Kayınvalidemin yaptığı akıl almaz şeyler

Hanımlar merhaba ben 1.5 sene önce evlendim.Yılllardır çalışan bir insandım evlenince başka bir yere taşındık işimden ayrılmak zorunda kaldım sadece eşim çalışıyor.Evlenirken kimseye güvenerek evlenmedik neyse konuya gireyim .Kayınvalidemin bir yeğeni var işi gücü o .eşimi ve görümcemi asla düşünmez ne maddi ne manevi.Varsa yoksa yeğeni.Bizden 1 ay önce evlendi bana takacağı bilezikleri ona taktı.Bizim düğünümüze hiç koşturmadı ne yaptıysak eşim ben ve annem yaptık ama yeğeninin düğününe o kadar koşturduki 3 gün 3 gece oradaydı sorsan hastayım der.Eşimin ayağı kırıldı 2 ay çalışamadı arayıp sormadılar benim babam eşimi en iyi hastanelere götürüp tedavi ettirdi onlar siz ne yiyip ne içiyorsunuz evde demediler yada oğlum seni bi doktora götürelim vs yok ama yeğeninin çocuğu olmuştu onu görmeye gitti 2 tane altın taktı biz zor durumdayken.Allah razı olsun benim ailem hep koşturdu.Ben şimdi bu kadına ne diyeyim 2 gün sonra bişey olmamış gibi benim evime gelip hizmet bekler nefret ediyorum ondan inanın bu anlattıklarım sadece yarısı çok bunaldım
Ona göre davranın, sorun çözülür. Yeğeni yapsın evlatlık.

Sizi anlıyorum öz evladına yapmadığını yeğenine yapıyor olması hoş değil ve insanın gücüne gidiyor ama sizden önce anne oğul ilişkileri çok sağlıklı ve iyi olmadığı belli bu konuda sizin yapabileceğiniz tek şey eşinize destek çıkmak
KV yeğenine desteği ya yaranmak yada çıkarı olduğu icin
Emin olun eşinizde bunları görüyor ama bir şey yapamıyor onunda gücüne gidiyordur

Sizi anlıyorum öz evladına yapmadığını yeğenine yapıyor olması hoş değil ve insanın gücüne gidiyor ama sizden önce anne oğul ilişkileri çok sağlıklı ve iyi olmadığı belli bu konuda sizin yapabileceğiniz tek şey eşinize destek çıkmak
KV yeğenine desteği ya yaranmak yada çıkarı olduğu icin
Emin olun eşinizde bunları görüyor ama bir şey yapamıyor onunda gücüne gidiyordur
Evet haklısınız artık karışmayacağım

Çalışırım ben bu yaşa kayınvalidem getirmedi çok şükür ayrıca kendimizi toparladık.Kime ne taktığı beni çok ilgilendirir eşim üzülüp kafasına takıyorsa ve bizim hakkımızı yiyorsa.Sizde kayınvalidesiniz herhalde
Eşiniz de sizinle aynı şekilde düşünüyor madem, gelmek istediğinde müsait değiliz, başka misafirimiz gelecek vb. deyip soğuk yapın ve iletişimi minimuma indirin.

Anlattığınız gibi biriyse ve sebebi de yoksa evinizde hizmet etmek zorunda değilsiniz. Kocanız saygı göster hizmet goster vb hallerine girerse hiç karışmayın kocanız bu muameleyi fazlasıyla hak ediyordur. Çünkü burada bana göre sizlik bir durum yok tamamen anne oğul ve kızı arasında kopukluk var . Oğlu bunları görüp annesine resti çekmez ya da hala el üstünde tutar ve size tutturmak isterse kendi saflığıdir siz karışmayın.

Ben size hak veriyorum ya. Benim de eşime ailesi aynı şekilde davransa bende sizin gibi olurdum. El değil yani eşim o benim. karşı tarafta halası teyzesi değil annesi. Eşimi üzen herkese karşı aynı siniri hissederim. Hergün gördüğüm beraber yaşadığım ailem olan birini üzen kim olursa olsun beni de üzer. Nefret edebilirim ama gidip kavga etmem o mesele eşimin olayı. Bende sizin gibi içselleştiririm.

Sonunda beni gerçekten anlayan biri teşekkür ederim.Konuda sadece maddi olan tarafları cımbızla çekip alıyorlar ve üstüme saldırıyor herkes.keşke derdim sadece maddi olsa
Bu aralar zaten nedense erkek aileleri bi tutuluyor konularda ben de anlamış değilim. Boşver sen tepkini de söyleme eşine sonra yarın öbür gün onlar iyi olur ama senin söylediğin laflar aklından çıkmaz. Zaten eşinin de farkında olduğunu düşünüyorum. Benim ki beni haklı buluyordu şimdi ben unuttum bile neler yaşandığını sen çok kafaya takıyorsun oldu. Ben de hiç umursamıyorum. Evime de davet etmiyorum gitmiyorum da eşim söylemeden. Asla aramıyorum aramam da. Ama görüştüğümüzde hiçbir şey yokmuş gibi davranıyorum. Bu tavrım onları uzak tutuyor ve benden çekiniyorlar. Bana sormadan benim çekirdek ailemi ilgilendiren hiçbir şey yapamazlar eşim de dahil. Beğenmeyen beğendiği anasının kucağına geri dönebilir valla ben annem gibi gençliğimin baharında koca kahrı çekmem.

Anlattığınız gibi biriyse ve sebebi de yoksa evinizde hizmet etmek zorunda değilsiniz. Kocanız saygı göster hizmet goster vb hallerine girerse hiç karışmayın kocanız bu muameleyi fazlasıyla hak ediyordur. Çünkü burada bana göre sizlik bir durum yok tamamen anne oğul ve kızı arasında kopukluk var . Oğlu bunları görüp annesine resti çekmez ya da hala el üstünde tutar ve size tutturmak isterse kendi saflığıdir siz karışmayın.
Evet haklısınız ben eşim üzülüyor diye sinir oluyordum ama en iyisi karışmamak

Ben size hak veriyorum ya. Benim de eşime ailesi aynı şekilde davransa bende sizin gibi olurdum. El değil yani eşim o benim. karşı tarafta halası teyzesi değil annesi. Eşimi üzen herkese karşı aynı siniri hissederim. Hergün gördüğüm beraber yaşadığım ailem olan birini üzen kim olursa olsun beni de üzer. Nefret edebilirim ama gidip kavga etmem o mesele eşimin olayı. Bende sizin gibi içselleştiririm.
Ben hiç kavga etmedim zaten sadece eşim üzülüyor diye sinir oluyordum ama artık karışmam

Bu aralar zaten nedense erkek aileleri bi tutuluyor konularda ben de anlamış değilim. Boşver sen tepkini de söyleme eşine sonra yarın öbür gün onlar iyi olur ama senin söylediğin laflar aklından çıkmaz. Zaten eşinin de farkında olduğunu düşünüyorum. Benim ki beni haklı buluyordu şimdi ben unuttum bile neler yaşandığını sen çok kafaya takıyorsun oldu. Ben de hiç umursamıyorum. Evime de davet etmiyorum gitmiyorum da eşim söylemeden. Asla aramıyorum aramam da. Ama görüştüğümüzde hiçbir şey yokmuş gibi davranıyorum. Bu tavrım onları uzak tutuyor ve benden çekiniyorlar. Bana sormadan benim çekirdek ailemi ilgilendiren hiçbir şey yapamazlar eşim de dahil. Beğenmeyen beğendiği anasının kucağına geri dönebilir valla ben annem gibi gençliğimin baharında koca kahrı çekmem.
Artık karışmam kesinlikle eşim kendi halletsin ben kendi aileme bakarım

Zor durumdaysanız girin çalışın kadın size yardım yapmak zorunda mı bir de çalışmadığınız halde yardım etmedi diye şikayet ediyorsunuz. Çalışıp ailelere siz destek olacağınıza.
kusura bakmayın ama bu durum farklı
oğlunun ayağı kırılmış ve mağdur insan çocuğuna üzülür koşturur ne bileyim yapar bişeyler

para yetmiyorsa konu sahibi tabi çalışmalı ama ayağı kırık yatan kocaya da bu durumda kv bakmalı
yeğenine bu kadar koşturacak enerjisi varken üztelik
ve
yeğenine bu kadar yapıp kendi çocuklarına yapmayan kv ye kim olsa çok çok kızar
2 gün sonra a hizmet edesi gelmez kimsenin

kusura bakmayın ama bu durum farklı
oğlunun ayağı kırılmış ve mağdur insan çocuğuna üzülür koşturur ne bileyim yapar bişeyler

para yetmiyorsa konu sahibi tabi çalışmalı ama ayağı kırık yatan kocaya da bu durumda kv bakmalı
yeğenine bu kadar koşturacak enerjisi varken üztelik
ve
yeğenine bu kadar yapıp kendi çocuklarına yapmayan kv ye kim olsa çok çok kızar
2 gün sonra a hizmet edesi gelmez kimsenin
Böyle yapan bir kv ile ben zaten hiç görüşmem ne evime ne evine ama bir şey de beklemem ona ne takmış buna ne takmış ben hayatımdan çıkarırım ama oğluyla annesi arasına da girilmez bugün kötüler yarın iyiler malesef erkeklere anne konusunda hiç güvenmiyorum. Beklenti içinde olmamak en güzeli

Ya zor durumda olduğumda babam ve annem ya da esiminkiler bana yardım etmeyecekse burada bir aile olmaktan nasil bahsedilebilir?yani evlendin ne halin varsa gör diyecekler...haliyle biz de onlara aynı şekilde ...sizce mümkün mü?

İnsanoğlu çok enteresan bir canlı. Siz eşiniz üzülüyor diye tepki gösterirsiniz yarın barışırlar tepki gösterdiniz diye siz suçlu çıkarsınız. Eşinizin yanında durup destek olmanız yeterli bence. Duruma yorum yapıp canınızı sıkmak size bir şey kazandırmayacak.

Ya zor durumda olduğumda babam ve annem ya da esiminkiler bana yardım etmeyecekse burada bir aile olmaktan nasil bahsedilebilir?yani evlendin ne halin varsa gör diyecekler...haliyle biz de onlara aynı şekilde ...sizce mümkün mü?
Benim hiç beklentim olmadı kayınvalidemden eşim sağlık sorunu yaşayana kadar da annesinin yaptıklarını takmamaya çalışıyorduk.Aksine kendisinin bizden hep beklentileri var bana baksınlar hizmet etsinler vs vs

İnsanoğlu çok enteresan bir canlı. Siz eşiniz üzülüyor diye tepki gösterirsiniz yarın barışırlar tepki gösterdiniz diye siz suçlu çıkarsınız. Eşinizin yanında durup destek olmanız yeterli bence. Duruma yorum yapıp canınızı sıkmak size bir şey kazandırmayacak.
Çok haklısınız bundan sonra karışmayacağım

X