Kayınvalidemi ve kayınpederimi sevemiyorum ☹

Kv ve kp ikiside ayni karakterde insanlar hadi biri anlayisli olsa tamam derim ama ikiside ayni. Eminim bende fikrimi beyan ettigimde en buyuk tepkileri verecklerini biliyorum 5 ay bunun icin yeterli bi zamandi onlari tanimam icin

Dedigim gibi bazi insanlar sunu anlamiyor: Karsindaki gelin veya damat olabilir, ama o bir birey. Senden öncede bir hayati vardi, senden sonra da olacak. Fikrini beyan edebilirsin, ama.güzel dille ve karsidaki yine kendi istedigini yapmakta özgür. Bizim büyüklerimiz bazen bos yerden alinmayi da cok sever. Dedigim gibi siz yeter ki saygida kusur etmeyin. Bastan bazi seylere izin verseniz arkasini kavgasiz gürültüsüz topluyamiyorsunuz. Burda cok örnekleri var. En iyisi bastan sınır cizmek

Size saygısızlık yapan ozelinize karisan huzur bozan insanlari nasil sevebilirsiniz,esinize ben zenin ailen diye saygi gosteriyorum onlar bunu bile yapmadilar,nasil sicak olayim diyin ,tasinin bir an evvel
Insallah. Suan hic bisey olmamis gibi davranirsam gene ayni olacaklar o yuzden mesafemi korumaya calisiyorum

Insallah

Aileme karsi cok soguksun diyor esim cokta yargilamiyor ama bu sekilde diyor . Ama yaptiklari az buz seyler degil ki. Esimde farkinda herseyin ama ailesi diye hemen unutuyor olanlari.
Kendi kendime böyle oldum ben durduk yere deseydin Allah Allah şu erkek milletinin anasının babasının yaptıkları pire olur senin ki deve 😑

Sabrimi zorladiklari zamanlar oluyor sussamda bu sefer esime catiyorum niye boyle yapiyolar diye esimle aramizda problem oluyor malesef. Cevap versem saygisiz olurum gozlerinde cok zor
Bende görümcemle kayınvalidemi sevemiyorum. Kayınvalidemi evlenmeden önce severdim ama evlenince sürekli beni çanta gibi kullanmasından hayatlarımıza müdahele etmesinden daral geldi. Görümceminde şımarık çirkef abisini kıskanmasından. Bende sevemiyorum ama görüşüyorum eşime yansıtmıyorum soğuksun da desen aa yok hayatım sana öyle gelmiş derim. Yapıcak bişey yok yani kişilerle alakalı durum. Bi o kadarda yengemi çok severim mesela komiklikler yaparız hatta annemin şivesiyle ilgili espirileşiriz görümceyimdir ama yengem bana görümce dedirtmez kardeşim der. Çünkü evliliklerine 1 kere bile müdahele etmedim.

Arkadaslar merhaba daha oncede konu acmistim. Daha cok yeni evliyim kv ve kp nin yaptiklarindan dolayi onlari bir turlu sevemiyorum. Saygida kusur etmiyorum ama bir turlu sevemiyorum. Evliligimizin ilk aylarindan beri herseyime karistilar evime duzenime soframizda huzursuzluk cikarip kalkip gitmeler kendi aileme gittigimde kapiyi carpmalar esimle bana kusmeler vs. daha bir cok sey. Bende araya mesafe koydum ve esimle konustum yakinda bu evden tasinmak icin. mesafeli oldugum icin pek gormuyorum yuzlerini ayni apartmandayiz ama bazen mecbur goruyorum yapmacik olamaiyorum ve her gordugumde aklima yaptiklari geliyor karsimda seytan varmis gibi hissediyorum. Ne yapmam gerekiyor sevemiyorum bir turlu yapmacik yalaka gelin olamadim bi turlu olamam da ne yapmam gerek ?
Sevilmek için bişey yapmamışlar ki haklısınız. Yalaka olmanıza gerek yok politik olun.

Esim maddi olarak toparlanmaya calisiyor isinden alacagi belli miktar bi odemem var 1 aya kadar daha rahat tasinma isimiz olur diye dusunduk etrafi arastirdik evleri fiyatlari bize uygun en azindan ara kat isinma problemimizde olmaz insallah. Simdi onu bekliyoruz cunku tasinirsak esimin ailesinden herhangi bi destek yardim goremeyecegiz belki kapimizi bile acmazlar bebek olana kadar oyle insanlar bizde maddi olarak guclenip tasinalim dedik kimseye muhtac olmadan :KK43:
karar verdiyseniz alıştıra alıştıra söyleyin her şeyi ayarlayıp bir anda söyleseniz daha kötü olmayacak mı ? Ben de şu an kayınvalidem ve görümcemle aynı mahalledeyim taşınacağımızı aylar önceden söyledik ve bu ayın 21 inde ancak taşınmayı başaracağız. Tabi ki kendi maddi gücümüzle ve onların tek kuruş katkısı yok neden olsun.
yani insanların psikolojik olarak taşınacağınız fikrine alıştırın bir anda pat diye söylemek daha ayıp... inşallah almanız gereken ödemeleri de alırsınız. bu arada samimi olmak istememniz çok normal mesafenizi koruyun evlerine yalnız gitmeyin

Insallah

Aileme karsi cok soguksun diyor esim cokta yargilamiyor ama bu sekilde diyor . Ama yaptiklari az buz seyler degil ki. Esimde farkinda herseyin ama ailesi diye hemen unutuyor olanlari.

Aileleri her türlü saçmalığı yapacaklar, eşleri tavır alınca da " ailomo korşo çok soğokson"

bu erkekler hangi kafayla yaşıyorlar yada omuz üstündeki baş değil de taş mı taşıyorlar anlayamıyorum!?

Lohusalıkta yaşattıklarından dolayı ben de kaynanamdan soğudum nefret ettim ben bile bu durumdaysam sen yaşadıklarından dolayı görüşmesen bile haklısın..Gelince önüne çayını pastasını koyuyorum ama yok yani içimden gelmiyor anlıyorum seni o kale bir kere yıkılınca geri inşa edilemiyor
Hala geldiğinde önüne çay pasta koymakta " sağ yanağıma çok güzel vurdunuz aha da size sol yanak, bir de buna vurun demek"

Lohusalıkta yaşattıklarından dolayı ben de kaynanamdan soğudum nefret ettim ben bile bu durumdaysam sen yaşadıklarından dolayı görüşmesen bile haklısın..Gelince önüne çayını pastasını koyuyorum ama yok yani içimden gelmiyor anlıyorum seni o kale bir kere yıkılınca geri inşa edilemiyor
Cok haklisin. Suan ne yaparlarsa yapsinlar benim evliligimin ilk aylarini mahvettiler en onemli gunlerimi yiktilar o yuzden artik sogudum ve sevmiyorum sevmekte istemiyorum saygisizlik yapmiyorum ama en basa donmemek icin eskisi gibi davranmiyorum

karar verdiyseniz alıştıra alıştıra söyleyin her şeyi ayarlayıp bir anda söyleseniz daha kötü olmayacak mı ? Ben de şu an kayınvalidem ve görümcemle aynı mahalledeyim taşınacağımızı aylar önceden söyledik ve bu ayın 21 inde ancak taşınmayı başaracağız. Tabi ki kendi maddi gücümüzle ve onların tek kuruş katkısı yok neden olsun.
yani insanların psikolojik olarak taşınacağınız fikrine alıştırın bir anda pat diye söylemek daha ayıp... inşallah almanız gereken ödemeleri de alırsınız. bu arada samimi olmak istememniz çok normal mesafenizi koruyun evlerine yalnız gitmeyin
Bi kac ay oncesinden ben tasinma ile ilgili konuyu acmistim tek basima ailesine evin soguklugu isinmadigim halde gelen yuklu faturalar vs. yanasmadilar ikinci kezde esimin yaninda annesine dedim kesin net konusmayi esim maddi olarak insallah onumuzdeki aylarda toparlanacak diyecegiz yani bi kac kere kulaklarina duyurdum ama esimle oturup ailesine karsi ikimiz demedik ona da az kaldi insallah. Bende tek kuruslarini istemem yapmazlarda hatta yeri gelse kv bizden isteyecek kac kere lafi oldu. Dua edin insallah hayirlisiyla tasinmak bana nasib olsun...

Bende görümcemle kayınvalidemi sevemiyorum. Kayınvalidemi evlenmeden önce severdim ama evlenince sürekli beni çanta gibi kullanmasından hayatlarımıza müdahele etmesinden daral geldi. Görümceminde şımarık çirkef abisini kıskanmasından. Bende sevemiyorum ama görüşüyorum eşime yansıtmıyorum soğuksun da desen aa yok hayatım sana öyle gelmiş derim. Yapıcak bişey yok yani kişilerle alakalı durum. Bi o kadarda yengemi çok severim mesela komiklikler yaparız hatta annemin şivesiyle ilgili espirileşiriz görümceyimdir ama yengem bana görümce dedirtmez kardeşim der. Çünkü evliliklerine 1 kere bile müdahele etmedim.
En kotusude zaten hayatlarimiza fikirlerimize mudahale etmeleri malesef :KK43:

X