirleyici eşinin tavrı. Eşin o dengeyi ayarlamak zorunda.

Bir arkadaşım söylemişti görümcesinden rahatsız oluyordu konuşmuştu abla bak bunlardan rahatsız oluyorum eşimle aram açılıyor diye görümcesi inadına yapmıştı. Malesef rol yapmak gerekiyor acı ama gerçek. Sonuçta onların evlatları değiliz kızlarıymışız gibi davranamazlar oğullarıyla aralarında mesafeyi düşünürler. Şehirler arası yasak gelmeden önce kaynanam aylardır birlikte köye gidelim diyor. Sormadan etmez. Yahu kocamla gezicem belki sizene dimi ? Ama söylersem belli edersem gelin istememiş oğlum gelemiyor zaten istemiyordu rahatsız oluyormuş olursa olsun gelsinler demek bizi sevmiyor olur. Çözümü yok malesef görümcemi de sevmiyor çocuk çocuk şımarık hareketleri var ama canıma susamadım belli etmiyorum :)

Evet ama yinede vazgeçmeyebiliyorlar. Kalp kırmadan görüşmeyi kesmek en doğrusu gibi gözüksede eş kişisinden dolayı zor olabiliyor. İlla yüzgöz olma ve saygıyıda kaybetme yoluna girebiliyorsun istemeden. Keşke mesafenin önemi ve değeri kavranabilse
salgında eşim de gidip gelip vakit ayıramıyor zaten haftasonu ayrı ambaleyiz şimdi uzağa da taşınıyorum iyice hayatımızdan çıkarcam inşallah. sürekli ya o ya eşim temaslı çok şükür pozitif olmadık ama görümcem de ofiste bütün gün dolayısıyla eskisi gibi zırt pırt samimi değiliz. eskiden yaptıklarından şikayet ederdim artık onu bile yapmıyorum vallahi kafam rahat. fiziksel uzaklık da avantajlı olacak inşallah o yüzden imkanı olan eş ailesinden uzak uzak otursun derim..

X